Jump to content
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy

awietek
 Share

Recommended Posts

• Moderatorzy
Na codzień gram przez Roon więc pełne MQA. Z tego co pamiętam tidal connect na volumio i moode też idzie MQA, oczywiście na dac który dekoduje. Ale sprawdzę jeszcze wieczorem w domu, żeby Cię nie wprowadzić w błąd.

c6a8dc88c2b0a112731dec0babf087fd.jpg
af532aa389580fdf4b1ed5ee8663937c.jpg

af5ba9de6764a6cf9550e8ccc5218b19.jpg

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Miałam: Audio Academy Hyperion IV Plus, Haiku Audio Bright MK4

• Moderatorzy
1 godzinę temu, Djogi napisał:

Pytanie do Rucia1 #15151: słychać różnicę? 

Słychać, jest bardziej rozdzielczo, szczegółowo moim zdaniem. Większy progres jest po przejsciu z Tidala na Qobuz, warto spróbować.

Lucarto Audio Ferro IA40 ; Maraim Welese 3.2, Hegel HD25, Raspberry PI4 + Allo digione Signature, Cambridge Audio 752BD, Lucarto Audio Albero

Cześć,
Jak sobie radzicie z taką sytuacją jak na zdjęciu? Reset, zmiana ustawień, włączanie i wyłączanie i2s nie pomaga.
Dzieje mi się tak za każdym razem gdy wyłączę malinkę z prądu. RPI 4 + OSA Electronics DacBerry+.
Zawsze po czasie w końcu ruszało od kilku dni jednak nie chce grać...
Pomocy!
R7f048baa6af7198ca712a52ce1c4aa2d.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Godzinę temu, Rucia1 napisał:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znałem wcześniej, ale tak swoją drogą fantastyczny album, niesamowita realizacja. Ehh gdyby wszystkie albumy były tak realizowane, czy to nowe czy stare... 🙂 Mam w DSD128, wymiata.

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim... Neat... Raspberry...

18 godzin temu, Wito76 napisał:

Wybierz urządzenie jako None, zapisz a potem ponownie wybierz swoją nakładkę.

Dzięki za odzew. Te zabiegi nie pomagają. Przełączam na hdmi, włączam znowu i2s, zapisuję, restartuję. Wszelkie możliwe kombinacje. Nie mogę znaleźć reguły. Po kolejnych kilkunastu twardych resetach (wyciągnięcie wtyczki) zaczęło grać.

Kłopot pojawia się zawsze gdy odłączę malinkę od prądu. 

1 godzinę temu, radoslavm napisał:

Dzięki za odzew. Te zabiegi nie pomagają. Przełączam na hdmi, włączam znowu i2s, zapisuję, restartuję. Wszelkie możliwe kombinacje. Nie mogę znaleźć reguły. Po kolejnych kilkunastu twardych resetach (wyciągnięcie wtyczki) zaczęło grać.

Kłopot pojawia się zawsze gdy odłączę malinkę od prądu. 

A przed odłączeniem od prądu zamykasz system?

48 minut temu, bopich napisał:

Czy jest na forum ktoś kto pomoże mi w moode audio uruchomić kartę hifiberry dac 2hd tak krok po kroku obecnie gram na Volumio . hifiberry os mi nie leży a Volumio nie ma natywnej obsługi spotify i tidala

Pomogę ale najwcześniej za tydzień, jutro o 5 nad ranem wyjeżdżam.

Nie. To jest przyczyną? Nie wpadłem na to.
Korzystam z volumio na iOS. Czy po zamknięciu systemu da się go potem uruchomić z poziomu aplikacji? Wydaje mi się, że jest z tym problem.
Jeśli chodzi o Odłączanie zasilania to przypadki gdy po prostu brak prądu w domu, to sporadyczne sytuacje ale zawsze potem mam poważne problemy z dźwiękiem z RPI.

8 minut temu, radoslavm napisał:

Nie. To jest przyczyną? Nie wpadłem na to.
Korzystam z volumio na iOS. Czy po zamknięciu systemu da się go potem uruchomić z poziomu aplikacji? Wydaje mi się, że jest z tym problem.
Jeśli chodzi o Odłączanie zasilania to przypadki gdy po prostu brak prądu w domu, to sporadyczne sytuacje ale zawsze potem mam poważne problemy z dźwiękiem z RPI.

Przed wypięciem zasilania z malinki sugeruję najpierw wyłączyć system. To bezpieczniejsza opcja i myślę że twarde wypinanie zasilania może być właśnie powodem Twoich problemów. 

