Skocz do zawartości
IGNORED

HE-400 - jaki wzmacniacz ?


w.p.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jaki wzmacniacz zagrałby dobrze (technicznie to ujmując) z HE-400. Od zawsze ciągnęło mnie do lampy, ale poczytałem i w zasadzie to chyba tyko Lyr2 lub valhalla 2 są polecane w rozsądnym budżecie. No tylko że ten mój budżet jest nieco mniejszy :)

Bardzo chciałem sprawdzić Expressivo ale ponoć OTL to nie nie ;) nie do niskoomowców.

Opcją budżetową jest używany Musical Fidelity X-Can v3 - strasznie od zawsze podobał mi się design tego sprzetu, ale jeszcze żeby to się zgrało. Dziś szukałem na internetach więcej informacji o He-400 + X-Can ale nie bardzo mi sie udało.

Valhalla2 jest jeszcze poniżej 2k, ale Lyr2 to jak na jedynie wzmacniacz do słuchawek za duży wydatek. No chyba że faktycznie miałby jakieś niesamowite moce (nie mam na myśli tych paru watów na wyjściu).

 

Swoją drogą jak to jest z HE-400 niby są orto ale mają te bodajże 35 ohm. Obecnie mam tani dac-wzmacniacz i zworkę zostawiłem na niskiej impedancji. Może pod tego rodzaju słuchawki jednak powinienem przestawić?

 

Reasumując lekko żałuję że nie postawiłem na HD600/650 i wybrałem coś nowego po taniości od Hifimana - mógłbym do woli przebierać we wzmacniaczach i przy okazji wybierając Expressivo miałbym i lampy i nieco patriotycznego zadowolenia :)

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ear Stream

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) w wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) z mocniejszym zasilaczem. Właśnie buduję Headonica dla posiadacza HE-400, który miał poprzednio Espressivo. Wybór padł po odsłuchach u mnie i w domu. Przy dobrym źródle "czar" lamp nie będzie potrzebny, zwłaszcza do słuchawek ortodynamicznych, a moc i wydajność prądowa - kluczowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że do HE-400 świetnym wzmacniaczem jest Ifi iCAN micro. Ma bardzo dużo mocy, świetną dynamikę, kick bass, gra żywiołowo i popisowo, a przy tym wszystkim jest niedrogi i dosyć kompaktowy.

 

Ewentualnie jeżeli jest taka szansa to na prawdę dozbieraj do LYRa 2, to jest wzmacniacz który sobie praktycznie ze wszystkimi słuchawkami radzi, a brzmienie ma na prawdę czarujące, potężne i nasycone a jednocześnie barwne i subtelne. To jest wzmacniacz z którym można już zostać i nie szukać dalej, ew. pobawić się trochę charakterystyką poprzez wymianę lamp.

 

Zapraszamy do nas do salonu, mamy oba wzmacniacze więc możesz wziąć swoje słuchawki i je porównać :)

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Espressivo (nie Expressivo ;) ) to był on w 2ch wersjach: Espressivo-E (do wysokoomowych) i Espressivo-T (do niskoomowych).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co widzę to Espressivo-T ciężko znaleźć ale możesz spróbować napisać do producenta i zapytać czy może Ci takiego złożyć ;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE400 dogadają się również z Musical Fidelity V90-HPA, będzie dynamicznie, jasno ale nie agresywnie.

Dobrą alternatywą jest też wspomniany iFi Can micro.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.