Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Rucia1 napisał:

Ale jak zmieniasz na static to podajesz IP, brame itp ręcznie

skopałem to, nie wpisałem nic ręcznie tylko zmieniłem na static i zrobiłem restart maliny.

chyba pozostaje reinstalka... Rucia, iść w volumio czy zostać przy moode ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Dawid Hare napisał:

skopałem to, nie wpisałem nic ręcznie tylko zmieniłem na static i zrobiłem restart maliny.

chyba pozostaje reinstalka... Rucia, iść w volumio czy zostać przy moode ? 

Spokojnie, pewnie masz IP w kompie: 192.168.0.XXX ?

Jeśli tak to zmień na chwilę w kompie na 192.168.1.XXX, podłącz się do maliny, zmień na 192.168.0.110, potem w kompie na 192.168.0.XXX i masz uratowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT.

W XXI wieku to już chyba tylko audiofile ustawiają statycznie IP po stronie  urządzenia:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Froju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Froju napisał:

OT.

W XXI wieku to już chyba tylko audiofile ustawiają statycznie IP po stronie  urządzenia:-)

albo ci z małą wiedzą na temat sieci, jak ja :) chciałem po prostu ustawić stałe IP i przedobrzyłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Froju napisał:

W XXI wieku to już chyba tylko audiofile ustawiają statycznie IP po stronie  urządzenia:-)

Pewnie lepiej brzmi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, azael napisał:

Spokojnie, pewnie masz IP w kompie: 192.168.0.XXX ?

Jeśli tak to zmień na chwilę w kompie na 192.168.1.XXX, podłącz się do maliny, zmień na 192.168.0.110, potem w kompie na 192.168.0.XXX i masz uratowane.

Bardzo Ci dziękuję za pomoc, udało się...

Przestroga dla  innych laików takich jak ja :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie da się ogarnąć maline z laptopa czy konieczny PC? Bo mam tylko laptop PC nie używam bo nie mam po co.

 

Chodzi o konfigurację maliny i wygranie systemu na kartę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez antymalkontent

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Przestroga dla  innych laików takich jak ja :)

 

 

Temat IP stałego już był wałkowany nie raz łącznie z wykładem jednego kolegi o adresach IP itp.

 

Ale o czym ja chciałem. A nie łatwiej jest zostawić w malinie adres dynamiczny a ustawić na stałe MAC adres maliny z wybranym IP stałym dla niej w ustawieniach routera. Tego żadna zmiana sofu już nie zmieni i zawsze będzie ten sam adres dla maliny w twojej sieci. No chyba że zmienisz malinę lub połączysz się po WiFi. To wtedy dla WiFi ustawiasz w routerze drugi adres stały IP dla MAC adresu tej karty WiFi. I już. Po stresie.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, sebaa1 napisał:

 

 

 

 

 

 

Temat IP stałego już był wałkowany nie raz łącznie z wykładem jednego kolegi o adresach IP itp.

 

Ale o czym ja chciałem. A nie łatwiej jest zostawić w malinie adres dynamiczny a ustawić na stałe MAC adres maliny z wybranym IP stałym dla niej w ustawieniach routera. Tego żadna zmiana sofu już nie zmieni i zawsze będzie ten sam adres dla maliny w twojej sieci. No chyba że zmienisz malinę lub połączysz się po WiFi. To wtedy dla WiFi ustawiasz w routerze drugi adres stały IP dla MAC adresu tej karty WiFi. I już. Po stresie.

 

 

 

Dokładnie tak najlepiej zrobić...

życie uczy na każdym kroku żeby zapytać jeśli nie jest się czegoś pewnym ?

15 minut temu, hasos napisał:

Kurde, co chwilę temat zachęcający do zakupu maliny ?

 zawsze można się nauczyć czegoś nowego, nie ma się co zniechęcać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpaliłem mój owy nabytek Lumin d1. W porownaniu do maliny z allo boss 1.2 gra lepiej  bardziej dostojnie i zarazem dynamicznie, jednak barwa jest praktycznie identyczna i tu duzy plus dla allo. Gdyby nie okazyjna cena pewnie bylbym rozczarowany a tak zostaje i po 5lata malina doczekala się następcy.

