Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto dokładać do Dali Zensor7?


Trafimow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szukam kolumn i wzmacniacza. Po wizycie w salonie muzycznym i odsłuchu różnych zestawów wybór padł na kolumny Dali i amplituner stereo Onkyo 8050 (gra ok i jest bardzo wygodny poprzez możliwości multimedialne).

Mój pokój ma 24cm2 i mój dylemat polega na wyborze między Zensor 5, a Zensor 7. Zdaje sobie sprawę że lepsze byłyby siódemki ale chodzi oczywiście o kwestie finansową. Czy warto dopłacać? Zestaw i tak przekroczył już budżet jaki chciałem przeznaczyć. Proszę o rozsądne opinie, a nie odpowiedzi w trzech słowach typu "pewnie że warto" bo chodzi tutaj o rozsądny wybór. Równie dobrze ktoś może porównywać Zensory 7 z innym wyższym modelem i wtedy też każdy odpowie że warto dołożyć ;) Myśle że każdy wie co mam na myśli.

To mój pierwszy sprzęt hi-fi. Wcześniej jechałem na małych głośniczkach 5.1 creativea.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na wstępie potwierdzam wybór konfiguracji, to dobry zestaw, który w pełni wykorzysta możliwości obydwóch komponentów, Dali Zensor 5 to niezbyt duże kolumny, które raczej sugerowałbym do pomieszczenia do 20m2. W Twoim pomieszczeniu zestaw ten także sprawdzi sie, jednak nie licz na dobra dynamikę, dociążenie, potęgę. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie model Zensor 7.

Jako alternatywa proponuję jeszcze posłuchać Monitor Audio Bx6, które teraz są oferowane w bardzo atrakcyjnej cenie oraz polska konstrukcja Pylon Audio Sapphire 25. Spójrz także na Kef C7, także atrakcyjne połączenie z Onkyo.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań. W przypadku pytań oraz oferty finansowej służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem parę opinii że jednak 7 grają zdecydowanie lepiej. A suche fakty są takie że mają głośniki srednioniskotonowe o większej średnicy niz "5", takie same jak zensor3, nie wiem czy z kolei "5" nie mają takich samych jak "1". To też o czymś świadczy, masz duży pokój więc rozważ dobrze decyzję.

 

PS jeśli szukasz tańszej alternatywy, co nie znaczy gorszej, zdecydowanie polecam Tannoy V4, mam i podziwiam, brzmienie i wygląd, już ponad 3 lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam 7 zwłaszcza że masz dość duży pokój,

Ja w 20 m2 słucham i jestem bardzo zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce dokładać ale obawiam sie ze jak sie troche osłucham to za pare miesięcy usłyszę u kogoś wyższy model wtedy mając juz pewne doświadczenie łatwiej wyłapie ze jednak mój "super" zestaw nie jest az taki super :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Nie chce dokładać ale obawiam sie ze jak sie troche osłucham to za pare miesięcy usłyszę u kogoś wyższy model wtedy mając juz pewne doświadczenie łatwiej wyłapie ze jednak mój "super" zestaw nie jest az taki super :(

mam Dali Z5 i żałuję że nie 7, ale wtedy miałem trudną sytuację finansową, mam wrażliwych sąsiadów, pokój z 18m, dołóż, ale posłuchaj Pylon jak q21 i koniecznie nowych Klipschy, rewelacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto.

Mam Zensor 5 z marantz pm6005. Zensor 5 To malutkie kolumny raczej do pokoju 15-20 m kw.

Do 25 m zdecydowanie wolalbym Zensor 7 . Pamietaj aby dobrac do nich odpowiedni wzmacniacz , jesli bedzie za slaby to przy cichym sluchaniu jakosc dzwieku nie bedzie zadawalajaca. Dali rekomenduje wzmacniacz od 30-150 W , nie spiesz sie z wyborem , posluchaj kilku najlepiej o mocy nie mniejszej niz 2x80 W przy 8 ohm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Kolumny Zensor 7 to jednak inna liga. Są bardziej lotne. Swobodne w dźwięku i bardziej dynamiczne. Polecam jednak przemyśleć kwestie 7ek.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

tak, Audiolab z Dali super, potwierdzam, mam - ale te Klipsche...mrrrr......

 

U mnie to kwestia czasu aż zmienię na 7 jak się na allegro pojawią i bedę miał kasę. Dla mnie Klipsche niestety ciut za duże już, one spore są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Zensory 7 i moim zdaniem nie grają za dobrze. Polecał bym je bardziej do kina niż muzyki. W mojej sytuacji znacznie lepiej sprawdziły się Lektory i je właśnie bym polecił, powinny też być tańsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

W mojej sytuacji znacznie lepiej sprawdziły się Lektory i je właśnie bym polecił, powinny też być tańsze.

 

 

Ja zamiast Zensorów polecałbym dozbierac i kupic Ikony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. uważam że lektor grają tragicznie, a słuchanie ikonów trzeba lubić podobnie jak np. Klipsch f, B&W 6xx albo monitor audio bx bo tak jasna góra mnie osobiście przy dłuższym odsłuchu męczy. Zensor mają takie coś w sobie że mogą grać cały dzień i dalej dobrze się ich słucha ale to jest moja subiektywna opinia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z onkyo? Może napisz jakąś krótka opinie/recenzje...

Tak, razem z Onkyo. Recenzji pisać nie będę bo żaden ze mnie spec :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja wypowiedz może być przydatna innym użytkownikom tego forum.

Kolega prosił o informację z czego jesteś zadowolony a co np. było by jeszcze do poprawy w tym budżecie.

 

Życzę miłego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.