Skocz do zawartości
IGNORED

zasilacz liniowy stabilizowany do serwera plikow 12v 2x5v 400w


bart-azazel

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu zasilacz na LT1083 brzmi gorzej od konstrukcji, którą posiadam.

Konstrukcja na LT1083 jest prosta i tania. Ale to półśrodek.

A ty Piopio to masz jakiś certyfikat na swój słuch, że tak we wszystkim na nim polegasz i na jego podstawie doradzasz wszystkim

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielę się swoim doświadczeniem.

Albo ktoś skorzysta albo nie.

 

Uważam, że cała zabawa w audio polega na ... słuchaniu ;-) To jest najistotniejsze kryterium oceny w naszym hobby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz jakie konstrukcje preferujesz? Może jakieś regulatory shunt?

 

Odpowiedź nasuwa się sama

 

Konstrukcja na LT1083 jest prosta i tania

 

Więc musi to być konstrukcja skomplikowana i droga.

 

 

A co do:

Polacy o sobie mówią - mądry naród, a to dość kontrowersyjne, bo jeśli nawet to cofnięty o 20 lat.

Dokładnie tak. W końcu o ile mnie pamięć nie myli to 20 lat temu w audio raczej nie stosowało się zasilaczy impulsowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już to czym zasilisz tą płytę ma znaczenie ;-)

 

Czyjeś zwidy słuchowe podstawą zabawy w audio :)

 

Sam oceniasz sprzęt audio na podstawie słuchu ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzielę się swoim doświadczeniem.

Albo ktoś skorzysta albo nie.

 

Uważam, że cała zabawa w audio polega na ... słuchaniu ;-) To jest najistotniejsze kryterium oceny w naszym hobby.

 

To podziel się :-) jakiej konstrukcji zasilacz lepiej brzmi od LT1083?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna w komputerze nie jest elementem audio. Tak jak dysk twardy czy pamięć Ram.

A pamięć i procesor w odtwarzaczu CD czy tam BR? A dysk twardy w odtwarzaczu przenośnym? Obawiam się, że elementem audio jest to co do audio używamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie skończyć się przekomarzać? sr** się chce jak w każdym już temacie się to czyta.

 

Napisze ktoś wreszcie konkretnie i profesjonalnie jakie zasilanie liniowe jest adekwatne do karmienia płyty głównej i procesora w maszynach przeznaczonych do audio?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzeczniej Kolczas !

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Poczytaj sobie ten wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek, owszem. Nie ma tam jednak jaki to jest zasilacz. Piopio zwraca uwagę że LT1083 jest nie najciekawszy. A z wątku który linkujesz nie można dowiedzieć jaki zasilacz siedzi w tym Teradak.

 

Zrozumiem jeśli Piopio powie że nie może powiedzieć, bo to tajemnica wytwórcy, ale jak na razie tak nie powiedział.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panu Grzegorz7 kiedyś proponowałem wspólne spotkanie (bo obaj jesteśmy z jednej wsi), celem weryfikacji kilku twardych teorii w praktyce. Napisałem, nie odezwał się...

Wybacz Kolczas.

 

Bo po jaką cholerę te gadki, skoro wiadomo że to transport jest kulą u nogi wszystkich cyfrowych systemów (nie dac, nie nośnik). Kto posiada do audio zwykły komputer nigdy nie usłyszy ze swojego systemu niczego więcej jak nudny i tępy dźwięk, a jak mu się wydaje że to granie jest ok, to znaczy że ma bardzo ograniczone horyzonty i takie nadal chce mieć.

Nie zgadzamy się tu diametralnie.

Wspólne odsłuchy niczego tu nie zmienią.

 

Aha, nudna to bywa kompozycja a tępy artysta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie słuch trzeba mięć dobry tylko dealera ;)

 

Ja mam zajebisty sprzęt, zajebisty słuch i zajebistego dealera, który nie jest księgowym i ma zajebisty marketing, w przeciwieństwie do innego księgowego :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piopio pytałem już w innym wątku ale nie dostałem odpowiedzi.

Czy Twój zasilacz do komputera ma certyfikat CE?

