Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, sebaa1 napisał:

 

 

 

 

 

Ten kondensator tantalowy dałeś w miejscu oznaczonym na płytce przy złączu P3 czy w innym miejscu?

408f921e2d39f74efc89bdeb0683a205.jpg

Tak,

Moja wersja jest nowsza tego daca - HW 2.4 i ma nieco zmienione rozprowadzenie wylewki na górnej stronie. W poprzednich były kłopoty z zakłóceniami i były problemy z wifi

Problem opisany tu sporo wyjaśnia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tym, że nie ma teraz połączenia na pcb zegara MCK do wyjścia I2S. Jak można tak projektować PCB? 

Ja i tak nie rozumiem, dlaczego oni robią wylewkę z zasilania 3.3V a nie masy (GND) - dla mnie co najmniej dziwny sposób. Ale cóż, jakoś działa. 

U mnie jest tak:

DAChifi.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Nooo, to znaczy ze jeszcze nie ogluchlem

Ale zrozum że kolega[mention=71842]Patrykowski[/mention] tego zestawu nie słuchał ale wie że cienizna     

 

 

Hifiberry robi specjalny soft HifiberryOS dla setek (a może i tysięcy) użytkowników którzy zapewne są głusi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym spróbować "Maliny" jestem jednak zupełnym laikiem.

Gdzie znajdę konkretny opis jak krok po kroku złożyć sobie na bazie maliny streamer do systemu z RCA działający po WiFi ?

Da się w ogóle po WIFI ?

Jak chcecie to tyrajcie, ale dla osoby niewtajemniczonej przebrnięcie przez 349 stron forum to nie lada przeszkoda ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hrehor napisał:

Gdzie znajdę konkretny opis jak krok po kroku złożyć sobie na bazie maliny streamer do systemu z RCA działający po WiFi ?

Co znaczy z RCA? Wyjście audio czy spdif do daca? 

Po wifi się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką kwotę chcesz wydać? Stremer ma w sobie zawierać od razu dac-a czy ma być transportem do zewnętrznego dac-a?

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zbudować, a raczej spróbować zbudować, kompletne urządzenie z Dac do podłączenia od razu pod wzmacniacz.

Czy lepiej skupić się aby zrobić z Maliny transport a DAC kupić jakiś gotowy ?

Chciałbym aby miało to funkcjonalność np Bluesound Node2, czyli z pozycji smartfona odpalam Tidal-a i słucham w systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, RobG1974 napisał:

Jaką kwotę chcesz wydać? 

Tutaj kwestia kwestia jest otwarta, z jednej strony, niewiele, będzie to eksperyment, z drugiej... Ma być dobrze.

Nie może grać to gorzej od Bluesound Node 2, który kosztuje 2,5k

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Hrehor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja RPi 4B z nakładką Allo DigiOne śmiga doskonale, tylko troszkę się grzeje... temperatury od 55 do 60 st. C. Niby nic się nie dzieje złego, ale to trochę dużo, jak myślicie? Obudowa plastikowa otworowana, bez wentylatorka, na czipach są naklejone radiatorki.

Przejmować się tym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Łukasz_62438 napisał:

Moja RPi 4B z nakładką Allo DigiOne śmiga doskonale, tylko troszkę się grzeje... temperatury od 55 do 60 st. C. Niby nic się nie dzieje złego, ale to trochę dużo, jak myślicie? Obudowa plastikowa otworowana, bez wentylatorka, na czipach są naklejone radiatorki.

Przejmować się tym?

Takie temperatura procesora nie powinny być problemem . 

Ja stosuje jeszcze dodatkowe złącze 2x20 pin z przedłużonymi pinami, wtedy jest więcej przestrzemni wolnej nad procesorem i temperatura schodzi niżej o kilka stopni...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, sebaa1 napisał:

Ale zrozum że kolega[mention=71842]Patrykowski[/mention] tego zestawu nie słuchał ale wie że cieniznaemoji41.png     

Hifiberry robi specjalny soft HifiberryOS dla setek (a może i tysięcy) użytkowników którzy zapewne są głusi. emoji6.png

 

Mówimy O DAC czy o systemie? Pisałem już 200 zł + wiele opinii w necie = cienizna. Nie muszę tego słuchać bo miałem już parę DACów i wiem, że za 200 zł a nawet 500 cudów nie ma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mówimy O DAC czy o systemie? Pisałem już 200 zł + wiele opinii w necie = cienizna. Nie muszę tego słuchać bo miałem już parę DACów i wiem, że za 200 zł a nawet 500 cudów nie ma. 

