Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, hasos napisał:

Są miejsca w internetach, z których za takie stwierdzenie wyleciałbyś z hukiem jako siejący zamęt prowokator ?

Racja. Mnie kiedyś rozwalił takst, że kable LAN trzeba wygrzewać przez 4 godziny ze stałą prędkością 512/512 kbs by osiągnęły maksymalne parametry ????

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z ciekawości wypożyczę i posłucham. 

Ale głośnikowe, RCA i USB  wam grają? Bo mi tak :) Zasilających jeszcze nie sprawdzałem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilające też grają, wszystko zależy od systemu. W źródlach i transportach bardziej. We wzmacniaczach też ale to zależy od wzmacniacza. Ale wpływu kAbla lan jeszcze nie zauważyłem.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi grają zasilające, RCA i głośnikowe. Przy zasilających test najlepiej zrobić w ten sposób że wpina się kabel na 2-3 dni i potem zmiana. Różnice są wtedy bardzo łatwo dostrzegalne. Z malinką testowałem trzy kable. Czarny komputerowiec, Gigawatt LC2 mk2 i Elecaudio (nie pamiętam modelu). Różnica Elecaudio vs komputerowiec była bardzo słyszalna. Potem w miejsce Elecaudio wpiąłem Gigawatta i tym sposobem Gigawatt został. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jackobtone napisał:

Mi grają zasilające, RCA i głośnikowe. Przy zasilających test najlepiej zrobić w ten sposób że wpina się kabel na 2-3 dni i potem zmiana. Różnice są wtedy bardzo łatwo dostrzegalne. Z malinką testowałem trzy kable. Czarny komputerowiec, Gigawatt LC2 mk2 i Elecaudio (nie pamiętam modelu). Różnica Elecaudio vs komputerowiec była bardzo słyszalna. Potem w miejsce Elecaudio wpiąłem Gigawatta i tym sposobem Gigawatt został. 

Cena tego Gigawatta spora, ale pewnie można coś jeszcze urwać. Jak rozumiem, ten kabel masz wpięty do zasilacza, nie do samej maliny? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysto teoretycznie kabel głośnikowy czy sygnałowy może mieć wpływ na dźwięk bo razem z wyjściem wzmacniacza (chyba) tworzy filtr dolnoprzepustowy. W praktyce poprawnie wykonany kabel zaczyna tłumić częstotliwości dużo ponad te słyszalne przez człowieka. Ja nie powiem kategorycznie nie bo nie mam doświadczenia z różnymi kablami ale jestem sceptyczny co do grania kabli ze względu na podstawy fizyczne za tym stojące.

Ale kabel lan grać nie może, nawet teoretycznie. Chyba, że rwie sygnał ale to chyba nie o tym mówimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fan64 napisał:

Panowie,to wątek o malince...czary to proszę w Haj łent.

Ale Malinka w Haj łent też jest używana i to przez znanych producentów elektroniki ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, muzaman napisał:

Ale Malinka w Haj łent też jest używana i to przez znanych producentów elektroniki ? 

Tak to prawda,ale proszę nie pisać o wpływie skrętki Rj45 kabla USB, i temu podobnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, hasos napisał:

Cena tego Gigawatta spora, ale pewnie można coś jeszcze urwać. Jak rozumiem, ten kabel masz wpięty do zasilacza, nie do samej maliny? 

Gigawatta miałem pod ręką. Został wypięty z praktycznie nieużywanej teraz Yamahy CD-S2000 z drugiego systemu (wyparta przez streaming ?). Gigawatt wpięty w malinkę ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fan64 napisał:

Tak to prawda,ale proszę nie pisać o wpływie skrętki Rj45 kabla USB, i temu podobnych

A dlaczego nie ma pisać? to jakiś rozkaz/nakaz, bo co?

Jeśli ktoś słyszy i tak uważa to jego sprawa i ma prawo do tego. Dla jednego bzdura dla drugiego już nie. 
Ja tam szanuje czyjeś zdanie. Są ludzie co słyszą różnicę w systemach operacyjnych na malince. Mają prawo podzielić się swoim zdaniem. Nie ładnie jest kogoś za to atakować i wyśmiewać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Witek87 napisał:

Gra tak samo. Router nie dodaje szumów do przekazywanych danych.

Może nie do danych, ale router może dodać szumów, o ile jego zasilacz impulsowy jest wpięty w tę samą listwę zasilającą co system audio ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, muzaman napisał:

A dlaczego nie ma pisać? to jakiś rozkaz/nakaz, bo co?

