Skocz do zawartości
IGNORED

zasilacz liniowy stabilizowany do serwera plikow 12v 2x5v 400w


bart-azazel

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy może mieć swoją definicję ;-) Ja patrzę pod kątem funkcjonalności. Transportem jest to urządzenie, które odtwarza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy może mieć swoją definicję ;-) Ja patrzę pod kątem funkcjonalności. Transportem jest to urządzenie, które odtwarza (z mojego punktu wideznia).

Równie dobrze możesz nazwać kota takim miałczącym psem. Pod kontem funkcjonalności pełnią podobną funkcję w domu.

Wracając do transportu - komputer po usb nie przesyła sygnału zrozumiałego dla kości dac, dlatego marny z niego transport.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piopio: Czyli wg Ciebie transporty nie "grają" ?

 

Transporty dostarczają ciągi zer i jedynek do DAC`a (kości przetwornika a/c).

Możesz czasami tam podpiąć bezpośrednio pamięć USB, dysk...

 

W konwerterze a/c zbierane są te wszystkie zera i jedynki (bity) w słowa (zależne ilu bitowy jest przetwornik). Jeżeli przetwornik jest np. 16 bitowy to na raz konwersji jest poddawane te 16 bitów, niezależnie czy transmisja do DAC`a była synchroniczna czy asynchroniczna... i co się po drodze działo...

Kość przetwornika a/c zbiera po te 16 bitów i w regularnych odcinkach czasu zamienia je na kolejne analogowe już próbki sygnału.

 

Zwracam uwagę na najważniejsze aspekty takiego przetwarzania: Przygotowanie poszczególnych "słów" (14, 16, 24, 32 bity) na czas i regularność ich przetwarzania na analog. Jednoczesność przygotowania próbki cyfrowej (słowa) i regularność czasowa przetwarzania próbek cyfrowych na analogowy sygnał.

 

Czas, czas, czas to klucz jakości i... wartość wielkości odniesienia dla sygnału odniesienia; tu: napięcia i/lub prądu...

 

A transport to można sobie wsadzić w ... Te bity można przerzucać łopatą do DAC`a...

 

Oczywiście dodam jeszcze słowo: buforowanie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś jest elektronikiem nie znaczy, że wie wszystko. Może być rzemieślnikiem dobrze wykonującym swoją pracę. Ale o ograniczonych horyzontach. Pewnych schematów myślenia nie przeskoczy bo brakuje mu geniuszu. Czegoś co sprawia, że jego działa są wyjątkowe.

 

Praktyka - opieranie się na doświadczeniu, testach empirycznych a nie na teorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś jest elektronikiem nie znaczy, że wie wszystko. Może być rzemieślnikiem dobrze wykonującym swoją pracę. Ale o ograniczonych horyzontach. Pewnych schematów myślenia nie przeskoczy bo brakuje mu geniuszu. Czegoś co sprawia, że jego działa są wyjątkowe.

Najlepiej na elektronice zna dziś się księgowy i marketingowiec. Cudowny układ. Do tego nawiedzony audiofil ze swoją wizją poprawiania wszystkiego i interes się kręci.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego?

 

Bo są takie osoby, które wierzą w:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas, czas, czas to klucz jakości i... wartość wielkości odniesienia dla sygnału odniesienia; tu: napięcia i/lub prądu...

 

A transport to można sobie wsadzić w ... Te bity można przerzucać łopatą do DAC`a...

 

Oczywiście dodam jeszcze słowo: buforowanie...

To takie przyziemne i bezduszne, że aż boli :))) Gdzie magia ?

bo brakuje mu geniuszu

Geniuszu , jakich odkryć dokonałeś. Pochwal się :)

 

Elektroników są miliony ... to czemu wybitnych urządzeń audio jest tak niewiele ?

Podobnie jak księgowych.... to dlaczego jest kryzys ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktyka - opieranie się na doświadczeniu, testach empirycznych a nie na teorii.

