Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, sebaa1 napisał:

Ten twój miniPC działa tak od strzała OOTB, bez żadnej instalacji softu, konfiguracji itd.?
(...)

No... Otwierasz przesylke z Ali, wciskasz guzik "power", po 15 sekunach wstaje Win10. Odpalasz Tidal i sluchasz - zero konfigurowania. Dac po USB 1.0 startuje nawet bez zadnych extra sterownikow. A jak chcesz z pliku, to jedynie pobierasz np. Foobar2000 i tyle. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś przekonasz ale to nie ten wątek kolego. Jakby Windows to był taki miód to byłby w każdym streamerze na rynku. A jednak w wielu ciekawych i nietanich konstrukcjach częściej znajdziesz malinkę na linuxie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, lete napisał:

No... Otwierasz przesylke z Ali, wciskasz guzik "power", po 15 sekunach wstaje Win10. Odpalasz Tidal i sluchasz - zero konfigurowania. Dac po USB 1.0 startuje nawet bez zadnych extra sterownikow. A jak chcesz z pliku, to jedynie pobierasz np. Foobar2000 i tyle. 

To po co kupować miniPC, gdy wystarczy podpiąć w analogiczny sposób laptopa ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
29 minut temu, lete napisał:

No... Otwierasz przesylke z Ali, wciskasz guzik "power", po 15 sekunach wstaje Win10. Odpalasz Tidal i sluchasz - zero konfigurowania. Dac po USB 1.0 startuje nawet bez zadnych extra sterownikow. A jak chcesz z pliku, to jedynie pobierasz np. Foobar2000 i tyle. 

Wciskasz przycisk i masz:

Windows - 100 innych procesów działających w tle.

Linux ( np.malina) - ok .10 wszystkich procesów działających.

Magia Windowsa widzę działa.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lete napisał:

No... Otwierasz przesylke z Ali, wciskasz guzik "power", po 15 sekunach wstaje Win10. Odpalasz Tidal i sluchasz - zero konfigurowania. Dac po USB 1.0 startuje nawet bez zadnych extra sterownikow. A jak chcesz z pliku, to jedynie pobierasz np. Foobar2000 i tyle. 

...i w pasjansa można zagrać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Jeden lubi rybki drugi akwarium, za windowsa do audio to ja dziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, paul klacska napisał:

....i Rokse.pl sobie przejrzeć ????

Sprawdzilem, nie ma takiego serwisu rokse.pl...

36 minut temu, paul klacska napisał:

Wciskasz przycisk i masz:

Windows - 100 innych procesów działających w tle.

Linux ( np.malina) - ok .10 wszystkich procesów działających.

Magia Windowsa widzę działa.????

No dzialaja... Zero problemu ?

34 minuty temu, Rucia1 napisał:

Jeden lubi rybki drugi akwarium, za windowsa do audio to ja dziękuje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pytanie, dlaczego? Tylko uprzedzenie?

37 minut temu, jackobtone napisał:

To po co kupować miniPC, gdy wystarczy podpiąć w analogiczny sposób laptopa ? 

Bo to mniej wygodne? MiniPC sterujesz z komorki, a jak chcesz - masz mysz, miniklawiature na bluetooth, czy touchpad. Kupe opcji. Laptop musi byc na kablu USB, a to malo wygodne. Z definicji jest przenosny. Minipc to dedykowane zastosowanie, nie ruszasz, nie nosisz, nie odlaczasz, etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, lete napisał:

No dzialaja... Zero problemu ?

Pytanie, dlaczego? Tylko uprzedzenie?

Bo to mniej wygodne? MiniPC sterujesz z komorki, a jak chcesz - masz mysz, miniklawiature na bluetooth, czy touchpad. Kupe opcji. Laptop musi byc na kablu USB, a to malo wygodne. Z definicji jest przenosny. Minipc to dedykowane zastosowanie, nie ruszasz, nie nosisz, nie odlaczasz, etc.

1) Malinę włączasz i działa, również bez problemu. Możesz też nie wyłączać wcale i zostawić ją w trybie gotowości lub dodać przycisk fizyczny do jej uruchamiania/wyłączania.

