Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek

Rekomendowane odpowiedzi

Zaloguj się do maliny poprzez ssh. User:pi password:raspberry.

Wpisz komendę: sudo raspi-config, otworzy Ci się okno do konfiguracji.

Wybierz: 1 Expand Filesystem i wciśnij enter.

Wyjdź z tego menu i zrób reboot.

To Ci zrobi miejsce na karcie SD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jakie polecacie dac z gotowych rozwiązań (wpinasz i grasz) zeby podniesc kakosc grania maliny? Obecnie gram na hifiberry dac + pro, ale juz mi sie trochę to osluchalo i nie jest to granie z plyty.... zastanawiam sie też czy może hifiberry digi + pro => xindak dac 5 nie byłoby lepszym polaczeniem. Moze ktos powiedziec patrząc od strony technicznej (rodzaje ukladow) czy z xindakiem zagra lepiej?

 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łoooo ciup !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy warto robić obudowę i zasilanie lepsze. Tzn czy lepsze zasilanie w ogóle coś wniesie do dźwięku?

Jakie trafo polecacie i co jeszcze bym potrzebował pomożecie?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się innej konfiguracji. Konfiguracja powstała w określonym celu. Sparky i Bridge to produkty Allo. Te mikro grajki wszystkie są bardziej lub mniej malinopodobne. Wszystkie pracują na linuxach.

Sparki pod względem budowy bardziej przypomina uRendu i Sotm SMS200. Od obu jest lepiej zbudowany i duuużo tańszy. Możliwości wyboru playerów te same.

Reszte dokładnie opisałem na poprzednich stronach.

 

ten sparky + usbridge - to duża różnica w porównaniu do samej maliny po usb ?

czy raczej kosmetyka ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Moode 3.8.3 wydane

 

3.8.3 Release 2017-08-23

=============================

 

Updates

 

- UPD: Allow only RR and FIFO policies for Real-time kernel

- UPD: Deprecate bclk_ratio_int_div setting for adv kernels

 

Bug fixes

 

- FIX: Extra delay in click logic for currently playing Playlist item

- FIX: Re-Mount not handling stale file handle condition

- FIX: Piano 2.1 main vol not initialized at startup if MPD vol disabled

 

Jeszcze nie testowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto robić obudowę i zasilanie lepsze

Obudowa jak najbardziej,zawsze jest to forma ekranu.Mam na myśli metalową,odpowiednio uziemioną.

Zasilanie liniowe w moim odczuciu nie wniosło dla mnie istotnej poprawy.

Sporo wniosła zmiana kabla cyfrowego w moim zestawie (między Hifiberry digi+pro a DAC).

Zdziwiłem się,że ta nakładka jest zdolna do reagowania na kabel coaxial !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co sie zmieniło ?

Próbowałem kilku kabli,w tym DIY na Rg 59,który wydawał mi się dopasowany do digi,z racji,że dociąża dźwięk,zagęszcza całość maskując pewną suchość brzmienia,jaką prezentuje digi w moim systemie.

Podłączenie bardziej przejrzystego kabla,w stylu DH Labs ,podkreśla nieco efekt suchości przekazu i pewne braki ,jak ujednolicanie dynamiki i słabe różnicowanie przez to nagrań (punkt odniesienia płyta cd)

Znalazłem jednak kabelek (w o mnie),który wprowadził spore ożywienie do dźwięku,otwierając go jednocześnie,bez suchości czy ostrości.Dodatkowy efekt,to bardzo dobra lokalizacja,wbudowanie sceny wgłąb (oj potrafi to digi+pro) i bardzo dobra detaliczność.

Malina zbliżyła się niebezpiecznie do srebrnego krążka ;) z cd playera.

Nie wspomnę o samej jakości transmisji danych,gdzie na Rg słychać trzaski itp. Dobra cyfrówka wprowadza też całościowo pewnego rodzaju oczyszczenie przekazu ze śmieci i brudów.

Nie trzeba wiele,wystarczy wypożyczyć,kupić (ew. można oddać) i spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj supra trico, ten coaxial gra swietnie. Mialem 2 odcinki i oba poszly do ludzi..... aktualnie gram na innym , lepszym ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

supra trico

Supry nie miałem okazji sprawdzić.W sumie niedrogi kabel.

W przyszłości może jakieś sreberko ,ale za prawdziwy firmowy IC coaxial trzeba sporo dać,no chyba,że upoluje się coś z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja malonka tez pokazuje roznice miedzy kablami cyfrowymi. Porownywalem w tym samym czasie supra dac, procab z muzycznego i diy na neotechu.