 

A czy audiofilska empiria opiera się na jakichś zasadach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto tę elektronikę ocenia i przede wszystkim jakie kryterium oceny przyjmuje.

Wybitnej elektroniki jest całe mnóstwo. Wystarczy poczytać recenzje w "fachowej prasie" co numer nowe objawienia.;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się dziwię, że chce się wam z takim geniuszem dyskutować. Ja go sobie wyciąłem a wy go tu cytujecie. Ogrom wiedzy jaki zawarty jest w tych cytatach przyprawia mnie o zawrót głowy i wtedy muszę się napić. Jak tak dalej go będziecie cytować to jak nic wpadnę w alkoholizm. I to będzie wasza wina !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacun !

 

To wielka odwaga przyznać się, że nie potrafi się dotrzymać kroku w dyskusji i samemu zrezygnować. Na szczęście są na świecie prostsze sprawy na których można się skupić. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie każdy musi być królem intelektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś jest elektronikiem nie znaczy, że wie wszystko. Może być rzemieślnikiem dobrze wykonującym swoją pracę. Ale o ograniczonych horyzontach. Pewnych schematów myślenia nie przeskoczy bo brakuje mu geniuszu. Czegoś co sprawia, że jego działa są wyjątkowe.

Pokaż mi, jesteś wszak praktykiem, gdzie w transportach jest geniusz; coś co sprawia, że są wyjątkowe.

 

Ja pokażę ci, że cała ta cyfrówka to ledwie odwzorowanie aplikacji zastosowania kości cyfrowych z kart katalogowych. Wyjście poza schemat to zazwyczaj klęska...

 

Praktyka - opieranie się na doświadczeniu, testach empirycznych a nie na teorii.

O swoim doświadczeniu wspomniałem. Jak najbardziej testy empiryczne są nieodłączne projektowaniu i budowaniu.

O jakim innym doświadczeniu napisałeś?!

Oczywiście domyślam się. Twój aparat poznawczy przewyższa mój.

Ja opieram się na jakichś tam oscyloskopach, miernikach, generatorach...

Ty grzebiesz w urządzeniach cyfrowych oceniając tego jakość dziesiątki obwodów dalej, na końcu... odsłuchujesz!

Obyś nie musiał nigdy być podłączonym do urządzenia medycznego skonstruowanego w ten sposób!!!

 

PS: Absolutnie nie jestem geniuszem. Ale nie wartościuj ludzi na podstawie swojego pojmowania empirii, nie idź tą drogą ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i wtedy muszę się napić. Jak tak dalej go będziecie cytować to jak nic wpadnę w alkoholizm. I to będzie wasza wina !

 

Obiecujesz ,obiecujesz, i spadł ci drastycznie poziom alkoholu we krwi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ty grzebiesz w urządzeniach cyfrowych oceniając tego jakość dziesiątki obwodów dalej, na końcu... odsłuchujesz!

Obyś nie musiał nigdy być podłączonym do urządzenia medycznego skonstruowanego w ten sposób!!!

 

Audio jest specyficzną dziedziną. To co nie ma znaczenia w każdym innym zastosowaniu elektroniki, w audio nabiera istotnego znaczenia.

Elektronika audio skonstruowana wg pewnych powszechnie znanych schematów - owszem będzie inżyniersko poprawna ale nie wybitna. Będzie przeciętna.

 

Sprzęt audio musi być na ostatnim etapie poddawany testom odsłuchowym. Porównywany z innym (najlepiej wybitnym) sprzętem. Musi być strojony. Jak instrument muzyczny.

 

Wg teorii transporty cyfrowe powinny brzmieć tak samo. A jednak jest inaczej. Różnią się brzmieniem. A raczej brzmią albo dobrze albo źle. Te dobrze brzmiące mają zazwyczaj rozbudowane zasilanie, precyzyjny zegar. Nie ma tu żadnej magii tylko inżynieria, która wychodzi poza schematy. Ale trzeba mieć otwarty umysł aby tego dokonać. Nie przejmować się co jest możliwe a co nie tylko próbować. Testować. Porównywać z innym - najlepszymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś się sprowokować do wejścia na ten grunt; testy odsłuchowe, strojenie...

