Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc w doborze kabli głóśnikowych


dimmu66

Rekomendowane odpowiedzi

1. wymieniona przez ciebie melodika jako glosnikowy to fajny kabel i nie inwestuj w nic drozszego bo nie ma sensu.

20zl/mb czyli 100zl koszt

 

2. do tannoy M1 nalezy zrobic upgrade zwrotnicy i gra to calkiem przyzwoicie, (zwrotka jest tam bardzo wazkim gardlem, a przetworniki jako budrzetowy sprzet daja rade)

 

 

tutaj gotowe rozwiazanie z linkami

proste do zlutowania point to point bez zadnej plytki

koszt calosci 200zl wiec bez spiny

 

na wysokotonowke mundorf evo oil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

rezystory superes

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cewki powietrzne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

 

wymiana wg schematu mcgyvera

L1- 0,82mH

C1-brak (nie montować)

C2-4,7uF

L2-0,33mH

R2-zwora

R1- 3ohm

 

 

wtedy zauwazysz roznice

kable to formalnosc ale molodika sa bardzo ok!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ps. schemat

post-33464-0-83533800-1437950996.txt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablach głośnikowych jedyne znaczenie ma liczba Ohmów (właśnie na basy) czyli grubość kabla!

znaczenie ma oczywiście znikomo małe, pojemności i inne pierdoły są już bez znaczenia (nie słyszalne).

 

Polecam 2.5mm^2 miedziane i tyle, na 100% obiektywnie lepsze parametrami są od audiofilskich linek.

 

 

Pierwsze głośniki Tannoy serii M z basem to M 2.5, bas polecam zrobić w M1 dobrym rozkładem głośników

w pomieszczeniu, poeksperymentuj i wykorzystaj ściany, można go sporo podbić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. wymieniona przez ciebie melodika jako glosnikowy to fajny kabel i nie inwestuj w nic drozszego bo nie ma sensu.

20zl/mb czyli 100zl koszt

 

A ja napisał bym, że nie warto inwestować w Melodikę, tylko albo kupić tańszego Cordiala lub Klotza, albo od razu droższego Qeda Ruby, byle 2.5*.

 

Żadne kable w tym przypadku nie dadzą tego czego autor oczekuje od tych kolumn.

Co innego zwrotnica / strojenie, inny wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co w ogole zastanawiac sie teraz kablami tansze czy drozsze za 100 czy 300zl??!!

 

w kolumnach jest do zrobienia przeszczep a inny wzmak to zupelnie inna rozkmina

 

ps. testowales melodike?? bo ja osobiscie tak i polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny wzmacniacz.

 

musiał by być bardzo "kolorowy" i "niewierny" żeby wzmakiem Tannoy M1 podbić ;) ja stawiam na dobry rozkład w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps. testowales melodike??

 

Pomiędzy właśnie Qedem Ruby.

Wniosek? nie kupił bym Melodiki (po Cordialach czy Klotzach) tylko od razu Qedy.

 

Jeśli ktoś ma np. po 2 metry kabla z każdej strony, to daje tylko 40zł więcej, i zamiast Melodiki ma już Qedy.

Czy to dużo?

Dla jednego dużo dla drugiego nie, ważne aby samemu tą różnicę w dźwięku usłyszeć, dlatego przed zakupem polecam odsłuchy... zresztą co by to nie było, kolumny czy wzmacniacz, zawsze trzeba samemu wpierw posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ma 2m to jeszcze pol biedy, niech sobie kupi qedy, ja mam kurcze po 8m na strone dolicz do tego konfekcje i mamy calkiem ladna sume, jest wiele miejsc gdzie mozna te pieniądze zainwestować lepiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable mają obciętą górę i dół pasma.... pomijając ogólne zamulenie i nie istniejącą głębię ale oczywiście w porównaniu do np moich Acoustic Zenów są praktycznie darmowe.

Opis kompletnie nie pasujący do produktu, no chyba że zestroiłeś system na jakichś mocno wykonturowanych kablach głośnikowych i reszta systemu gra samym środkiem. Acousic Zen znam tylko z jednego modelu interkonektów Matrix Reference 2. Patrząc przekrojowo na całą znaną mi ofertę interkonektów, to było granie poniżej średniej.

 

jak ktos ma 2m to jeszcze pol biedy, niech sobie kupi qedy, ja mam kurcze po 8m na strone dolicz do tego konfekcje i mamy calkiem ladna sume, jest wiele miejsc gdzie mozna te pieniądze zainwestować lepiej

Bardzo słuszne stwierdzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pomiędzy właśnie Qedem Ruby.

Wniosek? nie kupił bym Melodiki (po Cordialach czy Klotzach) tylko od razu Qedy.

 

 

 

.. u mnie pozostała melodika a QED Ruby poszedł do ludzi.. co kto lubi..

