Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jestem w szoku :)

W tym momencie nie różnimy się,choć,ja jestem tylko zdziwiony :) ,że ty różnic nie słyszysz ,nie mniej jednak szanuję to.

Najważniejsze jest,żeby łączyć Hifiberry digi i inne nakładki solidnymi kablami cyfrowymi.

A tak poza tym,po co zaśmiecać taki dobry temat ?

 

Witam

dziś dotarła do mnie rpi3 z kartą digi pro + niestety volumio nie udało mi się uruchomić, nie działa przez volumio local a po podłączeniu tv i klawiatury wyświetla sie tylko login i hasło i na tym utknąłem. Może ktoś pomoże

Trzeba się zalogować przy pierwszym uruchomieniu

login :volumio

passwd :volumio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na routerze IP maliny i wpisz w przeglądarkę.

W tym momencie nie różnimy się,choć,ja jestem tylko zdziwiony :) ,że ty różnic nie słyszysz ,nie mniej jednak szanuję to.

Najważniejsze jest,żeby łączyć Hifiberry digi i inne nakładki solidnymi kablami cyfrowymi.

A tak poza tym,po co zaśmiecać taki dobry temat ?

 

 

Trzeba się zalogować przy pierwszym uruchomieniu

login :volumio

passwd :volumio

login i hasło wpisałem poprawnie i nic

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

login i hasło wpisałem poprawnie i nic

 

Na ekranie masz konsolę. Zalogowanie się i na razie wystarczy.

Ale po kolei zrób tak:

 

Ja używam na androida aplikacji fing. Podłacz malinę do routera kabelkiem i włącz malinę. Zaloguj się jak już wiesz volumio, volumio.

Fingiem sprawdź IP maliny a właściwie Volumio ci się przedstawi.

Później dowonlna przegladarka (smartfon, komp) wpisujesz IP i jazda Volumio wita.

 

Pomogło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie masz konsolę. Zalogowanie się i na razie wystarczy.

Ale po kolei zrób tak:

 

Ja używam na androida aplikacji fing. Podłacz malinę do routera kabelkiem i włącz malinę. Zaloguj się jak już wiesz volumio, volumio.

Fingiem sprawdź IP maliny a właściwie Volumio ci się przedstawi.

Później dowonlna przegladarka (smartfon, komp) wpisujesz IP i jazda Volumio wita.

 

Pomogło?

bardzo dobra aplikacja wszystko pokazała lecz maliny po kablu nie ma, coś jest nie tak

 

Prawie opanowane, udało się połączyć ale coś jest ze wtyczką lan, zmieniłem kabel ale dopiero jak nim poruszyłem fing wykrył

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj oj decybel , jak Ty nic nie rozumiesz. Powtorz kilka razy sobie po cichu "supra" czy nie czujesz tego ? Przeciez to tak pieknie brzmi . btw nie Ty jeden jestes informatykiem .... ale chyba nie warto wchodzic w wykonywane zawody i zycie osobiste :)) Nie psuj ludziom frajdy ....

 

No ja glupi myślałem, ze jak sie komus przedstawi agumenty, to chociaz przemysli swoje zdanie. Jak ide do mechanika i ten powie mi, ze trzeba wymienic czesc A, to nie mowie mu ze wg mnie ma jednak wymienic czesc B. Raczej chlop sie zna na tym bardziej niz ja - ewentualnie moge go sprawdzic, poczytac i zweryfikowac w jakims tam stopniu. Zdaje sobie sprawe, ze jest tu wielu informatykow, chcialbym chociaz od jedngo uslyszec, ze slyszy roznice na kablu cyfrowym i ewentualnie dlaczego - jestem pewien, ze sie doczekam ;P Ale tak jak piszesz moze faktycznie nie warto :) na wakacjach jestem to mnie poniosło, z nudów zachcialo mi sie ludzi pouczac ;)

 

czyli budowa kabla nie ma znaczenia chcesz powiedzieć?

ja to wszystko wiem i wierzę w naukę, teorie zera i jedynki ale moich wyborów nie uzależniam od oscyloskopów i pomiarów tylko od tego czy mi się coś podoba i czy warto przeznaczyć ciężko zarobione pieniądze

 

jestem muzykiem i podam Ci pierwszy przykład z brzegu - magnes alnico w przetwronikach gitarowych - nikt nie dowiódł że wprowadza jakiekolwiek zmiany względem układów ceramicznych czy po prostu innych magnesów a jednak każdy szanujący się muzyk to usłyszy i wybierze te jedyne - póki swoje wybory uzależniam od tego czy usłyszę zmiany za które jestem skłonny wydać hajs to Twoje próby racjonalizowania ich nauką i prawidłami mnie nie obchodzą dlatego sugeruję nie wtrącać się w dyskusje dwóch osób które są zainteresowane tematem ;) nie jesteśmy na wykładach tylko sobie luźno rozmawiamy o przyjemnym hobby

