Jump to content
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy

awietek
 Share

Recommended Posts

• Moderatorzy
8 minut temu, Adasza napisał:

No właśnie piszą, że nie najgorszy. 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja to DVD Pioneera mam i wiem co piszę. A tam najwyraźniej nie wiedzą co piszą, skoro są tam takie kwiatki: 

Cytat

Lepiej :

onkyo dx-7111

Jakim cudem, ja się pytam, odtwarzacz CD który nie ma w ogóle żadnego wyjścia cyfrowego wypadł jako transport "lepiej"??? 
Oto foto zadu tego modelu: 
0c19852b466796a0ed25ac83d4ac

To jak oni go podłączali? Przez blutooth? Urządzenie wyprodukowane w ubiegłym stuleciu?

Kontakt na maila w moim profilu.

43 minuty temu, Adasza napisał:

Ale słychać różnice czy tylko widać? 😉 Jakie kolumny, wzmak, DAC? 

Goła malina USB czy nakładka? 

Zdecydowanie słychać. DAC Wadia i ostatnio TDA 1541A  z analogiem lampowym. Ugoda, AP tempo 5, Na malinie Digone Signature

2 minuty temu, McGyver napisał:

Ja to DVD Pioneera mam i wiem co piszę. A tam najwyraźniej nie wiedzą co piszą, skoro są tam takie kwiatki: 

Jakim cudem, ja się pytam, odtwarzacz CD który nie ma w ogóle żadnego wyjścia cyfrowego wypadł jako transport "lepiej"??? 
Oto foto zadu tego modelu: 

Hidden Content

To jak oni go podłączali? Przez blutooth? Urządzenie wyprodukowane w ubiegłym stuleciu?

Telepatycznie.

Hidden Content

4 minuty temu, McGyver napisał:

To jak oni go podłączali? Przez blutooth? Urządzenie wyprodukowane w ubiegłym stuleciu

Może modele poj...li 🙂

Tu też piszą 

Ma ktoś może w Warszawie pożyczyć na 1, 2 dni zasilacz liniowy do maliny, bo nie chcę robić zachodu sprzedawcom z kupowaniem i zwrotem (koszty przesyłki i papierologia dla sklepu).Jak się okaże, że słychać będę szukał już coś konkretnego. 

2 minuty temu, McGyver napisał:

Skoro wolisz wierzyć w takie rzeczy to nic tu po mnie

No cytuję tylko 🙂 tezteż mam tego Pioneera. A co z niedrogich CD byś jako transport polecił, co będzie lepsze od tego dvd, bo chyba coś kupię i porównam. 

1 minutę temu, jurek1 napisał:

A pamiętasz Pioneera ala Goldmund?

W jednym z moich linków piszą o tym. 

4 minuty temu, jurek1 napisał:

A pamiętasz Pioneera ala Goldmund?

Malina

4 minuty temu, Adasza napisał:

No cytuję tylko 🙂 tezteż mam tego Pioneera. A co z niedrogich CD byś jako transport polecił, co będzie lepsze od tego dvd, bo chyba coś kupię i porównam. 

W jednym z moich linków piszą o tym. 

Malina jako taka i nakładka plus zasilanie to dopiero połowa sukcesu. Ważny jest soft na niej zainstalowany. Ja pełną satysfakcję osiągnąłem dopiero po zainstalowaniu Snakeoil jako and point dla Roona. Wcześniej słuchałem Moode i Volomio, ale dopiero Roon i Snakeoil pozwolił Malinie rozwinąć w pełni skrzydła.

Godzinę temu, Adasza napisał:

Malina podłączona po USB do Toppinga D70.

Czyli po USB polecą tylko dane bez zasilania. O ile impulsówka nie wprowadza zakłóceń do sieci, szumów wzmacniacza, brumienia transformatora etc. to niczego moim zdaniem nie usłyszy. Wątpię jednak żeby ta ładowarka do telefonu poprawnie zasilała malinkę. Są dedykowane zasilacze. U mnie zasilacz liniowy cokolwiek dawał tylko po DAC zasilanych z USB. Coś tam Naim szumiał jak był podpięty pod DAC zasilany z impulsówki maliny. Teraz mam Aune S6 ze swoim zasilaniem i zero problemów z impulsówkami. 

2 godziny temu, Adasza napisał:

Malina podłączona po USB do Toppinga D70. 

Rozważam też to ale nie wiem czy to ma sens, bo ponoć ten Topping ma dobre USB/zegary. Ale mówił mi pewien szpenio, że po coax i tak będzie lepiej. 