2) Odpowiadając za Rucię - nie uprzedzenie, raczej doświadczenie

3) Już porzucając temat laptopa. Maliną również sterujesz "z komórki" bądź za pośrednictwem fizycznego pilota. Można podpiąć klawiaturę, mysz, ma bluetooth, wifi, hdmi i inne duperele. Malinę ruszasz wyłącznie gdy chcesz zmienić nakładkę na lepszą (lub ogółem pobawić się w zmianę tego i owego), bądź planujesz podpiąć lepsze zasilanie liniowe. Możesz nosić malinę jeśli masz taki fetysz - do pracy, na plac zabaw do piaskownicy, ale w gruncie rzeczy z tego co wiem większość posiadaczy maliny jednak zostawia ją na swoim miejscu. 

Miałeś kiedykolwiek malinkę w ręce i porównywałeś połączenie malinka + nakładka ze swoim miniPC, czy tylko tak o wszedłeś w ten wątek bo jest sobota i nie masz co robić? ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jackobtone

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, jackobtone napisał:

Miałeś kiedykolwiek malinkę w ręce i porównywałeś połączenie malinka + nakładka ze swoim miniPC, czy tylko tak o wszedłeś w ten wątek bo jest sobota i nie masz co robić? ? 

A tak sobie wpadlem potrollowac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
29 minut temu, lete napisał:

Pytanie, dlaczego? Tylko uprzedzenie?

ja już przerabiałam windowsa i te wszystkie optymalizacje fidelizer, sterowniki Asio, Wasapi. Do wszystkiego trzeba dorosnąć. Powodzenia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi malina działa bez problemu. Jak miesiąc temu odpaliłem na nowym zasilaniu to działa do dziś i odtwarza muzykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie wiem co tam trzeba ustawiać i z czym się męczyć dopóki nie chce się czegoś zmieniać. Nie wiem po co mi by była mysz, klawiatura, bluetooth czy touchpad i ta kupa opcji do słuchania muzyki. Wszystkim steruję z telefonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam może ktoś odpowie mam malinke z volumio i chciałem spróbować roona zainstalowałem wtyczkę i aplikacje na smartfonie ale jak odpalam roona szuka urządzenia i nic nie znajduję czy potrzebuję coś jeszcze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Planuje odpalić u siebię taką malinę (wiem było już o tym  mln wpisów tylko nie mogę dokopać się do instrukcji co krok po kroku zrobić :/) 

Prośba o pomoc na świeżo co najlepiej kupić żeby było dobrze sama malina daca już mam

Raspberry Pi 4B 2GB pasywna obudow alu (czy lepiej z wiatrakiem?),  16GB takie coś wystarczy ?

Jak tak, to co dalej? Chciałbym uruchomić tam tidala, youtube z przeglądarki po hdmi na tv i pliki flac w playerze jakimś?

Jak tym sterować z poziomu komórki? Macie jakąś instrukcję co po kolei w punktach trzeba zainstalować skonfigurować żeby działał tidal, pliki flac i youtube ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, paul klacska napisał:

Magia Windowsa widzę działa.????

Oj działa działa,o czym śię przekonałem wczoraj,jak na razie wszystko Ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 godziny temu, head67 napisał:

Witam może ktoś odpowie mam malinke z volumio i chciałem spróbować roona zainstalowałem wtyczkę i aplikacje na smartfonie ale jak odpalam roona szuka urządzenia i nic nie znajduję czy potrzebuję coś jeszcze ?

jeszcze roon core na kompie lub serwerze nas

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, lete napisał:

No... Otwierasz przesylke z Ali, wciskasz guzik "power", po 15 sekunach wstaje Win10. Odpalasz Tidal i sluchasz - zero konfigurowania. Dac po USB 1.0 startuje nawet bez zadnych extra sterownikow. A jak chcesz z pliku, to jedynie pobierasz np. Foobar2000 i tyle. 

No niestety przerobiłem wszystkie opcje z nuc i mac mini zasilanie liniowe itp,, idefendery po 4szt ifi igalvanic 3.0 i inne jitterbugs  ,i tak hmm  nuc na windzie z foobarem gra przyzwoicie tidal gra słabo z natywnej apki ,najlepiej z tidalem wypada mac mini .

