Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i zródło do AE Aegis Evo 1


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuje pomocy w wyborze wzmacniacza i w dalszym etapie źrodła do kolumn AE Aegis Evo 1.

 

Zestaw ma grać w 16m2, a muzyka to głownie pop i szeroko pojęty rock.

Aegis Evo 1 maja dosc mała skuteczność dlatego wzmacniacz musi byc dosc wydajny pradowo.

Odnośnie walorów odsluchowych,to chciałbym je bardzo delikatnie ocieplić nie tracąc przy tym stereofonii, dynamiki, przejrzystości, ani szczegółowości. Nie zależy mi również na uwypukleniu jakoś specjalnie któregoś z pasm, wprost przeciwnie zależy mi bardzo na tym aby scena była jak najbardziej zrównoważona.

 

W późniejszym etapie,po wyborze wzmacniacza chce sie skupić na doborze do niego odpowiedniego źrodła.

 

Budżet to ok 700pln, natomiast propozycje jakie do tej pory otrzymałem to:

NAD c350/352/3240pe

MF A1/E-100

Denon PMA-735r/1055r/1500r

Szczerze mowiac nie mam pojęcia,ktory z nich bedzie najlepszym wyborem do Aegis Evo 1, a moze jeszcze zupełnie cos innego niż w/w?

 

Przy wyborze kolumn odsłuchiwałem je na Exposure 2010, a ten jest zdecydowanie poza moim budżetem.

 

Z góry dzieki za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz kolumn AE polecam NAD'a, pod warunkiem posiadania dobrego źródła.

Na testach w domu miałem też z Neo 3kami wzmacniacz Polkaudio Omni A1.

Świetne wzmocnienie i źródło w jednym - świetnie kontroluje bas, średnica na swoim miejscu, a najważniejsze że w końcu poukładała się góra.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zródło chwilowo(a moze docelowo po jakichś modach?) jest NAD 510 wiec akurat z c350/352 chyba dobrze by sie zgrał?

 

Omni A1 to na pewno fajna opcja ale raczej nie w moim obecnym budżecie,chyba ze udałoby sie trafić gdzieś jakaś używkę w okolicach 1000pln to wtedy powaznie bym go rozważył bo byłoby to 2w1. Obawiam sie tylko ze te ok 37W to moze byc mało do Aegis Evo 1(?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie myśle bardzo poważnie własnie o którymś z NADow, pozostawieniu swojej 510tki i poddaniu obu tuningowi u muda44. Oczywiście najlepszym wyjściem byłby chyba c350 ale teraz pytanie jak zagra taka c320, czy c320bee po tuningu w porównaniu do c350 po tuningu? Różnica bedzie drastyczna,czy moze ledwo słyszalna?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Polecam Roomplayera+. Kosztuje ok 1100 zł ale jest to wzmacniacz i streamer w jednym.

Sam gram na tym z kolumnami AE Aegis i jest fajnie. Porządne Hi-Fi.

Obsługuje TIDAL więc jest dostęp do biblioteki nagrań. Nawet nie trzeba mieć własnych plików ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie myśle bardzo poważnie własnie o którymś z NADow, pozostawieniu swojej 510tki i poddaniu obu tuningowi u muda44. Oczywiście najlepszym wyjściem byłby chyba c350 ale teraz pytanie jak zagra taka c320, czy c320bee po tuningu w porównaniu do c350 po tuningu? Różnica bedzie drastyczna,czy moze ledwo słyszalna?

Zdecydowanie lepiej kupić C350 jest lepszy pod każdym względem od dwudziestki ma więcej mocy więc łatwiej sobie poradzi z tymi kolumienkami będą w pełni wykorzystane, też przy cichym graniu będzie dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio dzięki za propozycje, cena rzeczywiście jest przystępna, tylko mocy trochę mało i jak jest z jakością dźwięku? Jaki w ogole charakter brzemienia ma ten wzmacniacz? Słuchałeś c350, mógłbyś je porównać? Podejrzewam, ze do c350 po modzie raczej trudno bedzie go porownac(i pewnie dorownac rownież)?

 

piotkrak poza tym co napisałeś dochodzi jeszcze cena, oczywiście c350 jest droższa od 20stki ale różnica jest na prawde niewielka i to jest kolejny argument przemawiający za c350

 

Czekam jeszcze na jakies inne propozycje, moze ktoś porównać NADa z MF albo moze jeszcze zupełnie cos innego fajnie zgra sie z tymi kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko mocy trochę mało i jak jest z jakością dźwięku? Jaki w ogole charakter brzemienia ma ten wzmacniacz?

 

Wzmacniacz spokojnie wyrabia. Moje AE mają jeszcze mniejsza efektywność i grają. Wzmacniacz to klasa D na Ice-Power. Znakomity bas i neutralność. Fajna przestrzeń. Naprawdę przyjemne granie. Niestety nie znam wzmacniaczy NADa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz C350 będzie bardzo dobrze współpracował ze swoim cd to trzeba przyznać firmie że dobrze zadbała o dopasowanie swoich komponentów do siebie, wydajny dynamiczny dźwięk z pokaźną średnicą (np. gitary wokale pełne i mięsiste ;) oraz łagodniejszą lecz nadal szczegółową górą tak dla mnie to gra. Bardzo dobry stos. jakości/ceny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment mam dwie sensowne opcje, dodatkowo zbliżone cenowo: NAD c350 + tuning u muda44 albo zaproponowany przez Piopio Roomplayer+ amp, ktory tez jest fajna opcja ze względu na dodatkowe funkcje, które posiada.

Szkoda ze nie mam możliwości bezpośredniej konfrontacji bo to byłaby najlepsza opcja zeby wybrać sprzęt. NADow słuchałem juz kilka razy, co prawda akurat nie c350 ale mniej wiecej wiem czego sie spodziewać, natomiast po Roomplayer+ nie mam pojecia czego sie spodziewać bo nie mam jakichkolwiek info poza wypowiedzią Piopio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie wzmaka nadal brak więc odświeżam temat. Czy jeszcze warto pchać się w Roomplayera+ amp? Czy to urządzenie w ogóle działa bo z tego, co wiem firma SA już nie istnieje, aplikacji na iOS w AppStore też niestety brak ale kupić je nadal można, pytanie tylko czy warto, tym bardziej w cenie, w której można go obecnie wyrwać?

 

Myślałem o tym, żeby chwilowo ten Roomplayer służył jako całość, a później po dokupieniu wzmacniacza z prawdziwego zdarzenia już jako źródło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz kolumn AE polecam NAD'a, pod warunkiem posiadania dobrego źródła.

Na testach w domu miałem też z Neo 3kami wzmacniacz Polkaudio Omni A1.

Świetne wzmocnienie i źródło w jednym - świetnie kontroluje bas, średnica na swoim miejscu, a najważniejsze że w końcu poukładała się góra.

350 to dobry piecyk,spokojnie da sobie radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie i z zakupu c350ki nie rezygnuje ale na razie potrzebuje wzmacniacza i źródła w jednym stad pytanie o Roomplayera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.