Neotech wypadl zdecydowanie najlepiej laczac zalety dwoch pozostalych czyli dociazenie z jednej i szcsegolowosc i przejrzystosc z drugiej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam sprawdzic ten HD-1000 (YWDXpek 75-1.15/4.8) Do tego jakies dobre wtyki, minimum neutrik rean czarne .

Wpiac -> posluchac -> podziekowac i zakonczyc szukanie lepszego :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja z takim pytaniem: który wybór byłby lepszy - malinka z HifiBerry Digi+ Pro czy może iEast Soundstream Pro M30 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) )? Chodzi mi głównie o różnice w wygodzie sterowania i łatwości konfiguracji, ponieważ jestem laikiem i zależy mi na tym, żeby nie spędzić całego dnia na próbie powiązania urządzenia z siecią domową i odpaleniu wszystkiego. Które urządzenie lepiej ogarnie katalog około 5000 albumów w kwestii szybkości przeszukiwania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 5maniek

" MÓW JEŚLI MUSISZ "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze abys znalazl kogos , kto testowal maline z tym ustrojstwem. Moze trafisz w totka ;))

Chcesz pewne wsparcie? Bierz maline,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Malina ma szersze zastosowanie,lepsze wsparcie i wciąż się rozwija.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jakiś czas temu postanowiłem zbudować sobie takie centrum multimedialne na bazie malinki. Chciałbym odtwarzać muzykę z dysku i słuchac radia internetowego. Po przeczytaniu na forum tematu o wzmaczniaczu TPA3116 jestem zdecydowany go zakupić. Następnym elememtem, który wybrałem jest HiFIBerry i w tej kwestii mam pytanie odnośnie wersji tego DAC. Jest wersja HiFiBerry DAC+ RCA oraz HiFiBerry Digi+. Rozumiem, że ja muszę posiadać wersję HiFiBerry DAC+ RCA i teraz moje pytanie brzmi. Czy wersja HiFiBerry Digi+ służy głównie jako transport (jeśli dobrze rozumiem) do przesyłania cyfrowego dźwięku do zewnętrznego DAC lepszej klasy czy jeszcze ma jakieś zastosowania ? Wybaczcie może lamerskie pytanie i o ile temat o wzmaczniaczu przeczytałem, ale tego tematu jakoś nie umiem przeczytać w całości. Gdyż przez te strony co przeczytałem przewija się mowa o zasilaniu i różnych DAC-ach i nie umiem przez to przebrnąć. Nie jestem melomanem i nie mam jakiegoś słuchu, który umie wyłapać niuanse w brzmieniu, ale chciałbym mieć dobrej jakości dźwięk.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dac+ łączysz prosto do wejść chich wzmacniacza, digi + ,łączysz do zewnętrznego DAC , potem dopiero DAC do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marteo1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem kilku kabli,w tym DIY na Rg 59,który wydawał mi się dopasowany do digi,z racji,że dociąża dźwięk,zagęszcza całość maskując pewną suchość brzmienia,jaką prezentuje digi w moim systemie.

Podłączenie bardziej przejrzystego kabla,w stylu DH Labs ,podkreśla nieco efekt suchości przekazu i pewne braki ,jak ujednolicanie dynamiki i słabe różnicowanie przez to nagrań (punkt odniesienia płyta cd)

Znalazłem jednak kabelek (w o mnie),który wprowadził spore ożywienie do dźwięku,otwierając go jednocześnie,bez suchości czy ostrości.Dodatkowy efekt,to bardzo dobra lokalizacja,wbudowanie sceny wgłąb (oj potrafi to digi+pro) i bardzo dobra detaliczność.

Malina zbliżyła się niebezpiecznie do srebrnego krążka ;) z cd playera.

Nie wspomnę o samej jakości transmisji danych,gdzie na Rg słychać trzaski itp. Dobra cyfrówka wprowadza też całościowo pewnego rodzaju oczyszczenie przekazu ze śmieci i brudów.

Nie trzeba wiele,wystarczy wypożyczyć,kupić (ew. można oddać) i spróbować.

 

Sprobuj supra trico, ten coaxial gra swietnie. Mialem 2 odcinki i oba poszly do ludzi..... aktualnie gram na innym , lepszym ;))

 

Moja malonka tez pokazuje roznice miedzy kablami cyfrowymi. Porownywalem w tym samym czasie supra dac, procab z muzycznego i diy na neotechu.