Nie chodzi oczywiście o sam znaczek ale o testy którym poddawane jest urządzenie mające trafić na rynek. Takie urządzenie badane jest m. in, pod kątem wytwarzanych zakłóceń. Nie są to oczywiście testy odsłuchowe w gronie audiofilów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wy z tymi zasilaczami liniowymi .....

Impulsowy nie jest przecież zły. Wszystko zależy od tego jak się go zrobi. Np. w tym urządzeniu jest impulsowy, a przecież wkładka gramofonowa ma bardzo niski jak na nasze czasy poziom sygnału. Da się? Oczywiści, ze tak.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-59781-0-74234500-1439799038_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

 

Tętnienia wyższych częstotliwości da się łatwiej odfiltrować i odsprzęgać. Poza tym są niesłyszalne (kilkaset kHz).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na tym forum, w jak różny sposób można spożytkować swoją więdzę. Są tacy, którzy cały czas szukają, wiedza pomaga im w tym, ale też nie ogranicza. Ale są też tacy, którzy zamykają się w kręgu własnej wiedzy jak w klatce. Ludzie pierwszego pokroju są motorem postępu, a drugiego jego hamulcem i szydercą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na tym forum, w jak różny sposób można spożytkować swoją więdzę. Są tacy, którzy cały czas szukają, wiedza pomaga im w tym, ale też nie ogranicza. Ale są też tacy, którzy zamykają się w kręgu własnej wiedzy jak w klatce. Ludzie pierwszego pokroju są motorem postępu, a drugiego jego hamulcem i szydercą.

 

Wydaje mi się że to trochę na zasadzie. Mam Forda Focusa po co komu inny, przecież tak samo dojadę jak Audi Q3, po co płacić na darmo? Nie jestem idiota.

Czyli coś w rodzaju frustracji i idącym za nią w ślad wyparciem, taką wręcz zemstą. Ja nie mam to inny niech się też nie cieszy, lepiej wmówię mu że jest zwyczajnie głupi i naiwny. Postawa dość powszechna i znana, dlatego tyle ludzi to ma to samo na forum, a schemat działania jest niemal identyczny.

Swego czasu byłem w iluś domach audiofili i faktycznie są powody. Sprzęty na które stać nas za te krajowe pensje naprawdę graja źle i aż żal patrzeć na wysiłki właścicieli, bo to kurde nie gra. Gdzieś pisałem 95% zestawów audiofili to padaka i jak tu nie oprzeć się frustracji?

 

Ha, ha wyszło że "pies ogrodnika"

 

Nie wiem co wy z tymi zasilaczami liniowymi .....

Impulsowy nie jest przecież zły. Wszystko zależy od tego jak się go zrobi. Np. w tym urządzeniu jest impulsowy, a przecież wkładka gramofonowa ma bardzo niski jak na nasze czasy poziom sygnału. Da się? Oczywiści, ze tak.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-59781-0-74234500-1439799038_thumb.jpg

 

Tak to prawda zasilacze liniowe mogą być równie świetne. Problem w tym że w DIY się nie da zrobić zasilacza impulsowego i to bardzo dobrego. Gotowce zaś na rynku, te o znakomitych parametrach są wręcz niedostępne. Dodatkowo jeszcze istnieje obawa że choć dobre zasilanie da na wyjściu to na wejściu zasieje napięcie 230V pogorszając pracę innych urządzeń. Pewnie są zasilacze impulsowe, które nie sieją do sieci, ale skąd mieć wiedzę które?

 

Ale też nie myślcie że ja tak generalizuję, że wszyscy są zfrustrowani. Oczywiście że nie. Pewnie bywają ludzie, którym nie było dane uczestniczyć w eksperymencie, albo uczestniczyli w tak spreparowanym żeby nic z niego nie wyszło. Mogą być też tacy którzy są czystymi trolami i nigdy nie mieli styczności z audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem ciekawe doświadczenie. Zagadałem do zawodowego informatyka, który nie ma nic wspólnego z audio. Własciwie to tak trochę prowokacyjnie, zagadałem o zasilaczach liniowych do PC i wpływie na transfer cyfrowy (wyjście USB). Ciekawe, bo odpowiedź mnie pozostawiła bez słowa. Powiedział, a co Ty myślisz... Jak się kopiuje pliki to są takie same, ale jak już masz jakikolwiek streaming to do razu się cuda dzieją. A tak chciałem się podroczyć, zwyczajnie zaniemówiłem.

