Jump to content
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy

Recommended Posts

42 minutes ago, Rucia1 said:

Wiem o co pytasz . Na volumio w wersji beta subskrypcja myvolumio min. Virtuoso jest tidal connect.

Na moode można doinstalować przez putty jedną komendą również tidal connect. 

Czyli chodzi o to: 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Przerabiałem temat na Raspbianie - widział urzadzenie z Apki Tidala ale nie grało, prawdopodobnie problem z ustawieniem HiFiBerry 
Trzeba zrobic drugie podejscie 🙂
Dzieki za info

• Moderatorzy
1 minutę temu, Ulee napisał:

Czyli chodzi o to: 

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Dokładnie działa bez problemu na moode, chyba że grasz przez usb to wymaga dodatkowych ustawień

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Zainstalowałem Volumio beta na Odroid C2, bliźniaczym wobec malinki, wyposażonym na pokładzie w wyjście audio coaxial. Co ciekawe Tidal connect jest widoczny, ale nie gra przez to coaxial, tylko na USB. Jednak w tym przypadku robi problemy z mqa, które odtwarza się z trzaskami. No ale to beta. Sprawdzę jeszcze na "normalnej" malince. 

Witam przymierzam się do zakupu Raspberry pi 4 zastosowany zostanie zasilacz Tomanka, będzie to podłączone po USB do Audiolab M-DAC+.

W związku z powyższym mam pytania:

1. Czy w swoich malinach stosujecie jakieś wyłączniki, czy w ogóle wyłączacie malinę?

2. Po przeczytaniu wielu informacji wynika, że Rpi4 mocno się grzeje w związku z tym czy jest sens kupowania obudowy zamkniętej, np.: „FLIRC”?

3. Chciałbym korzystać z Tidal Conect i nie opłacać kolejnej subskrypcji w związku, z czym pozostaje mi oprogramowanie Moode audio i zastosowanie polecenia z

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Co powinienem jeszcze zrobić by dźwięk leciał przez USB? 

Witam.
Czy mógłby ktoś mi pomóc w kwestii podłączenia shanti do DigiOne Signature i malinki 3B?
Proszę o wytłumaczenie jak przysłowiowej ''krowie na rowie'', co, gdzie i jakim wtykiem :-0
Pozdrawiam.
Marcin

2 godziny temu, matti_75 napisał:

Witam.
Czy mógłby ktoś mi pomóc w kwestii podłączenia shanti do DigiOne Signature i malinki 3B?
Proszę o wytłumaczenie jak przysłowiowej ''krowie na rowie'', co, gdzie i jakim wtykiem :-0
Pozdrawiam.
Marcin

Z Shanti wychodzisz przewodem o oznaczeniu 5V 3A i podłączasz do maliny z prawej strony a przewód z Shanti oznaczony 5V 1A podłączasz do maliny z lewej strony .

Przejściówki od Shanti musisz dopasować do wyjść z Maliny  

• Thanks 1
33 minuty temu, Bartik napisał:

Z Shanti wychodzisz przewodem o oznaczeniu 5V 3A i podłączasz do maliny z prawej strony a przewód z Shanti oznaczony 5V 1A podłączasz do maliny z lewej strony .

Przejściówki od Shanti musisz dopasować do wyjść z Maliny  

Dziękuję bardzo.

Mowa o nakładce, a dół czyli raspberry pi 3 b też zasilam?

Pozdrawiam

W dniu 16.04.2021 o 14:22, gustwao napisał:

Chyba najlepszy stosunek ceny do jakości to szukaj Sigmy11 lub Studer na aliexpress

Też mam sigmę11. Główny konensator-y są ważne .Dałem 2* 2200 fine gold i była taka była że nie dało się słuchać.Zmienilem na 3300 m-lytic i gra fajnie.Tez polecam ten zasilaczyk.

W dniu 17.04.2021 o 12:33, Rucia1 napisał:

Wersja Beata 2876.

wpisz IP/dev

i kliknij test mode true

zresetuj maline i powinno pokazać do pobrania wersję 2876

image.thumb.png.a46045d94af2e71f3c20d65fc0691864.png

Robię zgodnie z instrukcją. Pobrało mi wersję 2.873 i nie ma connecta. Jak zmusić do pobrania wyższej wersji ?. Sprzęt Allo Sparky USBridge.