O i to jest wypowiedź warta eksperta. Do 500zł - skreśliłeś większość nakładek dedykowanych Rpi od początku jej istnienia. Bez słuchania.     

 

 

 

Nie zrozum mnie źle, nic do Ciebie nie mam. Chciałem tylko nakłonić kolegę[mention=80225]Grzegorz79[/mention] do pochylenia się nad tą nakładką DAC bo wymaga trochę "czułości" żeby zagrała.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, sebaa1 napisał:

O i to jest wypowiedź warta eksperta. Do 500zł - skreśliłeś większość nakładek dedykowanych Rpi od początku jej istnienia. Bez słuchania.     

Nie zrozum mnie źle, nic do Ciebie nie mam. Chciałem tylko nakłonić kolegę[mention=80225]Grzegorz79[/mention] do pochylenia się nad tą nakładką DAC bo wymaga trochę "czułości" żeby zagrała.

Ja rozumiem ale wiesz, do Atolla in100 i Tannoy xt 8f raczej watro coś lepszego podpiąć, niż nawet ta nakładka po modzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Patrykowski napisał:

Ja rozumiem ale wiesz, do Atolla in100 i Tannoy xt 8f raczej watro coś lepszego podpiąć, niż nawet ta nakładka po modzie. 

O właśnie i tutaj rodzi sie pytanie co ?, juz przerzuciłem duzo sprzetu i postanowilem sprobowac tej malinki bo koszt mały a nóż drogo nie musi byc lepiej niz taniej, chyba jednak zaryzykuje i tak jak koledzy z forum poddali mi mysl bym kupil CA 851n 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja rozumiem ale wiesz, do Atolla in100 i Tannoy xt 8f raczej watro coś lepszego podpiąć, niż nawet ta nakładka po modzie. 

 

 

 

 

 

To Twój system czy Grzegorza79?

 

Bez słuchania się nie dowiesz. Hifiberry, Allo, Audiophonics i inne mniejsze brandy mają co najmniej po jednym liderze. Pojawiają się i znikają jak Allo Katana tak chwalona. Każdy lubi coś innego, różne kości DAC i ich aplikację, zegary, zasilanie. A jeszcze są reclokery i izolatory. A o modach każdej z płytek HAT (DAC czy Digi) dostępnych w necie nie wspomnę.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, sebaa1 napisał:

 

 

 

 

 

 

 

 

To Twój system czy Grzegorza79?

 

Bez słuchania się nie dowiesz. Hifiberry, Allo, Audiophonics i inne mniejsze brandy mają co najmniej po jednym liderze. Pojawiają się i znikają jak Allo Katana tak chwalona. Każdy lubi coś innego, różne kości DAC i ich aplikację, zegary, zasilanie. A jeszcze są reclokery i izolatory. A o modach każdej z płytek HAT (DAC czy Digi) dostępnych w necie nie wspomnę.

 

 

Sebaa1 masz racje jest tego sporo i kazdy cos innego lubi ja poprostu szukam aksamitnego przekazu do mojego audio, kiedys kolega zaprosil mnie do siebie zwykly czlowiek zaden audiofil co mu bezpieczniki grają, mialem wtedy zestaw vincenta kolumny elaca cantona dynaudio na stanie znaczy w domu, myslalem ze skoro wydalem 20tys to musze byc zadowolony i co kumpel mial stare magnaty vector za 200euro i accuphase jakis niski model oraz sony es cd player jakis model z 5 ką na bank pokoj zwykly nic ponadprzecietnosc nie wygluszanego itp kable jakies od prodiża i co? Poprostu zmiażdżyło mi glowe ja w zyciu nie slyszalem czegos tak aksamitnego rodzaj niskich tonow wokali i w ogóle nie jestem tego opisac, mialem rozne rzeczy cd playery dac-i wzmacniacze, kable ale czegos takiego nie slyszalem , czesto tu w De sa okazje ze mozna cos kupic fajnego ale szczerze, do tej pory szukam kupuje testuje i nigdy nie moge trafic dzwiekiem w cos nowszego co by zagralo jak tamten zestaw, ale dziekuje wszystkim za opinie i porady ???????

