Jump to content
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy

awietek
 Share

Recommended Posts

2 godziny temu, niowluka napisał:

Co chcesz osiągnąć? Poprawę/zmianę funkcjonalności, brzmienia, czy jedno i drugie?

Poprawę funkcjonalności przede wszystkim. Poprawa brzmienia zawsze chętnie, ale z uwagi na mały budżet to priorytetem jest funkcjonalność, a za jakiś czas upgrade jeśli chodzi o brzmienie.

2 godziny temu, niowluka napisał:

Raspberry 3B+ zestaw startowy. Reszta kasy na DAC. Nic więcej nie potrzebujesz. Sam mam taki zestaw ...

Zestaw startowy? Nie wiem co masz na myśli, mogę prosić o link? Do tej pory patrzyłem na coś takiego: 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )   albo 4B i do tego obudowa + zasilanie.  

8 minut temu, qwertylinho napisał:

mogę prosić o link?

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Masz tu gotowy zestaw z obudową, zasilaniem i kartą, i to wszystko co potrzebujesz. Możesz też kupić te elementy osobno.

Taki sam zestaw jest też do RPi4.

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

To jest przykład konfiguracji streamera na 4B:

Hidden Content

Archimago wpisał do config.txt takie opcje:

Hidden Content

Edited by popej

Po co obniżać zegary? Przecież tam nie ma żadnego problemu z przegrzewaniem się. U mnie siedzi w zamkniętej obudowie razem z zasilaczem bez żadnego chłodzenia i działa bez problemu. Co prawda płytki są obok siebie a nie jedna na drugiej ale nie sądzę aby to miało większe znaczenie.

1 godzinę temu, qwertylinho napisał:

Okej, dzięki bardzo. Już mam dużo większe pojęcie o co w tym chodzi i czego ja chcę. 
Ale pozostaje jeszcze jedno pytanie: Jakie oprogramowanie? 
Czy jest możliwe odtwarzanie muzyki z Tidala przez malinkę i sterowanie przy użyciu telefonu? 

Zacząłem od Volumio, następnie wypróbowałem wszystkie pozostałe systemy i szybko wróciłem do Volumio. Stabilność, szybkość działania, prosta i intuicyjna obsługa przez  aplikację na android, ios, przez przeglądarkę internetową (windows), wygląd interfejsu, banalnie prosta instalacja i konfiguracja, tysiące stacji radiowych, Spotify, Tidal....obsługa dysków zewnętrznych, pendrivów. W sam raz dla wygodnych leniwców? Polecam, jednocześnie nie odradzam posmakować innych systemów.

Acha, dokupiłem plan Virtuoso za 132,57 zł/rok, ale już zapomniałem po co ?

Volumio - krok po kroku

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

20 minut temu, marian.ch napisał:

Zacząłem od Volumio, następnie wypróbowałem wszystkie pozostałe systemy i szybko wróciłem do Volumio. Stabilność, szybkość działania, prosta i intuicyjna obsługa przez  aplikację na android, ios, przez przeglądarkę internetową (windows), wygląd interfejsu, banalnie prosta instalacja i konfiguracja, tysiące stacji radiowych, Spotify, Tidal....obsługa dysków zewnętrznych, pendrivów. W sam raz dla wygodnych leniwców? Polecam, jednocześnie nie odradzam posmakować innych systemów.

Acha, dokupiłem plan Virtuoso za 132,57 zł/rok, ale już zapomniałem po co ?

Abonament Volumio pewnie po to, żeby z Tidala korzystać

37 minut temu, quinto napisał:

Abonament Volumio pewnie po to, żeby z Tidala korzystać

35 minut temu, popej napisał:

Żeby mieć obsługę Tidala?

No tak. Dzięki ? Zapomniałem o tym Tidalu, bo prawie z niego nie korzystam, a za 12 dni kończy się darmowy okres próbny HiFi i muszę anulować subskrypcję. Jak dla mnie wygląd Tidala jest piętą achillesową Volumio -hmmm, może niesłusznie się czepiam (?) ... jeśli Magicy od Volumio dodadzą wtyczkę Tidal Connect to będzie ideale perfetto ?

