Skocz do zawartości
IGNORED

Dylemat NAD M3 Masters czy Teac AI 3000


Szogunwawa

Rekomendowane odpowiedzi

Obecnie posiadam Daca,Pre i monobloki Phasta + Transport T1 Teaca i Decka Teaca V8033. Kolumny Miansy Studio 16 Hz

Już od dawna planuje zakupić wzmacniacz tranzystorowy z uwagi ,że ......... szkoda mi odpalać lampy na 1h słuchania . Do kilku godzinnego odsłuchu jak najbardziej lampa jest fanatyczna ,ale na krótkie odcinki jest mi jej szkoda :)

Po głowie chodzą mi dwa Wzmacniacze :

NAD M3 - wcześniej miałem C372 i grał w maire ciekawie. Po podłączeniu wzmacniacza słuchawkowego Espressivo jako PRE zagrał znacznie lepiej . Niestety dwa razy miał awarię ( kupiłem go z salonu audio i byłem pierwszym właścicielem ) i ta marka mnie zniechęciła . Za M3 przemawia wejście PRE IN ( mógłbym użyć PRE Phasta )

TEAC AI 3000 - Posiadam już transport i decka tej firmy i po prostu by się wizualnie wkomponował :)

 

Nie wiem co wybrać. Od jakości muzyki mam lampę , teraz chciałbym coś mocniejszego do muzyki elektronicznej ( trance).

Co byście doradzili i dlaczego ?

 

Interesuje mnie tylko zakup używki .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> GuruForA

 

Słyszałeś wymienionego NAD-a lub Teaca?

Masz jakieś bezpośrednie porównanie?

Czy może tak strzalasz w ciemno?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuelem

Uważasz że Krell nie jest dynamiczny? ja wiem to i ma bdb stereo w swojej klasie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie słyszałeś. Ja natomiast wszystkie i Krell to nieudacznik przy tych do zastanowienia. Po prostu Krella nie udało mi się usłyszeć w nadzwyczajnej formie a oba z tytułu i owszem. Lepsze we wszystkim. Grające z klasą (każdy trochę inaczej, ale nie było to porównanie bezpośrednie, więc może to reszta toru).

 

Sprzęt ma być nie tylko użyteczny, ale też uszczęśliwiać (takie inne określenie na hi-end).

 

Krell może być użyteczny, ale nie przekracza tej drugiej granicy, którą przeskakuje najwyższy NAD i Teac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja prównywałem bezpośrednio krella 400 i nada m3. Nad był znacznie lepszy, ale to nadal nie jest wybitne urządzenie. Pytanie jaka jest obecnie cena używki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena w okolicy 5 tys. zł.

 

Każdy dobry sprzęt jest wrażliwy na partnerstwo. NAD M3 lubi szczegółową górę w kolumnach i nasycony przełom dolnego i górnego basu (ten odpowiedzialny za tempo). Krell gra równiej, ale w uśredniony sposób - w niczym nie bije rekordów. Dobry jest, ale ja wolę mistrzostwo, chociażby było tylko w wybranych aspektach. Jeśli tak rozumować, to NAD-owi czegoś brakuje. Moje spostrzeżenia dotyczą gry z Focalami (wysoki model).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden woli golonke inny schabowego a jeszcze inny kurczaka pieczonego i wszystko jest dobre więc uszczęśliwiać może każdego coś innego :) Dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię słuchać.. oglądać.. czytać.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba porównać, żeby wiedzieć, co się bardziej podoba.

 

Pamiętaj, że są jeszcze wegetarianie. A ty samo mięsiwo polecasz. Można się zamknąć na inne opcje, ale to nie daje pełnego wyboru. Chodzi o wnioski z porównania, a nie wyznaniowe deklaracje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba porównać, żeby wiedzieć, co się bardziej podoba.

Pamiętaj, że są jeszcze wegetarianie. A ty samo mięsiwo polecasz. Można się zamknąć na inne opcje, ale to nie daje pełnego wyboru. Chodzi o wnioski z porównania, a nie wyznaniowe deklaracje.

Też mam podobne odczucia. Krell, Krell... a emocje? Niewiele zabawek potrafi je przekazać.

Jeden lubi gruszki, inny jabłuszka. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD M3 jest ładny ,fajny , funkcjonalny ,ale nie mam do tej firmy zaufania z uwagi na wysoką awaryjność. Nawet na AS były już tematy o tym. Cena nowego 12kzł - dla mnie absurd . Cena używki ok 5k zł bez gwarancji . TEAC chyba nie ulega aż tak częstym awarią ( aczkolwiek model jest dosyć młody ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie NAD M3 grał bardzo dobrze, tego drugiego nie słuchałem. Oczywiście jeszcze lepszy MF, którego mam w domu :)

MF do trance??? Od kiedy to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze bardziej przemawia za Nad-em . Aczkolwiek wnętrze nie gra :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

3ee088f8fe1062e6m.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie może czy m3 może być podłączony przez xlr jako koncowka mocy? Wiem, że ma rozłączaną sekcję pre i koncówki mocy, ale chyba tylko po rca bo zwora jest na rca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się kiedyś nad kupnem tego nada, ale on jest tak brzydki, że nie dało rady. Za to ca840w, które mam do dzisiaj gra na tym samym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

A ja prównywałem bezpośrednio krella 400 i nada m3. Nad był znacznie lepszy, ale to nadal nie jest wybitne urządzenie. Pytanie jaka jest obecnie cena używki?

