Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa z tym Bossem. A w jaki sposób łączysz malinkę z nakładką? Jedno na drugie czy są rozdzielone i używasz taśmy? Może faktycznie Allo padło. ? W jakich okolicznościach nakładka przestała grać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Tak. Postawiłem na nowo system, działam na Moode. Próbowałem na dwóch malinkach. W konfiguracji wybieram allo Boss dac 1.2 ale w ustawieniach MPD nie można jako wyjścia ustawić allo bosa. 
 
W konfiguracji można wybrać tylko Allo Boss DAC lub Allo Boss 2 DAC. Nie ma opcji 1.2. Trzeba ustawić tą pierwszą. Może problem wynika z tego, że ustawiasz tą drugą.


Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, jackobtone napisał:

Dziwna sprawa z tym Bossem. A w jaki sposób łączysz malinkę z nakładką? Jedno na drugie czy są rozdzielone i używasz taśmy? Może faktycznie Allo padło. ? W jakich okolicznościach nakładka przestała grać?

Łączę jedno na drugie. Wszystko grało ładnie i nagle padło. 

6 godzin temu, tewje napisał:

W konfiguracji można wybrać tylko Allo Boss DAC lub Allo Boss 2 DAC. Nie ma opcji 1.2. Trzeba ustawić tą pierwszą. Może problem wynika z tego, że ustawiasz tą drugą.

 

Nie grzebałem w ustawieniach, nagle przestało działać. Jutro pakuję i odsyłam na gwarancji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorientowałem się właśnie że Audiophonics jest u mnie już od ponad roku, podobnie z resztą malinka. Żaden streamer nie wytrzymał u mnie tak długo. Najdłużej miałem chyba Yamahę WXAD-10, chyba pół roku. Póżniej WXC-50 jakieś 4 miesiące. Po drodze było jeszcze CA CXN V2, bodajże miesiąc lub dwa. No i nie można zapomnieć o BS Node 2i, który gościł u mnie jakieś 3h. Identyczna sytuacja ze wzmacniaczami i kolumnami. Naim`a i Neat`y mam już 1,5 roku. Czas leci, a brzmienie się nie nudzi, wręcz przeciwnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, jackobtone napisał:

Zorientowałem się właśnie że Audiophonics jest u mnie już od ponad roku, podobnie z resztą malinka. Żaden streamer nie wytrzymał u mnie tak długo. Najdłużej miałem chyba Yamahę WXAD-10, chyba pół roku. Póżniej WXC-50 jakieś 4 miesiące. Po drodze było jeszcze CA CXN V2, bodajże miesiąc lub dwa. No i nie można zapomnieć o BS Node 2i, który gościł u mnie jakieś 3h. Identyczna sytuacja ze wzmacniaczami i kolumnami. Naim`a i Neat`y mam już 1,5 roku. Czas leci, a brzmienie się nie nudzi, wręcz przeciwnie.

Czy używasz potencjometru od Audiophonics i tego małego wyświetlacza? Bo ja próbuję to skonfigurować na każdym możliwym systemie i mi nie chce działać.
Wyświetlacz wyświetla co prawda częstotliwość próbkowania i poziom głośności, ale potencjometr nie chce współpracować... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, zycho napisał:

Czy używasz potencjometru od Audiophonics i tego małego wyświetlacza? Bo ja próbuję to skonfigurować na każdym możliwym systemie i mi nie chce działać.
Wyświetlacz wyświetla co prawda częstotliwość próbkowania i poziom głośności, ale potencjometr nie chce współpracować... 

Nie używam. Próbowałeś tego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Też może zależeć od tego jak duży jest ten wyświetlacz, może nie mieszczą się na nim pewne informacje (choć mogę oczywiście bredzić ?).

Na stronie 15 jest instrukcja instalacji dla mOode 7.0.x zamieszczona przez użytkownika "kit1cat". Wiem że sami też pododawali jakieś "ficzery" do ekranu oled. 