Jeśli nie jesteś w stanie nic teraz zrobić, muzyka nie gra, a system ma problemy z dogadaniem się z DACiem to sugeruję postawić system od nowa.

Możesz też spróbować zmienić output dla Alsy z poziomu terminala, np na „hw:1.0”.
Miałem taki sam problem z Allo Boss 1.2, za każdym razem stawiałem system od nowa na początku mojej przygody z maliną.

Jestem noobem więc jeśli chodzi o zmianę alsy to poproszę łopatologicznie
Muzyka zaczęła grać po kilku twardych resetach za pomocą wtyczki właśnie. Wcześniej robiłem wszystko co znalazłem w sieci na forach volumio itp.
Póki gra nie będę eksperymentował ale wyjeżdżając na urlop zamknę system przed odłączeniem od prądu.
Dzięki za tip.

Ja zawsze robię twarde wyłączenie. Wszystko mam w obudowie tzn malinę i zasilacz i włącznik na obudowie. Włącznik uruchamia zasilacz i całość włączam i wyłączam tym właśnie pstrykiem. I nie zamykam systemu, po prostu podchodzę i pyk. I nic się nie dzieje. Ale podobnie jak u ciebie czasem mnie wywalało, musiałem resetować, czasem wyłączać i włączać Device. Problem ustąpił gdy ustawiłem na sztywno IP dla maliny.

Ponoć nie ma głupich pytań jak ustawić IP na sztywno w volumio
Tzn wiem jak bo jest opcja ale jakiego IP użyć
Dowolnego z puli. Początek taki sam jak w routerze i nadajesz tylko ostatnią liczbę np 155. Tak z dupy podam przykład 192.168.0.155
Z miesiąc temu pytałem Rucię jak to zrobić i mi odpowiedziała, poszukaj, są też screeny. Ważne, żeby DNS był odpowiedni tzn od twojego dostawcy internetu. Np masz od Plusa to wyszukaj w Googlach jakie są dns Plusa.

Cześć,
Jak sobie radzicie z taką sytuacją jak na zdjęciu? Reset, zmiana ustawień, włączanie i wyłączanie i2s nie pomaga.
Dzieje mi się tak za każdym razem gdy wyłączę malinkę z prądu. RPI 4 + OSA Electronics DacBerry+.
Zawsze po czasie w końcu ruszało od kilku dni jednak nie chce grać...
Pomocy!
R7f048baa6af7198ca712a52ce1c4aa2d.jpg

Kup inną kartę mSD lub przeinstaluj system od nowa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Czy po instalacji na moode 7.3.0 znikły ustawienia tidal, itp.

jest: konfiguracja UPnP:

Typ usługi UPnp  : UPnP-A/V lub OpenHome

Sprawdź format treści : tak

a były w tym miejscu ustawienia tital oraz inne.

Moje pytanie czy mam wgrać inna wersję starszą czy może są gdzieś w innym miejscu aby dodać hasła do tidala

Mam na rpi z Picoreplayer podlaczony na usb dysk z muzyka. Chcialem go udostepnic dla drugiej maliny, gdzie jest Moode. Jednak mimo tego, ze wprowadzam poprawne haslo, wciaz nie moze zamapowac udzialu. Obie maliny sa w tej samej sieci.

Moze da sie jakos na Picoreplayer zrobic udostepnianie bez hasla? Albo jakas inna podpowiedz? 🙂

Cześć

postawiłem na nowo maline na Moode 7.3

zaistalowałem przez putty komendą

curl -sSL

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) | sudo bash

Zagrało i działa Tidal Connent z Apki ale wyłączyłem malinę i nie widać w Apce maliny do wyboru czy muszę jeszcze coś ustawić ?

Godzinę temu, head67 napisał:

Cześć

postawiłem na nowo maline na Moode 7.3

zaistalowałem przez putty komendą

curl -sSL

Hidden Content

Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) | sudo bash

Zagrało i działa Tidal Connent z Apki ale wyłączyłem malinę i nie widać w Apce maliny do wyboru czy muszę jeszcze coś ustawić ?

W urządzeniach Apple, trzeba czasami pierw wybrać iphone/ipad i dopiero wtedy pokaże się malina

• Moderatorzy
3 godziny temu, head67 napisał:

dopisz poniższe komendy i będzie śmigać:

sudo systemctl daemon-reload

sudo systemctl start ifi-streamer-tidal-connect.service

sudo systemctl status ifi-streamer-tidal-connect.service

sudo systemctl enable ifi-streamer-tidal-connect.service