Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

możesz rozjaśnić bo też mam na synku bubbleupnp i streamuję do SM6 ale chcę zastąpić SM6 czymś lepszym i zdecydowanie tańszym tylko do tidala

 

Wchodzisz na bubble upnp na synku, tam w zakładce "media renderers" zaznaczasz przy malinie openhome renderer. Następnie instalujesz na telefonie/tablecie z androidem bubble upnp, lub na ipadzie/iphonie lumin/kazoo i logujesz się na konto tidala..

Tadam.

 

ZEN

 

PS. Awietek, doskonała robota. Ja mam jedynie malinę z dac i zasilaczem od pana Tomanka.

 

Z.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Zenobiusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaznaczam SM6 bo nie mam maliny

Czyli malina obsługuje Tidala w połączeniu z Synology co muszę zainstalować na malinie co Ty masz zainstalowane i rozumie że z maliny sygnał idzie do DAC po usb

 

Jeśli chcesz z maliną używać daca usb, to możesz nie uzyskać dobrych efektów podpinając go do usb maliny. Możesz dokupić konwerter hifiberry digi+ (z izolacją) albo kupić jakiś usb-regen licząc, że poprawi marną jakość wyjścia usb w raspberry. Ja mam daca na i2s dopiętego do maliny (IQaudio Pi-dac+).

 

Zen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Jeśli chcesz z maliną używać daca usb, to możesz nie uzyskać dobrych efektów podpinając go do usb maliny. Możesz dokupić konwerter hifiberry digi+ (z izolacją) albo kupić jakiś usb-regen licząc, że poprawi marną jakość wyjścia usb w raspberry. Ja mam daca na i2s dopiętego do maliny (IQaudio Pi-dac+).

 

Zen

czyli kupując maline do tego hifiberry digi+ i tak potrzebny DAC bo hifiberry digi+ ma wyjście coaxial i optyk. A jaki masz system na malinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemow jest multum. Czekam aktualnie na digi+, bedzie chyba jutro i bede testowal jak to sie spisze. Sygnal bede wypuszczal do matrixa mini. Mam nadzieje , ze fajnie to zagra .... Jesli masz porzadnego daca to wersja digi+ transformatorowa jest idealnym rozwiazaniem. Mozna tez przeczytac ze coaxial gra lepiej niz optyk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz na bubble upnp na synku, tam w zakładce "media renderers" zaznaczasz przy malinie openhome renderer. Następnie instalujesz na telefonie/tablecie z androidem bubble upnp, lub na ipadzie/iphonie lumin/kazoo i logujesz się na konto tidala..

Tadam.

 

ZEN

 

PS. Awietek, doskonała robota. Ja mam jedynie malinę z dac i zasilaczem od pana Tomanka.

 

Z.

Dziekuje pieknie. Ale to zestaw masz przedni - obudowa i szmery bajery to tylko dodatek - serce ukladu masz najwazniejsze i to ono produkuje muzyke. A jak sam wiesz to co slychac jest pierwszorzednej jakosci :)

 

Systemow jest multum. Czekam aktualnie na digi+, bedzie chyba jutro i bede testowal jak to sie spisze. Sygnal bede wypuszczal do matrixa mini. Mam nadzieje , ze fajnie to zagra .... Jesli masz porzadnego daca to wersja digi+ transformatorowa jest idealnym rozwiazaniem. Mozna tez przeczytac ze coaxial gra lepiej niz optyk.

Digi+ to na pewno dobre rozwiazanie. Z mojego punktu widzenia to dobre dla kogos kto ma juz bardzo dobry DAC z wejscie coax (optyk tak jak wspomniano mniej preferowany), natomiast jesli ktos nie posiada DACa to doradzam jeden z I2S DACow dedykowanych do Maliny: albo Audiophonics na Sabre 9023 TCXO za 60 euro albo iqaudio dac + za £35 albo HIFIBerry pro z ukladem oscylatorow - podwojnym.

Zaznaczam ze DAC zewnetrzny musi byc naprawde dobry. Ja mam moze nie najnowszy ale z dobrymi opiniami Benchmark DAC1 i powiem szczerze ze niektore aspekty dzwieku z Maliny sa lepsze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się w końcu dzisiaj odpalić malinkę z DACiem Audiophonics. zainstalowałem moode audio. Na razie grałem z tidal przez boobleupnp zainstalowane na telefonie. Jestem na razie bardzo zadowolony zarówno z brzmienia jak i z funkcjonalności. Muszę jeszcze tylko rozkminić udostępnianie katalogów z laptopa.

