Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo Ciebie proszę o wykaz części użytych do tego potwora.

To nie potwór ;)

zasilacz stabilizowany, zmieniłem tylko kondensatory na lepsze o większej pojemności ( lepsze filtrowanie i większa stabilność )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

transformator indel 50VA 2*8V 3,2A zamówiłem w lokalnym sklepie elektronicznym ale na stornie indela możesz znaleźć więcej informacji

 

oczywiście malinka Rpi 3 , do tego allo digione z botlandu

 

gniazdo bezpiecznika z sklepu elektronicznego z bezpiecznikiem chyba 3A nie pamiętam

 

gniazdo sieciowe z zintegrowanym filtrem z allegro z demontażu ale za to za śmieszne pieniądze :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

obudowa link był wyżej z aliexpres , płytka tylna w obudowie to arkusz aluminium kupiony w sklepie budowlanym liroy do tego lutownica , wiertarka i mini szlifierka .

 

Pozdrawiam

 

ps. można jeszcze użyć tych zasilaczy stabilizowanych ponoć są lepsze :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

a tu masz linki do trafo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

oczywiście mogą być inne i innych firm zależy co masz dostępne w okolicy , ważne żeby miały około 8V-12V i 2,5A do 3,5A .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam znowu problem z Malinką. Mam Pi3 i Volumio optyk do wzamcniacza i połączenie przewodem z siecią. Dziś przestawiałem sprzęt i rozłączyłem od zasilania Malinkę i po raz kolejny volumio jakos dziwnie działało, niby strona się otwierała volumio ale nic nie mogłem zrobić. Jak zawsze przeinstalowałem Volumio od nowa i jak zawsze mój komp nie widzi ip Malinki, ona działa bo miga wszystko i jest ciepła ale nie widzę ip. Ostatnio musiałem przeinstalować ze 3 razy żeby mi wskoczyło finalnie. Trochę to już zaczyna być drażniące bo sporo czasu tracę i nerwó, może ktos cos doradzi w tym przypadku i generalnie, Głównie słucham spotify interfejs na kompie lub tele spotconnect. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ktos cos doradzi w tym przypadku

Hej w przypadku kiedy wyłączyłeś malinę to po ponownym uruchomieniu malina dostała inne IP ponieważ najczęściej IP jest przydzielane dynamicznie ( kto pierwszy ten lepszy ) musisz sprawdzić po takim resecie jakie IP dostała malina z Twojego rutera najlepiej robić to jakimś programem typu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , wersja na pc z windows .

Są oczywiście alternatywne programy na androida i ios.

Po resecie nie musisz każdorazowo instalować Volumio na nowo wystarczy w przeglądarce wpisać po prostu nowe przyznane malinie IP i wszystko będzie po staremu .

 

Drugą opcją jest zablokowanie przydzielonego IP w malinie w Volumio jest taka opcja w karcie sieć i na pewno w Twoim ruterze jest też opcja zablokowania danego IP dla danego urządzenia ( sprawdź w instrukcji rutera ) po takim zabiegu nawet po utracie zasilania nie będziesz musiał wyszukiwać IP na nowo ponieważ malina zawsze już będzie miała stałe IP w Twojej sieci do póki tego sam nie zmienisz .

 

Mam nadzieje że nie zagmatwałem bardziej .

 

Pozdrawiam

 

w takich sytuacjach wpisanie w przeglądarce " volumio.local " nie zawsze się sprawdza, IP zawsze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez catdragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej w przypadku kiedy wyłączyłeś malinę to po ponownym uruchomieniu malina dostała inne IP ponieważ najczęściej IP jest przydzielane dynamicznie ( kto pierwszy ten lepszy ) musisz sprawdzić po takim resecie jakie IP dostała malina z Twojego rutera najlepiej robić to jakimś programem typu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , wersja na pc z windows .

Są oczywiście alternatywne programy na androida i ios.

Po resecie nie musisz każdorazowo instalować Volumio na nowo wystarczy w przeglądarce wpisać po prostu nowe przyznane malinie IP i wszystko będzie po staremu .

 

Drugą opcją jest zablokowanie przydzielonego IP w malinie w Volumio jest taka opcja w karcie sieć i na pewno w Twoim ruterze jest też opcja zablokowania danego IP dla danego urządzenia ( sprawdź w instrukcji rutera ) po takim zabiegu nawet po utracie zasilania nie będziesz musiał wyszukiwać IP na nowo ponieważ malina zawsze już będzie miała stałe IP w Twojej sieci do póki tego sam nie zmienisz .

