Skocz do zawartości
IGNORED

jaki TV kupić 55-60 cali


fxx

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie dotyczy parametru jakość/cena. Do tej pory jako główny mam plazmę Samsunga 55 cali z przed 4 lat. Ale muszę coś kupić do drugiego pokoju i może ten co kupię stanie się głównym.

Ale nie mam bladego pojęcia na temat aktualnych TV. UHD? 3D raczej chyba nie...jaka technologia?

 

Nie sięgam do starszych tematów bo w ostatnich 2 latach za dużo się zmieniło technicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeśli ma być to lcd, to pytanie podstawowe brzmi: czy widz będzie siedział na wprost czy raczej pod kątem, bo to obliguje do wyboru rodzaju matrycy , czyli VA czy IPS?

...widz na wprost=VA

...widz pod kątem=IPS

 

...gdybym ja dla siebie szukał ( głównego) tv to rozważał bym zakup oled-a...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje Ci Kolego albo używana plazma panasa 55"st60 lub st50....albo lcd...

...i w przypadku lcd pozostaje pytanie z mojego poprzedniego postu....

...widze że jesteś dużo bardziej audio niż video ;) ... czyli dokładnie moje przeciwieństwo... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55" OLEDa można kupić za 6 500, więc bez przesady. Powinieneś przede wszystkim zacząć od max.ceny

jaką jesteś w stanie zaakceptować, bo bez tego to ani rusz ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleda 930V kupisz spokojnie za 8 tys - jak za drogo to całkiem są Sony 829 WB - ale moim zdaniem nie ma co porównywać do OLED-a...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k? - dla kilku dem? a na co dzień? co?

ja świadomie wybrałem oled-a zamiast samsunga 4k czy sonego 4k i wierz mi nawet film w 720p bywa ucztą dla oczu

W Media Markt czy Saturn masz 30 dni na wymianę czy też zwrot - jak ci się nie będzie podobał to oddasz - ryzyko żadne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adamo D ma rację.... a jak w końcu pojawią się treści 4K na płytach blu-ray to cena będzie nieciekawa.... mówię tu o natywnych treściach nie remasterowanych.... a kanały tv 4K to niestety sfera marzeń... teraz mamy kanały z napisem hd i większość z nich nie ma nic wspólnego z 1080 i lub p... podobnie będzie z kanałami 4K ( jak cudownie się pojawią) będzie to niestety tylko napis...

Sprawa następna którą ciagle powtarzam...4K stworzone jest dla duzych przekątnych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent deklaruje 30 tys godz o ile dobrze pamiętam - ale nikt ci tego nie powie jak jest naprawdę bo TV za krótko na rynku

więc gdybanie że szybko padnie lub pogra te 30 tys godz. to sobie można w 4 litery wsadzić...

Podejrzewam że będzie tak jak jest obecnie z większością TV nie zależnie od technologii z 5 lat i do żyda... ale to moje subiektywne odczucia...

Jak się boisz tak bardzo o trwałość - zawsze możesz w tych saturnach czy media marktach wykupić jakąś dodatkową gwarancję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ci doradzam 55" Samsung JS9000.

Jedyny TV z HDR.

Matrycy 4k nie kupujemy dla video UHD. Ma inne walory.

 

no tak ale to już 10k.. trochę dużo jak na tv dla mnie .. myślałem o tańszych 4K versus OLED..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W saturnie co chwilę są promocje.

Trzeba śledzić na bieżąco. Można trochę zaoszczędzić. Nawet do 3k zł przy wydanej kwocie 20k zł ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba śledzić na bieżąco. Można trochę zaoszczędzić. Nawet do 3k zł przy wydanej kwocie 20k zł ;-)

Najlepiej śledzić portal Skąpiec tam prędzej czy później też będą obniżki w ramach konkurencji. Ja moje oba TV kupiłem w Redcoon. Bardzo solidna firma i bardzo solidne pakowanie. Przynajmniej taka była wtedy jak kupowałem. Są oczywiście też inne równie solidne firmy, ale nie zawsze mają sprzęt z górnej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topowe TV Samsunga sprzedają tylko wybrani detaliści. Ceny są sztywne.

