Skocz do zawartości
IGNORED

kolumny do yamaha rs-700


Jared7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od jakiegoś czasu gram na yamaha rs700 i cds300. Do tego podpięte Tannoy Mercury v4. Kable -QED Ruby - głośnikowe i Wireworld Equinox 6 - interkonekt. Zestaw gra ładnie, szczegółowo, z ładną sceną. Brakuje mu jednak "kopa". Wiem, że te Tannoy'e nie błyszczą niskimi tonami i tutaj szukam zmiany. Elektronikę na pewno zostawię jeszcze na jakiś czas. Rozglądam się za kolumnami. Zarówno nowymi, jak i używanymi. Mam klika typów. Jakieś Mission, choć tak mało o nich info. Może Monitor Audio Choć czasami nie poleca się ich z Yamahą. Może jakieś inne sugestie? Dodam, że gram w otwartym salonie ok. 25m. Lubię słuchać muzyki rockowej, ale też trochę elektroniki i muzyki instrumentalnej (Dead Can Dance itp). Fajnie by było połączyć scenę i wysoki tony Tannoy'a z wyraźniej obecnym basem, szczególnie w muzyce rockowej. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Mam Yamahę z serii 700, co prawda sam wzmacniacz ale bebechy mniej więcej te same. Masz dwa wyjscia: kupujesz marne podłogówki w stylu mission i owszem masz bas ale dzwięku nie masz lub kupujesz za podobną kasę lepsze kolumny podstawkowe i masz dzwiek ale scian nie zburzysz. Ja wybrałem drugą opcję i jestem zadowolony. Mission słuchałem bo miałem , był to model m 31 chyba. Po zmianie na dali ikon poprawa dzwieku bardzo duza. No tak 25 m, potrzebujesz kopa więc wiem co wybierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Tak jak pisałem. Podłogówki za tysiaka nie dadzą finezji. Tu trzeba lepsze monitory lub o wiele drozsze lub jakies lepsze uzywane podłogówki. Nie napisałes ile masz do wydania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

proponuję koniecznie posłuchać polską ko strukcję Pylon Audio Sapphire 25 lub większe i mocniejsze Sapphire 31. To kolumny, które w stosunku do Tanmoy Mercury zapewnią Ci zdecydowanie lepszą dynamikę, w skali makro ale także mikro, większą swobodę, przestrzeń. Moim zdaniem będzie to konfiguracja, jaką szukasz.

Ewentualnie spójrz na kolumny Cambridge Audio Aero 6, to ciekawa, bardzo dopracowana konstrukcja.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porownania poszczególnych rozwiązań. Myśle ze warto posłuchać także Monitor Audio Bx6 lub najnowsze Bronze 6 oraz jeden z modeli Focal Chorus. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad Tannoy dc6t. Z tego, co wiem ma podobnej wielkości głośniki, co v4. Jednak jest to nowsza produkcja i być może jest to coś, czego szukam. Jeżeli ktoś miał z nimi do czynienia, to proszę o sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do:

 

1) Yahamy

2) muzyki z wygarem

 

to osobiście będę dalej lansował Cantony 508. Pisałem o nich wcześniej w jednym z podobnych tematów. Zdanie podtrzymuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Według specyfikacji którą podajesz, uważam że jednymi z lepszych kolumn w tej cenie oraz takich które na prawdę sprawdzą Ci radość. Są Mission SX 4. Ewentualnie kolumny Tannoy Revolution DC6T, choć o nie ciężko z rynku wtórnego. To bardzo dobra konstrukcja.

 

W razie pytań zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe bo piszesz że szukasz kolumn podobnych do Tannoy V4 a polecają zuopełnie coś innego.

 

Monitor audio to nie tak swobodne kolumny jak Tannoye, dzwiek bedziesz miał mniej przestrzenny bardziej ubity choć basu bedzie wiecej.

Niesttey Mission z podstawowych seri M także nie bedzie z podobnym dzwikiem. Dopiero wspomniana Seria SX bedzie lepsza.

Canton to zupełnie inna bajka, nie ma średnicy. Choć góra jest lotna i sa to niezłe kolumny.

Przy obecnym wyborze najlepszym wyborem sa Tannoy Revolution DC6T, jesli znajdzoesz w dobrej cenie. Swego czasu chciałem sprzedac swoje ale raczej tego nie zrobie.

Dobrym wyborem będą także Zensory 7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czy wyraźnie. Jest więcej basu, ale nie nazwał bym tego wyraźniej. Tannoy jest ogólnie kolumną która lubi grać równo.

Musisz natomiast pamiętać ze w tym pułapie cenowym większy bas to mniejsza rozdzielczość i przestrzenność kolumn.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę, że nie interesuje mnie efekt dyskotekowy. Natomiast, jeżeli głównym minusem V4 są nieco ubogie niskie tony, to na pewno są kolumny, które zagrają podobnie do nich z bardziej zaakcentowanym dołem. Nie zgodzę się z tym, że mam wybierać albo "to" albo "tamto". Można znaleźć kompromis. Mam ochotę wypróbować MA BX6. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączałeś swoje kolumny do wydajnego wzmacniacza? Yamaha nie pozwala zagrać kolumnom nawet na 50%. One lubią prąd i kontrolę. Zamień testowo wzmacniacz na jakiś dużej mocy, a przyoszczędzisz na zakupie chusteczki do łez na pożegnanie Tannnoy. Yamahę bym pożegnał bez chusteczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem...liczyłem, że nie przeczytam czegoś w stylu: " szukasz kolumn? to zmień wzmacniacz!" interesują mnie doświadczenia użytkowników z taką właśnie elektroniką i różnymi kolumnami. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.