Skocz do zawartości
IGNORED

Podłogówki do pokoju 16m2


rox_dol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam zestaw denon 710 wzmak i cd i do tego monitor audio bx2. Przeprowadzam się i do dyspozycji będę mieć pokój 15,6m2 (4,5 x 3,5) kolumny będą stać na dłuższej ścianie. Nie znosze wyglądu monitorów na standach a chciałbym rozstawić je szerzej niż pozwalają meble (planowany mebel rtv od1,5m do 1,8m) . Dlatego szukam małych podłogówek najlepiej używanych. Mam teraz do wyboru pylon topaz 15 i topaz 20. Co proponujecie do takiego mini salonu. Generalnie chciałbym przeznaczyć do 1400 zł. Chciałbym też żeby bass reflex był z przodu, mogę odsunąć kolumny o 10 od ściany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na konstrukcję od razu nasuwają się Indiany Noty 550 - są nieduże, mają przedni bass reflex.

Poza tym myślę że to będzie dobre połączenie z Twoją elektroniką - Denon jest dość jaskrawy i myślę że w poprzednim zestawieniu z BX-ami mogło być trochę agresywnie czasami? Jeśli nie, proszę wyprowadzić mnie z błędu.

Przy Notach zaś absolutnie nie stracisz na rozdzielczości wysokich tonów, ale będą dużo przyjemniejsze (bardziej aksamitne) - jedwabna kopułka buduje też świetnie scenę.

Akurat mam na salonie BX2 i Noty, często je porównuję, także z podstawkami od Indiany. No i niedużo dokładając kupisz je absolutnie nowe.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli możesz minimalnie dołożyć, to proponuję Monitor Audio Bx5 fabrycznie nowe, masz do wyboru kolory czarny i natural oak. W sprawie ceny dla forumowicza, pisz na priv. Zapraszam.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Czytając Twojego posta także proponował bym Ci Indiana Line Nota 550.

 

W razie pytań lub wycen pozostaje do dyspozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tannoy v4, mam w 15 m kw. i też z Denonem i jest super, kupisz uzywke za niewiele ponad 1 tys.

 

aha, ale bass reflex ma z tyłu :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Klipsch R-26 F na 12 metrach i jest dobrze. Przy 16 będzie jeszcze lepiej. Tylko ja mam polaczone z Marantzem i Roksanem. Graja wyśmienicie. Przy cichynm sluchaniu czuć moc szzcególnie przyjemnie słucha sie muzyki wieczorem. Potrafia zagrac bardzo detalicznie z Roksanem i analogowo jednocześnie. Maja bas reflex z przodu. Roksan i klipsche jak byś popatrzył na sklepy w UK kupiłbyś o wiele taniej niż w Polsce. Roksan K2 w tej chwili jest na wyprzedaży bo weszła nowa wersja. W Polsce na kazdej czesci doplacisz przynajmniej 1000 zł tak żeby żyło się lepiej... dozberaj i kup nowe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił dali 505 mogą fajnie zagrać w tym pokoju a wylot z tyłu można zawsze zatkać np. gąbką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedź do Q21 i zakochaj się w monitorach. Mam pokój 2o m2 i choć słucham podłogówek, zamierzam zmienić na monitory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia denon + bx2 jest bardzo fajnie, chciałbym pozostać w tym klimacie, ewentualnie trochę cieplej. Jeśli chodzi o monitory wiem ze są lepsze do małych pomieszczeń, musze iść na kompromis przy meblowaniu pokoju a z podłogówkami będzie mi łatwiej. Z tyłu za głośnikami będzie tapeta a na drugiej ścianie częściowo korek. Mam możliwość kupić w dobrej cenie topazy 15, stosunkowo mało jest opinie (w odróżnieniu od 20). Nie śpieszy mi się bardzo, na razie rozglądam sę za używkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do połączenia denon + bx2 jest bardzo fajnie, chciałbym pozostać w tym klimacie, ewentualnie trochę cieplej.

Jeżeli podoba Ci się charakter tego co jest to najrozsądniejszym wyborem będzie MA Bx5, a niewiele używane można trafić w takiej kwocie.

 

Większa kolumna będzie grała pełniejszym dźwiękiem zwłaszcza w niższych rejestrach więc i ostrości będzie mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozważam teraz topaz 15 i AE evo 3, tylko zastanawiam się czy te drugie nie będą za duże do 15m2?

 

dodam że obie mogę dostać w podobnej cenie, ok 1000zł , za pylony trochę mniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy bx2 czasami wydaje mi się że mogło by być więcej basu, AE mają go pewnie więcej ale boje się czy będzie można go ujarzmić w takim małym pomieszczeniu, dodam że kolumny będą rozstawione na 3 m od siebie , a słuchacz ok 2,5 do 3 m od kolumn. A czy te małe pylon 15 produkują lepszy bas niż bx2? Bx2 są bardzo dynamiczne i to w nich lubię. Które z ww będą bliższe bx2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe zachowanie brzmienia i dynamiki będzie w MA bx5, AE warte posłuchania, natomiast co do Pylonów t15 to przy takiej niskiej efektywności może być najsłabiej zwłaszcza przy nie za głośnym słuchaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych w tej kwocie kupisz o klasę lepsze kolumny. Im starsze tym lepsze. Nie mówię że masz zjechać wiekowo aż do vintage ;) Ale np w chwili obecnej mógłbyś kupić kolumny, które jako nowe kosztowałyby nie 1500 czy 2000zł ale np 8 tys. BX2 mogą się schować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako nowe kosztowałyby nie 1500 czy 2000zł ale np 8 tys

No i od razu trzeba będzie zmienić wzmacniacz na lepsiejszy bo ich nie uciągnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.