Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie można zobaczyć wyniki takiego sprawdzenia? Oczywiście w ciemno.
Panowie mówicie o testach w ciemno. A jak wybrać grupę odsłuchową. Bo testy, które ostatnio nawet robiliśmy przy grupiemałej wykazują tylko zmienne upodobania poszczególnych osób. Zapraszamy do klubu miłośników dobrego brzmienia z Lublina. Już się nawetzastanawialiśmy jak ppdejść do tematu naukowo, mamy aparaturę odsłuchową, ale cały czas jest problem z parametryzowaniem odsłuchów przestrzennych i to już nie jest takie proste. Używamy sloganów ale pamiętajmy z punktu widzenia naukowego to już takie proste nie jest. Akurat prowadziłem już kilka projektów badawczo rozwojowych i kluczem jest dobranie odpowiedniej próby. Poziom umiejętności odsłuchu u ludzi jest naprawdę zróżnicowany. To tak jak z demokracją fajny ustrój ale nie decydują Ci którzy są ponadprzeciętnie uzdolnieni tylko Ci co są manipulowani.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, RobG1974 napisał:

Bo testy, które ostatnio nawet robiliśmy przy grupiemałej wykazują tylko zmienne upodobania poszczególnych osób. Zapraszamy do klubu miłośników dobrego brzmienia z Lublina.

Tak jest, rozmawiamy o subiektywnych odczuciach i własnych preferencjach - a te, jak wiadomo, każdy ma inne. Jedni wolą steki wysmażone, inni lubią krwiste, a są i tacy, co mięsa w ogóle nie jedzą ?. Jakże więc można sprowadzić wszystko do wspólnego mianownika i przedstawić jakieś miarodajne wyniki?

Ale zapraszamy, w klubie można się spotkać i posłuchać, albo choćby poczytać o naszych doświadczeniach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Łukasz_62438 napisał:

Tak jest, rozmawiamy o subiektywnych odczuciach i własnych preferencjach - a te, jak wiadomo, każdy ma inne. Jedni wolą steki wysmażone, inni lubią krwiste, a są i tacy, co mięsa w ogóle nie jedzą ?. Jakże więc można sprowadzić wszystko do wspólnego mianownika i przedstawić jakieś miarodajne wyniki?

Ale zapraszamy, w klubie można się spotkać i posłuchać, albo choćby poczytać o naszych doświadczeniach. 

Póki co to mówimy o tym co się wam wydaje. Nie może być mowy o preferencjach jeżeli nie ma nawet dowodu, że istnieje jakakolwiek roznica.  A słuchowi ufać nie można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz napisane oprogramowanie, uwzgledniające równocześnie pomiar zmiennych akustycznych, rozchodzenia się fal o różnych długościach i określenia ich paramateryzacji końcowej i wpływu tej parametryzacji na odbiorcę końcowego. Jeżeli masz to postaram się dostać granta na przeprowadzenie takich badań. Ale kuedyś na AGH na ten temat rozmawiałem i nie jest to takie łatwe. A salę/komorę odsłuchową mają niezłą.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie w kontekście tego czy usb potrafi przesłać strumień bit-perfect do odbiorcy? Tak samo jak coax tylko nawet lepiej bo to dac decyduje o napływie danych a nie źródło. Tu już mówisz o akustykę, której wpływ na dźwięk jest bezsprzeczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie to ma znaczenie że dźwięk na końcu jest odtwarzany w danej akustyce i przez określony system i zmiennych po drodze wpływakących na końcu na odsłuch i stwierdzenie czy coś gra inaczej jest mnóstwo i żeby Ci naukowo to udowodnić i żeby to nie było podwarzalne z punktu metodologi badawczej nie jest łatwe do przeprowadzenia. Próbował nasz kolego robić pomiary na wyjściu wzmacniacza po zmianie różnych kabli zasilajacych udało się nawet nagrać na tyle dobrze, że było słychac różnice po ponownym odsłuchu. Ale stwierdzenie i wyciągnięcie wniosków już nie jest takie łatwe.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka



Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, RobG1974 napisał:

Takie to ma znaczenie że dźwięk na końcu jest odtwarzany w danej akustyce i przez określony system i zmiennych po drodze wpływakących na końcu na odsłuch i stwierdzenie czy coś gra inaczej jest mnóstwo i żeby Ci naukowo to udowodnić i żeby to nie było podwarzalne z punktu metodologi badawczej nie jest łatwe do przeprowadzenia. Próbował nasz kolego robić pomiary na wyjściu wzmacniacza po zmianie różnych kabli zasilajacych udało się nawet nagrać na tyle dobrze, że było słychac różnice po ponownym odsłuchu. Ale stwierdzenie i wyciągnięcie wniosków już nie jest takie łatwe.

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka


 

Wystarczy mi link do pomiarów wskazujących, że dane przechodzące przez usb są w jakiś sposób zdeformowane. Nie trzeba tu nawet słuchać. Dopóki jest coś przesłane idealnie i do daca wchodzi ten sam strumień danych to nie może mieć wpływu na dźwięk.