Neotech wypadl zdecydowanie najlepiej laczac zalety dwoch pozostalych czyli dociazenie z jednej i szcsegolowosc i przejrzystosc z drugiej strony

 

Zastanawialem sie czy to pisac ale w sumie to jestem w szoku :) caly czas mówimy o kablu cyfrowym czy, w ktoryms momencie zaczeliscie mowić o analogach i tego nie zauważylem ?

 

Co do analogów to nigdy sie nie wypowiadam bo zalozmy nie znam sie (aczkolwiek jesli takie zmiany są slyszalne przez ludzi również na kablach cyfrowych to zaczynam wątpić, że w analogach tez są słyszalne :) ).

 

Nie wiem Panowie jaką macie wiedze na temat przesylu cyfrowego ale jedyne do czego nie mozna sie doczepić to "gdzie na Rg słychać trzaski". Przy przesyle cyfrowym sygnal albo bedzie poprawny albo nie, stad mozliwe np trzaski. Moze to byc spowodowane np kablem slabej jakosci lub odlegloscia przesyłu. Lepszy kabel bedzie wykonany z lepszych materiałów, bedzie bardziej trwały, lepiej bedzie radził sobie na dłuższych odległościach ale dajcie spokoj nie moze wplywac na odczucia odsluchu typu glebsza scena, dynamika i inne takie.

 

I tak pewnie powiecie, ze to w koncu Wy slyszycie i mi nic do tego ale musze jasno powiedziec dla tych moze z mniejsza wiedzą w tym zakresie i mniejszym doswiadczeniem - to jest niemozliwe z punktu widzenia informatyki i fizyki. Te zmiany, o ktorych piszecie to wasze subiektywne niestety ale "wyobrażenie".

 

Dla tych mniej doswiadczonych, to nie jest tak, ze tanszy kabel cyfrowy jest tak samo dobry jak ten drozszy, ale nie ma w ogole wplywu na "jakosc" muzyki. Po prostu jak "bity" przestaja leciec to powstaja charakterystyczne znieksztalcenia w dzwieku, trzaski, przeskoki itd. Podsumowujac jesli ktos ma kabel za 10zl i nie doswiadcza takich rzeczy, o których pisze, to kabel nawet za 100 razy wiecej nic mu nie wniesie do zestawu - no moze oprocz moze walorów estetycznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria sobie a zycie weryfikuje - jak ktoś ma wątpliwośc to mogę do siebie zaprosić zmiany słychać wyraźnie

wzmacniacze tez maja już tak niskie znikeształcenia ze nie powinno być słychać miedzy nimi różnicy a jednak słychać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoria sobie a zycie weryfikuje - jak ktoś ma wątpliwośc to mogę do siebie zaprosić zmiany słychać wyraźnie

wzmacniacze tez maja już tak niskie znikeształcenia ze nie powinno być słychać miedzy nimi różnicy a jednak słychać

 

tylko charakterystyka dzwięku to nie tylko zniekształcenia.

 

a jesli chodzi o kable cyfrowe to niestety ale życie tego nie weryfikuje to jest czysta matematyka :). Jakby kabel cyfrowy mial wplyw na takie rzeczy, o ktorych piszecie to musialby tam w nich byc jakis procek DSP, jakies cus co jeden strumien biitow zamienialby na inny strumien ze zmieniona charakterystyką. Jesli ten Twoj kabel nie ma takich rzeczy wbudowanych to niestety ale nic sie nie zmieni na wejsciu jak podasz 1001 to na wyjsciu dostanie 1001 i dopiero te zera i jedynki przeksztalcane są na sygnal analogowy w DAC'u.

 

Niezaleznie od kabla na wejscie DAC'a podawane będą te same wartosci bitów (dla danego utworu). Jesli bity na wejsciu kabla bedą inne niz te na wyjsciu to najpierw dzialaja mechanizmy korekcji, jesli te juz nie dają rady to mozesz uslyszec zmiany w dzwieku wlasnie poprzez trzaski.

 

Nie jest mozliwe np, ze kabel cyfrowy zwiekszy np. bas bo do tego potrzeba wykonac obrobke (wywolac funkcje), ktora zmienia strumien bitow na inny strumien. Ta sama funkcja musi byc zastosowana do kazdej cyfrowej probki dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciał zeby było jak piszesz bo byłbym 300zł do przodu - niestety głosowanie portfelem rozwiewa wszelkie dysputy na temat teorii i przesyłu danych cyfrowych - zrobiłem sobie test AB i jednoznacznie wyszło że zamiast wyjazdu na weekend muszę kupić kabel cyfrowy

chętnie Ci to udowodnie jeśli odezwiesz sie na priv ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo bym chciał zeby było jak piszesz bo byłbym 300zł do przodu - niestety głosowanie portfelem rozwiewa wszelkie dysputy na temat teorii i przesyłu danych cyfrowych - zrobiłem sobie test AB i jednoznacznie wyszło że zamiast wyjazdu na weekend muszę kupić kabel cyfrowy

chętnie Ci to udowodnie jeśli odezwiesz sie na priv ;)

