Jump to content
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy

awietek
 Share

Recommended Posts

Hej,

zanabyłem drogą kupna ostatnio wydaną HifiBerry Digi2-Pro 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Leciwy RPI B+ bez problemu widzi ją i śmiga jak szalony (na tyle na ile może 🙂 ), Nowy PRI 4 B jest natomiast ślepy na Digi2-Pro

Moode, Volumio w ogóle jej nie widzą.

Z uwagi na to, że w zasadzie od wypuszczenia na rynek minął miesiąc nie znalazłem zbyt wielu info na temat tego problemu.

Spotkaliście się już z tym problemem?

P.

15 godzin temu, Pe_trek napisał:

Moode, Volumio w ogóle jej nie widzą

Wybierałeś z listy urządzeń (Moode) : HifiBerry Digi+Pro ?

Patrząc na dwójkę,wydaje się ,że to niemal ta sama nakładka co jej poprzednia wersja.

Hidden Content

Był problem z Rpi4 i nakładką Hifiberry (link powyżej).

16 godzin temu, Pe_trek napisał:

Hej,

Hidden Content

Leciwy RPI B+ bez problemu widzi ją i śmiga jak szalony (na tyle na ile może 🙂 ), Nowy PRI 4 B jest natomiast ślepy na Digi2-Pro

Z uwagi na to, że w zasadzie od wypuszczenia na rynek minął miesiąc nie znalazłem zbyt wielu info na temat tego problemu.

P.

Do póki byłem wpięty przez optykę nie do DACa w ogóle Volumio nie widziało sprzętu, przepiąłem się na Coaxiala i ruszyło. MOODE też wykryło Digi. Nie wiem dlaczego tak to działa ale pierwszy rozruch karty musi być dopiero po podłączeniu przez Coaxiala.

W każdym bądź razie problem rozwiązany.

• Moderatorzy
16 godzin temu, Pe_trek napisał:

Hej,

Hidden Content

P.

zainstaluj może system od hifiberry, bardzo fajny brzmieniowo

Hidden Content

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

Cześć.

Zainstalowałem dzisiaj hifiberryos. Pytanie jak odtwarzać przez squeezelite (np. przy pomocy squeezera na androidzie). Squeezelite można włączyć ale brak możliwości instalacji LMS. Przynajmniej ja nie potrafię znaleźć. Squeezer  nie widzi squeezelite - nawet jak wprowadzi się ręcznie adres.

jakiego programu używacie, albo polecacie, do zrobienia obrazu karty pamieci na ktorej macie zainstalowy+skonfigurowany system na maline. Chcę się trochę pobawić, ale nie chce mi się co chwila stawiać od nowa systemu jak coś za bardzo namieszam. Druga sprawa jak już będę miał docelowy system, to chce zrobić mirror na drugą kartę

• Moderatorzy
Posted (edited)

Win32 Disk Imager

Edited by Rucia1

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Mam mały problem z volumio, zaktualizowałem system do nowego 2.882 i każda edycja pliku config.txt kończy się tym że system nie chce się uruchomić. Na poprzednim systemie miałem dodaną linijkę odpowiadającą za sygnalizację ledem pracy systemu. Plik edytowałem notepad++, zwykłym notatnikiem, efekt ten sam. A przy okazji jeszcze jedno pytanie, nie mogę się zalogować do systemu przez putty ani winscp, w czym może być problem?

• Moderatorzy

Musisz aktywować SSH

Od jakiegoś czasu, dzięki Waszej pomocy, korzystam z RPi4 z DAC usb E30 i jestem bardzo zadowolony ale wpadł mi w ręce RPi 3B+ i zastanawiam się aby zrobić streamer w jakiejś fajnej obudowie ale z DAC w formie HAT'a. Ciekawi mnie również jak zagra 3B+ hat dac vs 4 usb dac. Na pewno zależy to od jakości nakładki, rozważam różne opcje Hifiberry oraz Allo i chyba nie ma sensu inwestować w drogie nakładki, przynajmniej na początku zabawy a później kto wie...

Jeśli komuś z Was zalega jakaś nakładka i zbiera kurz dajcie znać może akurat sprawdzi się z RPi 3.

12 godzin temu, Krzychc napisał:

Od jakiegoś czasu, dzięki Waszej pomocy, korzystam z RPi4 z DAC usb E30 i jestem bardzo zadowolony ale wpadł mi w ręce RPi 3B+ i zastanawiam się aby zrobić streamer w jakiejś fajnej obudowie ale z DAC w formie HAT'a. Ciekawi mnie również jak zagra 3B+ hat dac vs 4 usb dac. Na pewno zależy to od jakości nakładki, rozważam różne opcje Hifiberry oraz Allo i chyba nie ma sensu inwestować w drogie nakładki, przynajmniej na początku zabawy a później kto wie...

