Skocz do zawartości
IGNORED

Maestro S czy AA Mimas II


Łukasz_57498

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Kochani

Postanowiłem sprzedać Maestro S i kupić Mimas 2

Nie wiem czy dobrze robię.

Tonsile mam od nowości.

Wszystko pracuje pod PM66 KI na ok 20m2

Mimasy są używane i też od pierwszego właściciela

 

Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zaryzykuje twierdzenie, że robisz źle. W necie nic nie znalazłem na temat parametrów tych kolumn. To że mają głośnik wysokotonowy seasa mnie nie przekonuje, bo liczy się rozwiązanie techniczne(aplikacja). Maestro S ma prawie idealna ch-kę - ja na to zwracam uwagę, bo słucham klasyki. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie kolumny na świecie mają bardzo zbliżone parametry i patrzenie na nie kompletnie nic nam nie da.

To samo jest z charakterystyką przetwarzania. Zazwyczaj im jest ona bardziej równa, tym kolumny są bardziej "oszukane".

Absolutnie nie chcę bronić tutaj swoich kolumn a jedynie uświadomić parę osób, że wybieranie sprzętu do domu nie polega na wczytywaniu się w ich parametry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z twierdzeniami kolegi AA. Wolę słuchać fortepianu z kolumnami przenoszącymi -3db od 30Hz niż od 40 lub 45. Poza tym liniowa ch-ka to naturalność i neutralność - ja tak postrzegam słuchanie muzyki. Płyta i przejrzysty liniowy system audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykuje twierdzenie, że robisz źle. W necie nic nie znalazłem na temat parametrów tych kolumn. To że mają głośnik wysokotonowy seasa mnie nie przekonuje, bo liczy się rozwiązanie techniczne(aplikacja). Maestro S ma prawie idealna ch-kę - ja na to zwracam uwagę, bo słucham klasyki. Pozdrawiam

Nie zgadzam się z twierdzeniami kolegi AA. Wolę słuchać fortepianu z kolumnami przenoszącymi -3db od 30Hz niż od 40 lub 45. Poza tym liniowa ch-ka to naturalność i neutralność - ja tak postrzegam słuchanie muzyki. Płyta i przejrzysty liniowy system audio.

 

Jeśli już, to Maestro II 180 mają zdecydowanie lepszy (bardziej liniowy) przebieg charakterystyki niż Maestro S... i lepiej M II 180 również brzmią (słuchałem obydwie konstrukcje u siebie w domu). Maestro S wcale takiej super charakterystyki nie mają..

Kolega niech jeszcze weźmie pod uwagę, iż badanie charakterystyk robi się w komorze bezechowej, co nijak się ma do warunków domowych. Zatem jeśli kolega ocenia kolumny po takich wykresach to powinien sobie robić takie wykresy badając kolumny w optymalnym ustawieniu we własnym pomieszczeniu odsłuchowym.. Może się zdarzyć, iż kolumny z pofałdowaną charakterystyką akurat u kolegi w domu tak się wpasują, iż charakterystyka wypadkowa (kolumn i akustyki pomieszczenia) będzie płaska jak stół.. i co wtedy kolega powie?

Oprócz głośności poszczególnych pasm w brzmieniu ważne są barwa, dociążenie, nasycenie, wyostrzenie, separacja, dynamika, szybkość itp itd plus kryteria przestrzenne... a tego się z wykresów nie odczyta. Trzeba doświadczenia, osłuchania i przede wszystkim otwartości a to, w rzeczy samej, długa droga...

 

Mimas II nie słyszałem, ale mam porównanie Maestro oraz Siest z innymi produktami AA (Hyperion III, IV). Ogólnie znając podejście i filozofię AA do dźwięku mogę podejrzewać, iż Mimas byłyby ciekawsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.