 

Widisz Biniek chodzi o to, ze jestem informatykiem i wiem mniej wiecej jak to działa i wiem rownież, że aby zmienic charakterystyke dzwieku w domenie cyfrowej to niestety nie wystarczy zmiana kabla. Tego ze Ty masz takie wrażenie i wydales 300zl na kabel to w sposob racjonalny nie da sie wytlumaczyc :) (tzn sama kwota nie ma tu znaczenia, dla Ciebie 300zl wydaje sie sporo dla innego moze to być niewiele - poza tym na 90% kabel ten jest dobrej jakosc, jest lepszy na 90% od takiego za 50zl ale na 100% pod innymi wzgledami niż te podane przez Was wyzej jak np zwiekszona dynamika, wiecej przestrzeni czy inne takie).

 

Nie wiem na ile sie znasz na tym o czym piszesz ale podam Ci prosty przyklad: jest do wykopania 100metrow rowu, masz do wyboru dwa szpadle, o tej samej budowie, wadze itd., jeden jest pomalowany na złoto drugi na zielono. Ja twierdze, ze nie ma znaczenia, ktorego szpadla uzyjesz. Ty natomiast preferujesz ten złoty i zapewniasz mnie, ze dzieki niemu wykopany rów bedzie bardziej prosty.

 

btw. jesli przyjade do Ciebie i stwierdze, ze nie slysze różnicy zmienisz zdanie ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez decybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym że kable nie mają innego oplotu tylko inna budowę mój neotech jest srebrzony i izolowany teflonem, skręcony z miedzi o większej czystości niż procab którego używałem wcześniej - ma też inne wtyki - Twój przykład z łopatą byłby ok gdyby to był ten sam kabel a oplot innego koloru

w przypadku kabla którego używam duże znaczenie ma też trzymanie parametrów - 110ohm które wymusza standard aes/ebu może mieć różne wartości w zależności od producenta - wiem że zwykle kable na rynku nie trzymają tych wartości

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

btw. jesli przyjade do Ciebie i stwierdze, ze nie slysze różnicy zmienisz zdanie ? ;)

 

 

Pozwolę się wtrącić, jak miałem byle jaki sprzęt stereo to słyszałem wpływ kabli na brzmienie, ale to nie był znaczący wpływ, teraz wydaje mi się że mam dobre audio, i słyszę każdy kabelek jaki tylko wepnę w system, czy to XLR, USB, Coax, czy głośnikowe, różnice są znaczne, nie odbieraj tego jako złośliwy wpis, to moje osobiste spostrzeżenia. Pozostaje Ci się cieszyć że nie musisz inwestować w kabelki i możesz jechać na weekend z wybranką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj decybel , jak Ty nic nie rozumiesz. Powtorz kilka razy sobie po cichu "supra" czy nie czujesz tego ? Przeciez to tak pieknie brzmi . btw nie Ty jeden jestes informatykiem .... ale chyba nie warto wchodzic w wykonywane zawody i zycie osobiste :)) Nie psuj ludziom frajdy ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sęk w tym że kable nie mają innego oplotu tylko inna budowę mój neotech jest srebrzony i izolowany teflonem, skręcony z miedzi o większej czystości niż procab którego używałem wcześniej - ma też inne wtyki - Twój przykład z łopatą byłby ok gdyby to był ten sam kabel a oplot innego koloru

 

heh zupełnie nie o to chodziło w tym przykladzie, tylko o sam nonsens twierdzenia. W sumie to nawet budowa łopaty nie ma znaczenia na to czy rów bedzie prosty :)

 

Sproboje inny przyklad, mamy kolejke górską - kanape np. 8 osobową. Jej celem jest transport ludzi z dolu na gore. Niezaleznie od tego z jakiej firmy, z jakich materiałów bedzie wykonana ta kolejka wynik moze byc tylko jeden tzn. osoby, ktore siadają na dole w tej samej kolejnosci będą sie pojawiac na górze. Jesli kolejka bedzie zlej jakosci to ludzie bedą spadac w przepasc po drodze i to bedzie skutkowalo duzymi i bardzo widocznymi stratami. Niezaleznie jak bardzo bedziemy ulepszac kolejke nie spowodujemy, ze ludzie będą stawać się piękniejsi podczas przesyłu bo na to kolejka nie ma wpływu. Mozemy ją ulepszać na tyle, ze transport tych ludzi bedzie bezpieczniejszy lub szybszy ale w żaden sposób budowa kolejki nie wplynie na jakość ludzi.

