Jump to content
IGNORED

Kompletowanie zestawu do kolumn Unitra Space '86

geckon

Recommended Posts

Witam.

Pewnie większość z Was weźmie mnie za wariata, ale chciałbym dobrać wzmacniacz lub amplituner do głośników.

Posiadam Unitry Space '86, które wymagają dopieszczenia. Do tego kaseciak Marantz SD-285.

Chciałbym do tego dopasować nie za mocny wzmacniacz lub amplituner. Czy możecie coś polecić?

To jakie kolumny polecacie przy budżecie około 300 zł?

Nie wkurzaj się tym co napiszę. Dobrze Ci życzę, ale nie ma co owijać w bawełnę. W tej kwocie nie ma większego znaczenia co kupisz. Mając 3k trudno jest złożyć sensowny zestaw, więc przy 300zł zmiany będą żadne. Jeśli słuchasz muzyki na umiarkowanym poziomie, zamiast bawić się w reanimację staroci pozbieraj jeszcze trochę kasy i kup np. Yamaha Pianocraft. Małe to, ale gra nieźle. Jeśli zależy Ci nie tyle na jakości, co na budzeniu osiedla nad ranem, wtedy zainwestuj w kolumny z dużymi wooferami i jakiś wzmacniacz koniecznie z regulacją sopranów i basu.

Ech, audiofilsko-wielkopańskie gadanie "za 3k się nie złoży, a co dopiero za 300". W tej cenie można spokojnie dostać przyzwoicie grające używane kolumny z lat 80-tych (i nie mam na myśli żadnych Altusów). W tamtym okresie królowały obudowy zamknięte, więc bas nie będzie poruszał meblami, za to będzie dobrze kontrolowany i precyzyjny. Strzelałbym w wyroby niemieckie: Wega, Telefunken, Grundig. Kilka razy kupowałem coś takiego. Zdecydowanie najlepszym strzałem okazała się Wega sprzed 30 lat za głupie 50 zł, niby nie sprawdzane z obciętymi kablami, ale po dorobieniu terminali jak one zagrały...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.