Ale są promocje z których można skorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że kolega powinien udać się do sklepu i porównać lub zapytać na innym forum... celność porad jest porażająca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie zachwalają co maja a ja nie chce wyrzucić kasy tylko kupić coś sensownego nie jestem fotografem ani tez wideofilem oglądam filmy ale obraz mam ustawiony firmowo i nie zmieniam bo w systemie najważniejszy jest dla mnie dźwięk a ustawień obrazu nie chce zepsuć i nie bawi mnie to. Kupuje tv stawiam włączam i ma byc ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bardzo dobrych modeli masz Philipsa 55PFS8209 z Androidem, poczwórnym ambilightem, Pip, Kamera skype, dual play, miracast . Ma najlepszą czerń , głębie obrazu i płynność.

jako jedyny wspiera flasha.

Kosztuje 4850 zł i to z kalibracją. Na razie faktycznie 4K za wcześnie z dobrymi modelami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tym bardziej, że japończycy nie odpuszczają 8K.

Z dobrych też masz Sony 55W809 z Androidem, Panasonica 60AS650.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowe modele Panasonica możesz odpuścić bo Panasonic sam wie że wypuścił modele II kategorii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można dostać w takiej cenie? Na ceneo najniżej znalazłem po prawie 8800.

 

Pól roku temu kupiłem za 8300zł oleda nowego w Media Markt

Praktycznie na każdym TV za ok 10 tys urywałem blisko 1 tys z ceny targując się z kierownikiem

 

Jeszcze raz powtarzam do znudzenia - wziąć do domu i sprawdzić i ew wymienić - w starun media markt masz 30 dni na zwrot lub wymianę - ZERO RYZYKA !!!

weź sobie np Samsunga J9000 i oleda - sam ocenisz który lepszy - jak dla mnie wybór jest oczywisty - ale ty się o tym musisz przekonać sam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak jak Adamo Ci radzi.

 

 

HOT NEWS:

Dodam do moich sugestii Philips 55PFS7509.

Za ... 3 990 pln w EURO. W cenie masz subwofer !

Fajnie gra ale to nie KD. Coś pomiędzy KD a audio TV.

Wiem, że EURO wykupiło ostatnie 50 szt, i je ponownie ma.

To taki bestseller 2014/2015.

 

Albo wejdź w Hi-video-END Sama 9000.

Różnica 6 000 zeta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to już jakieś konkrety. To teraz porównując trzy typy:

Philips 55PFS8209

Panasonic TX-60AS650E

Sony KDL-55W809

OLED LG 55 930V

 

I teraz: warto dopłacić do OLEDA? jak chodzi o obraz? A jeśli nie to który z pozostałych żeby był choć troche lepszy niż moja plazma Samsunga z przed kilku lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niee oled nie, pond 10 tysi mogę zapłacić za wzmaka ale nie za tv :)

 

Oleda LG 55ec930 może mieć za niecałe 2k Euro :)

 

Czy warto dopłacić? Moim zdaniem tak! Różnica w głębi i odzworowaniu kolorów, poziomie czerni i w dynamice obrazu jest masakrująca. Oczywiście na pewno kwestia tego do czego porównasz ten ekran. Ja mam w domu 100hz Thomsona (raczej podstawowy model) i różnicę między nim a oledem widziałam oglądając Wiadomości na TVP, że już nie wspomnę o sporcie czy filmach w nocy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to już jakieś konkrety. To teraz porównując trzy typy:

Philips 55PFS8209

Panasonic TX-60AS650E

Sony KDL-55W809

OLED LG 55 930V

 

I teraz: warto dopłacić do OLEDA? jak chodzi o obraz? A jeśli nie to który z pozostałych żeby był choć troche lepszy niż moja plazma Samsunga z przed kilku lat?

panasonic as650 jest na matrycy IPS ( gorszy kontrast,lepsze kąty)... jest jeszcze as640 na matrycy VA ( lepszy kontrast, gorsze kąty)...

...oczywiście oled jest poza konkurencją...czyli najlepsza czerń ( nie ma lepszej, czerń nieskończona)...

...to ma być Twój główny tv więc pomyśl o fullhd oled...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.