Ogolnie jak odsłuch przeczy rozsądkowi i nauce to należy podważać taki odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek87 Możesz łatwo sam zrobić taki test: wystarczy podpiąć USB do komputera i zgrać sygnał cyfrowy darmowym programem do edycji audio. Potem możesz to porównać do pliku, CD, czego chcesz. Jak ktoś wie jak to zrobić taki test zajmuje 5 minut i są nawet filmy na tym forum, poszukaj dobrze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Witek87 napisał:

Wystarczy mi link do pomiarów wskazujących, że dane przechodzące przez usb są w jakiś sposób zdeformowane. Nie trzeba tu nawet słuchać. Dopóki jest coś przesłane idealnie i do daca wchodzi ten sam strumień danych to nie może mieć wpływu na dźwięk.

 

Skoro tak twierdzisz to idealnie przesłany strumień do DAC przykładowo z malinki pracującej na Volumio czy Moode czy piCorePlayer musi brzmieć tak samo (przechodzi przez USB - te same dane przesłane punk w punkt od źródła)? A wcześniej pisałeś, że system operacyjny może mieć wpływ na dźwięk (nowszy kernel i takie tam). Przecież system operacyjny bierze te zera i jedynki i tylko przesyła do DAC (domena cyfrowa). Protokół TCP/IP działa tak samo na tym nowszym i starszym kernelu. To jak to wreszcie jest? bo mam wrażenie, że chyba sobie trochę zaprzeczasz. A może źle rozumuję Twój tok myślenia? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, muzaman napisał:

Skoro tak twierdzisz to idealnie przesłany strumień do DAC przykładowo z malinki pracującej na Volumio czy Moode czy piCorePlayer musi brzmieć tak samo (przechodzi przez USB - te same dane przesłane punk w punkt od źródła)? A wcześniej pisałeś, że system operacyjny może mieć wpływ na dźwięk (nowszy kernel i takie tam). Przecież system operacyjny bierze te zera i jedynki i tylko przesyła do DAC (domena cyfrowa). Protokół TCP/IP działa tak samo na tym nowszym i starszym kernelu. To jak to wreszcie jest? bo mam wrażenie, że chyba sobie trochę zaprzeczasz. A może źle rozumuję Twój tok myślenia? 

Źle rozumujesz ale nawet choćbym rozpisał tobie to na czynniki pierwsze to zrobisz jedynie "haha" więc szkoda czasu. Wskazówka: pisałem o tym, że system może wpływać na te zera i jedynki.

36 minut temu, niowluka napisał:

@Witek87 Możesz łatwo sam zrobić taki test: wystarczy podpiąć USB do komputera i zgrać sygnał cyfrowy darmowym programem do edycji audio. Potem możesz to porównać do pliku, CD, czego chcesz. Jak ktoś wie jak to zrobić taki test zajmuje 5 minut i są nawet filmy na tym forum, poszukaj dobrze ?

Chyba o innym teście mówimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Witek87 napisał:

Źle rozumujesz ale nawet choćbym rozpisał tobie to na czynniki pierwsze to zrobisz jedynie "haha" więc szkoda czasu.

Prawda jest taka, że nie wiesz co odpowiedzieć. Przeczytaj jeszcze raz jakie wypowiedzi piszesz. Racja tylko siedzieć i się śmiać. Raz piszesz domena cyfrowa nie możliwy wpływ na dźwięk a za chwilę, że co system to inaczej brzmi. Mi kazałeś router zmienić a ja Tobie polecam ogarnąć się i przemyśleć wypowiedzi ? . Podtrzymuję zabawny gość z Ciebie ? ? i mało wiarygodny (mało osłuchany). AAA jeszcze jedno podeślij naukowe badania, wykresy. Czy wszystko badasz w "CIEMNO" hahahahahaha
So much FUN!!!!!!!!! ?
 ale z Ciebie "ORACZ" z wiedzą i doświadczeniem hahahahahahahaha ?

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, muzaman napisał:

Prawda jest taka, że nie wiesz co odpowiedzieć. Przeczytaj jeszcze raz jakie wypowiedzi piszesz. Racja tylko siedzieć i się śmiać. Raz piszesz domena cyfrowa nie możliwy wpływ na dźwięk a za chwilę, że co system to inaczej brzmi. Mi kazałeś router zmienić a ja Tobie polecam ogarnąć się i przemyśleć wypowiedzi ? . Podtrzymuję zabawny gość z Ciebie ? ? i mało wiarygodny (mało osłuchany). AAA jeszcze jedno podeślij naukowe badania, wykresy. Czy wszystko badasz w "CIEMNO" hahahahahaha
So much FUN!!!!!!!!! ?
 ale z Ciebie "ORACZ" z wiedzą i doświadczeniem hahahahahahahaha ?