Mam pytanie do użytkowników wspomnianego tutaj wyłącznika. Jak się go podłącza do RP? Ja mam już zajęte całe i2s przez DAC

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic jakie piny audiophonics ma wolne z pierwszych 12tu i trzeba zorganizowc (kupic :) jakis gpio extender - czyli taki rozgaleznik.

Najlepiej napisz maila do tej firmy od wylacznika i zapytaj o ten Twoj konkretny DAC - w moim przypadku zerkneli na iqaudio dac i napisali ze nie bedzie problemow. Tylko musialem jedna sciezke rozerwac i przylutowac inne gotowe do tego piny na innej sciezce tak zeby zamienic pin18 z pin17. Mam nadzieje ze o taki wylacznik jaki ja mam Tobie kolego chodzi :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a malina będzie działać z konwerter usb spdif konstrukcji Jarka_c ?

 

Awietek świetna robota z tą maliną. Jesteś w stanie zrobić fotki wewnątrz twojego dzieła ?

 

Czy opiszesz instalacje i konfiguracje maliny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a malina będzie działać z konwerter usb spdif konstrukcji Jarka_c ?

 

Awietek świetna robota z tą maliną. Jesteś w stanie zrobić fotki wewnątrz twojego dzieła ?

 

Czy opiszesz instalacje i konfiguracje maliny ?

Tak mam w planach i nawet juz zaczalem troche pisac :) - a w srodku to na razie prowizorka - ale zrobie cos moze dzis to wrzuce - zdecydowanie wyglada gorzej niz na zewnatrz ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do maliny można podłączyć zwykły zew dysk usb czy musi być to NAS udostępniany po sieci??

Moze byc USB

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc USB

 

nie ma żadnej różnicy w płynności odtwarzania muzyki pomiędzy zwykłym dyskiem usb a NAS??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma żadnej różnicy w płynności odtwarzania muzyki pomiędzy zwykłym dyskiem usb a NAS??

Z USB powinno reagowac szybciej na zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

Mam pytanie o drogę postępowania w temacie wątku.

 

Mam ja sobie Malinkę B (w drodze wersja 2 w końcu).

Służy ona w zasadzie jako główne źródło muzyki. Mam tam obrazy moich płyt i gra to na okrągło.

Malinka jest podłączona przez HDMI do TV.

TV z kolei po optyku do Yamahy DSP-E800, która to choć dedykowana może do 5.1 służy u mnie po prostu za DAC.

Yamaha jako DAC dalej podaje do Pioneera A-400

A teraz pytanie.

Chciałbym wyeliminować TV jako pośrednika dźwięku. Minimum 50% czasu pracy TV to muzyka, czyli TV jest zbędny a obecnie świeci cały czas, bo podaje dźwięk dalej.

Czy jeśli pominąć fakty wyłączenia TV, będzie jakaś różnica w odsłuchu dla mnie, kiedy podłączę np. HiFiberry Digi+?

Inaczej mówiąc czy TV jako "pośrednik cyfrowy" do DACa wnosi coś negatywnego w stosunku do ew. oddzielnego wyjścia cyfrowego z Raspiego przez Digi+?

 

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości i pozdrawiam.

 

malinowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów

 

Mam pytanie o drogę postępowania w temacie wątku.

 

Mam ja sobie Malinkę B (w drodze wersja 2 w końcu).

Służy ona w zasadzie jako główne źródło muzyki. Mam tam obrazy moich płyt i gra to na okrągło.

Malinka jest podłączona przez HDMI do TV.

TV z kolei po optyku do Yamahy DSP-E800, która to choć dedykowana może do 5.1 służy u mnie po prostu za DAC.

Yamaha jako DAC dalej podaje do Pioneera A-400

A teraz pytanie.

Chciałbym wyeliminować TV jako pośrednika dźwięku. Minimum 50% czasu pracy TV to muzyka, czyli TV jest zbędny a obecnie świeci cały czas, bo podaje dźwięk dalej.

Czy jeśli pominąć fakty wyłączenia TV, będzie jakaś różnica w odsłuchu dla mnie, kiedy podłączę np. HiFiberry Digi+?