Korzystałem ostatnio z tego wątku do zainstalowania skryptu przełączania się między S/PDIF a MPD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jackobtone napisał:

Nie używam. Próbowałeś tego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  Też może zależeć od tego jak duży jest ten wyświetlacz, może nie mieszczą się na nim pewne informacje (choć mogę oczywiście bredzić ?).

Na stronie 15 jest instrukcja instalacji dla mOode 7.0.x zamieszczona przez użytkownika "kit1cat". Wiem że sami też pododawali jakieś "ficzery" do ekranu oled. 

Korzystałem ostatnio z tego wątku do zainstalowania skryptu przełączania się między S/PDIF a MPD.

Dzięki za podpowiedź, akurat tego wątku na forum moode nie przejrzałem dokładnie, więc może przynajmniej ekranik uda się skonfigurować.
Szkoda tylko że sam Audiophonics ma takie skąpe info na temat konfiguracji dodatkowych akcesoriów - w sumie to tylko zdjęcia ze schematem podłączenia i to dla starszej wersji płytki od tej którą ja mam. No ale trudno, można żyć bez potencjometru i ekranu, ważne że dźwięk jest przyjemny. Na początku wydawało mi się, że gra za ostro, ale po jakimś czasie dźwięk jakby się trochę "ocieplił" i jest naprawdę fajnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, zycho napisał:

Dzięki za podpowiedź, akurat tego wątku na forum moode nie przejrzałem dokładnie, więc może przynajmniej ekranik uda się skonfigurować.
Szkoda tylko że sam Audiophonics ma takie skąpe info na temat konfiguracji dodatkowych akcesoriów - w sumie to tylko zdjęcia ze schematem podłączenia i to dla starszej wersji płytki od tej którą ja mam. No ale trudno, można żyć bez potencjometru i ekranu, ważne że dźwięk jest przyjemny. Na początku wydawało mi się, że gra za ostro, ale po jakimś czasie dźwięk jakby się trochę "ocieplił" i jest naprawdę fajnie...

To prawda. Też męczyłem się ze skryptem do przełączania SPDIF/MPD za pomocą lirc i nawet pisałem do nich. Cały czas przekierowywali mnie do prekonfigurowanych przez nich systemów, jakby nie mogli napisać wprost jakie ustawienia i w jaki sposób zmienili. Tak swoją drogą, próbowałeś zainstalować jakiś obraz ISO z ich prekonfigurowanymi ustawieniami? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, jackobtone napisał:

To prawda. Też męczyłem się ze skryptem do przełączania SPDIF/MPD za pomocą lirc i nawet pisałem do nich. Cały czas przekierowywali mnie do prekonfigurowanych przez nich systemów, jakby nie mogli napisać wprost jakie ustawienia i w jaki sposób zmienili. Tak swoją drogą, próbowałeś zainstalować jakiś obraz ISO z ich prekonfigurowanymi ustawieniami? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Akurat tych gotowych obrazów z prekonfigurowanymi systemami nie próbowałem, bo wersje tych systemów były o kilka wersji starsze od tych dostępnych na stronach moode czy dietpi, ale może jednak spróbuję, żeby sprawdzić czy w ogóle hardware-owa regulacja głośności zadziała na ich systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zycho napisał:

Akurat tych gotowych obrazów z prekonfigurowanymi systemami nie próbowałem, bo wersje tych systemów były o kilka wersji starsze od tych dostępnych na stronach moode czy dietpi, ale może jednak spróbuję, żeby sprawdzić czy w ogóle hardware-owa regulacja głośności zadziała na ich systemie.