 

Mam nadzieje że nie zagmatwałem bardziej .

 

Pozdrawiam

 

w takich sytuacjach wpisanie w przeglądarce " volumio.local " nie zawsze się sprawdza, IP zawsze .

Szukam ip : uruchom cmd potem arp -a

 

Hej w przypadku kiedy wyłączyłeś malinę to po ponownym uruchomieniu malina dostała inne IP ponieważ najczęściej IP jest przydzielane dynamicznie ( kto pierwszy ten lepszy ) musisz sprawdzić po takim resecie jakie IP dostała malina z Twojego rutera najlepiej robić to jakimś programem typu :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , wersja na pc z windows .

Są oczywiście alternatywne programy na androida i ios.

Po resecie nie musisz każdorazowo instalować Volumio na nowo wystarczy w przeglądarce wpisać po prostu nowe przyznane malinie IP i wszystko będzie po staremu .

 

Drugą opcją jest zablokowanie przydzielonego IP w malinie w Volumio jest taka opcja w karcie sieć i na pewno w Twoim ruterze jest też opcja zablokowania danego IP dla danego urządzenia ( sprawdź w instrukcji rutera ) po takim zabiegu nawet po utracie zasilania nie będziesz musiał wyszukiwać IP na nowo ponieważ malina zawsze już będzie miała stałe IP w Twojej sieci do póki tego sam nie zmienisz .

 

Mam nadzieje że nie zagmatwałem bardziej .

 

Pozdrawiam

 

w takich sytuacjach wpisanie w przeglądarce " volumio.local " nie zawsze się sprawdza, IP zawsze .

Generalnie po jakims czasie mi to wskakuje ale teraz jakos nie pokazuje sie ip, sciagnalem ten ip scaner i pokazuje moj kom,komp i router maliny nie widzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam ip : uruchom cmd potem arp -a

W tym przypadku masz listę wszystkich urządzeń sieciowych więc musisz sprawdzać każde IP, wpisując je w przeglądarce, ( to powinno być któreś z ostatnią liczbą z zakresu 100-110, no chyba że masz bardzo dużo sprzętu sieciowego w domu ) , ponieważ jedynym komentarzem jaki jest to MAC adres , jeżeli znasz mac adres maliny to jesteś w domu .

 

W programie który Ci podlinkowałem jest dodatkowy komentarz np. dotyczący firmy która wyprodukowała urządzenie , wtedy łatwiej się zorientować ( malina wyświetla się jako: Raspberry Pi Foundation) , poza tym możesz sam sobie dodać swój komentarz do nazwy np. Volumio

 

Przy Twoim rozwiązaniu zapisz sobie koniecznie gdzieś mac adres bo on jest stały dla danego karty sieciowej.

Pozdrawiam

 

maliny nie widzi

z moich doświadczeń wynika że malina nawet z uwalonym volumio się zgłasza ,zresztą bez jakiegokolwiek systemu też się pojawia w ip scanner, wystarczy podłączyć do niej prąd . Więc może to jakieś problemy z siecią .

 

A nie masz czasem tak że przy pierwszym uruchomieniu volumio tworzy ci dodatkową sieć wi-fi do której musisz wejść np. telefonem , albo tabletem i po zalogowaniu się do niej ustawiasz wszystko za pomocą tej sieci , następnie po resecie możesz się dopiero połączyć przez przeglądarkę ?

 

U mnie jest np. tak że jak podłączyłem malinę po kablu do rutera to nie działało to stabilnie była bardzo wrażliwa , po podłączeniu malinki po wi-fi jest niby wolniejszy przesył ale za to w moim przypadku jest stabilnie , sprzęt chodzi tygodniami bez jakiejkolwiek ingerencji z mojej strony .

Spróbuj po wi-fi

 

Tam jakie zasilacze

A jak byś chciał na prawdę dobre zasilacze to zajrzyj na tą stronę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku masz listę wszystkich urządzeń sieciowych więc musisz sprawdzać każde IP, wpisując je w przeglądarce, ( to powinno być któreś z ostatnią liczbą z zakresu 100-110, no chyba że masz bardzo dużo sprzętu sieciowego w domu ) , ponieważ jedynym komentarzem jaki jest to MAC adres , jeżeli znasz mac adres maliny to jesteś w domu .