 

 

 

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że sytem może wpływać jakoś na te zera i jedynki bo one je generuje. Napisałem też, że przesył przez usb nie wpływa na te zera i jedynki. To są dwie różne kwestie, których nie pojmujesz. Kończę rozmowę z tobą bo jesteś chamem.

Ty już udowodniłęś jaki osłuchany jesteś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Witek87 napisał:

Chyba o innym teście mówimy.

Odnosiłem się do tego:

Godzinę temu, Witek87 napisał:

Wystarczy mi link do pomiarów wskazujących, że dane przechodzące przez usb są w jakiś sposób zdeformowane.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niowluka napisał:

Odnosiłem się do tego:

 

To jak mogę to zmierzyć bez sprzętu? Oczywiście mówimy o asynchroniczmym usb audio a nie przesyle danych bulk, które działa inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Witek87 napisał:

To jak mogę to zmierzyć bez sprzętu?

Masz rację, chyba nie mam pojęcia o co ci chodzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, niowluka napisał:

Masz rację, chyba nie mam pojęcia o co ci chodzi...

Chodzi o to aby sprawdzić, że po jednej i po drugiej stronie usb mamy dokładnie to samo. Bo przy poprawnej tranismsji danych tak właśnie będzie i nie mam żadnego racjonalnego powodu uważać, że nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Witek87 napisał:

Chodzi o to aby sprawdzić, że po jednej i po drugiej stronie usb mamy dokładnie to samo.

No to właśnie taki test jak pisałem wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, niowluka napisał:

No to właśnie taki test jak pisałem wyżej.

Możesz dać linka bo dalej nie wiem jaki test miałbym zrobić?

na przykład tutaj są różne pomiary:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Witek87 napisał:

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Napisałem, że sytem może wpływać jakoś na te zera i jedynki bo one je generuje. Napisałem też, że przesył przez usb nie wpływa na te zera i jedynki. To są dwie różne kwestie, których nie pojmujesz. Kończę rozmowę z tobą bo jesteś chamem.

Zadałem Tobie pytania, na które nie odpowiedziałeś konkretnie. Twoja irytacja pokazuje, że nie wiesz jak opowiedzieć i jesteś cienki bolek ?. Chcesz od osób tutaj zawsze jakieś linki potwierdzające, badania naukowe. A co ma oznaczać w Twojej wypowiedzi "może wpływać jakoś na zera i jednyki"????????????? to jest wniosek po Twoich testach czy wyczytałeś gdzieś?????? Udowodnij mi jak system operacyjny wpływa na strumień przesyłany z malinki do DAC poprze USB. Dasz radę?

Kolejna sprawa to TY się zachowałeś jak CHAM na wstępie pisząc, że nawet jakbyś rozpisał to na czynniki pierwsze to bym wyśmiał. Już tutaj pokazałeś............. ? .

Ku przypomnieniu piszemy o streamie idącym od źródła USB do DAC (domena cyfrowa).
I czy robisz zawsze odsłuchy tak aby były jak najbardziej wiarygodne? Jaką technikę stosujesz przy sprawdzaniu czy system ma wpływ na stream odsłuchiwanego pliku FLAC przykładowo? Potrafisz rozpoznać czy gra Volumio czy Moode??

 



 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Witek87 Tu na forum, najpewniej w temacie Audio Mity, są filmy z takich testów.

Podłączasz źródło po USB do komputera (zamiast do DACa), grasz utwór (ze źródła, po USB) który na kompterze zgrywasz, a potem porównujesz to co nagrałeś do oryginału (pliku, CD).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez niowluka

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, muzaman napisał:

A co ma oznaczać w Twojej wypowiedzi "może wpływać jakoś na zera i jednyki"????????????? to jest wniosek po Twoich testach czy wyczytałeś gdzieś??????

To jest wniosek na podstawie wiedzy informatycznej, którą posiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, jackobtone napisał:

U siebie w domu, przy zgaszonym świetle 

Myślę że audiofilska opaska na oczy też wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, niowluka napisał:

Tu na forum, najpewniej w temacie Audio Mity, są filmy z takich testów.

Podłączasz źródło po USB do komputera (zamiast do DACa), grasz utwór (ze źródła, po USB) który na kompterze zgrywasz, a potem porównujesz to co nagrałeś do oryginału (pliku, CD).

Hmm, poszukam ale to jakoś komputer musiałby być wprowadzony w stan slave a nie master jak ma w zwyczaju. Do tego brakuje tu ważnego składnika - testu implementacji USB po stronie DACa, które teoretycznie może mieć wpływ na dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Witek87 napisał:

testu implementacji USB po stronie DACa

To już jest inny test...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, muzaman napisał:

Konkret...... 

Co konkret? Dekoder FLAC chociażby może mieć wpływ. A czy ma to nie wiem. Pewnie nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Witek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Witek87 napisał:

Co konkret? Dekoder FLAC chociażby może mieć wpływ. A czy ma to nie wiem. Pewnie nie.

ŁAŁ. Dziękuję bardzo za wytłumaczenie. To mi wystarcza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.