Jump to content
IGNORED

głośniki i telewizor

engelo

Recommended Posts

Witam,

Niedawno kupiłem telewizor Samsung ue32j5200. Posiada on tylko jedno wyjście: digital audio out (optical). Chcę do niego podłączyc głośniki Edifier SPK-EF-R1100. Do głośników otrzymałem dwa kable połączeniowe: audio 3,5mm -> podwójne złącze RCA, oraz audio podwójne złącze RCA -> podwójne złącze RCA. Jaki jest w miarę tani i sprawdzony sposób na bezproblemowe podłączenie tych głośników i korzystanie z nich przy oglądaniu telewizji?

Witam,

Niedawno kupiłem telewizor Samsung ue32j5200. Posiada on tylko jedno wyjście: digital audio out (optical). Chcę do niego podłączyc głośniki Edifier SPK-EF-R1100. Do głośników otrzymałem dwa kable połączeniowe: audio 3,5mm -> podwójne złącze RCA, oraz audio podwójne złącze RCA -> podwójne złącze RCA. Jaki jest w miarę tani i sprawdzony sposób na bezproblemowe podłączenie tych głośników i korzystanie z nich przy oglądaniu telewizji?

Potrzebny wzmacniacz stereo lub do kina domowego

1) audio 3,5mm-2xRCA

2)DIGITAL OPTICAL

telewizor nie ma wyjścia bezpośrednio na zasilenie kolumn.

Właściwie wystarczy przejściówka z EURO złącza na cinche - L i P;

podłączyć do aktywnych ( chyba ) głośników i już, albo też

Kupić konwerter np:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ma zasilacz na usb; pozostaje dokupić kabelek optyczny do połączenia i można grać...

Taniej jednak wyjdzie przejściówka. którą można też sobie zrobić

samemu z niepotrzebnych już "archiwaliów" RTV.

Sam też korzystam z sygnału audio na eurozłączu, bo TV mają dziś dźwięk ..szkoda gadać.

... i zamiast IV RP jest PRL II

audioburak możesz zaproponować jakąś przejśćiówkę nie za drogą? Niestety jestem laikiem i nie ogarnąłbym jednak domowej przejściówki :P Konwenter który zalinkowałes jest dla mnie za drogi. Wolałbym się w kilkudziesięciu złotych zamknąć...

Na Euro jest oznaczenie EXT (RGB). Nie będzie tak, że w przypadku zastosowania tej przejściówki:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wystąpić mogą problemy z dźwiękiem, np. przy odtwarzaniu plików z pamięci usb? Na to urządzonko:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mógłbym się zdecydować jeśli wiedziałbym, że to rozwiąże wszystkie moje problemy. Na tv dużo odpalam jednak filmów przez usb albo korzystam z xboxa360.

Gdzie można sprawdzić czy euro jest tylko wejście czy również wyjście? Instrukcja nie jest w tym temacie pomocna...

Na Euro jest oznaczenie EXT (RGB). Nie będzie tak, że w przypadku zastosowania tej przejściówki:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wystąpić mogą problemy z dźwiękiem, np. przy odtwarzaniu plików z pamięci usb? Na to urządzonko:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) mógłbym się zdecydować jeśli wiedziałbym, że to rozwiąże wszystkie moje problemy. Na tv dużo odpalam jednak filmów przez usb albo korzystam z xboxa360.

Gdzie można sprawdzić czy euro jest tylko wejście czy również wyjście? Instrukcja nie jest w tym temacie pomocna...

Jezeli telewizor posiada zlacze euro, to jest w nim wejscie i wyjscie.

Wiec kup kabel zakonczony z jednej strony koncowka euro a z drugiej rca.

Mozna tez kupic kabe w ktorym z jednej strony jest euro a z drugiej 4 x rca i wtedy masz i wejscie i wyscie audio.

Zakub DACa i podlaczenie telewizora optykiem ma sens, ale nie bedziesz mogl sterowac glosnoscia pilotem od telewizora, poniewaz na wyjsciu cyfrowym jest jeden staly poziom glosnosci. Wiec rozwiazanie z kablem euro i 2 x rca jest rozwiazaniem tanszym i praktyczniejszym.

Jeśli w kablu euro na rca są 4 wtyki rca to jest to kabel mono- dla jednokierunkowego będą 3szt, natomiast dwukierunkowy musi mieć 6szt (2 kompl. video, L, P).

W tv może byc na euro tylko wejście, te złącze nie musi być dwukierunkowe.

Co do sterowania glosnoscią za pomocą pilota od tv - na euro TEŻ JEST STAŁY POZIOM. Regulować można tylko na wyjściu sluchawek.

Jeśli to prawda co jest na stronie EUROAGD to Twój Tv ma wyjście słuchawkowe tam podłącz

bezpośrednio ww głośniki do tv 3,5mm w to wyjście a do kolumn RCA chyba że w kolumnach

nie ma wejścia RCA to kup kabelek 3,5mm-3,5mm.

Właśnie nie ma wyjścia 3,5 mm. W każdym razie nie pisze o nim w instrukcji ani nie mogę go zlokalizować. Załatwiłem przejściówkę Euro na Cinch. Jak poprawnie to skonfigurować? Ustawiony sygnał OUT oraz wybrane wyjście audio w menu telewizora, ale dalej nic nie slychac...

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Taki konwerter się sprawdzi?

czy kupować ten?:

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Strona Samsung ostatecznie potwierdziła brak wyjscia sluchawkowego. To sklepy wprowadzają w blad

Dźwięk na innych źródłach nie sprawia problemu? Np. przy odtwarzaniu filmu z usb czy konsoli?

Nie. Możesz śmiało kupować,oczywiście to jest tylko konwerter. Chcąc uzyskać lepszą jakość dźwięku w grach z konsoli lub oglądaniu filmów to już polecam zakupić dac-a,

ale to już większy wydatek. Sam zastanawiam się nad kupnem Dac-a, chodzi mi bardziej o funkcjonalność niż jakość. Chciałbym podłączyć kilka urządzeń do dac-a ,wtedy zwolniło

by się trochę miejsca we wzmacniaczu.

Nie. Możesz śmiało kupować,oczywiście to jest tylko konwerter. Chcąc uzyskać lepszą jakość dźwięku w grach z konsoli lub oglądaniu filmów to już polecam zakupić dac-a,

ale to już większy wydatek. Sam zastanawiam się nad kupnem Dac-a, chodzi mi bardziej o funkcjonalność niż jakość. Chciałbym podłączyć kilka urządzeń do dac-a ,wtedy zwolniło

by się trochę miejsca we wzmacniaczu.

Czy jest drastyczna różnica w jakości pomiędzy konwerterem a Dac-iem, czy są one może na poziomie niedostrzegalnym dla średnio spostrzegawczego użytkownika? :P Dźwięk można kontrolować za pomocą pilota tv?

Z telewizora to raczej różnicy nie odczujesz, dlatego jak ktoś już tu pisał ,że nie ma sensu kupować drogiego dac-a do tv. Reszta to już temat rzeka.

Ok, decyduje sie na ten konwerter. Pozostaje jeszcze tylko dokupic kabel optyczny. Wystarczy jakis tanszy z allegro sprowadzic, czy celowac w jakosciowo lepszy?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.