Nie było u niego odrobiny wahania, nie było żadnego emocjonalnego podejścia, bo na audio leje. Nie myślał miesiącami i nie nastawiał się na żaden kierunek. Taka czysta wypowiedź :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwyczajnie nie zrozumieliście się.

 

Poza tym, czemu powołujesz się na zawodowego informatyka?

Równie dobrze można zagadać do zawodowego księdza lub kucharza...

 

W każdej grupie będą ci, jak ich ktoś nazwał, którzy są motorem postępu; słyszą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raz.

Dwa, żadne cuda...

 

Jakby zawodowiec kolegi Kolczas`a zdał sobie sprawę co jest źródłem a co odbiorcą, zdał sprawę z odległości, pośredniczących elementów infrastruktury... Obciążenia poszczególnych elementów... Priorytetyzacji...

Najgorsze, że taki Jasiu myśli, że jest jedyny na świecie. Ciągnie po piracku jakąś piosenkę i ma za złe, że mu się rwie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raz.

Dwa, żadne cuda...

 

Jakby zawodowiec kolegi Kolczas`a zdał sobie sprawę co jest źródłem a co odbiorcą, zdał sprawę z odległości, pośredniczących elementów infrastruktury... Obciążenia poszczególnych elementów... Priorytetyzacji...

Najgorsze, że taki Jasiu myśli, że jest jedyny na świecie. Ciągnie po piracku jakąś piosenkę i ma za złe, że mu się rwie...

 

No ale mi Jasia uprościłeś...

A właściwie czemu Jasiu? To tak analogicznie jak mówić "moherowe berety" na przyjaciół Rydzyka, jak "Flamingi" na wyborców Komorowskiego i jak "pisiory" na członków partii PIS?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo u mnie w firmie Jasio rządzi pocztą elektroniczną.

Dzieją się cuda.

Ale to Jasiu ma taką właściwość, wyedukowany używa tych wszystkich firewall`i na przykład.

Ustala takie zasady,...

Jasiu kabli nie słyszy, aczkolwiek jak pytam co z pocztą do mnie (jakaś ważna związana z kontraktem, wiem bo już otrzymałem telefon od kontrachenta), mówi; jest jeszcze gdzieś na drutach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to do rzeczy. Niedawno bo dokładnie wczoraj zostałem zaproszony na podłączanie trzech zasilaczy liniowych. Normalny stan komputera to zewnętrzny zasilacz impulsowy typu cegła, po niej przetwornica DC/DC z niej typowy kabel ATX 24p i 4p do cpu.

Pierwszy poszedł zasilacz o największej mocy. Zastąpił on zasilacz impulsowy, czyli prąd podano na przetwornicę która zasiliła cały komputer. Nastąpiła niewielka ale słyszalna różnica. Bas stał się bardziej barwny i bardziej wyróżnialny, średnica gładsza, mniej plastikowa.

Drugi poszedł zasilacz tylko na CPU, czyli zastąpił napięcie 12V podawane z przetwornicy zasilanej liniowo na 12V podawane bezpośrednio z drugiego zasilacza. Nastąpiła kolejna poprawa, nieco mniejsza od poprzedniej, tym razem w kierunku neutralności i namacalności źródeł.

Trzeci poszedł zasilacz liniowy na malexa od PPA USB. Nie było poprawy, a nawet coś wydawało mi się że siadło, takie nieodparte wrażenie. Wtedy kolegę upomniałem że niech jaj nie robi, bo na ślepe testy nie przyszedłem. to powiedział sam ze zobacz, że podłączyłem. I podłączył to fakt.

 

I co mam teraz powiedzieć do Grzegorz7. Jak wytłumaczyć tę iluzję? Oczywiście żartuję :-)

Czy Grzegorz7 podłączałeś w podobny sposób dobre zasilanie liniowe i nie było różnic? Pytam bo Rambo54 pisze że podłączał i różnic nie usłyszał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.