 

W programie który Ci podlinkowałem jest dodatkowy komentarz np. dotyczący firmy która wyprodukowała urządzenie , wtedy łatwiej się zorientować ( malina wyświetla się jako: Raspberry Pi Foundation) , poza tym możesz sam sobie dodać swój komentarz do nazwy np. Volumio

 

Przy Twoim rozwiązaniu zapisz sobie koniecznie gdzieś mac adres bo on jest stały dla danego karty sieciowej.

Pozdrawiam

 

 

z moich doświadczeń wynika że malina nawet z uwalonym volumio się zgłasza ,zresztą bez jakiegokolwiek systemu też się pojawia w ip scanner, wystarczy podłączyć do niej prąd . Więc może to jakieś problemy z siecią .

 

A nie masz czasem tak że przy pierwszym uruchomieniu volumio tworzy ci dodatkową sieć wi-fi do której musisz wejść np. telefonem , albo tabletem i po zalogowaniu się do niej ustawiasz wszystko za pomocą tej sieci , następnie po resecie możesz się dopiero połączyć przez przeglądarkę ?

 

U mnie jest np. tak że jak podłączyłem malinę po kablu do rutera to nie działało to stabilnie była bardzo wrażliwa , po podłączeniu malinki po wi-fi jest niby wolniejszy przesył ale za to w moim przypadku jest stabilnie , sprzęt chodzi tygodniami bez jakiejkolwiek ingerencji z mojej strony .

Spróbuj po wi-fi

 

 

A jak byś chciał na prawdę dobre zasilacze to zajrzyj na tą stronę :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

No wcześniej nie tworzył mi sieci, normalnie miałem ip nowe i wchodzilem i mialem volumio i tm sobie juz dzialalem, nie mam pojecia czemu teraz nie widzi, malinka dziala kabel on sieci tez miga

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malinka dziala kabel on sieci tez miga

Trudno tak zdalnie stwierdzić gdzie tkwi błąd , jedyne co przychodzi mi do głowy to uwalona karta pamięci , może jednak sformatuj ją dokładnie np. tym programem :http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/

 

potem wgraj najnowsze volumio :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

na przykład tym lub podobnym programem :https://rufus.akeo.ie/

 

Uruchom sprzęt i po wifi spróbuj się zalogować telefonem do sieci volumio.

Jeżeli wszystko to zrobisz i nadal nie będzie Ci działać to może ktoś jeszcze pomoże albo będzie miał jakiś pomysł jak rozwiązać Twój problem bo mi się wyczerpały pomysły .

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jakub zmień volumio na moode

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem

pliki z PC udostępnione po sieci (kabel, buffor ustawiony na 12MB) kończy mi po 4 minutach

i jak gdyby nigdy nic zaczyna następną piosenkę

miał ktoś tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
No wcześniej nie tworzył mi sieci, normalnie miałem ip nowe i wchodzilem i mialem volumio i tm sobie juz dzialalem, nie mam pojecia czemu teraz nie widzi, malinka dziala kabel on sieci tez miga
Problem wałkowany wielokrotnie. Wejdź w ustawienia routera i ustaw stałe IP dla maliny i będzie po problemie. Najlepiej taki adres jeden z "pierwszych" żeby się nie zapomniało np. 192.168.1.1. Ja mam kilka malinek nie tylko do muzy które czasami używam po LAN a czasami po WiFi (podwójna ilość MAC) i tylko stałe IP ratuje sytuację. A może po prostu lubię porządek i u mnie wszystkie urządzenia sieciowe mają stałe adresy.

 

Posłuchaj też @Ruci i zmień na moode :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wałkowany wielokrotnie. Wejdź w ustawienia routera i ustaw stałe IP dla maliny i będzie po problemie. Najlepiej taki adres jeden z "pierwszych" żeby się nie zapomniało np. 192.168.1.1. Ja mam kilka malinek nie tylko do muzy które czasami używam po LAN a czasami po WiFi (podwójna ilość MAC) i tylko stałe IP ratuje sytuację. A może po prostu lubię porządek i u mnie wszystkie urządzenia sieciowe mają stałe adresy.

