Skocz do zawartości
IGNORED

DAC ze średniej półki - porównanie


Gość numik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość numik

(Konto usunięte)

Rozważam Schiit Gungnir, Black Dragon, PS Audio Nuwave, Hegel HD12, M2Tech Young, może Wile Rock

 

Które z nich potrafią rozbujać system, dodać energii, kolorów, umuzykalnić, dać moc i dobrą, wyraźną czystą górę bez wyostrzeń? Dobrze kontrolowany niski bas mile widziany. Powiedzmy, że szukam dobrej jakościowo...spektakularności, ale spójnej brzmieniowo, nie walącej jednostronnie jak np. Atoll samym atakiem i wykopem lub Vincent 236 przesadnym jak dla mnie dołem. Świeżość, energia, polot, jakość z zachowaniem równowagi tonalnej i bez totalnych odejść od naturalności jak w Exposure - tego szukam.

 

Słucham od Soyki po Rammsteina przez Depeche Mode powiedzmy, musi być więc szybki

 

Z tańszych te cechy ma Myryad z20 (ma szanse), ale wiem, że można lepiej. Będę ich słuchał w salonie, ale chętnie poznam opinie z praktyki, takie odsłuchy po 15-20 minut na jeden nie zawsze są optymalne

 

Rozważam Schiit Gungnir, Black Dragon, PS Audio Nuwave, Hegel HD12, M2Tech Young, może Wile Rock

 

Które z nich potrafią rozbujać system, dodać energii, kolorów, umuzykalnić, dać moc i dobrą, wyraźną czystą górę bez wyostrzeń? Dobrze kontrolowany niski bas mile widziany. Powiedzmy, że szukam dobrej jakościowo...spektakularności, ale spójnej brzmieniowo, nie walącej jednostronnie jak np. Atoll samym atakiem i wykopem lub Vincent 236 przesadnym jak dla mnie dołem. Świeżość, energia, polot, jakość z zachowaniem równowagi tonalnej i bez totalnych odejść od naturalności jak w Exposure - tego szukam.

 

Słucham od Soyki po Rammsteina przez Depeche Mode powiedzmy, musi być więc szybki

 

Z tańszych te cechy ma Myryad z20 (ma szanse), ale wiem, że można lepiej. Będę ich słuchał w salonie, ale chętnie poznam opinie z praktyki, takie odsłuchy po 15-20 minut na jeden nie zawsze są optymalne.

 

Obecnie Audiolab i Dali Zensor 5, ale chcę DAC, który pogra mi wiele lat i pozwoli pójść poziom wyżej ze wzmacniaczem i 2 z kolumnami w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj PIONEER U-05. Długo szukałem i próbowałem różnych. A o takim brzmieniu jak napisałeś powyżej może Ci się spodobać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Spróbuj PIONEER U-05. Długo szukałem i próbowałem różnych. A o takim brzmieniu jak napisałeś powyżej może Ci się spodobać.

ooo, ciekawe, nie rozważałem go poważnie, super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer U-05 jest ciekawą opcją, natomiast na pewno namawiam do posłuchania Wile DAC. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, większość wymienionych urządzeń mamy w salonie, może jeszcze coś ciekawego znajdziemy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem Ci już wielokrotnie i jestem pewien na 90% , że Black Dragon spełniłby Twoje oczekiwania. Słuchałem go ostatnio kilka dni i naprawdę warto się mu przyjrzeć.

Hegel HD12 to nieporozumienie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem Black Dragona z moim Youngiem DSD.

Nie były to wnikliwe porównania, ale M2Tech to wyraźniejsza góra, ale nie natarczywa - mi się Young bardziej podobał, Dragon wydaje mi się może być lepszy gdy chcemy dociążyć dół pasma, przyciemnić system/uspokoić. Takie moje wrażenia.

Spektakularnych różnic w scenie chyba nie było, albo nie taki bym zapamiętał.

Zupełnie mi się Dragon nie spodobał funkcjonalnie. Ciągle coś tykało w środku przy zmianie utworów.

 

Nie wiem jak brzmi Wile Rock, ale myślę, że to musiałby być bardzo przymyślany zakup, bo strata przy odsprzedaży będzie ogromna vs inne marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dziwie się, że wyciągasz takie wnioski z AP - tym bardziej Virgo. Scena w Dragonie jest świetna - bardzo szeroka i całkiem fajna na głębi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek dziwie się, że wyciągasz takie wnioski z AP - tym bardziej Virgo. Scena w Dragonie jest świetna - bardzo szeroka i całkiem fajna na głębi.

 

Tzn, nie wiem chyba co zostało zrozumiane z mojego poprzedniego wpisu :)

Zastrzeżeń do sceny nie miałem. Wg mnie podobny poziom w obu przetwornikach. Powiedziałbym, że różnice w graniu to wspomniane powyżej akcenty, które mogą być dobrym dopełnieniem do konkretnych systemów. Young to granie bardziej wyraźne, rześkie. Może można powiedzieć chłodniejsze. Jak pamiętam porównanie Younga do Naima V Dac to to samo mnie przekonało do M2Tech - wysokie tony, bardziej rześki dziwięk zamiast jak ja to odbieram pewnego złagodzenia.

To co w Dragonie mnie zdenerwowało to to tykanie. Niby ten typ tak ma, ale nie jest to fajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym tykaniem też można sobie poradzić o ile wiem. On przełącza przekaźnik jak zmienia się parametr sygnału wejściowego. Można ustawić stałe parametry sygnału i nie powinno się nic dziać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Mozesz opisac brzmienie daca Exposure?

