Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, fan64 napisał:

A może to sam Bridge bardziej Ci przypasował niż interwencja w zasilanie?

Sam bridge też i owszem ale na impulsówce wypadł średnio w bezpośrednim porównaniu do mac mini z natywnej apki tidal ,a zasilacz postawił kropkę nad i" i nie za 3300pln tylko około 750zł produkt diy z na podstawie projektu sigma11 ,po zjadał tomanki za 800pln na dzień dobry , a bridge nie kosztuje 300pln tylko 1150pln więc constans jest zachowany ?

******************* 800pln za zasilacz trzeba położyć ,nie 800pln za cały tor ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez McGyver
moderacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok potrzebuje pomocy. 

Malina dalej nie działa. Do tej pory zrobiłem :

-reset do ustawień fabrycznych

-ponowne uruchomienia, wyłączenia itd

-podmiana zasilaczy

-pominięcie nakładki digione 1.2 i granie z usb z rpi4

-zmiana coaxa

Problem polega na tym, że system Volumio się ładuje jak należy, wyszukuję wszystko jak zwykle, klikam w utwór i nie idzie, sygnał z Maliny nie wychodzi na wzmaka. Pasek postępu nie idzie w ogóle, cały czas przycisk Play nie reaguje. Jak przełączam aplikacje w telefonie na inną (np wchodzę w sms) i wracam do Volumio to pasek utworu jest przesunięty o czas jaki mnie nie było w apce Volumio. Czyli... Wyszedłem z Volumio na 47s żeby sprawdzić sms, po czym wracam do Volumio i na utworze mam 47s np postępu. Nie zawsze tak jest ale zdarza się to. 

Pomożecie co może być przyczyną? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, paul klacska napisał:

Malina za 300, nakładka za 300 i zasilacz za 3300 =przepis na granie z urządzenia które nigdy nie było przeznaczone do audio.?????

Ciekawe, że nikt nie chwali się audiofilskim zasilaczem do klasycznego peceta albo laptopa ... ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, szczypior88 napisał:

Ok potrzebuje pomocy. 

Malina dalej nie działa. Do tej pory zrobiłem :

-reset do ustawień fabrycznych

-ponowne uruchomienia, wyłączenia itd

-podmiana zasilaczy

-pominięcie nakładki digione 1.2 i granie z usb z rpi4

-zmiana coaxa

Problem polega na tym, że system Volumio się ładuje jak należy, wyszukuję wszystko jak zwykle, klikam w utwór i nie idzie, sygnał z Maliny nie wychodzi na wzmaka. Pasek postępu nie idzie w ogóle, cały czas przycisk Play nie reaguje. Jak przełączam aplikacje w telefonie na inną (np wchodzę w sms) i wracam do Volumio to pasek utworu jest przesunięty o czas jaki mnie nie było w apce Volumio. Czyli... Wyszedłem z Volumio na 47s żeby sprawdzić sms, po czym wracam do Volumio i na utworze mam 47s np postępu. Nie zawsze tak jest ale zdarza się to. 

Pomożecie co może być przyczyną? 

A poza tidalem działa? Pliki, spotify?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, niowluka napisał:

Ciekawe, że nikt nie chwali się audiofilskim zasilaczem do klasycznego peceta albo laptopa ... ? 

Ale to już było na tym forum.

Nikt też nie chwali śię wpływem zasiłki liniowej na jakośc obrazu w TV 8K  za kilka tys. tu już wpływ byłby widoczny i bezdyskusyjny{chyba że torach video mamy inne prawidła elektroniki} tak dalej bajamy,bajamy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić obudowę do Raspberry Pi 4 + allo digione signature?

Mają w botlandzie ale niestety do trójki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pytałem na infolinii i powiedzieli, że do 4 nie pasuje ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Godzinę temu, szczypior88 napisał:

Problem polega na tym, że system Volumio się ładuje jak należy, wyszukuję wszystko jak zwykle, klikam w utwór i nie idzie, sygnał z Maliny nie wychodzi na wzmaka. Pasek postępu nie idzie w ogóle, cały czas przycisk Play nie reaguje. Jak przełączam aplikacje w telefonie na inną (np wchodzę w sms) i wracam do Volumio to pasek utworu jest przesunięty o czas jaki mnie nie było w apce Volumio. Czyli... Wyszedłem z Volumio na 47s żeby sprawdzić sms, po czym wracam do Volumio i na utworze mam 47s np postępu. Nie zawsze tak jest ale zdarza się to. 

Pomożecie co może być przyczyną? 