Myślę, że w przypadku pytania autora wystarczy zwykły miedziany kabel 2x2,5mm2 tylko aby był z miedzi a nie jakiś chiński wynalazek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zrobić jak polecił Michelangelo.Sam mam ampli sony str 707es to spięte kablem profigold z cd kenwood dp-5060 i kabelek niby ofc (jakiś tani bez nazwy) do kolumienek scan-akustik mc-2(phonar) .Z racji że mam ostatnio trochę czasu postanowiłem pójść za radą kolegi Michelangelo.W domu był kabel YDYP 3x1,5 podłączyłem to i...Kurcze eureka kolumienki ożyły.Zdjęcie koca z nich to mało powiedziane.Jestem w szoku , nie zaobserwowałem jakoś mało basu,stał się bardziej poukładany nie ciągnie już tak.Pojawiła się o wiele większa scena,wreszcie coś na niej widać (słychać) można zlokalizować poszczególne instrumenty,głos wokalisty wyszedł bardziej do przodu a i pojawiła się nie za wielka głębia której wcześniej w ogóle nie było.Wysokie są i to zdecydowanie lepsze jak z tego ofc no name.To tak po 1 dniu przesłuchiwania najlepiej znanych płytek.Aż chce się człowiekowi żyć.Idąc za ciosem kupiłem używane Atlas Equator 2.0 i zobaczymy czy coś lepszego z tego wyniknie.Polecam jeszcze raz sprawdzić opcje Michelangelo na kabelki YDYP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam sprawdzenie kabli tego rodzaju, ale 0,5 mm średnicy, czyli 0,2 mm2,

albo jak kto woli 24 AWG.

Szczególnie do bi-wiringu na górę pasma i jako IC w wersji 2 x 0,5 mm.

Do nabycia po ok. 1 zł/m; eksperyment absolutnie nie rujnujący budżetu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis kompletnie nie pasujący do produktu, no chyba że zestroiłeś system na jakichś mocno wykonturowanych kablach głośnikowych i reszta systemu gra samym środkiem. Acousic Zen znam tylko z jednego modelu interkonektów Matrix Reference 2. Patrząc przekrojowo na całą znaną mi ofertę interkonektów, to było granie poniżej średniej.

 

Porównane były do tanich Nordostów głośnikowych i do właśnie AZ Hologramów II. Acoustic Zeny maja bardzo dużą rozpiętość zarówno w dół jak i w górę (hologramy II), bynajmniej nie grają skrajami, są bardzo równomierne tonalnie (bardziej niż tanie Nordosty). System też gra w miarę równomiernie, na pewno nie gra skrajami :). Te kable które testowałem u siebie, które polecasz grały po prostu z mocno przyciętą zarówno górą jak i dołem, przynajmniej u mnie w systemie, pomijając już sporą utratę rozdzielczości. Można powiedzieć, że to właśnie one grały środkiem bo ani góry ani dołu prawie w nich nie było. Być może to nie były te same kabelki, o których piszesz.

 

IC AZ Matrix ref II faktycznie nie są Bóg wie jakie dobre ale mają cechy brzmienia całej rodziny, których jeżeli szukasz albo potrzebujesz wcelują się dobrze w potrzeby. AZ to kable do torów tranzystorowych. Jak w torze są lampy to się nie nadają praktycznie nigdy do takiego toru. Tak jak Nordosty zazwyczaj dużo lepiej pasują do torów lampowych.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“With age comes wisdom, but sometimes age comes alone.”

― Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy sie nie szarpnąć na kable mundorfa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Potrzebne by mi było 6m, kable głośnikowe 1.5m. Ciekaw jestem jakby zagrał taki srebrny Mundorf. Też czytałem, że 0,5mm jest optymalnym kablem głośnikowym przy standardowych długościach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy sie nie szarpnąć na kable mundorfa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Potrzebne by mi było 6m, kable głośnikowe 1.5m. Ciekaw jestem jakby zagrał taki srebrny Mundorf. Też czytałem, że 0,5mm jest optymalnym kablem głośnikowym przy standardowych długościach.

Te Mundorfy to raczej do okablowania wnętrza kolumn, zwrotnic, można zrobić z nich IC, ale głośnikowy w sumie można by spróbować, ale tak naprawdę nie tylko sam przewodnik ma wpływ, ale też dielektryk, geometria kabla, wtyki etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Mundorf jest do okablowania wewnętrznego kolumn to wiem, ale ciekaw jestem jak by sie sprawdził jako głośnikowy. Chciałbym sobie też zrobić z tego Mundorfa ic xlr, ale nie umiem lutować, gdzieś widziałem zaciskanie wtyki xlr, ale nie pamietam jakiej były firmy, muszę poszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Mundorf jest do okablowania wewnętrznego kolumn to wiem, ale ciekaw jestem jak by sie sprawdził jako głośnikowy. Chciałbym sobie też zrobić z tego Mundorfa ic xlr, ale nie umiem lutować, gdzieś widziałem zaciskanie wtyki xlr, ale nie pamietam jakiej były firmy, muszę poszukać.

Można zaciskane, ja wolę jednak lutować pewniejsze połączenie, jeszcze do tego cyna z domieszką srebra myślę, że wskazana.

Warto do IC poszukać jeszcze jakiejś rurki teflonowej i ekranu plus oczywiście oplot i Voila :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18457-0-79227800-1438370600_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 32

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.