Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników nie dobrego piwa.


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Kormoran lubi takie różne wynalazki wypuszczać.

Swieże z Kormorana zasmakowało mi jak byłem latem na Mazurach, do tej pory jak widzę to kupuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeże to podstawa. I z udanej partii, bo z tego co zauważyłem producenci jak naważą badziewia, to i tak to sprzedają, licząc na "koneserów", którzy są w stanie docenić każdy aspekt tej trudnej sztuki, łącznie z porażkami, nawet skwaśniało-szczynowość i żelaziany posmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też twierdzę, że wiele warek z małych browarów nadaje się do wylania, jest niepitnych, ma posmak gwoździ. Ale Kormoran akurat jest okej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przypadkowo na spróbowanie w świetnej cenie korzenne piwo Gniewosz z browaru Gontyniec.

Ciemne, pasteryzowane o mocno karmelowym smaku.

 

Ohyda...gębę wykręca...po cholerę kupiłem tego 10 sztuk. ;-)

 

Jeszcze dowcipny producent na etykiecie umieścił taki oto tekst:

 

"Dla tych, którym nie jest wszystko jedno"

 

Po wypiciu tego piwa było mi naprawdę wszystko jedno jakie wypiję następne,

by zabić ten smak. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje ze stali K.O. do celów spożywczych, armatura, dzisiaj są dość tanie, ale mimo to, najwidoczniej łatwiej i taniej jest zrobić z rurek do instalacji gazowej, to samo się tyczy odpowiednich teflonowych czujników itp. To wszystko musi się też łatwo czyścić. Ale przecież piwny koneser bardziej ma na uwadze cenę i prestiż niż faktyczną jakość. W końcu to osoba, której nie stać na dobre wino, woli raczej zakupić browar za 6zł i podelektować się walorami chmielów opisanych na etykiecie. No i najważniejsze żeby to nie był lager, bo lager to piwo przeklęte i najpopularniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież piwny koneser bardziej ma na uwadze cenę i prestiż niż faktyczną jakość.

No tak, sami idioci, to nie to co koneserzy z kormoranem w ręku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywiec Białe nadaje się do "niedobrego" wątku dla piwnych prostaków? W końcu to koncernowe marketowe piwo?

Mi ono nie idzie, natomiast moja kobita czasem to wypila.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ono nie idzie, natomiast moja kobita czasem to wypila.

 

A ja właśnie kupuję raz na jakiś czas jako dodatek do bagietki z tłustycm serem pleśniowym śmierdziuchem. Konkretnie świeża bagietka, ser Bergader. Jak ktoś nie lubi pleśniowego, to może być z masłem i żółte sery długo dojrzewające, np. Bursztyn, Rubin z tańszych polskich, albo Old Amsterdam. To Białe piwo trzeba mocno schłodzić i wypić trochę na pobudzenie smaku, a potem lekko popijać w małej szklaneczce podczas jedzenia. Do tego może być ogórek kiszony domowej roboty, ale niekoniecznie. Praktycznie zero roboty, a przysmak jest. Oczywiście należy się nażreć tym wszystkim ile wejdzie, a potem położyć na plecach i nie wykonywać zbędnych czynności :) Raz na jakiś czas trzeba i to piwko wyjątkowo mi do tego pasuje :)

 

queso-azul.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio właśnie Noteckie w małych butelkach tak wali żelazem jak w Hucie przy wielkim piecu.

Od zawsze waliło żelazem i dla mnie jest niezdatne do picia.

 

Instalacje ze stali K.O. do celów spożywczych, armatura, dzisiaj są dość tanie, ale mimo to, najwidoczniej łatwiej i taniej jest zrobić z rurek do instalacji gazowej, to samo się tyczy odpowiednich teflonowych czujników itp. To wszystko musi się też łatwo czyścić. Ale przecież piwny koneser bardziej ma na uwadze cenę i prestiż niż faktyczną jakość. W końcu to osoba, której nie stać na dobre wino, woli raczej zakupić browar za 6zł i podelektować się walorami chmielów opisanych na etykiecie. No i najważniejsze żeby to nie był lager, bo lager to piwo przeklęte i najpopularniejsze.