Wgrywałeś od nowa obraz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, fan64 napisał:

Ale to już było na tym forum.

Nikt też nie chwali śię wpływem zasiłki liniowej na jakośc obrazu w TV 8K  za kilka tys. tu już wpływ byłby widoczny i bezdyskusyjny{chyba że torach video mamy inne prawidła elektroniki} tak dalej bajamy,bajamy.

 

Do TV Sony Bravia za 9500 zł kolega wpiął filtr sieciowy. Byliśmy mocno zdziwieni jak obraz się poprawił. Jego płynność i gładkość. Także to nie żadne bajnie. Zasilanie ma spory wpływ na brzmienie czy obraz w TV. U mnie idealnie słychać zmiany zasilacza bo w torze mam tylko wzmaka cyfrowego i maline ?

1 minutę temu, Rucia1 napisał:

Wgrywałeś od nowa obraz ?

Właśnie tego nie próbowałem jeszcze. Może dzisiaj się pobawię. 

Napisałem do Volumio w tej sprawie. 

Godzinę temu, niowluka napisał:

Ciekawe, że nikt nie chwali się audiofilskim zasilaczem do klasycznego peceta albo laptopa ... ? 

Koleżka jeden ma kompa zrobionego tylko pod audio i tam zmiany w zasilaniu są spore. 

Tata do laptopa zrobił sobie liniowca i najbardziej słychać różnice na basie. Na liniowcu jest bardziej punktowy, szybszy, niższy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie zasilania to niezły zasilacz można złożyć samemu za 200 zł. Moduł zasilania na aliexpres za 80 zł a trafo kupiłem na miejscu za 100 zł i hula aż miło. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, zuchi23 napisał:

Odnośnie zasilania to niezły zasilacz można złożyć samemu za 200 zł. Moduł zasilania na aliexpres za 80 zł a trafo kupiłem na miejscu za 100 zł i hula aż miło. 

Też taki złożyłem i według mnie nie ma różnicy od zasilacza impulsowego za 30 zł. Zasilanie to ma znaczenie we wzmacniaczu a nie streamerze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
10 godzin temu, freju napisał:

Sam bridge też i owszem ale na impulsówce wypadł średnio w bezpośrednim porównaniu do mac mini z natywnej apki tidal ,a zasilacz postawił kropkę nad i" i nie za 3300pln tylko około 750zł produkt diy z na podstawie projektu sigma11 ,po zjadał tomanki za 800pln na dzień dobry , a bridge nie kosztuje 300pln tylko 1150pln więc constans jest zachowany ?

Tak tak Wiciu śmiechujku 800pln za zasilacz trzeba położyć ,nie 800pln za cały tor ?

Normalnie geniusz, wydałeś prawie 3 koła na na urządzenie do DAC-a do chińskiego DAC-a na sabre chyba za tyle samo z tego co pamiętam. Wooow, czapki z głów.

1 minutę temu, Witek87 napisał:

Też taki złożyłem i według mnie nie ma różnicy od zasilacza impulsowego za 30 zł. Zasilanie to ma znaczenie we wzmacniaczu a nie streamerze.

Akurat w tym dziale , to grają zasilacze i nic więcej. Nie masz zasilacza, jesteś poprostu leszcz i na niczym się nie znacz. Jednym słowem, zasilacz EVER ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, paul klacska napisał:

Normalnie geniusz, wydałeś prawie 3 koła na na urządzenie do DAC-a do chińskiego DAC-a na sabre chyba za tyle samo z tego co pamiętam. Wooow, czapki z głów.

Akurat w tym dziale , to grają zasilacze i nic więcej. Nie masz zasilacza, jesteś poprostu leszcz i na niczym się nie znacz. Jednym słowem, zasilacz EVER ?.

PAUL już nie przesadzaj ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marteo1981 napisał:

@szczypior88stawiaj na nowo Volumio jak Rucia pisze ?

Tak zrobię dzisiaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Witek87 napisał:

Też taki złożyłem i według mnie nie ma różnicy od zasilacza impulsowego za 30 zł. Zasilanie to ma znaczenie we wzmacniaczu a nie streamerze.

Godzinę temu, paul klacska napisał:

Sorry kolego, ale w takie bajki to ja nie wierzę.

Z czystej ciekawości i bez żadnych chamskich podtekstów - na jakich systemach gracie? Mam na myśli wzmacniacze, kolumny, kable

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jackobtone napisał:

Z czystej ciekawości i bez żadnych chamskich podtekstów - na jakich systemach gracie? Mam na myśli wzmacniacze, kolumny, kable

 

PAUL akurat na wypasik

Nie wiem na czym śmiga Witek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Kandy K2, Heco Aurora 700, kable głośnikowe QED XT40, interkonekty diy na przewodach Mogami 2534 i wtyczkach amphenola. Jak będę chciał sobie poprawić jakość dźwięku to wymienię kolumny a nie tam jakieś zasilacze do raspberry.