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

2 godziny temu, RobG1974 napisał:

jeżeli dac lub nakładka nie obsługuje dsd, to moode przy tym ustawieniu konwertuje do PCM, jeżeli dac wspiera natywne dsd, pójdzie sygnał w postaci natywnej.

Nie ma nakladki, usbridge po usb do lampizatora atlantica ktory obsluguje dsd do 256

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

6 godzin temu, xyz4691 napisał:

Podczas próby instalacji Raspbiana mam komunikat "resized root filesystem. Reboot in 5 seconds.." I nic się nie dzieje.

'Nic się nie dzieje' czyli wisi na tym komunikacie? To odłącz i włącz zasilanie.

Chyba nie miałem czegoś takiego. Jaki Raspbian, jaka karta? Malina nowa, używana?

Jeszcze nt. grzania, to już kiedyś tu wrzucałem info i screeny, że Pi4 znacznie bardziej grzała się na Volumio niż na Moode, zwłaszcza z Allo Didigone.

A co do wyższości jednego nad drugim, zauważam, że Moode jest bardziej responsywny, np. w BubbleUPNP po wybraniu ścieżki czy to z NAS, czy z Tidala wiele sekund wisi komunikat "Adding to playlist", podczas gdy Moode dodaje i startuje w zasadzie od razu. Ktoś to też zaobserwował? Próbowałem wszelkich ustawień i zawsze jest to samo....

Godzinę temu, MacP napisał:

Jeszcze nt. grzania, to już kiedyś tu wrzucałem info i screeny, że Pi4 znacznie bardziej grzała się na Volumio niż na Moode, zwłaszcza z Allo Didigone.

Zgadza się. To przez 'audiofilskie' ustawienia systemowe Volumio, tu wrzuciłem instrukcje jak wyłączyć najbardziej problemtyczne (i.e. piłowanie CPU na maximum częstotliwości non-stop):

Godzinę temu, MacP napisał:

BubbleUPNP po wybraniu ścieżki czy to z NAS, czy z Tidala wiele sekund wisi komunikat "Adding to playlist", podczas gdy Moode dodaje i startuje w zasadzie od razu. Ktoś to też zaobserwował?

Jeśli chodzi o NAS to mi generalnie działa błyskawicznie. Sporadycznie trwa nieco dłużej albo się 'wiesza' i muszę dodać jeszcze raz, ale to bardzo bardzo rzadko.

Mam zasilacz liniowy regulowany i mam ustawione 5,08V. Tak z babskiej ciekawości, z nudów takie pytanie: coś może zmienić się w graniu/brzmieniu gdy ustawimy np 4,90V albo 5,35V? Ja osobiście nie słyszę, ale czy np kilka procent niższe lub wyższe napięcie zasilania może mieć jakiś istotny wpływ na pracę elektroniki i mieć przełożenie na brzmienie?

40 minut temu, RobG1974 napisał:

Na czym w atlanticu jest zrobione usb? Może moode nie wspiera dla tego usb natywnej formy, a jak ustawisz DoP to Ci grają dobrze pliki dsd?

W atlanticu iest Amanero,

jak ustawie DoP to gra normalnie, jedyna roznica jest w tym ze przy DoP jest 352kHz a przy ustawionym natywnym konwertuje do PCM i jest 384kHz

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

15 minut temu, hubertrs napisał:

W atlanticu iest Amanero,

jak ustawie DoP to gra normalnie, jedyna roznica jest w tym ze przy DoP jest 352kHz a przy ustawionym natywnym konwertuje do PCM i jest 384kHz

a jaki jest przetwornik - dac-a w atlantica?

A juz znalazłem R2R. Ale nie piszą, że jest w nim natywne dsd na stronie lampizatora.

13 minut temu, RobG1974 napisał:

a jaki jest przetwornik - dac-a w atlantica?

To jest R2R

tu masz dane techniczne

Hidden Content

Edited by hubertrs