Jak to zrobić gdy nie widzę Maliny:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem moode i generalnie nie widzę ip maliny ani przez wpisanie moode wyszukiwarke komputera tez nie odpala się, karta raczej sprawna bo się pomyślnie instaluje wszystko na niej. Frustrujące to gówienko jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A router maline widzi?

jak to sprawdzic? jest po kablu z routerem i sie swieca swiatelka w wejsciu w routerrze i w malince jesli o to chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej taki adres jeden z "pierwszych" żeby się nie zapomniało np. 192.168.1.1

 

Taki adres dla maliny to nie jest dobry pomysł, pod tym adresem najczęściej jest router. Jeśli będziemy mieć dwa urządzenia w sieci o tym samym adresie IP to wystąpi konflikt i jedno z urządzeń nie będzie widoczne.

Jeżeli mamy sieć w klasie np: 192.168.1.x to malinie każdy inny choćby 192.168.1.2.

Jeżeli sieć w klasie 192.168.0.x to malina 192.168.0.2 itd.

Zdarza się, że router może mieć adres z końca klasy czyli np: 192.168.1.254 ale to rzadko, wtedy adres 192.168.1.1 dla maliny będzie poprawny.

Niektóre routery pozwalają zdefiniować jeszcze nazwę domeny i wtedy warto wpisać tam np: lan lub local pozwoli to wtedy malinę wywoływać w przeglądarce np: gdy mamy Volumio to wtedy malina będzie pod adresem volumio.lan lub volumio.local w zależności jaką nazwę domeny wpiszemy w router jeśli moode to analogicznie moode.lan lub moode.local itd.

 

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki adres dla maliny to nie jest dobry pomysł, pod tym adresem najczęściej jest router. Jeśli będziemy mieć dwa urządzenia w sieci o tym samym adresie IP to wystąpi konflikt i jedno z urządzeń nie będzie widoczne.

Jeżeli mamy sieć w klasie np: 192.168.1.x to malinie każdy inny choćby 192.168.1.2.

Jeżeli sieć w klasie 192.168.0.x to malina 192.168.0.2 itd.

Zdarza się, że router może mieć adres z końca klasy czyli np: 192.168.1.254 ale to rzadko, wtedy adres 192.168.1.1 dla maliny będzie poprawny.

Niektóre routery pozwalają zdefiniować jeszcze nazwę domeny i wtedy warto wpisać tam np: lan lub local pozwoli to wtedy malinę wywoływać w przeglądarce np: gdy mamy Volumio to wtedy malina będzie pod adresem volumio.lan lub volumio.local w zależności jaką nazwę domeny wpiszemy w router jeśli moode to analogicznie moode.lan lub moode.local itd.

 

Tom

Teraz testuje moode ale niestety nie widze nigdzie ip maliny

 

Za którymś razem zadziałało moode. Rozkminiam, dzięki za pomoc wszystkim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Taki adres dla maliny to nie jest dobry pomysł, pod tym adresem najczęściej jest router. Jeśli będziemy mieć dwa urządzenia w sieci o tym samym adresie IP to wystąpi konflikt i jedno z urządzeń nie będzie widoczne.

Jeżeli mamy sieć w klasie np: 192.168.1.x to malinie każdy inny choćby 192.168.1.2.

Jeżeli sieć w klasie 192.168.0.x to malina 192.168.0.2 itd.

Zdarza się, że router może mieć adres z końca klasy czyli np: 192.168.1.254 ale to rzadko, wtedy adres 192.168.1.1 dla maliny będzie poprawny.

Niektóre routery pozwalają zdefiniować jeszcze nazwę domeny i wtedy warto wpisać tam np: lan lub local pozwoli to wtedy malinę wywoływać w przeglądarce np: gdy mamy Volumio to wtedy malina będzie pod adresem volumio.lan lub volumio.local w zależności jaką nazwę domeny wpiszemy w router jeśli moode to analogicznie moode.lan lub moode.local itd.

 

Tom

Prawda, dzięki za sprostowanie. Ja mam urządzenia od 192.168.1.2 . Pod 198.168.1.1 router. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, dzięki za sprostowanie. Ja mam urządzenia od 192.168.1.2 . Pod 198.168.1.1 router. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

 

Nie ma sprawy :-) Po to jest forum aby pomagać, wyjaśniać i prostować. Ja też wszystkiego nie wiem i czasem mnie prostują ale o to w tym chodzi :-)

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
jak to sprawdzic? jest po kablu z routerem i sie swieca swiatelka w wejsciu w routerrze i w malince jesli o to chodzi.
Jaki masz router może coś poradzimy. Trzeba się z nim połączyć po sieci. Tam znajdziesz wszystkie połączone urządzenia do sieci i pod jakim IP oraz będziesz mógł nadać im stałe IP.