Dobrze.

To mój konik.

 

Dlaczego transporty "grają" ?

Bo są źle skonstruowane.

Jak będę w domu mogę rozwinąć ten temat.

 

Odnośnie strojenia.

Wskaż proszę miejsca (schemat wskazany) gdzie przeprowadza się strojenie sprzętów audio.

 

PS: Swego czasu uczestniczyłem w tzw. odsłuchach kabli. Piekielnie drogich kabli. Powstał zakład: Zrobię tak samo brzmiący kabel. Jeżeli w odsłuchach nie będzie od rozpoznany od markowego, markowy przepad na moją korzyść.

Dostawałem kabel markowy na kilka dni abym mógł spreparować swój kabel.

Gdybym był konsekwentny i sukinsynem, miałbym całą szafę markowych kabli...

 

Przeprowadzałem klasyczne strojenie, szczególnie naśladując kable MIT.

Proszę o wskazanie gdzie w sprzęcie audio przeprowadzane jest strojenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kable to ja nie wierzę ;-)

 

Odnośnie strojenia - to nie wiesz, że kondensatory brzmią rożnie ? ;-)

Ludzie wydają majątek na kondensatory Duelunda czy Silvercapy.

A to tylko prosty przykład.

 

Stroić można na etapie konstrukcyjnym - wybierać takie rozwiązania, które brzmią najlepiej.

 

99% CD jako transport brzmi źle. Oczywiście goły PC wpisuje się do tej grupy. Nawet dedykowane transporty brzmią źle. Te tańsze.

"Tragedią" jest to, że ludzie nie znają poprawnego brzmienia transportu. Skoro 99% urządzeń brzmi tak samo to myślą, że tak ma być ;-) A przecież można inaczej ;-) I wcale nie musi to kosztować majątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega złe brzmienie transportu CD?

 

Wokale mają cyfrowy nalot. Dźwięk jest chudy. Tak generalnie.

 

Może inaczej, jak brzmi dobry transport: ;-)

 

- czyste, wyodrębnione z tła wokale, naturalne

- nisko schodzący bas

- świetna separacja instrumentów

- poprawnie zarysowana scena

- czarne tło

- analogowość brzmienia

- dociążona niższa średnica (dźwięk nie jest chudy)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- czyste, wyodrębnione z tła wokale, naturalne

- nisko schodzący bas

- świetna separacja instrumentów

- poprawnie zarysowana scena

- czarne tło

- analogowość brzmienia

- dociążona niższa średnica (dźwięk nie jest chudy)

Tak zastanawiam się w jaki sposób można było by spieprzyć cyfrowy transport by miało to wpływ na ww. cechy.

Proszę czy jest ktoś kto jest w stanie powiedzieć jaka jest natura tak spektakularnego wpływu transportu cyfrowego na wszystko, no może poza plamami na słońcu?

Wychodzi na to że transport potrafi zepsuć wszystko, aż strach słuchać muzyki.

Na szczęście chyba u mnie nie jest do końca tragicznie bo dalej muzyka sprawia mi przyjemność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym jest cyfrowy nalot?

 

Czy taki wpływ można zaobserwować w transporcie, który jest bit-perfect?

 

Czy 99% odtwarzaczy CD nie spełnia warunku bit-perfect?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Wychodzi na to że transport potrafi zepsuć wszystko, aż strach słuchać muzyki. Na szczęście chyba u mnie nie jest do końca tragicznie bo dalej muzyka sprawia mi przyjemność.