Jeśli komuś z Was zalega jakaś nakładka i zbiera kurz dajcie znać może akurat sprawdzi się z RPi 3.

Jeśli masz malinę 4 to po co bawisz się w nakładki, one nic nie wniosą. Jedynie co potrzebujesz to porządnego zasilacza. 

Malina 3 to temat do lamusa. 

Jak już mam Rpi3b to wykorzystam sobie w drugim pokoju. Elektronikę zasilacza liniowego wg projektu studer 900 już sobie zamówiłem, mam do tego trafo r-core i zobaczę co z tego wyjdzie. Myślę też o zabudowie całości w obudowie po wzmacniaczu z wyświetlaczem dotykowym na frontowym panelu. 

W ramach testów, zainstalowałem volumio, wykupiłem miesięczny abonament aby ocenić Tidal connect. Faktycznie, aktywuje się automatycznie jeżeli jest tylko minimum pakiet Virtuoso. Szybko się łaczy, włączam jakąś płytę/playlistę i od razu się ładuje. Tyle że jeżeli po jakimś czasie właczę ipada to tidal nie pokazuje co aktualnie leci bo nie jest połączony z connect maliny i jak wybiorę z listy urządzen malinę, to po połączeniu zatrzymuje kawalek zamiast po prostu odswierzyc na ipadzie stan jaki jest widoczny na wolumio. Też tak macie?

W dniu 8.05.2021 o 21:55, LOBO_M napisał:

W ramach testów, zainstalowałem volumio, wykupiłem miesięczny abonament aby ocenić Tidal connect. Faktycznie, aktywuje się automatycznie jeżeli jest tylko minimum pakiet Virtuoso. Szybko się łaczy, włączam jakąś płytę/playlistę i od razu się ładuje. Tyle że jeżeli po jakimś czasie właczę ipada to tidal nie pokazuje co aktualnie leci bo nie jest połączony z connect maliny i jak wybiorę z listy urządzen malinę, to po połączeniu zatrzymuje kawalek zamiast po prostu odswierzyc na ipadzie stan jaki jest widoczny na wolumio. Też tak macie?

I działa na iOS? u mnie na iP nie działa, Tidal Connect działa na drugim telefonie z Androidem ale rozłącza się. Muzyka sobie gra, ale żeby przełączyć kawałek trzeba znowu kliknąć volumio w aplikacji Tidala w telefonie. 

Także fajnie, że użyteczność jest ale chyba jeszcze trochę pracy dla programistów.

Proszę o podpowiedź sprawdzonego i niezbyt skomplikowanego projektu do wykonania zasilania Maliny z nakładką (Raspberry PI4 OSA DACBerry ONE). Obecnie zasilana standardowym 3A we wtyczce. Projekt miałby być bez przerostu formy i magii  (np baterii pierdyliona kondensatorów), do wykonania przez średnio zaawansowanego operatora lutownicy.

Malina z nakładką i zasilacz miałyby się  znaleźć w jednej obudowie. Nie wiem tylko co wifi na to. Używam co prawda głównie jako streamer z pendrive ale czasami też internetowe radyja.

jeszcze jedna kwestia wymaga rozwiązania: jak podać do RPi zasilanie , nie używając USB C które będzie wychodzić na zewnątrz obudowy? Problem polega na tym,  że audio mam z nakładki (OSA DacBerry One+) więc wpięcie się w piny 2 i 4 złącza rozszerzającego odpada - całe złącze rozszerzające (GPIO) zajmuje nakładka.  

Godzinę temu, Validol77 napisał:

jeszcze jedna kwestia wymaga rozwiązania: jak podać do RPi zasilanie , nie używając USB C które będzie wychodzić na zewnątrz obudowy? Problem polega na tym,  że audio mam z nakładki (OSA DacBerry One+) więc wpięcie się w piny 2 i 4 złącza rozszerzającego odpada - całe złącze rozszerzające (GPIO) zajmuje nakładka.  

Dolutuj przewody od spodu płytki, najlepiej z kompletem gniazdo-wtyk, żeby w razie czego całość szybko rozpiąć już bez użycia lutownicy.

co może być powodem ze w przeglądarce nie działa mi volumio.local ? przez apkre w tel/ipad dziala ale z przegladarki na pc czy ipad nie wchodzi ten adres

druga sprawa w spotify widzi volumio jako cnnect, klikam zeby sie polaczyc, myśli/mieli ale nie laczy sie

cos musze wiecej aktywowac? zainstalowalem wtyczne spotify connct2