 

Caly czas mowisz o kablu cyfrowym ? :) tym wpisem niestety potwierdzasz, ze nie rozrózniasz sygnalu analogowego od cyfrowego i zupełnie nie masz pojecia na temat tego drugiego. Piszesz, ze znasz teorie zero-jedynek, a nastepnie przechodzisz do przetwornikow gitarowych. W tej dyskusji niepotrzebne są ani oscyloskopy ani pomiary bo to nie ma zupełnie znaczenia. No cóz wiecej nie poradze w tym przypadku :) chcialem dobrze, bez spiny, wychodze na naukowego racjonalizatora, ktory nie ma prawa glosu w dyskusji, a dlaczego wg. mnie mam to ponizej :)

 

W tym momencie nie różnimy się,choć,ja jestem tylko zdziwiony :) ,że ty różnic nie słyszysz ,nie mniej jednak szanuję to.

Najważniejsze jest,żeby łączyć Hifiberry digi i inne nakładki solidnymi kablami cyfrowymi.

A tak poza tym,po co zaśmiecać taki dobry temat ?

 

Dlaczego zaśmiecać ? Tylko po to, zeby ludzie majacy mniej wiedzy w tej dziedzinie, nie dali sie nabierac, ze kabel cyfrowy zmieni im charakter dzwieku. Potem taki kupuje maline, dac'a i szporuje kolejny hajs na lepszy super zajebisty kabel cyfrowy bo gdzies przeczytał, ze bedzie mial wieksza scene 3D co niestety jest niemozliwe.

 

Tak podsumowując mózg ludzki jest niesamowity, znane są przypadki uzdrowienia ludzi w wyniku placebo wiec w sumie dlaczego kabel cyfrowy mialby nie wplywac na dynamike dzwieku ? :P zwracam honor

 

Milego wieczoru i wazne aby kazdy mial fun w sluchaniu/robieniu muzy :) Pozdro dla maliniarzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że kolega decybel ma tylko jeden fakultet :)

Gdyby znał się jeszcze na elektryce to nie dał by nam żyć z grającymi kablami sieciowymi :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że kolega decybel ma tylko jeden fakultet :)

 

hahah :) Nie bądz taki pewien :D :D :D ale ok nie mam wiecej na Wasze szczescie :)

 

Gdyby znał się jeszcze na elektryce to nie dał by nam żyć z grającymi kablami sieciowymi :)

 

nie mam argumentow to zostawie Was w spokoju ale polecam sluchac muzyke, a nie kable sieciowe :)

 

PS: Sam zakupilem pod wplywem impulsu DC-Blocker Tomanka, to wpiete w listwe z filtrem i do wzmacniacza lampowego. Moze i mam za slabe audio (dopiero przy wzmaku za 30dychy bym to docenił) ale poki co oszukuje się, ze jest lepiej :) w koncu wydalem na to o ile pamietam okolo 300zl wiec musi byc poprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: Sam zakupilem pod wplywem impulsu DC-Blocker Tomanka, to wpiete w listwe z filtrem i do wzmacniacza lampowego. Moze i mam za slabe audio (dopiero przy wzmaku za 30dychy bym to docenił) ale poki co oszukuje się, ze jest lepiej :) w koncu wydalem na to o ile pamietam okolo 300zl wiec musi byc poprawa.

 

Też mam ten DC-Blocker. Ja różnicy w dźwięku nie zauważyłem, ale kupiłem go żeby transformatory ciszej chodziły i faktycznie tak się stało ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze bez offtopow - to jest watek o raspberry pi a nie o wplywie kabli na dzwiek i tego prosze sie trzymac.

Kolege decybel prosze zeby w tym temacie zaniechal wycieczek w te strony audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, może pomożecie mi rozwiązać moj dylemat, otóż posiadam u siebie stacje dysków synology a na nim moją muzykę, chciałbym stworzyć na podstawie raspberry odtwarzacz z własną kartą pamięci na której chciałbym mieć lustrzane odbicie mojej muzyki z synology która będzie się automatycznie aktualizować po zmianach na stacji dysków, czy istnieje jakieś proste rozwiązanie które będzie mi synchronizować te pliki między odtwarzaczami? na raspberry chciałbym mieć kodi lub volumio, jeszcze nie zdecydowałem co będzie lepsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

chciałbym stworzyć na podstawie raspberry odtwarzacz z własną kartą pamięci na której chciałbym mieć lustrzane odbicie mojej muzyki z synology

 

A nie może malina czytać bezpośrednio z synology ? Po co osobna karta pamięci ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym ile na takiej karcie zmieści się muzy? 64,128 Gb?

