Jump to content
IGNORED

Infinity Kappa 600 czy Dali Ikon 5 lub 6 i jaki wzmacniacz ?


Przem76

Recommended Posts

Witam Wszystkich. Chcę kupić kolumny jak w tytule i nie wiem czym je napędzić i czy Ktoś się z nimi spotkał i jakie odnósł wrażenia. Mam do wyboru na teraz Denon PMA 1560, zestaw Denon 1500 AE lub coś z NADa. Komnata ok 25 m2 muzyka różna. Może jakieś inne propozycje, wszystkie rozpatrzę. Wszystko z drugiej ręki z Danii. Dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Witam i dziękuję za podpowiedzi. Więc chyba padnie na Denon 1500 ae i Dali Ikon 6. Nie wiem jak cena 7, ale rozejrzę się, mam jeszcze tydzień urlopu. Co do Infinity to miałem SM 125. Grały bardzo dobrze, choć brakowało troszkę wysokich. Modem Kappa to podobno dużo wyższa seria. Dzięki i Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Witam. Doszedł jeszcze komplet Marantz 6003 (zmacniacz, cd, tuner) za małe pieniądze. ok. 1150zł, a zestaw Denon 1500AE to ok. 2300. Oba zestawy w b.dobrym stanie (faktury, instrukcje, kartony). Który lepszy do Dali Ikon 6 ?

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo. Czyli zestaw prawdopodobnie wybrany Denon 1500AE i Dali Ikon. Chociaż powiem, że te Infinity ciągle mam w głowie. Czytałem na obcojęzycznych forach i opinie mają bardzo dobre, a cena nowych to 4200 za szt. Czyli prawie 2x wyższa niż cena Ikon 6. Za 1,5 tyg. będę w pobliżu Kopenhagi i postaram się umówić na odsłuch. Napiszę co i jak. Dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

denon pma-1500ae jest dwie klasy lepszy od tego marantza, a nawet lepszy wyższych marantzy. Tylko się nie zraż na początku, do tego brzmienia trzeba dojrzeć, jest neutralny bez wodotryskow, bardzo detaliczny z bogatą górą w przeciwieństwie do marantzy. Nie każdemu to brzmienie pasuje i wowczad narzekania na suchy dźwięk z odchudzona srednica.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Costa brava. dam sobie spokój z marantzem. za tydzień jadę po Denona i odsłucham Kappa 600. Już jestem umówiony na spotkanie, podepnę Denona i zobaczę jak zagra. Niedaleko jest Dali Ikon 6 i coś wybiorę. Napiszę wrażenia.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam. Byłem i kupiłem. Zestaw Denon 1500 AE oraz Infinity Kappa 600. Odsłuchałem Dali Ikon 6 i Kappa 600. Infinity nie tylko wyglądają lepiej, ale i zagrały pełnym dzwiękiem od najmniejszej głośności (może kwestia sprzętu, bo odsłuch był u kogo innego i przy innym sprzęcie). Scena jak dla mnie rewelacja. Jest bas taki jak potrzeba, średnica i góra. Długo ich nie zmienię na inne, a poza tym jest ich bardzo mało. A Ja je MAM !!!. Pozdrawiam i dzięki za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.