Dodam że gram jeszcze po przez konwertery usb - na dwa sposoby z audiobyte hydra z plus dedykowany zasilacz ZPM i singxer su1 co też znacząco poprawia sygnał usb z wielu transportów zródeł  ,ale odkąd mam usbridge sig to raczezj nie ma powrotu do grania na systemach czy to win i macos , to jest mocno słyszalna poprawa na plus dla bridga ,owszem to jest walka czasami zgadzam się z tym ,tym bardziej  jak sie kuleje trochę w tych klimatach it ,ale z volumio powolutku sobie radzę  ,ale to tez jak wszystko trzeba dopieścić  zarówno kablami zasilaczami listwami ,no i dac na dzień dzisiejszy gram na  smsl D1 i ten dac gra po usb myśle że na tym samym poziomie jak nie lepszym jak z konwertera hydra z" czy singxer su1 i to było dla mnie ostatnio ogromne zaskoczenie w tym dac ;))

Tak na marginesie polecam spróbowac wypożyczyć  ten dac smsl D1- to jest moje odkrycie ostatnie i za każdym razem mam banana jak z nim obcuje  świetnie dopracowany z dopieszczonym dzielonym zasilaczem  liniowym , świetna chińska robota ,nie będe tu pisał co ten dac mi tu po zjadał hee

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, freju napisał:

No niestety przerobiłem wszystkie opcje z nuc i mac mini zasilanie liniowe itp,, idefendery po 4szt ifi igalvanic 3.0 i inne jitterbugs  ,i tak hmm  nuc na windzie z foobarem gra przyzwoicie tidal gra słabo z natywnej apki ,najlepiej z tidalem wypada mac mini .

Dodam że gram jeszcze po przez konwertery usb - na dwa sposoby z audiobyte hydra z plus dedykowany zasilacz ZPM i singxer su1 co też znacząco poprawia sygnał usb z wielu transportów zródeł  ,ale odkąd mam usbridge sig to raczezj nie ma powrotu do grania na systemach czy to win i macos , to jest mocno słyszalna poprawa na plus dla bridga ,owszem to jest walka czasami zgadzam się z tym ,tym bardziej  jak sie kuleje trochę w tych klimatach it ,ale z volumio powolutku sobie radzę  ,ale to tez jak wszystko trzeba dopieścić  zarówno kablami zasilaczami listwami ,no i dac na dzień dzisiejszy gram na  smsl D1 i ten dac gra po usb myśle że na tym samym poziomie jak nie lepszym jak z konwertera hydra z" czy singxer su1 i to było dla mnie ostatnio ogromne zaskoczenie w tym dac ;))

Tak na marginesie polecam spróbowac wypożyczyć  ten dac smsl D1- to jest moje odkrycie ostatnie i za każdym razem mam banana jak z nim obcuje  świetnie dopracowany z dopieszczonym dzielonym zasilaczem  liniowym , świetna chińska robota ,nie będe tu pisał co ten dac mi tu po zjadał hee

a który mac mini? jak się ma tidal po mac mini do tidala z laptopa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle że to nie ma znaczenia który mac mini ? ja mam staruszka z 2012r  ale daje rade , z lapka już nie gram od dawna ,mam jescze dwa nuc od intela i te są nowe na i7 , i porónanie mam jak gra mac z natywnej apki i tak samo nuc na win też z natywnej apki tidala -nuc pomimo zasilacza liniowego gra słabiej płasko bez oddechu natomiast  mac mini jest bardzo blisko usbridgea sig ,ale zaokrągla trochę i jest trszkę cyfrowego nalotu ale mimo wszystko mniej syfu jest z graniem maca niż nuc ,i tylko do tego nawiązałem ,model maca mini myślę że nie ma tu znaczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, freju napisał:

Tak na marginesie polecam spróbowac wypożyczyć  ten dac smsl D1- to jest moje odkrycie ostatnie i za każdym razem mam banana jak z nim obcuje  świetnie dopracowany z dopieszczonym dzielonym zasilaczem  liniowym , świetna chińska robota ,nie będe tu pisał co ten dac mi tu po zjadał hee

Ja po moich ostatnich porownaniach Maliny z podstawową nakładką Allo Boss i Matrixa mini-3 pro stwierdzilem ze szkoda kasy na coś co w ślepym teście jest na poziomie percepcji, na cos w co musi byc w domu grobowa cisza abym mogl sie wsluchiwac czy są roznice. Dlatego stwierdzielm że wymieniam wzmacniacz ktoryy już ma DAC. Bo wolę te 4-5-6tyś dorzucic do kolumn czy wzmacniacza i wtedy wiem że różnica będzie kolosalna. Czy poprawić akustyke pokoju, co u mnie przy wydatku 1800zl spowodowało że na nowo dreszcze mi przechodziły przy słuchaniu. Dlatego każdemu polecę pier wydanie 2tys na akustykę niż kolejne 20 na nowe klocki.

