Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem sobie jakąś sandisk'a 32GB w mediamarkt za ok 6 dych. Jedna z tych szybszych, ale nie pamiętam detali. Możesz kupić mniejszą, ja pomyślałem, że wykorzystam cześć przestrzeni, żeby tam sobie kilka płyt zrippować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Akurat to dla mnie nie problem

 

Lolomanolo nie zauważyłem 3b+, jaką kartę polecasz ?

 

Odbierz wiadomosć priv

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat to dla mnie nie problem

Ja zawsze wstrzymuję oddech, jak sprzęt cichnie, kiedy powinny brzmieć następne takty muzyki ;)

 

jaką kartę polecasz ?

Szukaj kart SD z oznaczeniem A1 lub jeszcze lepiej A2. To są karty przeznaczone do pracy jako dysk systemu. Mają w specyfikacji wysoką liczbę operacji odczyt/zapis na sekundę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić 3b+ bo podobno ma lepsze wifi (o tym musisz poczytać) i jesli bedziesz oglądać filmy na malinie to wersja 3b+ ma lepszy procesor więc bedzie odtwarzać większe pliki. Od kiedy mam maline wszystko oglądam na OSMC i komputer jest tylko do grania w gry wideo. Jest spore prawdopodobieństwo że nakładka dac ( z wyjściem analogowym) będzie grać lepiej niż digione ze zintegrowanym dacem we wzmacniaczu ale to już musi powiiedzieć ktoś kto robił porównanie. Nie śpiesz się z zakupem, popytaj poczytaj i dopiero kup.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stoję przed zakupem odtwarzacza sieciowego i zdecydowałem że będzie to malina właśnie.

Posiadam Cambridge audio CXA 60+ Zensor 7.

W tej chwili używam Deezer via tv z optykiem,oraz tuner sat.

Malina będzie służyć głównie do transportu, wybiorę jakiś serwis wkrótce,na razie będzie to Deezer.

Dodatkowo będzie jeszcze grać jako radio internetowe.

Proszę o poradę w wyborze optymalnej konfiguracji na początek,tzn jaką wersję maliny wybrać,dac jaki byłby w miarę dobry jakościowo do posiadanego sprzętu. Wybrać opcję z wyjściem optycznym czy rca?

Nie jestem audiofilem, jednak lubię dobre brzmienie, szczegółowe granie i emocje w przekazie.

Chciałbym złożyć zestaw który zostanie że mna na dłużej.Od czego więc zacząć?

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mar_72202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3b+ bo podobno ma lepsze wifi

Trudno mówić że 3B ma w ogóle Wifi.

Wideo też z niektórymi kodekami w 1080p ma problemy i klatkuje obraz. Obraz z maliny ogólnie jest niezły, lepszy niż np z integry z procesora Intel, ale daleko jej do nawet mobilnym wersji AMD w laptopie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Witam. Od najnowszej wersji Volumio mamy możliwość natywnej obsługi Tidala. Ktoś mi podpowie jak wyszukiwać utwory, pliki, albumy w mqa? Wcześniej używałem mconnect-a i tam jest zakładka master a utwory oznaczone są e i m. Nawet na okładkach albumów jest napis hi-res.

Jest jakiś patent na to w Volumio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZeść.

Posiadam Malinę z DigiOne podłączoną do NuPrime DAC-9, ma następującą specyfikację:

Obsługiwane formaty: USB 384kHz DSD256 / koaksjalny 384kHz / optyczny 192kHz

:: opcjonalne wejście dla dongla Bluetooth / Wi-Fi

:: przetwarzane do 32 bitów

:: DSD z obsługą ASIO 2.1

Chciałbym "wyciągnąć" z tego zestawu jak najwięcej, myślę o Tidalu wersji Master. Rozumiem, że mój DAC obsłuży MQA? Chciałbym skorzystać z wersji próbnej Tidala-czy nie zwiążą mnie umową na jakiś dłuższy okres jak przegapię jakiś okres wypowiedzenia? Malinkę mam na Volumio i w tej chwili nie widzę wtyczki, która obsłuży Tidala...Malina połączona z DACiem po coax, ale widziałem przejściówki BNC-AES/EBU-czy to degraduje dźwięk? Zależałoby mi na wykorzystaniu tego wejścia ponieważ do coaxa chciałbym podłączyć dekoder kablówki-ten dysponuje wyjściem tylko coax...Poproszę bardzo przystępne informacje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Udało mi się zakupić malinkę, HiFiBerry DAC+ Pro RCA + Volumio. Gra to naprawdę przyjemnie. Miałbym do Was kilka pytań.

 

1) Wyświetla mi się ikona pioruna, więc zapewne jest problem z zasilanie. Uzywam czegoś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Podpowiecie jaką lepiej byłoby zakupić ładowarkę?

2) Mam także dodane Spotify do Volumio lecz po skończeniu jednej piosenki nie przełącza na następną. Da się to ominąć?

3) Da się wyłączyć wygaszacz ekranu w Volumio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

2) Mam także dodane Spotify do Volumio lecz po skończeniu jednej piosenki nie przełącza na następną. Da się to ominąć?

 

Którą wtyczkę masz zainstalowaną ? Spotify connect działa b.dobrze obsługiwane z oryginalnej aplikacji spotify .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz jak wyłączyć wygaszacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Wysłane z mojego SM-T585 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka sytuacja.

Mam malinę z HB digi + pro i po coxie podłączenie do wzmacniacza Hegla H80 (PCM 1754)gra to lepiej niż wcześniej poprzez DAC Magica 100. W Amplitunerze mam AK 4458 i w konfiguracja amplituner jako pre a HEGel jako końcówka gra gorzej niż z maliny.