Jeśli ktoś słyszy i tak uważa to jego sprawa i ma prawo do tego. Dla jednego bzdura dla drugiego już nie. 
Ja tam szanuje czyjeś zdanie. Są ludzie co słyszą różnicę w systemach operacyjnych na malince. Mają prawo podzielić się swoim zdaniem. Nie ładnie jest kogoś za to atakować i wyśmiewać.

Tego rodzaju tematy były już na tym forum 100 razy przerobione,pojawiają śię i znikają...i nic nowego nie wnoszą.Słyszysz wpływ kabla USB ? to fajnie, mi naprawdę nic do tego ja mam takie za 9,90 ,19,90 jeden za 49,90 wszystkie "grają" tak samo.

Wielka szkoda że były forumowicz SławekR wraz z odejsciem zlikwidował swoje wpisy,ale jak sam przyznał brakło mu śił  na dalszą walkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, jackobtone napisał:

Może nie do danych, ale router może dodać szumów, o ile jego zasilacz impulsowy jest wpięty w tę samą listwę zasilającą co system audio ? 

A transformatory w zasilaczach nie oddzielają galwanicznie tych urządzeń od siebie? Można gdzieś poczytać na ten temat? Wydaję mi się, że dopóki urządzenia nie są ze sobą połączone w jakiś inny sposób - na przykład interkonektem to nie powinno mieć to miejsca.

Jakby tak było to urządzenia w całej sieci energetycznej by mogły powodować szumy bo dlaczego miałoby być to ograniczone do jednej listwy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda w teorii, natomiast z doświadczenia wiem, że gdy włączę telewizor wpięty w tą samą listwę zasilającą co mój system to trafo we wzmacniaczu się wzbudza i nie jest to kwestia Naima, bo miałem dwa Atolle i było nawet gorzej. Nie mówiąc już o tym, ze wzmacniacz mam wpięty w listwę z pominięciem uziemienia bo z uziemieniem kolumny piszczą na kształt linii energetycznej zimą przy -10 stopniach. Mam w domu problem z pętlą mas, ale że to budownictwo 2000 i skopali mi elektrykę (w czasie któregoś remontu przewiercona została duża wiązka kabli) to nie chce mi się z tym walczyć. ? I masz oczywiście rację, to nie kwestia jednej listwy. Prędzej jednego bezpiecznika czy kto to tam wie. Nie znam się. ? Tak samo z klimatyzacją założoną w tym roku. Jeśli w którymś z kilku pomieszczeń klimatyzacja pracuje to w kolumnach słyszę pisk/przydźwięk niezależnie od tego czy uziemienie na linii wzmacniacz-listwa jest "aktywne" czy też nie. Mimo że do agregatu i wszystkich klimatyzatorów miałem prowadzone nowe przewody, choć wpięte ostatecznie w tę samą skrzynkę w garażu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
15 minut temu, fan64 napisał:

Tego rodzaju tematy były już na tym forum 100 razy przerobione,pojawiają śię i znikają...i nic nowego nie wnoszą.Słyszysz wpływ kabla USB ? to fajnie, mi naprawdę nic do tego ja mam takie za 9,90 ,19,90 jeden za 49,90 wszystkie "grają" tak samo.

Wielka szkoda że były forumowicz SławekR wraz z odejsciem zlikwidował swoje wpisy,ale jak sam przyznał brakło mu śił  na dalszą walkę.

Zawsze ci mówiłem byś zamieszkał w jaskini Batmana z nietoperzami, to usłyszysz wszystko. ????

My już za starzy na to jesteśmy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, muzaman napisał:

Są ludzie co słyszą różnicę w systemach operacyjnych na malince.

Sęk w tym, że w większości przypadków to ten sam system operacyjny. Volumio, Moode - to wszystko Raspberry Pi OS (aka Raspbian). Ale wystarczy, że się inaczej nazywa, no to przecież i brzmi inaczej ... Brednie.

31 minut temu, muzaman napisał:

A dlaczego nie ma pisać? to jakiś rozkaz/nakaz, bo co?

Bo w dzisiejszych czasach pseudo-naukę należy piętnować podwójnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, niowluka napisał:

Sęk w tym, że w większości przypadków to ten sam system operacyjny. Volumio, Moode - to wszystko Raspberry Pi OS (aka Raspbian). Ale wystarczy, że się inaczej nazywa, no to przecież i brzmi inaczej ... Brednie.

Bo w dzisiejszych czasach pseudo-naukę należy piętnować podwójnie.

Nie ten sam. W kompletnie innej wersji. Volumio ma przedpotopowy a moode nowy.