• Moderatorzy
56 minut temu, DB Expert napisał:

Sprzęt Allo Sparky USBridge.

masz Sparky czy usbridge signature ? Sparky to już chyba nie jest wspierane przez volumio.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Też mam sigmę11. Główny konensator-y są ważne .Dałem 2* 2200 fine gold i była taka była że nie dało się słuchać.Zmienilem na 3300 m-lytic i gra fajnie.Tez polecam ten zasilaczyk.

Patrzę od jakiegoś czasu na sigmę i studer i jedna rzecz nie daje mi spokoju. Te zasilacze mają przecież niską wydajność prądowa np 1,5A więc to za mało do Raspberry i nakładki. Nie widziałem nigdy tych zasilaczy z 3 lub więcej amperów.
4 godziny temu, Wito76 napisał:
W dniu 21.04.2021 o 15:33, kopik99 napisał:

Patrzę od jakiegoś czasu na sigmę i studer i jedna rzecz nie daje mi spokoju. Te zasilacze mają przecież niską wydajność prądowa np 1,5A więc to za mało do Raspberry i nakładki. Nie widziałem nigdy tych zasilaczy z 3 lub więcej amperów.

Wydajność sigma11 zależy od wielkości radiatorów na mosfetach i trafa.U mnie ciągnie raspi 3b+ hifiberry i screen 5".

Edited by kopik99
Błąd
  • Confused 1
22 godziny temu, DB Expert napisał:

Robię zgodnie z instrukcją. Pobrało mi wersję 2.873 i nie ma connecta. Jak zmusić do pobrania wyższej wersji ?. Sprzęt Allo Sparky USBridge.

Na stronie

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pod produktem Allo sparky USBridge w przydatnych linkach jest obraz systemu Volumio i przekierowuje na wersję

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więc może wystarczy wrzucić na kartę? Nie mam pewności. Mam na szczęście oprócz Allo mam zwykłą Malinę więc jakoś wytrwam 😉 

Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Na stronie

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) pod produktem Allo sparky USBridge w przydatnych linkach jest obraz systemu Volumio i przekierowuje na wersję

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) więc może wystarczy wrzucić na kartę? Nie mam pewności. Mam na szczęście oprócz Allo mam zwykłą Malinę więc jakoś wytrwam 😉 

I ja mam Malinę ale w firmie. Dzisiaj jest na stronie Volumio wersja 2.878. Właśnie wrzucam na kartę i zrobię podmianę. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Ale chcesz mieć wyjście cyfrowe do zewnetrznego DACa? To podepnij Hifiberry digi+pro. Chcesz wyjście analogowe podepnij nakładkę z dac, bez hifiberry bo przy tym połączeniu jest zbędne i fizycznie niemożliwe do podłączenia.

Co bys chciał żeby Hifiberry robiło w połączeniu z nakładka DAC? Jeśli już to zamiast hifiberry podłącz Isolator i jakiś reclocker (ale tez nie do kazdej nakładki z dac prosto podlaczysz)

56 minut temu, osiek napisał:

Ale chcesz mieć wyjście cyfrowe do zewnetrznego DACa? To podepnij Hifiberry digi+pro. Chcesz wyjście analogowe podepnij nakładkę z dac, bez hifiberry bo przy tym połączeniu jest zbędne i fizycznie niemożliwe do podłączenia.

Co bys chciał żeby Hifiberry robiło w połączeniu z nakładka DAC? Jeśli już to zamiast hifiberry podłącz Isolator i jakiś reclocker (ale tez nie do kazdej nakładki z dac prosto podlaczysz)

Mam już jasność.

Dziękuje.

3 godziny temu, DB Expert napisał:

I ja mam Malinę ale w firmie. Dzisiaj jest na stronie Volumio wersja 2.878. Właśnie wrzucam na kartę i zrobię podmianę. Zobaczymy co z tego wyniknie.

... a nie prościej zrobić aktualizację systemu poprzez ustawienia w Volumio ?  4 minuty i wersja 2. 878 zainstalowana. Wszystko działa + Tidal Connect :)

*****Sprzęt: Bezprzewodowy Boombox Hykker Sound Storm z Biedronki*****

Idź Pod Prąd. Z prądem płyną śmieci.

11 godzin temu, gagarin1 napisał:

Witam.

Czy jest możliwość zainstalować na malinie hifi berry digi + pro,a na niej nakładkę z dac?

Możesz dodać oddzielną kartę dać podłączając ja do hedera i2s digi+pro.

Trochę mam tu bałaganu ale dać pcm1704 działa bez problemu podłączony do hedera digi+.

Trzeba tylko dodatkowe zasilanie dodać

IMG_20210422_180734_resize_18.jpg