Skocz do zawartości
IGNORED

Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy


awietek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie znowu zadaję głupie pytanie ale powiedzcie mi, czy to "normalne" że gdy puszczam sygnał na DAC-i (Nostromo i Technics) i różne wzmacniacze to najpierw dostaję jakieś "strzały" i "trzaski" a dopiero potem zaczyna się właściwy dźwięk. Kolejne zmiany utworów już nie generują żadnych zakłóceń. I to używając różnych źródeł sygnału. 

Nie miałem takich objawów mając na Malince wyjście analogowe. Czy to cecha źródeł sygnału cyfrowego czy poszczególnych DAC-ów? I czy jest jakiś sposób na walkę z tym? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno tak być. Podejrzewam, że wina stoi po stronie oprogramowania. Na czym grasz? Moode? Volumio? 

Miałem kiedyś tak z Moode i Spotify - przy zmianie utworów strzały i dziwne "pykanie". Rozwiązaniem było zwiększenie pojemności bufora w ustawieniach systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

McIntosh MA9000, McIntosh MCT500, ATC SCM40, Hijiri HCS-25, JCat, Roon, Synology DS1621+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obydwa DAC-i zachowują się tak samo przy różnych źródłach.

Na Technics-a (SH-AS500D) idzie sygnał z różnych blue ray-ów Sony (S-6700 i UBP-X800M2). Końcowo sygnał idzie na wzmacniacz Technics-a (ma bezpieczniki opóźnienia załączenia sygnału na kolumny). Efekt - głośny pojedynczy "strzał" przed pierwszym sygnałem, niezależnie film czy muzyka. Potem działą OK.

Na Nostromo (uX2) idzie sygnał z DigiOne. Końcowo sygnał idzie na wzmacniacz NAD (nie ma bezpieczników opóźnienia załączenia sygnału na kolumnach). Efekt - seria różnych "trzasków"  przed pierwszym sygnałem. Potem działa OK.

Może jeszcze nie dość precyzyjnie opisałem problem. Te zakłócenia są tylko w momencie rozpoczęcia pierwszego utworu. Jeśli już zaczną grać to potem nic się już nie dzieje. Mogę zmieniać utwory, filmy, źródła plików, itp. To wygląda jak jakiś początkowy stan nieokreślony jak we wzmacniaczach bez opóźnienia załączania kolumn. Tyle że w moich zestawach przy źródłach analogowych nigdy to nie występuje. Tylko gdy grają DAC-i.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj sobie zamontowałem Digione, miałem wcześniej Hifiberry digi. 

Różnica jest słyszalna na korzyść Digione. Dźwięk jest mocniejszy, zyskała góra i średnica. Basu jest mniej, ale jest bardziej kontrolowany. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Mam pytanie, czy zasadne jest zasilanie liniowe maliny z nakładką Digione, która ma izolacje galwaniczna? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Ajothe napisał:

Dzień dobry, 

Mam pytanie, czy zasadne jest zasilanie liniowe maliny z nakładką Digione, która ma izolacje galwaniczna? 

Jak to jest wyjście SPDiF to jednak mimo wszystko warto zastosować zasilanie liniowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Ajothe napisał:

Mam pytanie, czy zasadne jest zasilanie liniowe maliny z nakładką Digione, która ma izolacje galwaniczna? 

Izolowane jest chyba tylko wyjście spdif.

Zasilanie liniowe całej maliny jest, moim zdaniem, zawsze korzystne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Ajothe napisał:

Właśnie, może ma ktoś tani LPS 😁

Tani LPS gra słabo. Niestety są spore różnice pomiędzy zasilaczami. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba czekać na Mikołaja,

Swoją drogą opinie są dość podzielone na ten temat 😁

Myślałem, że izolacja galwaniczna w Digione załatwia sprawę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Ajothe napisał:

To trzeba czekać na Mikołaja,

Swoją drogą opinie są dość podzielone na ten temat 😁

Myślałem, że izolacja galwaniczna w Digione załatwia sprawę...

Sprawdź i nam opowiesz 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównywałem bezpośrednio ale miałem pożyczona  malinę z digione z liniowym zasilaczem samoróbka i mam obecnie malinę z digione

wg mnie nie ma przepaści, jak masz wydać kilkaset złotych na zasilacz to wg mnie lepiej zbieraj na signature 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to. Dozbieraj do signature i wtedy będzie progres. Ale wtedy znowu usłyszysz, że signature jest świetna, ale dopiero z dobrym zasilaniem dla strony czystej (najlepiej z akumulatorów ). Nie ma lekko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej,najtanieji bez problemów będzie jak kupisz osobnego streamera :).Taki Wiim pro choćby


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiiM i będzie bez problemów, dokładnie.
Jedynym problemem pozostanie to, że nie gra tak fajnie jak DigiOne Signature.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak byc.Signature nie miałem.Miałem DigiOne i AlloBoss i jakoś nie tęsknię.Grają fajnie i tu nie ma wątpliwości,ale w moim systemie Wiim przebił te nakladki dźwiękiem i na czym mi zależalo obslugą.I to wszystko za free jeśli chodzi o system.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa że poniosło mnie rok temu uczucie taniości i w tej omyłkowej cenie na Amazonie kupiłem za stówę z plusem Wiim Mini. A nuż będzie kiler. Fakt, wygoda, funkcjonalność super. Ale brzmieniowo to jednak bida. Dałem to synkowi nastolatkowi na dzień dziecka rok temu. Do Tidala, do bluetooth spoko. Synek ma mini wzmacniacz lampowy w klasie D, taki chińczyk Fosi Audio plus DAC Smsl i monitory. Taki tam zestaw do komputera, YouTubów, e-lekcji itd i y niego się sprawdza. Ale w głównym czyli moim systemie ja tego Mini zupełnie nie widzę. Nie wiem jak Pro, ale poza coaxial bebechy to on chyba ma te same.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Wito76 napisał:

Ale w głównym czyli moim systemie ja tego Mini zupełnie nie widzę.