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, Grzegorz79 napisał:

Sebaa1 masz racje jest tego sporo i kazdy cos innego lubi ja poprostu szukam aksamitnego przekazu do mojego audio, kiedys kolega zaprosil mnie do siebie zwykly czlowiek zaden audiofil co mu bezpieczniki grają, mialem wtedy zestaw vincenta kolumny elaca cantona dynaudio na stanie znaczy w domu, myslalem ze skoro wydalem 20tys to musze byc zadowolony i co kumpel mial stare magnaty vector za 200euro i accuphase jakis niski model oraz sony es cd player jakis model z 5 ką na bank pokoj zwykly nic ponadprzecietnosc nie wygluszanego itp kable jakies od prodiża i co? Poprostu zmiażdżyło mi glowe ja w zyciu nie slyszalem czegos tak aksamitnego rodzaj niskich tonow wokali i w ogóle nie jestem tego opisac, mialem rozne rzeczy cd playery dac-i wzmacniacze, kable ale czegos takiego nie slyszalem , czesto tu w De sa okazje ze mozna cos kupic fajnego ale szczerze, do tej pory szukam kupuje testuje i nigdy nie moge trafic dzwiekiem w cos nowszego co by zagralo jak tamten zestaw, ale dziekuje wszystkim za opinie i porady ???????

He, he. Ja takiego olśnienia doznałem ostatnio po podłączeniu 40 letnich Tannoy Devon. Za takie granie z nowych paczek trzeba dzisiaj słono płacić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie słuchałem z pendrive, tylko Tidal ostatnio. Po próbie puszczenia muzyki z pliku pojawia się MPD error, robiłem MPD update i to samo. Jakieś pomysły co za diabeł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, jurek1 napisał:

Dawno nie słuchałem z pendrive, tylko Tidal ostatnio. Po próbie puszczenia muzyki z pliku pojawia się MPD error, robiłem MPD update i to samo. Jakieś pomysły co za diabeł?

Jaki system? Miałem taki problem z Moode i nakładką Allo Boss. Przy niewłaściwym wyłączeniu systemu (np po braku w dostawie prądu) pojawiał się ten problem, chociaż nie pamietam już czy przypadkiem w innych okolicznościach także. Po zagłębieniu się w temat na obcojęzycznych stronach okazało się że nie jestem odosobniony. U mnie pomagał tylko reinstall systemu... To jeden z powodów dla których sprzedałem Allo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jackobtone napisał:

Jaki system? Miałem taki problem z Moode i nakładką Allo Boss. Przy niewłaściwym wyłączeniu systemu (np po braku w dostawie prądu) pojawiał się ten problem, chociaż nie pamietam już czy przypadkiem w innych okolicznościach także. Po zagłębieniu się w temat na obcojęzycznych stronach okazało się że nie jestem odosobniony. U mnie pomagał tylko reinstall systemu... To jeden z powodów dla których sprzedałem Allo.

To Moode bez nakładki, korzystam z usb. Wygląda, że będę musiał przeinstalować, ale to frustrujące. Jest jakiś alternatywny system który się tak nie krzaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, jurek1 napisał:

To Moode bez nakładki, korzystam z usb. Wygląda, że będę musiał przeinstalować, ale to frustrujące. Jest jakiś alternatywny system który się tak nie krzaczy?

W takim razie może problem leży gdzieś indziej skoro nie ma nakładki. Wciąż korzystam z Moode i z Audiophonics nie miałem nigdy takiego problemu, nawet przy „brutalnym” wyłączeniu urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jackobtone napisał:

W takim razie może problem leży gdzieś indziej skoro nie ma nakładki. Wciąż korzystam z Moode i z Audiophonics nie miałem nigdy takiego problemu, nawet przy „brutalnym” wyłączeniu urządzenia.

Pytanie, gdzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, jurek1 napisał:

To Moode bez nakładki, korzystam z usb. Wygląda, że będę musiał przeinstalować, ale to frustrujące. Jest jakiś alternatywny system który się tak nie krzaczy?

Zrób sobie backup systemu ze swoimi ustawieniami.

6 minut temu, jurek1 napisał:

Pytanie, gdzie...

Restart systemu robiłeś? Może coś z penem, sformatuj go i wgraj od nowa pliki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jurek1 napisał:

Pytanie, gdzie...

Wyjmij pendriva i po kilku sekundach wsadź go ponownie. 

Masz zaznaczoną opcję aktualizacji po zmianie pena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wgrać od nowa system, niestetyvpamięci flash nie są wieczne i generują dużo błędów, szkoda tracić czas i postawić od nowa system. 15min i działa.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, jurek1 napisał:

Przepinałem pen i kabel usb o daca i dalej to samo

Format pełna i wgranie nań na nowo muzy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.