To aż takie złe, że nie słychać zbawiennego wpływu zasilacza do raspberry?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, paul klacska napisał:

Głupio ci się zrobi jak ci napiszę.

10 minut temu, Witek87 napisał:

Roksan Kandy K2, Heco Aurora 700, kable głośnikowe QED XT40, interkonekty diy na przewodach Mogami 2534 i wtyczkach amphenola. Jak będę chciał sobie poprawić jakość dźwięku to wymienię kolumny a nie tam jakieś zasilacze do raspberry.

To aż takie złe, że nie słychać zbawiennego wpływu zasilacza do raspberry?

Może się zrobi głupio, a może nie ?

Nie, to nie jest źle Witek.

Pytałem z czystej ciekawości, co podkreśliłem, a i tak doszukujecie się w mojej wypowiedzi złośliwości. Po prostu przerobiłem trochę tych systemów (a i system ze stopki z malinką to wyłącznie moje sypialniane granie) i wiem, że na jednym systemie różnice w zasilaniu wychodzą a na innym nie. No offence Panowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, jackobtone napisał:

Może się zrobi głupio, a może nie

Jest w zakładce o mnie, jesteś ciekaw zerknij sobie.?

3 minuty temu, jackobtone napisał:

i wiem, że na jednym systemie różnice w zasilaniu wychodzą a na innym nie.

Wychodzi tylko jedna rzecz, setki z portfela i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, paul klacska napisał:

Wychodzi tylko jedna rzecz, setki z portfela i nic więcej.

Z drugiej strony czym są setki złotych wobec dziesiątek tysięcy wydanych na pozostałe składowe systemu? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
Teraz, jackobtone napisał:

Z drugiej strony czym są setki złotych wobec dziesiątek tysięcy wydanych na pozostałe składowe systemu? ?

Bezsensownym wydatkiem i tyle. Wolę tę kasę wydać na płyty, licencje roona ,qoubuz czy tidal . W skrócie na muzykę a nie na bzdety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Witek87 napisał:

Zasilanie to ma znaczenie we wzmacniaczu a nie streamerze.

Ale zgodzimy się, że jak nie będzie zasilania to nie zagra ? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że zrobienie sobie samemu zasilacza w granicach 300 zł to żaden przerost formy nad treścią. W tej cenie już więcej nie trzeba. Wydatek ponad tysiaka czy więcej to już raczej przesada. Ja mój zrobiłem w kwocie ok 200 zeta w tym prawie połowa kwoty to obudowa ameliniowa ?uważam że do maliny z digione to wystarczająco w 100%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście też nie wydawałem tysięcy na zasilanie do streamera (i nikogo nie namawiam) i też zmieściłem się w kwocie 250zł. 

@paul klacska masz gołą malinkę wpiętą w DAC czy śmigasz z nakładką?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 minuty temu, jackobtone napisał:

Ja oczywiście też nie wydawałem tysięcy na zasilanie do streamera (i nikogo nie namawiam) i też zmieściłem się w kwocie 250zł. 

@paul klacska masz gołą malinkę wpiętą w DAC czy śmigasz z nakładką?

Nie mam żadnej malinki i nakładki, znaczy się mam malinę i to nie jedną w domu ale używam ich do innych celów. Z racji ich posiadania bawiłem się kiedyś w te systemiki volumio itp, z nudów i ciekawości. Nakładki miałem chyba 3 , dałem sobie z tym spokój i śpię spokojnie. 

Teraz tylko sotm+ dac w jednym systemie a w drugim mam jeszcze konwerter bo gram po i2s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, marteo1981 napisał:

Ja uważam że zrobienie sobie samemu zasilacza w granicach 300 zł to żaden przerost formy nad treścią. W tej cenie już więcej nie trzeba. Wydatek ponad tysiaka czy więcej to już raczej przesada. Ja mój zrobiłem w kwocie ok 200 zeta w tym prawie połowa kwoty to obudowa ameliniowa ?uważam że do maliny z digione to wystarczająco w 100%

Można, tylko trzeba wiedzieć co się robi i jak.  Przy układach cyfrowych zasilacze tzw. standalone, moim zdaniem, to niezbyt korzystne rozwiązanie. W cyfrze obowiązuje zasada tu i teraz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.