 

Widzisz a ja odwrotnie. KAV300i był znacznie lepszy od NADA M3. Choć jak wiesz szanuję zawsze Twoje zdanie. Pytanie w jakiej to było konfiguracji? Tak, zdaję sobie sprawę że 300i jest lepszy od 400xi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAV300i to co innego, to inny wzmacniacz. Tylko czy warto kupować tak stare sprzęty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

KAV300i to co innego, to inny wzmacniacz. Tylko czy warto kupować tak stare sprzęty?

 

To jest dobre pytanie. Ja uważam że tak. Tym bardziej że w cenie ok 4 tyś PLN konkurencji dla 300i raczej nie widać (wśród używek także).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wybrać. Od jakości muzyki mam lampę , teraz chciałbym coś mocniejszego do muzyki elektronicznej ( trance).

Co byście doradzili i dlaczego ?

Z uwagi na posiadany już dobry jakościowo sprzęt to drugim najrozsądniejszym wyborem wydaje się TEAC ponieważ preferencje muzyczne (trance) i posiadanie innych komponentów Teaca przemawiają za tym wyborem zwłaszcza gdy pojawiają się okazje cenowe na wiadomym portalu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem w domu Krell 300i, to cena s-h była 6500 zł (to było trochę temu). U mnie był wtedy wzmacniacz dzielony do dostania s-h za 1500 zł. Krell był właściwie identyczny w skali i stereofonii i tylko minimalnie czystszy na górze. Może na 500 zł byłbym w stanie tę różnicę wycenić. W tamtym czasie i tamtym zestawieniu.

 

Teac wydaje mi się nie mieć wad - po odsłuchu. Równowaga w całym zakresie idealna i nieprzeciętna płynność. Barwa bez uwag - gra jak wzorzec. Zostaje kwestia kolumn i to jest komfortowa sytuacja. Dokładnie jak autora korci mnie postawić taki natychmiastowo gotowy do grania system (tranzystorowy). Teac nie gra tranzystorowo, dlatego to mój wybór. Zasługuje na swoją sklepową cenę. może podpowiedzią będzie, że podobają mi się integry Accuphase - Teac idzie w podobną stronę. Swobodny wokal i reszta będąca dopełnieniem. Czyli znowu trafiamy na ślad lampy. Ale bez lampy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekaw jak autor wątku będzie przełączał pomiędzy dwoma wzmacniaczami? Będzie przepinał kable?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem że lampa też będźie używana od czasu do czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Krell był właściwie identyczny w skali i stereofonii i tylko minimalnie czystszy na górze. Może na 500 zł byłbym w stanie tę różnicę wycenić. W tamtym czasie i tamtym zestawieniu.

 

 

Tamten czas i tamto zestawienie to kluczowe zdanie całej wypowiedzi. Stąd takie a nie inne wnioski.

 

A mnie zastanawia jedna rzecz: TEAC nigdy nie zrobił referencyjnego wzmacniacza. Osobiście długo bym się zastanawiał nad czymś takim jak Al3000. ai-3000-b_w_inside.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem manuala TEACA i tam nie ma wejścia main in ( podłączyć swój PRE ) . Jest tylko PRE OUT i to raczej mnie nie satysfakcjonuje .

W porównaniu do Nad-a wnętrze AI 3000 wygląda średnio .

 

Up. jednak można podłączyć zewnętrzne PRE i użyć TEACA jako końcówki mocy .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu do tranzystora wnętrze lampy wygląda średnio.

 

Jeśli sprzęt jest koncepcyjnie i jakościowo tworem skończonym, to brak wyjść na pre/końcówki można zrozumieć.

 

W dawnych katalogach są topowe wzmacniacze. Mam je i mogę wkleić. Są też chyba najlepsze (obok JVC) topowe amplitunery stereo - w tamtym czasie gadżetowe, bo bez ani jednego pokrętła. Mieli kompletną ofertę, tylko wtedyta marka w Polsce nie była dostępna, a więc popularna. Podobnie zresztą jak Denon, który u nas sobie odbił ówczesne zapomnienie - nie wiem tylko, czy z korzyścią dla ogółu (szczególnie ich wzmacniacze).

 

Teac jest powiązany z firma Esoteric (jedna własność) i też przez taki fakt można pokładać zaufanie w to, co proponują. Tym bardziej, że w przypadku AI-3000 producent wręcz przypomina o wkładzie technicznym ekipy od hi-endu.

 

Wspomniana integra Krella jest najtańszym wzmacniaczem (początkiem oferty), a rozważane szczytem katalogu w sumie uznanych i technicznie podchodzących do rzeczy firm. NAD nigdy nie przesadzał z cenami i Teac również nie ściga się o rekordowy cennik.

Mieć entry level czy top level - oto jest pytanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.