Jump to content
IGNORED

kolumny podstawkowe jbl es30

rokob33

Recommended Posts

Zgadza się, Jbl ES30 to monitory, które grają raczej skrajami pasma, eksponując górę i dół pasma (dół raczej ten wyższy czyli około 100-120Hz). Jeśli lubisz taką charakterystykę, to przy odpowiednim wzmacniaczu możesz uzyskać satysfakcjonujące brzmienie.

Napisz jednak proszę, w jak dużym pomieszczeniu kolumny będą grały, z jakim wzmacniaczem, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

U mnie grały z yamahą a-s500. W pokoju 20 metrowym czuło się niedosyt, szczególnie gdy chciałeś posłuchać ciszej. Im dynamiczniejsza muzyka, tym lepiej się sprawdzały - tak samo z głośnością: zyskiwały przy zdecydowanym zwiększeniu głośności, aczkolwiek były trochę za ostre jak dla mnie. Teraz przeniosłem je do pokoju 12 metrowego i powiem, że aż jestem miło zaskoczony (tym bardziej, że chwilowo grają podłączone do starej miniwieży Philipsa, więc pewnie na pół gwizdka): dźwięk zdaje się być bardziej mięsisty i po prostu pełniejszy oraz cieplejszy (dłuższe słuchanie nie męczy) - nabrały kolorów nawet na cichszych rejestrach, aczkolwiek dalej wolą dynamiczniejszą muzykę. Polecam więc, ale do mniejszych pomieszczeń. Obecnie w planach mam dokupienie wzmacniacza i na pewno zostaną w tym pokoju.

Ja mam w domku na wsi model E30, grały one w zestawie Pioneer 989Avi plus Sony TA-F220. Grało to nawet dobrze, kupiłem do tego Pioneera wzmacniacz Pioneer A10 i już mi się nie podoba.

Wzmacniacz i ów Pioneer leżą na razie w serwisie ale czuję że ten zestaw już zostanie, możliwe że te Sony połączę z Yamahą BD-A1010 a do zestawu Pioneera będę szukał innych monitorów.

W domu mam B&W685S2 w kinie domowym tak więc jeden test już z głowy, jbl E30 odpada to już w sumie dwa.

Zgadza się, Jbl ES30 to monitory, które grają raczej skrajami pasma, eksponując górę i dół pasma (dół raczej ten wyższy czyli około 100-120Hz). Jeśli lubisz taką charakterystykę, to przy odpowiednim wzmacniaczu możesz uzyskać satysfakcjonujące brzmienie.

Napisz jednak proszę, w jak dużym pomieszczeniu kolumny będą grały, z jakim wzmacniaczem, jakie gatunki muzyczne zazwyczaj słuchasz.

wzmacniacz pioneer a602r i grundig fine arts v3 (marantz) pomieszczenie ok 12m2

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.