Ja akurat pracuję w browarze w Poznaniu. I jeżeli chodzi o aspekty techniczne, instalacje, mycie itd. to naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Dosłownie, wszystko aż lśni. Oczywiście, 100% kwasówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie kupuję raz na jakiś czas jako dodatek do bagietki z tłustycm serem pleśniowym śmierdziuchem. Konkretnie świeża bagietka, ser Bergader. Jak ktoś nie lubi pleśniowego, to może być z masłem i żółte sery długo dojrzewające, np. Bursztyn, Rubin z tańszych polskich, albo Old Amsterdam. To Białe piwo trzeba mocno schłodzić i wypić trochę na pobudzenie smaku, a potem lekko popijać w małej szklaneczce podczas jedzenia. Do tego może być ogórek kiszony domowej roboty, ale niekoniecznie. Praktycznie zero roboty, a przysmak jest. Oczywiście należy się nażreć tym wszystkim ile wejdzie, a potem położyć na plecach i nie wykonywać zbędnych czynności :) Raz na jakiś czas trzeba i to piwko wyjątkowo mi do tego pasuje :)

 

Do takich przystawek to każde piwo pasuje...nawet Harnaś będzie Ci smakował. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich przystawek to każde piwo pasuje...nawet Harnaś będzie Ci smakował. ;-)

 

No właśnie nie. Szczególnie że Harnaś czy inne wynalazki tak mi nie smakują. Ostatnio z tymi serami próbowałem Pszeniczniaka, wybrałem naprawdę świeżutkiego z długą datą i lipa. Był też Miłosław niefiltrowany i ostatecznie się zniechęciłem do tego badziewia. Wolę już tańsze koncernowe piwo. Jakieś metaliczne posmaki żelaza, aluminium czy czegoś. To właśnie chyba robi te "magiczne smaki", ten brud, niedoskonałość...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Rafał - uprzedziłeś mnie. ;-)

 

Właśnie też chciałem polecić to piwko, wczoraj kupione w mojej ulubionej hurtowni.

Jest lepsze od zwykłego Braniewa i dość mocno nasycone, ale mnie to nie przeszkadza.

Mimo aż potrójnego chmielenia goryczka jest ledwo wyczuwalna, ale za to bardzo aromatyczne.

Za cenę 2,30 zł to chyba jedno z najlepszych jakie piłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Żatecki też w kerfurze chyba jest. Dobre to? Jakoś nigdy odwagi nie miałem a bo litrowa pucha to może pomyje? ;-)

 

O niedobrych piwach:

 

Instytut Środowiska w Monachium przeprowadził testy 14 piw z najwyższymi wynikami sprzedaży w Niemczech. Glifosat, czyli pestycyd, który jest podejrzewany o działanie rakotwórcze, został znaleziony w 14 najpopularniejszych niemieckich piwach. O sprawie informują niemieckie media - "Spiegel" i "Die Welt", a niektóre z tych piw można znaleźć także w Polsce.

 

Wyniki pokazały, że Hasseröder miał najwyższą ilość Glifosatu, który według WHO może być rakotwórczy dla człowieka - 29.74 mikrogramów substancji chemicznej na litr piwa. Za nim uplasowały się marki piw, które można kupić również w Polsce m.in. Jever, Warsteiner, Radeberger, Veltins, Krombacher, Paulaner, Bitburger czy Becks.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Połowa tego cholerstwa w Lidlu się pojawia od czasu do czasu na niemickich tygodniach ;-) pycha...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Żatecki też w kerfurze chyba jest. Dobre to? Jakoś nigdy odwagi nie miałem a bo litrowa pucha to może pomyje? ;-)

 

O niedobrych piwach:

 

Instytut Środowiska w Monachium przeprowadził testy 14 piw z najwyższymi wynikami sprzedaży w Niemczech. Glifosat, czyli pestycyd, który jest podejrzewany o działanie rakotwórcze, został znaleziony w 14 najpopularniejszych niemieckich piwach. O sprawie informują niemieckie media - "Spiegel" i "Die Welt", a niektóre z tych piw można znaleźć także w Polsce.

 

Wyniki pokazały, że Hasseröder miał najwyższą ilość Glifosatu, który według WHO może być rakotwórczy dla człowieka - 29.74 mikrogramów substancji chemicznej na litr piwa. Za nim uplasowały się marki piw, które można kupić również w Polsce m.in. Jever, Warsteiner, Radeberger, Veltins, Krombacher, Paulaner, Bitburger czy Becks.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Połowa tego cholerstwa w Lidlu się pojawia od czasu do czasu na niemickich tygodniach ;-) pycha...

 

Przypusczam, ze w polskich piwach korporacyjnych bedzie podobnie. A wczoraj 6 Becks'ow peklo. Chyba przestane spozywac :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pestycyd to w chmielu jest bo pryskają podobnież, w PL koncernowych nie ma chmielu to ci którzy żłopią tyskacze i inne piwopodobne wyroby mogą być spokojni ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Proszę państwa. Ja nie jestem przeciwny zebraniom, wręcz przeciwnie, nie mam nic naprzeciwko, ale..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, kolego - w moim koncernie, jakiś czas temu, powrócono do chmielu w granulacie. Koncentrat tylko do najniższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."          Stanisław Ignacy Witkiewicz – Listy do żony (1928-1931)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Uwaga uwaga. Noteckie PILS się zesrało. Nie da sie tego pić!!! Jak można wypuścic pilsa, które w smaku niczym nie różni się od zwykłego noteckiego. Czerwona Kartka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.