 

Na pewnym poziomie jakościowym faktycznie transport może zepsuć wszystko. Muzyka sprawia Ci przyjemność bo nie znasz innego, możliwego do uzyskania brzmienia. Bez bezpośredniego porównania lub doświadczenia trudno Ci się odnieść do tego co masz. Ja nigdy nie byłem do końca zadowolony z brzmienia i kupowałem coraz droższe DACi. Za każdym razem było lepiej. Doszedłem aż do Auralic VEGA. A potem się okazało, że poprawę dźwięku można uzyskać znacznie taniej inwestując w dobry transport. Dobry transport może zdziałać cuda nawet ze subiektywnie słabszym DAC.

 

A czym jest cyfrowy nalot?

Czy taki wpływ można zaobserwować w transporcie, który jest bit-perfect?

Czy 99% odtwarzaczy CD nie spełnia warunku bit-perfect?

 

Bit-perfect nie ma tu nic do rzeczy. Tu raczej chodzi o zakłócenia, które przedostają się razem z sygnałem i wpływają na pracę kości DAC. Tylko te urządzenia w których na serio potraktowano kwestię zakłóceń i zasilania brzmią dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w kable to ja nie wierzę ;-)

A mogą grać.

 

Odnośnie strojenia - to nie wiesz, że kondensatory brzmią rożnie ? ;-)

Ludzie wydają majątek na kondensatory Duelunda czy Silvercapy.

I rozpoznasz takiego Silvercap`a jak go zaaplikują w układ?

Zawsze można spaprać aplikację. Zawsze można użyć niewłaściwego elementu.

Kondensator to złożony układ CRL.To upływności, to zjawiska elektrostatyczne, temperaturowe i szumowe na granicy dielektryk-okładzina.

 

99% CD jako transport brzmi źle. Oczywiście goły PC wpisuje się do tej grupy. Nawet dedykowane transporty brzmią źle. Te tańsze.

"Tragedią" jest to, że ludzie nie znają poprawnego brzmienia transportu. Skoro 99% urządzeń brzmi tak samo to myślą, że tak ma być ;-) A przecież można inaczej ;-) I wcale nie musi to kosztować majątku.

Nie wiem czy są aż takie złe proporcje.

Całe zło bierze się stąd, że ludzie nie rozumieją filozofii przesyłania synchronicznego i asynchronicznego. Nie wiedzieć dlaczego sprzęt, szczególnie audiofilski, preferował ten pierwszy rodzaj... Potem to już same problemy z regeneracją zegara...

 

Nikt (producent) nie wstawia w sprzęta wydumanych podzespołów. Takie wstawiają w ramach tzw. tuningu "amatorzy". Oczywiście zawsze lepiej to gra...

Kiedyś na tym forum zaistniała istna gorączka złota, znaczy kabla wojskowego. Taki kabel ma m.in. żyłę z mocnej stali aby był przy ciągnięciu ze szpuli mocny. Oczywiście brzmiał rewelacyjnie...

 

Nie wyskakujmy więc tu z faktem, że ludzie wydają majątki na jakieś kondensatory...

Widziałeś podróbki takich cudownych kondensatorów? Też brzmiały dobrze...

 

A tak w ogóle to w urządzeniach nie ma żadnych elementów do strojenia. Wsadza się określone elementy w całą serię i tyle.

 

Niektórzy producenci zadośćuczynili modzie i np. stosują podstawki, głównie pod US. Żadne to strojenie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w wypowiedziach jakie cytujesz widzisz jakąś wiedzę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się znawca od kefira. Może podasz nam jakąś mądrość nabiałową ? Na pewno poprawi wszystkim brzmienie systemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bit-perfect nie ma tu nic do rzeczy. Tu raczej chodzi o zakłócenia, które przedostają się razem z sygnałem i wpływają na pracę kości DAC. Tylko te urządzenia w których na serio potraktowano kwestię zakłóceń i zasilania brzmią dobrze.

 

I 99% urządzeń ma spaprane zasilanie?

 

A jaki jest poziom tych zakłóceń w dB w odniesieniu do sygnału?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.