Jest na sprzedaż rpi3+ allo bos 1.2+ zewnetrzne wifi+ karta 8gb+ czarna prosta obudowa akrylowa + zwykly zasilacz od tel. cena 250 zł + kw

Chetnych zapraszam na PW

Ps dzialane z picoreplayer jest ok 5 razy szybsze  niż oprogramowanie lumina i za tym bede tesknił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj odpaliłem mój owy nabytek Lumin d1. W porownaniu do maliny z allo boss 1.2 gra lepiej  bardziej dostojnie i zarazem dynamicznie, jednak barwa jest praktycznie identyczna i tu duzy plus dla allo. 


Ciekawe jak porównanie by wypadło np z Allo Katana :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się dzisiaj giełda ożywiła ?

ps. Lumin fajny, mogłeś sobie jeszcze maline z lepszym zasilaczem do niego porównać, było by na pewno dostojniej.. Skoro jednak kupiłeś okazyjnie to nic tylko się cieszyć z nowego nabytku ? 

5 minut temu, osiek napisał:

 


Ciekawe jak porównanie by wypadło np z Allo Katana ?

 

Masz Allo Katana u siebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem katane w wersji sq ale słabo wysterowywala mój wzmacniacz lampowy i oddałem. 

Allo boss miałem też z isolatorem zasilany bateryjne i z ifi ipower wtedy było faktycznie mniej cyfrowo, ale troszkę jakby brakło pazura i dynamiki. 

Ogólnie to rpi z allo wychodzi najtaniej i najlepiej, ew można zasili go z ifi i wtedy jest kiler. 

Katana że względu na to co pisałem wyżej nie doczekała się dogłębnych testów więc się nie będę wypowiadał. 

Niestety stosunek jakości do ceny malinski i spółka jest taki piorunujący że trzeba przeskoczyć właśnie na poziom klocków katlogowo za ok 10kzl aby przyrost jakości był zauważalny i usprawiedliwiał inwestycję. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, dankam napisał:

Miałem katane w wersji sq ale słabo wysterowywala mój wzmacniacz lampowy i oddałem. 

Allo boss miałem też z isolatorem zasilany bateryjne i z ifi ipower wtedy było faktycznie mniej cyfrowo, ale troszkę jakby brakło pazura i dynamiki. 

Ogólnie to rpi z allo wychodzi najtaniej i najlepiej, ew można zasili go z ifi i wtedy jest kiler. 

Katana że względu na to co pisałem wyżej nie doczekała się dogłębnych testów więc się nie będę wypowiadał. 

Niestety stosunek jakości do ceny malinski i spółka jest taki piorunujący że trzeba przeskoczyć właśnie na poziom klocków katlogowo za ok 10kzl aby przyrost jakości był zauważalny i usprawiedliwiał inwestycję. 

z jakim dac gra u Ciebie ten Lumin ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dankam napisał:

Lumin d1 ma wyjścia analogowe nie potrzebuje daca. 

Ok, myślałem o Luminie u1 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - czy ktoś z Lublina lub okolicy, posiada nakładkę "Allo DigiOne 1.2" dla RPi? A może słuchał jej w porównaniu do HiFiBerry Digi+ pro?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monobloki DIY SET 300B/6SN7 kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS CD Fonica CDF 002R Lenco L-75 - ART DJ II

PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8 + Raspberry pi 2 lub konwerter JarkaC -> DAC NOS Muse 4xTDA1543,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bnc gra lepiej niż digi pro, dodanie isolatora i bnc do digi zrownalo oba rozwiązania. Wtedy sterował u mnie LKS. Ważne aby podpiąć się do daca po bnc. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dankam napisał:

Po bnc gra lepiej niż digi pro, dodanie isolatora i bnc do digi zrownalo oba rozwiązania. Wtedy sterował u mnie LKS. Ważne aby podpiąć się do daca po bnc. 

Czy posiadanie wejścia BNC w DAC-u jest krytyczne? pytam bowiem w kilku DAC-ch widziałem połączenia z RCA i BNC wpięte w to samo miejsce na płycie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze rca praktycznie nie jest w stanie zapewnić impedancji falowej 75ohm która jest w specyfikacji coaxial. Wiecie sygnału w to samo miejsce w płytce jest ok ważne aby nie mieć strat na wtyczce i gnieździe jak to ma miejsce w rca. Także każdy transport i dac jeżeli jest poprawnie inżynierską zbudowany to powinien mieć bnc. Jak nie ma to jest jakaś audiovoodo ściema lub dziadowskie oszczędności ulamkow dolara na różnicy w cenie złącz. Potem robią się historie o różnie grających interkonektach cyfrowych z rca. Zamiast zrobić od początku jak należy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dodać zasoby sieciowe w Volumio? Mam udostępniony katalog z muzyką w sieci lokalnej bez hasła. Jak próbuję go dodać, to chce nazwę użytkownika i hasło? Da się coś z tym zrobić? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dankam napisał:

Złącze rca praktycznie nie jest w stanie zapewnić impedancji falowej 75ohm która jest w specyfikacji coaxial. Wiecie sygnału w to samo miejsce w płytce jest ok ważne aby nie mieć strat na wtyczce i gnieździe jak to ma miejsce w rca. Także każdy transport i dac jeżeli jest poprawnie inżynierską zbudowany to powinien mieć bnc. Jak nie ma to jest jakaś audiovoodo ściema lub dziadowskie oszczędności ulamkow dolara na różnicy w cenie złącz. Potem robią się historie o różnie grających interkonektach cyfrowych z rca. Zamiast zrobić od początku jak należy. 

Generalnie zadzam się z Tobą, BNC ma swoje zalety i stosowanie tego złącza ma logiczne uzasadnienie. Zastanawiam się jednak dlaczego z drugiej strony tak wielu producentów DAC, i to w różnych cenach(Audiolab M-Dac plus, Arcam irDac2, Matrix X Sabre Pro, Matrix Mini i Pro 2s, M2Tech Young Mk3,  Musical Fidelity MX, itd) nie stosuje tego łącza? Przecież często można spotkać 2 lub nawet 3 łącza spdif. Jaki problem zastosować zamiast jednego z nich właśnie BNC ? Czyżby część producentów wychodziła z założenia, że jednak nie ma to większego znaczenia ? Jeśli tak to zapewne podparte jest to badaniami...A może  nie... Czy rzeczywiście zastosowanie BNC eliminuje kwestie jakości kabla cyfrowego ? Przecież kable cyfrowe RCA potrafią kosztować od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy. Gyby było tak jak mówisz to wszyscy producenci przetwornikow stosowali by BNC, co eliminiwalo by m.in. kwestię jakości kabla. Mało tego, nawet kable BNC potrafią kosztować grube pieniądze. Czy w takim razie jesteśmy robienia w balona ? Jeśli tak to przez kogo ? Producentów kabli czy dac ? Czy może przez obu ? Czy może BNC to jednak ściema? Gdzie zaczyna się voodo ?  Podobna sprawa z producentami streamerów, mało kto stosuje BNC. Inna sprawa z producentami drogich transportów i Allo , tam BNC jest szeroko stosowany. Obecnie znanym i stosowanym jest standard AES/ EBU, i tutaj raczej jest tak, że zdecydowana większość producentów renomowanych dac i transportów go stosuje bez wyjątku ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dawid Hare

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Dawid Hare napisał:

Jaki problem zastosować zamiast jednego z nich właśnie BNC ? Czyżby część producentów wychodziła z założenia, że jednak nie ma to większego znaczenia ? Jeśli tak to zapewne podparte jest to badaniami...A może  nie... Czy rzeczywiście zastosowanie BNC eliminuje kwestie jakości kabla cyfrowego ? Przecież kable cyfrowe RCA potrafią kosztować od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy. Gyby było tak jak mówisz to wszyscy producenci przetwornikow stosowali by BNC, co eliminiwalo by m.in. kwestię jakości kabla. Mało tego, nawet kable BNC potrafią kosztować grube pieniądze. Czy w takim razie jesteśmy robienia w balona ? Jeśli tak to przez kogo ? Producentów kabli czy dac ? Czy może przez obu ? Czy może BNC to jednak ściema?

Niestety produkcja urządzeń audio nie kieruje się logiką - po prostu się kontynuje linię złych rozwiązań -RCA by zachować kompatybilność.

Stosowanie połączeń RCA zwłaszcza do przesyłu S/PDIF to jakby to nazwać - nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu : kretyństwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, emc_emc napisał:

Niestety produkcja urządzeń audio nie kieruje się logiką - po prostu się kontynuje linię złych rozwiązań -RCA by zachować kompatybilność.

Stosowanie połączeń RCA zwłaszcza do przesyłu S/PDIF to jakby to nazwać - nie bójmy się nazywać rzeczy po imieniu : kretyństwo.

Często dac za 8 tys, 10tys,  lub wiecej nie posiada BNC. O co tu chodzi, bo na pewno nie jest to kwestia oszczędności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Harpia... Moon...Sinusaudio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.