Inaczej mówiąc czy TV jako "pośrednik cyfrowy" do DACa wnosi coś negatywnego w stosunku do ew. oddzielnego wyjścia cyfrowego z Raspiego przez Digi+?

 

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości i pozdrawiam.

 

malinowy

Mysle ze roznica bedzie znaczna! :) ja staram sie zawsze eiliminowac niepotrzebnych posrednikow :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotka instrukcja instalacji Max2play:

Przyjmuje zalozenie ze hardware udalo sie juz wszystkim do kupy poskladac ;)

 

1. Potrzebne elementy zestawu

Malina

DAC I2S dedykowany (iqaudio, audiophonics, hifiberry - te daci sa pewnie dzialajace pod Raspbianem),

Karta micro SD 16Gb,

Ekran 5" HDMI dotykowy (funkcja dotyku realizowana przez USB) - ja mam taki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Transformator toroidalny - 9 V wystarczajacy, 30VA obciazenia tez powinno byc ok, jakis stabilizator napiecia - tylko nie switch - ja zrobilem taki blad na poczatku i zastosowalem cos takiego czyli cyfrowy stabilizator - nam chodzi o liniowy stabilizator na ukladzie najbardziej popularnym LM317 - to chyba obsluguje max 3A - Malina nawet z jakims ekranikiem do 5" i USB wifi i dodatkowo z dyskiem USB nie powinna skonsumowac wiecej niz max 2A - to i tak na wyrost jest podane. Natomiast podobno sa tranzystory inne niz LM317 ktore mniej zanieczyszczja uklad szumami - mozna poszukac cos z wyzszej polki,

USB WIFI dongle

Potrzebny bedzie tez router sieciowy - zakladam ze wszyscy mamy dostep do internetu i uzywamy routerow ktore przydzielaja adresy innym komputerom w lokalnej sieci automatycznie czyli uzyaja DHCP.

 

2. Zakladam ze wszyscy maja dostep do laptopa albo komputera z czytnikiem kart micro SD (lub adapter do kart micro SD - SD)

 

3. Na poczatek potrzebujemy oprogramowanie czyli w naszym przypadku dystrybucje Max2play oparta na Raspbianie. Pobieramy ze stronki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) wersje "Max2Play for the 7? Touch Display for Raspberry Pi" ktora to ma preinstalowane oprogramowanie funkcjonalne do ekranu.

Potrzebne jeszcze bedzie oprogramowanie: SDFormatter do sformatowania karty oraz Win32DiskImager do skopiowania systemu na karte - zakladam ze wszyscy uzywaja Windowsa - w przypadku Maca i Linuxa to zadanie jest realizowane inaczej - teraz nie bede tego wyjasnial.

 

4. Przygotowanie i instalacja sytemu:

Wkladamy karte (z adapterem) do czytnika kart w laptopie lub innego czytnika kart np. USB podlaczeonego do komputera.

Sprawdzamy czy nowy dysk jest widoczny w Windowsie i jaka ma przydzielona litere.

Uruchamiamy SDFormattera. Upewniamy sie ze w polu Drive widnieje nasza karta - jesli jest inna litera niz ta przydzielona do dysku karty SD to wybieramy taka ktora reprezentuje nasza karte. W przeciwnym razie mozemy na zawsze wymazac dane z dysku naszego komputera!!!

W "Option" ustawiamy "format size adjustment" na On i naciskamy Enter - program pyta sie o potwierdzenie czy na pewno (chyba 2 razy) - potwierdzamy po upewnieniu sie ze sformatuje karte SD.

Mozemy teraz wystartowac Win32DiskImager

PO uprzednim rozpakowaniu pobranego systemu Max2play (plik musi miec rozszerzenie .img) wybieramy obraz systemu (nazwa.img) naciskajac uprzednio ikonke obok pustego pola "Image File" - upewniamy sie, ze w polu Device widnieje nasza karta i naciskamy przycisk Write.

Znow program zapyta o potwierdzenie czy na pewno chcemy to zrbic.

Po kilku minutach karta powinna byc gotowa do pracy :)

 

5. Ustawienia i instalacje sterownikow

Zakladam ze Malina jest juz polaczona z DACiem i ekranem. Laczymy Maline z routerem za pomoca kabla sieciowego.