Hidden Content

Robiłem kiedyś porównanie:

CD z Pioneera DV-420 jako transport do Toppinga kablem 

Hidden Content

vs. 

WAV-y z tych płyt z maliny po USB i nie słyszałem różnicy. Ale to było na Dali 450, jutro zobaczę na Elac 208.2. 

ostatnio robiłem podobny test, malina z digione i tanie dvd pioneer po coaxialu do daca

malina zagrała lepiej, zdecydowanie lepiej, nie było żadnych watpliwości

możesz mieć dobre usb w dacu, ale co z tego skoro usb w malinie jest do dupy

po przetestowaniu allo digione nie ma już powrotu do grania po usb, sam byłem zdziwiony ze różnica tak duża, świetnie wydane 300zł (kupiłem używkę)

35 minut temu, krolewicz napisał:

ostatnio robiłem podobny test, malina z digione i tanie dvd pioneer po coaxialu do daca

malina zagrała lepiej, zdecydowanie lepiej, nie było żadnych watpliwości

możesz mieć dobre usb w dacu, ale co z tego skoro usb w malinie jest do dupy

po przetestowaniu allo digione nie ma już powrotu do grania po usb, sam byłem zdziwiony ze różnica tak duża, świetnie wydane 300zł (kupiłem używkę)

Którą masz malinę, 3 czy 4? Jak to zasilasz? 

Edit: Jaki DAC?

Edited by Adasza

10 minut temu, Adasza napisał:

Jaka to Wadia? bo jakość wejścia USB ma znaczenie. 

Wiem że ma, Di 122.

to było pierwsze urządzenie z wejściem USB z którego byłem zadowolony w czasach w których uległem zachwytowi nad gęstymi formatami. Za namową kilku forumowiczów kupiłem Digione Signature, i było znacznie lepiej.

Teraz po latach Zrobiłem przetwornik na TDA 1541 w trybie NOS z lampowym stopniem analogowym i jest jeszcze lepiej.

Można powiedzieć że w pewnym sosie zatoczyłem koło i wróciłem do tego co wykonywałem w 2005 tylko cala reszta była zdecydowanie gorsza.

31 minut temu, jurek1 napisał:

Wiem że ma, Di 122.

to było pierwsze urządzenie z wejściem USB z którego byłem zadowolony w czasach w których uległem zachwytowi nad gęstymi formatami. Za namową kilku forumowiczów kupiłem Digione Signature, i było znacznie lepiej.

Teraz po latach Zrobiłem przetwornik na TDA 1541 w trybie NOS z lampowym stopniem analogowym i jest jeszcze lepiej.

Można powiedzieć że w pewnym sosie zatoczyłem koło i wróciłem do tego co wykonywałem w 2005 tylko cala reszta była zdecydowanie gorsza.

To muszę jednak spróbować. 

Kto pożyczy albo wpadnie na piwo z nakładką/zasilaczem do pi4? Mam duuuużo rzadko spotykanych plików 😉

Ewentualnie ja wpadnę z DACem. (Wawa)

1 godzinę temu, jurek1 napisał:

Ja mam PI4 i USB do Digione Signature nie ma startu.

Odważne stwierdzenie,ja po kilku próbach w systemach{2} za niezłe pieniądze darowałem sobie nakładki.Jest inaczej ale czy lepiej? z drugiej strony przy cenach tych nakładek nawet Dig. Signature to można śię bawić w to.

13 minut temu, fan64 napisał:

Odważne stwierdzenie,ja po kilku próbach w systemach{2} za niezłe pieniądze darowałem sobie nakładki.Jest inaczej ale czy lepiej? z drugiej strony przy cenach tych nakładek nawet Dig. Signature to można śię bawić w to.

Wiadomo, to nie jest porównanie dnia do nocy. Oba wyjścia prezentują wysoki poziom odtwarzanego dźwięku.

Tu mówimy o delikatnych różnicach, które dla wielu mogą nie mieć żadnego znaczenia. Jak wiadomo, taki streamer gra z resztą toru, i nie jest wykluczone że w niektórych systemach USB zagra subiektywnie lepiej, ale to pojecie lepiej dla niemal każdego znaczy coś innego.

W mim przypadku Digione zagrała z większą dynamiką i ekspresją, innym morze to nie odpowiadać, albo system jest inaczej zestrojony i taka prezentacja może nie przypaść do gustu.