Malina bezpośrednio do np. Gato DIA-250S i po sprawie. Bo pol roku kopania się z DAC to czas zmarnowany. Taki jest mój subiektywny wniosek

Kolumny-Akustyka-Wzmacniacz-żródło-kable.

Tylko slepy test! Ja pierw Matrixa testowałem sam i był wg mnie lepszy detale, itd. Po czym żona powiedziała że może zostać w domu jak w slepym teście też to potwierdze. Poległem z kretesem, mimo że byłem pewien że rozpoznam, Matrix odesłany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, LOBO_M napisał:

Tylko slepy test! Ja pierw Matrixa testowałem sam i był wg mnie lepszy detale, itd. Po czym żona powiedziała że może zostać w domu jak w slepym teście też to potwierdze. Poległem z kretesem, mimo że byłem pewien że rozpoznam, Matrix odesłany.

Niemożliwe! Nie usłyszałeś tego strasznego zaokrąglania? I to tak wszystko bez wymiany bezpiecznika w elektrowni? ? 

A tak serio to brawo za rozsądek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, LOBO_M napisał:

Ja po moich ostatnich porownaniach Maliny z podstawową nakładką Allo Boss i Matrixa mini-3 pro stwierdzilem ze szkoda kasy na coś co w ślepym teście jest na poziomie percepcji, na cos w co musi byc w domu grobowa cisza abym mogl sie wsluchiwac czy są roznice. Dlatego stwierdzielm że wymieniam wzmacniacz ktoryy już ma DAC. Bo wolę te 4-5-6tyś dorzucic do kolumn czy wzmacniacza i wtedy wiem że różnica będzie kolosalna. Czy poprawić akustyke pokoju, co u mnie przy wydatku 1800zl spowodowało że na nowo dreszcze mi przechodziły przy słuchaniu. Dlatego każdemu polecę pier wydanie 2tys na akustykę niż kolejne 20 na nowe klocki.

Malina bezpośrednio do np. Gato DIA-250S i po sprawie. Bo pol roku kopania się z DAC to czas zmarnowany. Taki jest mój subiektywny wniosek

Kolumny-Akustyka-Wzmacniacz-żródło-kable.

Tylko slepy test! Ja pierw Matrixa testowałem sam i był wg mnie lepszy detale, itd. Po czym żona powiedziała że może zostać w domu jak w slepym teście też to potwierdze. Poległem z kretesem, mimo że byłem pewien że rozpoznam, Matrix odesłany.

Nie słyszysz, masz nieprzejrzysty system i złą akustykę, co Ty w ogóle robisz na tym forum ? A powaznie mówiąc mam bardzo podobne odczucia. Może z zastrzeżeniem że każdy wzmacniacz grał mi inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, LOBO_M napisał:

Po czym żona powiedziała że może zostać w domu jak w slepym teście też to potwierdze.

No i jak ich nie podziwiać?
Nie dość, że pozbawiła Cię zabawek to jeszcze jesteś zadowolony:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Froju napisał:

No i jak ich nie podziwiać?
Nie dość, że pozbawiła Cię zabawek to jeszcze jesteś zadowolony:-)

Powiedziała żebym poszukał kolumn i wzmacniacza. Tylko mam kupić taki żebym nie musiał po ślepym teście znowu odsyłać. Nie mogę się z nią nie zgodzić.

Kiedyś ze znajomym testowaliśmy różne RCA vs. XLR. Ma oppo chyba 205 i Arcam A49 więc zmienialiśmy między źródłami. Kolega też kilka tysięcy zaoszczędził...

Nie mówię że nic nie robi zmiany, no ale bez ślepego testu to ściema. Dlatego tak wielu audiofili/melomanów/muzomanów tak się ich boi bo mówi że oni bez tego słyszą...ja matrixa też słyszałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.