Swoją drogą kupiłem też od nich to pokrętło. Sprawdzę jak to działa i dam znać, ale czasu mam teraz nieco mniej i nie wiem kiedy najwcześniej będę mógł się za to zabrać. Z drugiej strony nie wiem czy będzie działać w moim przypadku, bo ponoć bez wyświetlacza się nie obejdzie. No zobaczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.12.2020 o 00:48, jackobtone napisał:

Chyba każde oprogramowanie pokazuje na TV co jest grane. Na Moode masz wszystko to co widzisz na laptopie/telefonie. Malinka używa TV jako monitora. Odtwarza też radia internetowe i łączy się po dlna. 

Moode bardzo mi się spodobało i gra u mnie cały czas, natomiast mam jeszcze jedną kartę microsdhc i chętnie bym wypróbował jeszcze inne oprogramowanie, ale tym razem mam inną koncepcję:
czy istnieje dystrybucja oprogramowania na Raspberry która:
- pozwala sterować odtwarzaniem muzyki z poziomu www (jak np. moode audio)
- umożliwia odtwarzanie muzyki z plików na NAS i radii Internetowych (w tym definiowanych przez użytkownika) (jak np. moode audio)
- pozwala na podpięcie pod TV/monitor i odtwarzanie plików wideo z NAS (do sterowania mam kilka pilotów bezprzewodowych - na USB do wypróbowania - z funkcją żyroskopową/airmouse)
Czyli chodzi mi o rodzaj skrzyżowania odtwarzacza audio z odtwarzaczem video, takie all-in-one.
Wyjście audio z malinki mam w tej chwili przez kartę Spdif/Toslink na USB albo ekstrakcja cyfrowego audio z HDMI do Spdif/Toslink?
Nie mam natomiast wzmacniacza kina domowego z wejściami HDMI, tylko amplituner Yamaha R-N803D z wejściem Spdif/Toslink.
Mam chwilowo trochę czasu do dyspozycji i mógłbym się pobawić w konfigurowanie/napisanie prostych skryptów (do obsługi pilotów) itp.
Możecie coś polecić do obadania?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Ravenik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Ravenik napisał:

Czyli chodzi mi o rodzaj skrzyżowania odtwarzacza audio z odtwarzaczem video, takie all-in-one.

Ja tak mam, jedna malinka z Moode a druga z Libreelec ?

Zanim nie miałem drugiej malinki, wymieniałem karty z systemami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś problem z Tidal na Volumio? ? Pierwszy raz od roku mam problem. Klikam jakąś płytę i nie chce grać, nie idzie pasek postępu oraz sygnał nie idzie na wzmaka. Maline resetowałem 

Rpi 4 2gb z digione 1.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, szczypior88 napisał:

Ma ktoś problem z Tidal na Volumio? ? Pierwszy raz od roku mam problem. Klikam jakąś płytę i nie chce grać, nie idzie pasek postępu oraz sygnał nie idzie na wzmaka. Maline resetowałem 

Rpi 4 2gb z digione 1.2

Otatnio miałem troche zabawy ale narazie ok , nie zmieniałeś switcha czasem bo ja mysle że może wtym miałem problem ,ale już do końca nie wiem ?

Ja też mam pytanko bo ostatnio po tych walkach z volumio zrezygnowałem z subskrypcji ,ale odnowiłem ja na tzw roczną i zaraz po tym dostałem email z volumio że dlaczego po co to zrobiłem i jak mogłem itp... ? i dali mi rabat 20% pytanie czy moge to teraz w tej sytuacji jeszcze jakoś wykorzystać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, freju napisał:

Otatnio miałem troche zabawy ale narazie ok , nie zmieniałeś switcha czasem bo ja mysle że może wtym miałem problem ,ale już do końca nie wiem ?

Ja też mam pytanko bo ostatnio po tych walkach z volumio zrezygnowałem z subskrypcji ,ale odnowiłem ja na tzw roczną i zaraz po tym dostałem email z volumio że dlaczego po co to zrobiłem i jak mogłem itp... ? i dali mi rabat 20% pytanie czy moge to teraz w tej sytuacji jeszcze jakoś wykorzystać ?