5 minut temu, jackobtone napisał:

Nie wiem jak to wygląda w teorii, natomiast z doświadczenia wiem, że gdy włączę telewizor wpięty w tą samą listwę zasilającą co mój system to trafo we wzmacniaczu się wzbudza i nie jest to kwestia Naima, bo miałem dwa Atolle i było nawet gorzej. Nie mówiąc już o tym, ze wzmacniacz mam wpięty w listwę z pominięciem uziemienia bo z uziemieniem kolumny piszczą na kształt linii energetycznej zimą przy -10 stopniach. Mam w domu problem z pętlą mas, ale że to budownictwo 2000 i skopali mi elektrykę (w czasie któregoś remontu przewiercona została duża wiązka kabli) to nie chce mi się z tym walczyć. ? I masz oczywiście rację, to nie kwestia jednej listwy. Prędzej jednego bezpiecznika czy kto to tam wie. Nie znam się. ? Tak samo z klimatyzacją założoną w tym roku. Jeśli w którymś z kilku pomieszczeń klimatyzacja pracuje to w kolumnach słyszę pisk/przydźwięk niezależnie od tego czy uziemienie na linii wzmacniacz-listwa jest "aktywne" czy też nie. Mimo że do agregatu i wszystkich klimatyzatorów miałem prowadzone nowe przewody, choć wpięte ostatecznie w tę samą skrzynkę w garażu. 

masz chyba jakiś problem z siecią. Nie powinno tak się dziać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Witek87 napisał:

masz chyba jakiś problem z siecią. Nie powinno tak się dziać.

To niestety wiem ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, niowluka napisał:

 

Bo w dzisiejszych czasach pseudo-naukę należy piętnować podwójnie.

Lepiej poczwórnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Witek87 napisał:

Nie ten sam. W kompletnie innej wersji. Volumio ma przedpotopowy a moode nowy.

Łał. I czym to konkretnie różnią się te wersje? I nie pytam o numerki, czym konkretnie różnią się te wersje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, niowluka napisał:

Łał. I czym to konkretnie różnią się te wersje? I nie pytam o numerki, czym konkretnie różnią się te wersje?

Wszystkim. Wersjami pakietów, kernelem (w tym sterownikami) itd. Mogą różnić się ustawieniami (tu nawet te same wersje). To nie są te same systemy. Tylko żebyśmy się zrozumieli - absolutnie nie mówię, że to ma realny wpływ na dźwięk ale teoretycznie może np. sterownik daca, wersja dekodera i odtwarzacz itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Witek87 napisał:

Wszystkim. Wersjami pakietów, kernelem (w tym sterownikami) itd. Mogą różnić się ustawieniami (tu nawet te same wersje). To nie są te same systemy. Tylko żebyśmy się zrozumieli - absolutnie nie mówię, że to ma realny wpływ na dźwięk ale teoretycznie może np. sterownik daca, wersja dekodera i odtwarzacz itp

Nie wiesz czym konkretnie się różnią. A z ignorancji prosta droga do 'słyszenia' nowego kernela.

Brednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, niowluka napisał:

Nie wiesz czym konkretnie się różnią. A z ignorancji prosta droga do 'słyszenia' nowego kernela.

Brednie.

Przecież napisałem tobie czym konkretnie się różnią. To ty dajesz tutaj pokaz ignorancji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie widocznie są głupi skoro szukają różnych rozwiązań, nawet na windowsie. Zamiast korzystać z jednego odtwarzacza plików skoro wszystkie dają na końcu ten sam dźwięk i jeszcze nawet za nie placą.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, niowluka napisał:

Ewidentnie inaczej rozumiemy słowo 'konkret'.

a co mam tobie teraz szukać konkretnych wersji, które się zmieniły? Mam teraz instalować oba i porównywać wersje? Jak to ciebie interesuje to sobie poszukaj. Brednią to jest pisanie, że to te same systemy. To tak jak mówienie, że Windows XP to to samo co Windows 10 bo to i to Windows. Co nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Witek87 napisał:

To tak jak mówienie, że Windows XP to to samo co Windows 10 bo to i to Windows. Co nie?

Nie wiem, nie znam.

28 minut temu, Witek87 napisał:

Brednią to jest pisanie, że to te same systemy.

To te same systemy.

28 minut temu, Witek87 napisał:

Mam teraz instalować oba i porównywać wersje?

Możesz poczytać change logi. Inaczej nie wiesz czym konkretnie się różnią. I jak pisałem, potem 'słychać' różnice w kernelach.

Brednie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może instalują obie wersje i je porównują. Albo czytają change logi. ?

Mam nadzieję ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.