Szukam DAC'a który wniósł by mi do toru zauważalna poprawę. Zastanawiałem się nad AK 4495 czy ma to sen i czy to dobry kierunek ( ten w amplitunerze gra biednie). Układ może być w konfihuracji DIY.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PolTor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja amplituner jako pre a HEGel jako końcówka gra gorzej niż z maliny.

Tu jest odpowiedź.

W amplitunerach nie ma pre.

To są w najlepszym wypadku selektory wejść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest odpowiedź.

W amplitunerach nie ma pre.

To są w najlepszym wypadku selektory wejść.

Mówimy o preout a nie wejściach.

Mój ma preout dla każdego kanału.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem do tej pory Moode. Z ciekawości w nocy zainstalowałem Volumio. Koszt apki to 9zl. Do tego koszt rocznej wtyczki Tidala to ok 130zl. W sumie całkiem przystępnie.

Funkcjonalność super. Działa to bardzo fajnie. Warto.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Masz wyjście dla kazdego kanału.

Chcesz miec dobry dzwiek, pomiń amplituner

Meritum sprawy było porównanie dac'ow , nie wiem dlaczego petowany jest ciągle amplituner. Jak zauważysz nie korzystam z ampli tylko porównywałem.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Meritum sprawy było porównanie dac'ow , nie wiem dlaczego petowany jest ciągle amplituner. Jak zauważysz nie korzystam z ampli tylko porównywałem.

 

Tak naprawdę porównywałeś 2 różne tory a nie same DACi. Hegel jako końcówka odegrał to co wypluł ampli, którego powinieneś traktować jako DAC plus Pre wraz całym "inwentarzem" które jade Pre z ampli. Musiałbyś wydłubać wylot z DACa z ampli i podłączyć do Hegla analogiem. Inne porównanie nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak naprawdę porównywałeś 2 różne tory a nie same DACi. Hegel jako końcówka odegrał to co wypluł ampli, którego powinieneś traktować jako DAC plus Pre wraz całym "inwentarzem" które jade Pre z ampli. Musiałbyś wydłubać wylot z DACa z ampli i podłączyć do Hegla analogiem. Inne porównanie nie ma sensu.

Masz rację, ampli musiałby mieć wyjście cyfrowe np. Cox'a ale nie ma. Wiem, że przedwzmacniacz dodaje "swoje" i jest szansa, że to głównie przyczynia się do tego, że wypada w tej konfrontacji najgorzej. Spróbuję chyba kupić coś na AK 449x i poprze I2S spiąć z malinką.

 

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ampli musiałby mieć wyjście cyfrowe np. Cox'a ale nie ma. Wiem, że przedwzmacniacz dodaje "swoje" i jest szansa, że to głównie przyczynia się do tego, że wypada w tej konfrontacji najgorzej. Spróbuję chyba kupić coś na AK 449x i poprze I2S spiąć z malinką.

 

Kolego, kubeł zimnej wody, policz do 100... Spokojnie... :)

Gdyby ampli miał wyjście cyfrowe, to znów potrzebujesz DACa za ampli ale po cholerę wtedy to ampli w torze? Jako selektor wejść?

 

Co dokładnie chcesz osiągnąć, bo teraz się pogubiłem?

Szukasz DACa bo uważasz, że Hegel sobie słabo radzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego, kubeł zimnej wody, policz do 100... Spokojnie... :)

Gdyby ampli miał wyjście cyfrowe, to znów potrzebujesz DACa za ampli ale po cholerę wtedy to ampli w torze? Jako selektor wejść?

 

Co dokładnie chcesz osiągnąć, bo teraz się pogubiłem?

Szukasz DACa bo uważasz, że Hegel sobie słabo radzi?

Nic nie potrzebuje.

Kolego dac jest w Heglu, mam 2x cox i 2x spdif i USB tagkże spokojnie.

Jeszcze raz... pisałem o porównaniu dac'a w Heglu vs dacmagic100 vs AK 4454 ( choć tutaj łącznie z narzutem pre w amplitunerze).

Chciałem coś poprawić, dużo dobrego wyczytałem o AK 4497 lecz po doświadczeniach z AK 4454 wbudowanym w amplitunerze trochę zwątpiłem, bo z tych trzech gra zdecydowanie najgorzej choć tu właśnie może psuć caly obraz pre amplitunera.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś poprawić, dużo dobrego wyczytałem o AK 4497 lecz po doświadczeniach z AK 4454 wbudowanym w amplitunerze trochę zwątpiłem, bo z tych trzech gra zdecydowanie najgorzej choć tu właśnie może psuć caly obraz pre amplitunera.

 

Nie może psuje, ale na pewno psuje.

Koniec zbawiania świata, powodzenia. :) :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwila zainwestowałem w testy całe 2,99€ na MyVolumio. Pierwsze wrażenie chyba podobne do tego co pisała Rucia: jakby przejrzyściej, ale lecą tez płyty, których dawno nie słuchałem, wiec na temat dźwięku się jeszcze nie wypowiadam. Natomiast jako, ze Malina robi u mnie tylko za grajek Tidala to natywna obsługa T wznosi kilka poziomów wyżej jeśli chodzi o komfort obsługi. Do tej pory używałem Volumio plus wtyczkę BubbleUpnp i lagi w sterowaniu via LINN Kazoo były czasem dość duże. Czasem mimo, ze malina grała to Kazoo nie mógł się połączyć etc. Tutaj na razie wszystko chodzi płynnie, bez lagow itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.