Nic nie zmieniałem. Kompletnie. 

Włączyłem i problem z otworzeniem. Wciskam Play i pasek nie idzie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szczypior88 napisał:

Nic nie zmieniałem. Kompletnie. 

Włączyłem i problem z otworzeniem. Wciskam Play i pasek nie idzie. 

Restarty aktualizacja zrobione rozumiem , i tzw włącz wyłącz dac ? spróbuj jeszcze restart routera głównego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak od dziś na moode  nie idzie pasek postępu i mimo załadownia całej płyty gra jeden kawałek i trzeba ręcznie następny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same problemy, muszę wtedy wejść w ustawienia, zmienić np. Z usb na hdmi i spowrotem, albo ustawienia mixera , hardware na none. To pomaga, ale czasami w czasie długiego słuchania i dodaniu albo zmianach w kolejce odtwarzania znowu się psuje. 

Jaś niż nie mam pomysłu co z tym zrobić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, fan64 napisał:

Na te kłopoty polecam Roona.

Tylko jesli ktos, np. ja, slucha tylko Tidal, to placenie za roon jest malo uzasadnione. Mysle ze poczekam na tidal connect, bo to moim zdaniem kwestia czasu. Na spotify connect, nie mialem tych problemow. Ciekawy jestem jeszcze jakby to dzialalo, jakbym mial jakis Hat np digione, bo teraz jak wylaczam wzmacniacz i potem go zalaczam, to zawsze mixer zmienia sie na hardware

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na to inaczej,te 120$ za Roona na  rok to naprawdę niewiele patrząc na ceny różnego audiofilskiego śmiecia nieraz za spore pieniądze.Popatrz ile ludzie potrafią wydać na zasilacze do malin....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, fan64 napisał:

Patrzę na to inaczej,te 120$ za Roona na  rok to naprawdę niewiele patrząc na ceny różnego audiofilskiego śmiecia nieraz za spore pieniądze.Popatrz ile ludzie potrafią wydać na zasilacze do malin....

To ile inni wydaja na audio to dla mnie nie wyznacznik. Kolejna sprawa musialbym miec sprzet z core, wiec kolejny tysiac? Cierpliwie poczekam na tidal connect, mysle ze warto 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fan64 napisał:

Patrzę na to inaczej,te 120$ za Roona na  rok to naprawdę niewiele patrząc na ceny różnego audiofilskiego śmiecia nieraz za spore pieniądze.Popatrz ile ludzie potrafią wydać na zasilacze do malin....

Właśnie na ten element nie wolno żałować uważam, właśnie tego bridga zasilacz u mnie uratował , serio nie żałujcie na zasilanie bez tego malina gra jak by była masce i była już od dawna zarażona ,czyli na pół gwizdka oddechu ?

Wracając do volumio to dzisiaj u mnie wszystko hula o dziwo nawet z wpiętym dyskiem 6TB ,karta pamięci chyba jednak szybsza też ma na to wpływ tak już pomijając cyrk jaki nie raz volumio robi ;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, freju napisał:

Właśnie na ten element nie wolno żałować uważam, właśnie tego bridga zasilacz u mnie uratował , serio nie żałujcie na zasilanie bez tego malina gra jak by była masce i była już od dawna zarażona ,czyli na pół gwizdka oddechu ?

U mnie "zaśiłki" ważące po 1,2kg dawały jedynie sporo zbytecznego ciepła które niepotrzebnie hulało w obudowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, fan64 napisał:

U mnie "zaśiłki" ważące po 1,2kg dawały jedynie sporo zbytecznego ciepła które niepotrzebnie hulało w obudowie.

Ok , mówię jak to jest u mnie ,na ładowarce czy nawet dobrej w miare impulsie hmm, myślę że bridge by sie załapał na 14 dniowy okres zwrotu bez podania przyczyny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.