To jest budżetowy grajek. Do poważnych systemów się nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przećwiczyłem Malinę z zasilaczami od Muzga, chińskimi 3045 i PD Creative i ten ostatni sprawdził się najlepiej. Jako zwolennik USB doposażyłem moją CM4 w kartę Jcat XE i dedykowany zasilacz PD Creative i granie się rozwinęło w kierunku dość gęstej średnicy i w miarę kulturalnej góry. Jednak takie rozwiązanie to raczej do systemów chłodnych i analitycznych i teraz się martwię, a w zasadzie nie martwię, bo dałem malinę do zestawu córce, a jak wróciłem do U1 mini.

A mogłem spokojnie za poniesione wydatki sprawić sobie U2 mini i miałbym spokój, ale nie byłoby zabawy i to dość drogiej i testów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Przećwiczyłem Malinę z zasilaczami od Muzga, chińskimi 3045 i PD Creative i ten ostatni sprawdził się najlepiej. Jako zwolennik USB doposażyłem moją CM4 w kartę Jcat XE i dedykowany zasilacz PD Creative i granie się rozwinęło w kierunku dość gęstej średnicy i w miarę kulturalnej góry. Jednak takie rozwiązanie to raczej do systemów chłodnych i analitycznych i teraz się martwię, a w zasadzie nie martwię, bo dałem malinę do zestawu córce, a jak wróciłem do U1 mini.

 

Czyli u1 mini znacząco lepiej jednak? Masz go z osobnym zasilaniem liniowym czy bez? Jakiego masz dac-a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli u1 mini znacząco lepiej jednak? Masz go z osobnym zasilaniem liniowym czy bez? Jakiego masz dac-a?

Zasilanie do u1 mini mam na Pd Creative, DAC to M6x MFa. W mojej konfiguracji obecnie szukam daca o nieco mniejszej ilości średnicowego sosu i większej rozdzielczości. Mam na testach Rockna wavelight i czekam na holo springa 3 level 2. Niestety Rockna gra świetnie rozdzielczo, ujmuje sosu na średnicy, ale nie za dużo, jeszcze bym ujął i lepiej różnicuje bas podkreślając te bardziej dynamiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Mam BubbleUPnP na telefonie (płatne), za pomocą którego słucham Tidala na malince. 

Chciałbym to samo uzyskać z laptopa (Win10). Czy ktoś używa? Czy trzeba dodatkowo płacić za wersję Bubble na windows?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, jar1 napisał:

Mam takie pytanie.

Mam BubbleUPnP na telefonie (płatne), za pomocą którego słucham Tidala na malince. 

Chciałbym to samo uzyskać z laptopa (Win10). Czy ktoś używa? Czy trzeba dodatkowo płacić za wersję Bubble na windows?

 

BubbleUPnP chyba nie działa na Windows, tak jak na Androidzie. Można spróbować Audirvany, jest darmowy trial.

Na Win11 można uruchomić BubbleUPnP przez WSA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że jak jest instalka na windows, to może się da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.06.2023 o 23:18, krzysztof.filipak napisał:


Zasilanie do u1 mini mam na Pd Creative, DAC to M6x MFa. W mojej konfiguracji obecnie szukam daca o nieco mniejszej ilości średnicowego sosu i większej rozdzielczości. Mam na testach Rockna wavelight i czekam na holo springa 3 level 2. Niestety Rockna gra świetnie rozdzielczo, ujmuje sosu na średnicy, ale nie za dużo, jeszcze bym ujął i lepiej różnicuje bas podkreślając te bardziej dynamiczne.

Nie wiem czy tak wypada, zacytować siebie, ale poszukiwania posuwają się do przodu.

Rockna wavelight pomimo swojej wrodzonej jakości nie została u mnie w systemie. Ten DAC gra rozdzielczo i niby ciepło, ale nie ociepla, a daje lekkie zaokrąglenie na basie, przy tym dobrze go różnicuje. Przeanalizowałem jogo brzmienie i musiałbym zmienić końcówkę mocy Unico DM na jakąś bardziej odtłuszczoną. Nie jest to najlepsze połączenie, nie pozwala wydobyć wszystkich walorów Wavelighta, a jako pre+DAC można śmiało go kupić na początku i na pewno go nie będziecie musieli zmieniać przy dobrych wyborach kolejnych klocków.

Dotarł do mnie również Holo Spring 3 lev. 2 i po kilku dniach wygrzewania wydaje się być ustabilizowany. Tutaj mamy podobny charakter brzemienia, duża kultura na górze, rozdzielczość bez rozjaśniania, średnica bardzo dobra, bez podgrzewania i bas. Bas jest świetny, punktualny, super dynamiczny, nie ciągnie się po utworze jednak jak się pojawia to jest świetna energia, bardzo dobry impuls. Słowem nieproszony się nie odzywa. Spring 3 równoważy średnicowość mojego systemu, nawet bez wymiany preampa M6s można by grać, jednak już kilka miesiecy czekam na WBA Firebird zbalansowany, na lampach 6SN7-C Psvane. Niemniej Holo Sprong 3 lev. 2 zostaje w domu zastępując DAC M6x, któy trafi do zestawu sypialnianego, tam nie zawsze zwracam uwagę na muzykę :).

Jeśli byłby ktoś zainteresowany DACiem z pre Pro-Ject S2 Digital to proszę o kontakt na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.