 

w przypadku kabla którego używam duże znaczenie ma też trzymanie parametrów - 110ohm które wymusza standard aes/ebu może mieć różne wartości w zależności od producenta - wiem że zwykle kable na rynku nie trzymają tych wartości

 

Ale z tym sie zgodze, ze standardy przesylu cyfrowego są określone i tansze kable mogą nie trzymac jakiś wymaganych paramerow, ale to jest nadal przesyl cyfrowy i jesli parametry nie są trzymane, dane mogą być tracone, a jesli tak to bedzie wyraźnie widoczne (w naszym przypadku slyszalne). Mozna powiedziec, ze jesli transmisja danych jest poprawna to mamy bitperfect, a jesli mamy bitperfect to nie mozemy juz tego polepszyc. Tak samo jak utrata bitów w kablu (bo nie spelnia jakis wymagan), nie spowoduje spadku dynamiki dzwieku tylko utraty czesc danych co bedzie sie objawialo przerwami w transmisji, trzaskami, przeskokami.

 

Pozwolę się wtrącić, jak miałem byle jaki sprzęt stereo to słyszałem wpływ kabli na brzmienie, ale to nie był znaczący wpływ, teraz wydaje mi się że mam dobre audio, i słyszę każdy kabelek jaki tylko wepnę w system, czy to XLR, USB, Coax, czy głośnikowe, różnice są znaczne, nie odbieraj tego jako złośliwy wpis, to moje osobiste spostrzeżenia. Pozostaje Ci się cieszyć że nie musisz inwestować w kabelki i możesz jechać na weekend z wybranką :)

 

Nie odbieram tego jaos zlosliwy wpis :) Cały czas ja odnosze sie tylko i wylacznie do kabli cyfrowych i jesli ktokolwiek twierdzi, ze słyszy róznice między takimi kablami to ma niestety bez obrazy ma omamy :) Oczywiscie caly czas mowie o doznaniach typu lepsza scena, dynamika, wiecej basu. Takie jak trzaski, przeskoki jak najbardziej są prawdopodobne i zalezą od jakosci kabla.

 

Innym takim przykladem Panowie moze być obraz. Dla kabelka (nośnika) obraz to takie same dane jak dzwiek. Jesli macie np jakies zdjecie to niezaleznie w jaki sposob przeslecie to zdjecie na inny sprzet to takie zdjecie bedzie mialo dokladnie taką samą jakość - niezaleznie czy bedziecie do tego uzywac kabla, czy pendrive'a za 10 czy 1000zl. Zdjecie jesli przesle sie poprawnie bedzie po prostu identyczne. Jesli nie przesle sie poprawnie to nie bedzie to widoczne w postaci np. wyblakłych kolorów tylko bedą powazne straty w postaci artefaktow. Jesli zasosujecie kabel nawet w całosci ze srebra to nie spowoduje, ze nagle kolory będą bardziej żywe na drugim urządzeniu lub zdjęcie nagle bedzie bardziej szczegółowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli budowa kabla nie ma znaczenia chcesz powiedzieć?

ja to wszystko wiem i wierzę w naukę, teorie zera i jedynki ale moich wyborów nie uzależniam od oscyloskopów i pomiarów tylko od tego czy mi się coś podoba i czy warto przeznaczyć ciężko zarobione pieniądze

 

jestem muzykiem i podam Ci pierwszy przykład z brzegu - magnes alnico w przetwronikach gitarowych - nikt nie dowiódł że wprowadza jakiekolwiek zmiany względem układów ceramicznych czy po prostu innych magnesów a jednak każdy szanujący się muzyk to usłyszy i wybierze te jedyne - póki swoje wybory uzależniam od tego czy usłyszę zmiany za które jestem skłonny wydać hajs to Twoje próby racjonalizowania ich nauką i prawidłami mnie nie obchodzą dlatego sugeruję nie wtrącać się w dyskusje dwóch osób które są zainteresowane tematem ;) nie jesteśmy na wykładach tylko sobie luźno rozmawiamy o przyjemnym hobby

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez biniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dziś dotarła do mnie rpi3 z kartą digi pro + niestety volumio nie udało mi się uruchomić, nie działa przez volumio local a po podłączeniu tv i klawiatury wyświetla sie tylko login i hasło i na tym utknąłem. Może ktoś pomoże

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.