Skocz do zawartości
IGNORED

Laptop + zestaw stereo - problem z wysokimi tonami.


zyon

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

no to po kolei: laptop Dell Inspirion podłączony ze wzmacniaczem Dual CV1600 poprzez kartę dźwiękową usb (jakaś chińszczyzna za 10zł, gniazdo audio w laptopie jest uszkodzone), do niedawno wszystko grało dość przyzwoicie, ale od jakiegoś czasu wysokie tony dają o sobie znać na tyle, że nie da się tego słuchać - przy cięższym rocku werbel robi straszną 'żyletę' a przy jakiś wyższych wokalach wszystko syczy, koszmar. Przy odsłuchu z cd i gramofonu nic podobnego nie zaobserwowałem. Moją pierwszą myślą był zakup porządnej karty dzwiękowej, padlo na Creative - Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro; dzisiaj przetestowałem i niestety żadnej poprawy brzmienia, na szczęście mam 14 dni na zwrot. Z ciekawości podłączyłem drugiego lapka i żadnego syczenia nie ma, wszystko gra przyzwoicie. Co może być przyczyną takiego spadku jakości brzmienia przy moim bazowym zestawie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jakas przyczyna bardziej softowa, sprawdzales w roznych programach? zbootuj jakies Ubuntu z liveCD zeby zobaczyc czy to problem po stronie sprzetu czy po stronie systemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na wine softu, choc karte dzwiekowa bym wymienil, xonar U3 Ci wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziłeś dwie dźwiękówki i efekt ten sam to albo faktycznie soft, ale sprawdź jeszcze na innym wejściu do wzmacniacza i z innym kablem. Może tu coś uwalone. Zawsze warto zacząć od najprostszych rzeczy :) Ja mam taką dźwiękówkę jako namiastka oscyloskopu i ona raczej obcina górę pasma, rzęzi tylko trochę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem leżał po stronie winampowego equalizera, wszystko wróciło do normy po jego wyłączeniu, dzięki

 

Ja stawiam na wine softu, choc karte dzwiekowa bym wymienil, xonar U3 Ci wystarczy.

 

jak ona się ma do mojej obecnej karty creativa, z tego co widzę to parametrowo i cenowo dość podobnie to wygląda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze sterowniki, co w przypadku Windowsa ma znaczenie i jak dla mnie gra lepiej. Wl. Tam tryb hifi i nic Cie nie interesuje. W swojej cenie - uzywka dobra propozycja dla laptopow na start.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.