 

Nie wchodziłeś nigdy do menu routera np aby zmienić nazwę sieci i nadać nowe hasło. No chyba że lecisz od początku na tych z etykietki routera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za herezje tutaj podaja : nie ustawiaj adresu 192.168.x.1 lub 192.168.x.254 bo to zazwyczaj moze byc zajete przez router/modem i wtedy bedziesz mial konflikt adresow IP w swojej sieci.

Dwa dlaczego proponujecie przypisanie stalego adresu IP po MAC adresie w routerze, te proste routerki czesto nie maja takiej funkcji w swoich interfejsach, dlaczego nie proponujecie ustawienia maliny w swoim systemie na stale IP zamiast poberania z serwera DHCP routera ?

 

Mam pytanie odnosnie podlaczenia LKS 004 po i2s z malina : potrzebuje do tego Pi3, Allo Isolator i Hifiberry Digi+ Pro i z Hifiberry z zlacza P4 czy P6 biore sygnal i2s ?? Na czyms takim Roon endpoint bedzie dzialal ?

Bede chcial taki zestaw porownac z Pioneerem 50AE jako zrodlo jak to zagra podlaczone do LKS 004 i MusicalFidelity M5SI bede mial rowniez nowego DACa M6SDAC na testy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludize ludzie .... malina ma sama sobie pobrac adres .

 

Na routerze dhcp i koniec.

Jak jej nie widac to cos walniete albo zle ustawione w cfg .... Przeciez masz wykaz klientow podlaczonych do sieci. Zobacz jaki adres przypisalo , jak nie przypisze to moze jest walnieta malina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholere mam gonic za malina po adresach przydzielanych dynamicznie przez DHCP ??

Przeciez to linux na malinie daje statyczne IP spoza zakresu serwera DHCP i juz wiem gdzie ona bedzie caly czas i nikt z gosci przychodzac do mnie z telefonem nie zajmie tego IP.

Wlasnie wczoraj mialem problem z znajomym ktory szukal swojego tunera sat w sieci bo dynamicznie przydziela adresy. U mnie wiekszosc stalych urzadzen jest ustawione na statyczne IP mimo tego ze moge blokowac dla okreslonego MAC okreslony IP na routerze.

 

NAS tez dacie dynamicznie w sieci ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mr.Jones
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Co za herezje tutaj podaja : nie ustawiaj adresu 192.168.x.1 lub 192.168.x.254 bo to zazwyczaj moze byc zajete przez router/modem i wtedy bedziesz mial konflikt adresow IP w swojej sieci.

 

Już mnie naprostował kolega @tomekwr123 i przyznałem się do błędu oraz przeprosiłem więc nie wiem po co dalej bijesz pianę.

Myślę że wszystko już wiadomo i temat IP i routerów można zakończyć bo to wątek o malince.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sebaa1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po cholere mam gonic za malina po adresach przydzielanych dynamicznie przez DHCP ??

Przeciez to linux na malinie daje statyczne IP spoza zakresu serwera DHCP i juz wiem gdzie ona bedzie caly czas i nikt z gosci przychodzac do mnie z telefonem nie zajmie tego IP.

Wlasnie wczoraj mialem problem z znajomym ktory szukal swojego tunera sat w sieci bo dynamicznie przydziela adresy. U mnie wiekszosc stalych urzadzen jest ustawione na statyczne IP mimo tego ze moge blokowac dla okreslonego MAC okreslony IP na routerze.

 

NAS tez dacie dynamicznie w sieci ;))

 

Taaa, poszukiwanie igly w stogu siana. Kazdy robi jak chce, ja tam nic statycznie nie przydzielam.

Tak czy siak jak masz volumio czy moode na malinie albo istalujesz aplikacje albo wlaczasz poprzez www jednym adresem. Konfigurujesz tylko raz i zapominasz.

Jak jest w sieci ( nawet gleboko ukryta) to sie wlacza automatycznie.

 

Tak jak napisalem , kazdy robi jak uwaza, tylko zauwaz, ze jesli ktos nie ma pojecia o cfg routera to dhcp jest wygodniejsze.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łącze się przez podanie przydzielonego IP, przy czym jak raz przydzieliło, to nie zmienia. Przez volumio.local nie chciało działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drej - tzn. kto go przydzieli ? Serwer DHCP routera czy ktos wpisal recznie IP do knofiguravji karty sieciowej maliny bo jak to pierwsze to rece opadaja.