Wkladamy nagrana karte do Maliny i wkladamy kabel z zasilaniem.

Dioda na Malinie zaczyna mrugac. Ta aktywnosc powinna trwac kilka minut.

Teraz musimy w przegladarce internetowej komputera otworzyc interfejs routera - zakladam ze wiemy jak to zrobic i znamy haslo administratora do routera.

Gdzies w zakladkach usawien routera powinnismy znalesc liste urzadzen aktualnie podlaczonych do routera. Powinnismy tez znalesc tam nasza Maline nazwana "max2play" - sprawdzamy jej adres sieciowy - najbadziej prawdopodobne zaczynajacy sie od numerkow: 192.168.x.x

Z komputera podlaczonego do sieci domowej startujemy programik "putty". W miejsce adresu wpisujemy adres naszej Maliny i wciskamy Enter.

Po chwili otworzy sie okienko terminala i zapyta o nazwe uzytkownika: wpisujemy "pi" i wciskamy "Enter" nastepnie zapyta o haslo (password) - nalezy wpisac wtedy "raspberry" i "Enter"

Jestesmy zalogowani do Maliny :)

Pierwsze co powinnismy zrobic to wpisac komende "sudo raspi-config" i "Enter" (tutaj troche wiecej teorii dla chetnych:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) - otworzy sie okienko z ustawieniami systemu.

Strzalkami zaznaczamy pierwsza opcje: Expand Filesystem i wciskamy "Enter" - teraz wciskamy tabulator i strzlka zaznaczamy "finish" - system zrobi restart.

 

Za kazdym restartem "putty" traci lacznosc z Malina wiec musimy chwile poczekac (najlepiej osobno wysartowac sobie programik windowsowy CMD i monitorowac polaczenie z Malina uzywajac komendy "ping" - jak to zrobic: nacisnac przycisk Windows, w okienko Szukaj wpisac "cmd" i nacisnac "Enter" - kienko terminala sie otworzy i w okienku nalezy wpiac: "ping -t 192.168.x.x" - gdzie x.x to liczby stanowiac adres IP Maliny w sieci - sprawdzony wczesniej w routerze) - zobaczymy odpowiedz na ping test w milisekundach - znaczy ze Malina jest dostepna, jesli odpowiedzi sa inne w stylu jost unreachable - musimy poczekac az pojawi sie czas w milisekundach :)

Startujemy "putty" i znow wpisujemy adres Maliny, po czym nazwe uzytkownika "pi" i po chwili haslo "raspberry".

Jestesmy zalogowani do Maliny :)

Teraz sprobujemy ustawic odpowiednie parametry dla monitorka.

Wpisujemy taka komende: "sudo nano /boot/config.txt" i wciskamy "Enter"

To otworzy nam w tym samym oknie ustawienia pliku startowego - bedzie tam kilkanascie / dziesiat linii z roznymi parametrami. Teraz musimy poruszac sie strzalkami. Ustawiamy kursor powiedzmy przed ostatnia linia, wciskamy "Enter" zeby zrobic sobie miejsce i wpisujemy (mozna zrobic kopiuj i nacisnac prawy guzik myszy w polu konsoli - wczesniej kursor trzeba koniecznie strzalkami ustawic w wymienionej pozycji):

 

framebuffer_width=600

framebuffer_height=300

hdmi_force_hotplug=1

hdmi_cvt=800 480 60 6 0 0 0

hdmi_group=2

hdmi_mode=87

 

Teraz naciskamy najpierw "Ctrl" + "o" po tym "Ctrl" + "x" i wciskamy "Enter"

 

Mozemy zrestartowac Maline wpisujac komende: "sudo reboot"

 

Procedura restartu ruszy i powinnismy widziec odpalajaca sie Maline na naszym ekraniku :)

 

 

Teraz bez problemu mozemy wpisac adres sieciowy Maliny w okno przegladarki internetowej i pojawi sie w niej interfejs max2play.

Tutaj mala uwaga - zeby korzystac z opcji typu: rozpoznawanie i konfiguracja DACa oraz ekranu dotykowego musimy wykupic licencje premium - i to najlepiej zrobic na poczatku.