Może lepiej olać NAS-a i trzymać muzę na Dropboxie. Tam już może leżeć parenaście giga. I synchronizacja ewentualnie prosta do zrealizowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie denerwuje mnie mielenie i ciągłe wykorzystywanie dysku w NASIE i szybkość działania po wifi przy odtwarzaniu muzyki i przeglądaniu zasobów, jednak po wybraniu danego albumu lub utworu nie dzieje się wszystko odrazu tylko z delikatnym opóźnieniem, przy odczycie z wewnętrznej pamięci nie byłoby tego problemu, o dropboxie w sumie nie myślałem, a Wy z jakich rozwiązań korzystacie ? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że NAS mieli to normalne. Taka jego natura ;)

 

Po pierwsze podłącz kabelkiem malinę do nasa przy zachowaniu prędkości 1Gb.

Zakładam, że NAS ma kartę sieciową 1Gb, malina też. Czy pozostałe urządzenia też mają taką prędkość? Jak nie to lepiej nie będzie za bardzo.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dzieje się wszystko odrazu tylko z delikatnym opóźnieniem

Jak duże jest to opóźnienie ?

Jaki NAS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marekzawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

szybkość działania po wifi przy odtwarzaniu muzyki i przeglądaniu zasobów, jednak po wybraniu danego albumu lub utworu nie dzieje się wszystko odrazu tylko z delikatnym opóźnieniem,

 

Najleprze rozwiązanie to NAS i podłączenie maliny do sieci po kablu, ewentualnie zmiana da inną kartę wifi w malinie np TP-LINK TL-WN722N z antenką. Wbudowane wifi w malinie jest słabe. NAS -> Router - najlepiej po kablu przy czym router musi mieć porty 1Gb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W NASie nic nie muli jak podepniemy go do maliny po lanie, ja korzystam z LMS i jest rewelka

Kolega napisał że mu NAS mieli a nie muli...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieli tzn. np. synchronizuje dane między dyskami co powoduje jakiś tam dyskomfort w sumie słyszalny.

Muli tzn. że nie wyrabia z wydajnością i się czeka na dostęp do danych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zainstalowanie JRiver na RPI3. Jeszcze nie próbowałem tego oprogramowania i mam pytania:

- czy da się uruchomić używając oficjalnego ekranu dotykowego RPI 7" 800x480?

- czy będę mógł kontrolować granie z laptopa z Windows 8.1 x64? Jest jakaś aplikacja do tego albo może JRiver ma interfejs www?

- czy da się wypróbować przed zakupem licencji?

- czy JRiver będzie w stanie wyłączać w.w. ekran podczas bezczynności?

 

W tej chwili mam zainstalowane Max2play, ale chciałbym wypróbować coś nowego na innej karcie microsdhc. Dac u mnie Hiviberry Dac+ Pro. Wymóg to możliwość sterowania z Windows 8.1 x64 oraz z Androida. Mile widziana regulacja tonów bass/treble lub korektor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Rozważam zainstalowanie JRiver na RPI3. Jeszcze nie próbowałem tego oprogramowania i mam pytania:

- czy da się uruchomić używając oficjalnego ekranu dotykowego RPI 7" 800x480?

- czy będę mógł kontrolować granie z laptopa z Windows 8.1 x64? Jest jakaś aplikacja do tego albo może JRiver ma interfejs www?

- czy da się wypróbować przed zakupem licencji?

- czy JRiver będzie w stanie wyłączać w.w. ekran podczas bezczynności?

 

W tej chwili mam zainstalowane Max2play, ale chciałbym wypróbować coś nowego na innej karcie microsdhc. Dac u mnie Hiviberry Dac+ Pro. Wymóg to możliwość sterowania z Windows 8.1 x64 oraz z Androida. Mile widziana regulacja tonów bass/treble lub korektor.

 

Jriver - licencja 30 dni bezpłatna próbna.

Co do ekranu nie wiem.

Na resztę pytań masz odpowiedzi kilka stron wstecz.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piotr_57210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Nie ma potrzeby więcej niż 100 Mbps aby odtwarzać muzykę...

 

Pewnie. Wystarczy nawet 10 Mb, ale powiedzmy sobie szczerze. To już technologia XX-go wieku.

Obecnie, żeby komfortowo korzystać z sieci powinno się dążyć do uzyskania do jak najlepszych jej parametrów.

Więc dla Wi-Fi lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z pasm 5 GHz a dla tradycyjnego połączenia kablowego korzystanie z routerów, switchy, kart sieciowych 1 Gb .

 

Oczywiscie dla odtwarzania muzyki to wystarczy, ale w przypadku gdy w Twojej sieci będziesz chciał odtwarzać inne multimedia? Gdy ktoś inny będzie coś kopiować np. na NAS?

 

Często się zdarza, że użytkownicy zniechęcają się do pewnych rozwiązań z powodu błędnych założeń związanych z budową sieci domowej. Jest to inwestycja na lata o którą należy zadbać i nie budować jej na najtańszych urządzeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.