DAC nie słyszałem, ale znam wzmaki i CD bardzo dobrze - tego brzmienia nie akceptuję, a DAC raczej podobny więc olałem. Exposure zgodnie z nazwą robi expose ;p;p;p, jest przesadny wg mnie. Na początku potrafi zaskoczyć innością, megakopem, podkręceniem dźwięku na takie turbo. Czar pryska.....gdy się podłączy coś naturalnego, neutralnego. Nagle ucho stwierdza...ooooo....normalne dźwięki, jak w życiu. Exposure jest wybuchowy, cholernie emocjonalny, przebarwiony, za dynamiczny, jakby na sterydach.

 

To jest dobre na pół godziny jak dla mnie, a jak na tym ludzie Soyki czy Dead Can Dance słuchają....zachodzę w głowę;p;p, to tylko na rocka i depeszy jest ok wg mnie, skrajami wali strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam Audiophonics U-Sabre po modyfikacjach. Opinię poszukującego (i wkrótce nabywcy) masz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Cena i gabaryty jak z bajki o krasnoludkach, ale to może być mylące. Łyka bity tylko przez USB, ale za to wypluwa dźwięk analogowy po RCA i cyfrowy przez S/PDIF. Opiniodawca ma CDka za 9500zł, którego zresztą podrasowywałem, więc ma z czym porównać. Za kwotę rzędu kilkuset zł (500zł DAC z podstawową modyfikacją - taki został opisany) to można tego DACa kupić choćby dla jaj. :) Oczywiście śmiech jest wtedy, kiedy porównywane drogie urządzenia nie są własnością słuchającego. ;) Dźwiękowo ten DAC niczego nie przewala, ale też nie cierpi na anemię i nie muli. Z przyjemnością się słucha nawet youtube przy wyższych bitrate. Warunkiem wrażeń jak z opinii jest przeróbka, za którą liczę symboliczną kwotę wliczoną w podaną cenę, bo urządzenie z reguły trafia do zestawów ze wzmacniaczem słuchawkowym, które buduję i sprzedaję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

numik moze mialbys okazje to przetestowac?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

rozpływają się na forach nad tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też o tym myślałem tylko trochę martwi mnie czas oczekiwania minimalnie 2 tygodnie..

Jeden z Kolegów z forum kupił i napisał że czekał 3tyg, ale dźwiękowo nie miał porównania. Na pewno zbudowany solidnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szukasz bardzo przejrzystego, barwnego i dynamicznego urządzenia sprawdź Musical MX-DAC

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-mx-dac-zbalansowany-przetwornik-dac-cyfrowo-analogowy-dsd-32bit-192khz

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może polecę coś nieco tańszego TAGA HARMONY DA 300 v 2. Mam, gram i polecam hehehehehe. Właśnie jako transport do tego DACa zakupiłem Vincenta CD 400 i już nie mogę się go doczekać, żeby sprawdzić co mój DAC z tym cedekiem pokaże..... hehehe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej półce cenowej chyba jeszcze to zasługuje na zainteresowanie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytek mocno chłodny i sterylny jest... Natomiast TAGA to trochę inna półka cenowa więc nie łapie się do zapytania Kolegi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

To ja może polecę coś nieco tańszego TAGA HARMONY DA 300 v 2. Mam, gram i polecam hehehehehe. Właśnie jako transport do tego DACa zakupiłem Vincenta CD 400 i już nie mogę się go doczekać, żeby sprawdzić co mój DAC z tym cedekiem pokaże..... hehehe.

myślę ciepło o Vicku na transport, to lub transport CA, a przetwornik dobry podobno, cena nie zawsze ma znaczenie, Myryad z20 jest np. świetny. Pewne przełożenie między sprzętami za 6 stów a 6 kół ;p;p jednak jest

 

w tej półce cenowej chyba jeszcze to zasługuje na zainteresowanie:

 

http://hifiphilosophy.com/mytek-digital-stereo192-dsd-dac/6/

powiem tak, Sabre w teorii piękna. Często zachwyca na początku, ale w rocku...po jakimś czasie bywa męcząca, zależnie od aplikacji, najmniej chyba w Audiolabie 8200, ale trzeba z nią uważać, niby taka "referencyjna", amerikańska;p;p;p, a jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma czego się obawiać,jeżeli mówimy o dobrze zaaplikowanej kości Es9018.

w ``pakiecie`` dostaniesz dobrej jakości regulację głośności kilka nastaw filtrów-służy to do lepszego dopasowania w obrębie systemu.

to jest neutralne,tranzystorowe granie-dynamiczne i detaliczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony PCM1704 też można sknocić... Nie sugerowałbym się samą kością DAC tylko jej aplikacją ;)

Tak zgodzę sie nie sama kość gra , ważna role odgrywa zasilanie .

Często dokładając lepszy zasilacz lub wzmacniacz do daca potrafi zagrać duzo lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Tak zgodzę sie nie sama kość gra , ważna role odgrywa zasilanie .

Często dokładając lepszy zasilacz lub wzmacniacz do daca potrafi zagrać duzo lepiej

niezależnie co kupię Pan Tomanek zarobi na zasilaniu :), to oczywista sprawa, ale odsłuch, porównania będą niestety na goło, co nie jest do końca prawidłowe, może być mylące ale takie życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do tego L.K.S zasilania nie dorobisz...Co więcej z odsłuchem będzie też problem.

Zadałem pytanie na powyższej aukcji - niestety potwierdza się min 2 tygodnie oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od ceny (3,7k vs ponad 6k za porównywalnego audio gd) - LKSa bym brał.

Zwłaszcza do systemu DAC + końcówka mocy. Regulacja wbudowana w SABRE jest doskonała.

 

Tyle, że końcówka i kolumny muszą być z gatunku "mięsistych" i barwnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.