 

 

Tutaj jest fajna stornka z prawie kompletna symulacja interfejsu max2play:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nastepny krok to instalacja sterownikow do ekranu dotykowego - jesli chcemy zeby dotyk dzialal :)

 

C.D.N... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wyświetlacz ściągałeś ze USA?? Jakie koszty przesyłki?? Jakieś dodatkowe cło??

nie, z UK:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, z UK:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A ok zmylił mnie link , który wyżej wstawiłeś bo cena była w dolarach :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów używa tego DACa ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów używa tego DACa ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parę dni temu znalazłem DACa zrobionego na tej kości i chyba kupie tę kartę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma bardzo dobrze zrobione zasilanie, a to podstawa dobrego dźwięku. Przeglądając dostępne przetworniki dla maliny, zauważyłem że zasilanie jest potraktowane marginalnie. Wszystkie projekty są oparte na notach katalogowych kości zastosowanych na pokładzie i żeby wydobyć z nich możliwie najwięcej muszą mieć dobre zasilanie i dobry zegar.

Jeszcze się waham z zakupem tej karty, bo ona nie ma zegara zewnętrznego, tylko wykorzystuje (chyba) wewnętrzny zegar. Nie znam się na tym i nie wiem dlaczego - może ktoś bieglejszy w elektronice się wypowie. Czy to nie wpływa na jittter?

 

Awietek dzięki za świetny tutorial Max2play :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też coś z zegarem na tej kości, ale nie ogarniam tego za bardzo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może podam też adres tej strony,wydaje mi się że dość ciekawe informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też coś z zegarem na tej kości, ale nie ogarniam tego za bardzo

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Może podam też adres tej strony,wydaje mi się że dość ciekawe informacje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

WOW - niezly projekt! Ja chyba nie mam az tyle cierpliwoci no i wiedzy przed wszystkim... Kusi mnie caly czas ten dodatkowy zegar w DACu wiec coraz blizej jestem zakupu audiophonics na sabre... tylko wiem tez ze musze oszczedzac na zmiane mojego M3i na M5 i to wkrotce pewnie na poczatku grudnia... a kazdy grosz sie liczy :D

 

Parę dni temu znalazłem DACa zrobionego na tej kości i chyba kupie tę kartę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma bardzo dobrze zrobione zasilanie, a to podstawa dobrego dźwięku. Przeglądając dostępne przetworniki dla maliny, zauważyłem że zasilanie jest potraktowane marginalnie. Wszystkie projekty są oparte na notach katalogowych kości zastosowanych na pokładzie i żeby wydobyć z nich możliwie najwięcej muszą mieć dobre zasilanie i dobry zegar.

Jeszcze się waham z zakupem tej karty, bo ona nie ma zegara zewnętrznego, tylko wykorzystuje (chyba) wewnętrzny zegar. Nie znam się na tym i nie wiem dlaczego - może ktoś bieglejszy w elektronice się wypowie. Czy to nie wpływa na jittter?

 

Awietek dzięki za świetny tutorial Max2play :)

Mam nadzieje ze komus pomoze :)

Co do tej karty to tak sie zastanawiam co byloby lepze: zasilanie czy jednak extra zegar? Zasilanie za nieduze pieniadze zawsze m ozna dolozyc pozniej ale precyzyjny zegar to juz chyba troche wieksza kasa... dlatego ja raczej wybralbym audiophonics.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry , ale ponawiam pytanie

 

malina będzie działać z konwerter usb spdif konstrukcji Jarka_c ?

Piotrek ja nie mam pojecia ale moze ktos inny?

 

Tutaj pisza troche:

Niby nie potrzeba zadnych sterownikow do roznych konwerterow wiec nie powinno byc problemu....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez awietek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie koledzy czy w naszym kraju można zakupić:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli nie to czy są chętni do zakupu za granicą i wspólne pokrycie kosztów wysyłki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie koledzy czy w naszym kraju można zakupić:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli nie to czy są chętni do zakupu za granicą i wspólne pokrycie kosztów wysyłki?

Ja kupilem przez oficjalna stronke - chyba z Tajlandii - czekalem 5 dni. Nie wiem czy sa jacys dystrybutorzy w Europie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem przez oficjalna stronke - chyba z Tajlandii - czekalem 5 dni. Nie wiem czy sa jacys dystrybutorzy w Europie...

Dzięki za info, a jakie były koszta przesyłki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.