 

sebaa1 post pisalem zanim zobaczyle kogos odpowiedz, moze watek o malinie ale jak nie wyjasnice pewnych kwestii IP to takie kwiatki bada sie tutaj pojawiac.

 

kwasior21- o czym ty mowisz jakim stogu oni nie umieja rozroznic z trzech sztucow lezacych na stole ktory to widelec ;) DHCP jest dla 'blondynek' i gosci a nie dla sprzetw na stale zainstalowanych w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja łącze się przez podanie przydzielonego IP, przy czym jak raz przydzieliło, to nie zmienia. Przez volumio.local nie chciało działać.

 

U mnie jest tak samo, raz przydzielone IP się nie zmienia. Co do adresu volumio.local to żeby to zadziałało to w routerze musi być możliwość zdefiniowania domeny. Jeśli tego nie ma to nie zadziała. U mnie nazwą domeny jest lan więc działa pod adresem volumio.lan czy moode.lan a nawet dietpi.lan w zależności co mam zainstalowane i nie ważne czy jest to malina, sparky czy inny komputer w tej sieci.

Możesz spróbować u siebie volumio.lan lub po prostu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) albo o ile router pozwala zdefiniować nazwę domeny i wtedy volumio.twoja_nazwa_domeny.

 

U mnie adres przydziela router poprzez dhcp.

 

Acha należało by jeszcze napisać o jednej rzeczy. Jeżeli korzystamy z serwera dhcp i jednocześnie na pewnych urządzeniach ustawiamy stałe IP to należało by zmniejszyć pulę adresów przypisywanych przez dhcp a adresy stałe przypisywać ręcznie z poza tej puli dla serwera dhcp. W zasadzie nie spotkałem router'a który nie pozwala na zmniejszenie tej puli a fabrycznie jest tak ustawiony, że przydziela adresy z całej klasy czyli od np: 192.168.0.2 do 192.168.0.254 zakładając oczywiście, że router mamy pod adresem 192.168.0.1 wtedy też adres routera jest gateway'em czyli bramką na świat.

Ja mam pulę adresów dla DHCP ograniczoną pomiędzy 192.168.10.100 a 192.168.10.200 a wszystko co muszę ustawić na sztywno to podaję zaczynając od 192.168.10.2 do 192.168.10.99. Wtedy mamy pewność, że żadne urządzenia nie dostaną tego samego adresu. W moim przypadku router a zarazem gateway ma adres 192.168.10.1. Mam nadzieję, że komuś to pomoże zrozumieć pewne mechanizmy sieci LAN.

 

Pozdrawiam

Tom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomekwr123

Dobra muza to podstawa, dobry sprzęt potem - Ifi Audio iDac Micro + AKG K-92 ciekawe zestawienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drej - tzn. kto go przydzieli ? Serwer DHCP routera czy ktos wpisal recznie IP do knofiguravji karty sieciowej maliny bo jak to pierwsze to rece opadaja.

to pierwsze :) Przydziela i jakoś działa cały czas na tym samym. Sam się dziwię. Router od UPC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drej - winna tego obarczam brak wylacznika sieciowego w malinie i jej dlugi standby, ale tak na powaznie to z zasady jest zmienne widocznie masz tylko trzy sztuce na biurku a nie stog.

U mnie mam 18 IP na stale przydzielone i jakies 6 obsluguje DHCP (i nie jest to jakis inteligentny dom) poszukiwanie urzadzen doprowadzilo by mnie do szalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drej - winna tego obarczam brak wylacznika sieciowego w malinie i jej dlugi standby, ale tak na powaznie to z zasady jest zmienne widocznie masz tylko trzy sztuce na biurku a nie stog.

U mnie mam 18 IP na stale przydzielone i jakies 6 obsluguje DHCP (i nie jest to jakis inteligentny dom) poszukiwanie urzadzen doprowadzilo by mnie do szalu.

 

i serio robisz to po stronie urządzen? :) Nic tylko pogratulowac !!!

 

Takie rzeczy robi sie po stronie DHCP, chyba ze jest urzadzenie nie obslugujące DHCP jak np moj piec węglowy ;) Nie wyobrazam sobie latac od urzadzenia do urzadzenia i wpisywac tam IP i jeszcze pamietac jaki numerek dalem ktoremu. W routerze przypisujes macaddress do stalego IP i za kazdym razem router DHCP przydziela te samo IP danemu urzadzeniu, do tego masz ladna liste zajętych IP i ladnie nazwanych urządzen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.