Skocz do zawartości
IGNORED

jaki TV kupić 55-60 cali


fxx

Rekomendowane odpowiedzi

Jak serio traktujesz te 8 tysięcy to poleciłbym Philipsa 9109, a te tańsze w swojej kwocie też są okej. Nie powinieneś mieć problemów z czernią, warto jeszcze dodać, że funkcją ambilighta jest poprawienie czerni, dzięki zabiegowi optycznemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak serio traktujesz te 8 tysięcy to poleciłbym Philipsa 9109, a te tańsze w swojej kwocie też są okej. Nie powinieneś mieć problemów z czernią, warto jeszcze dodać, że funkcją ambilighta jest poprawienie czerni, dzięki zabiegowi optycznemu.

ale teh Philips lepszy od OLEDa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to jak porównywać AS650 do OLED'a :)

 

to znaczy???? który lepszy?

 

Ja nie chcę się bawić w testy i porównania, to mogę w audio ale w tv?

film oglądam raz a muzyki słucham cały czas..

 

dlatego Waszej światłej rady oczekuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy???? który lepszy?

OLED nie ma sobie równych w świecie LCD, AS650 to TV który nawet w zestawieniu LCD nie powala, ot taka rozsądna budżetówka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OLED nie ma sobie równych w świecie LCD

 

Ja bym powiedział, że OLEDy to zupełnie inny świat niż LCD :) Jeśli ktoś chce wydać na telewizor 8 tys. zł to nie brałbym już LCDka, chociaż zgadzam się, że Ambilight świeci pięknie :) Ale to ciągle telewizor ze starymi "grzechami" technologii LEC. Takie porównanie OLED wygrywa w cuglach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zapytać o ten Panasonic 60AS650E? Chciałbym 60 cali do 5 tys a widzę, że chodzi teraz za 5 tysi.. Warto ten tv? Czy pod gry będzie ok?

650 jak na swoją cenę jest ok, 640 ma lepszy kontrast (i kolory) ale to matryca VA.

 

Ja bym powiedział, że OLEDy to zupełnie inny świat niż LCD :) Jeśli ktoś chce wydać na telewizor 8 tys. zł to nie brałbym już LCDka, chociaż zgadzam się, że Ambilight świeci pięknie :) Ale to ciągle telewizor ze starymi "grzechami" technologii LEC. Takie porównanie OLED wygrywa w cuglach...

pozostaje kwestia żywotności, najpierw straszyli a teraz cisza :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje kwestia żywotności, najpierw straszyli a teraz cisza :)

 

Żywotność to 30000 godzin, czyli realnie jakieś 8 lat oglądania. Do tego czasu technologia i tak się zmieni o 180 stopni, więc who cares? :P A straszyli już w zeszłym roku, od tego czasu klienci kupili pewnie na świecie z kilkaset tysięcy OLEDów i jakoś nie widać informacji o bad pixelach czy spadku jasności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, czyli w sumie do gier lepszy byłby ten AS650E?

Dwa te modele sa dobre do gier.... ja osobiscie kupiłem własnie dla synka 55"as640....640 ma, tak jak fetek napisał, lepszy kontrast i kolory, ale gorsze kąty.... mnie kąty nie interesują bo u mnie widz jest na wprost..... i cena jest spoko 2799 ( Morele.net)... odbiorę go w pkt. odbioru osobistego podłaczę na miejscu pena z planszami i sprawdzę jak wielki clouding posiada... jest taka mozliwość jak odbieramy w pkt. odbioru osobistego... jesli coś bedzie nie halo to go nie wezmę lub poczekam na nastepny egzemplarz...

 

Tutaj masz test tylko że 48" :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa te modele sa dobre do gier.... ja osobiscie kupiłem własnie dla synka 55"as640.

Lepiej wygoń synka na podwórze niech pogra w piłkę z kolegami, albo zapisz go do jakiegoś klubu. "Gra" na komputerze tylko degeneruje. Wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Ciebie piernik Lechu ;-)

Czasy się zmieniają. Teraz modny jest e-sport ;-)

Wiem, widziałem w TV jakieś zawody z dużą publiką i sporymi nagrodami no i oczywiście wpatrzonych z wytrzeszczem oczu w ekrany uczestników. Sorry, młody organizm na etapie rozwoju potrzebuję innych doznań niż siedzenie w stresie przed komputerem, ale oczywiście to tylko moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 100% rajcę. Niestety świat wokół nas się zmienia i nic z tym nie zrobimy.

Nasze dzieci mają już inną budowę mózgu niż my ;-) Ewolucja ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wygoń synka na podwórze niech pogra w piłkę z kolegami, albo zapisz go do jakiegoś klubu. "Gra" na komputerze tylko degeneruje. Wszystko.

...Mój Pierworodny ma jedenaście lat, w gry telewizyjne gra nie często... od pięciu lat trenuje piłkę nożną z poważnymi sukcesami, jest bardzo wybiegany, generalnie na zawodach miedzy szkolnych jest zawsze na pudle i dotyczy to krótkich i dłuższych dystansów :)... z racji tego że wyprowadziłem się z miasta i mieszkam wśród lasów i łąk, mam "troszkę" wiecej terenu i zrobiłem także mini boisko do gry w piłkę 40x30m,,, wiec drogi Lechu moje dziecko jest sportowcem w całym tego słowa znaczeniu i nie musze się martwić że czasem usiadzie i pogra przed tv... :) ;) Z racji tego że ja też zajmuję się sportem do dzisiaj ( teraz już amatorsko) zaszczepiłem w moim dziecku pewne nawyki i w odpowiedni sposób Nim kieruję...

...Jestem z Niego bardzo dumny... chociaż do książki nie lubi siadać... ale ja tez nie lubiłem... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pięciu lat trenuje piłkę nożną z poważnymi sukcesami, jest bardzo wybiegany, generalnie na zawodach miedzy szkolnych jest zawsze na pudle i dotyczy to krótkich i dłuższych dystansów :).

No to w porządku. Tak trzymać :-).

mam "troszkę" wiecej terenu i zrobiłem także mini boisko do gry w piłkę 40x30m,

Tylko pozazdrościć :-)

moje dziecko jest sportowcem w całym tego słowa znaczeniu i nie musze się martwić że czasem usiadzie i pogra przed tv..

To prawidłowa droga rozwoju. Nic dodać nic ująć.

chociaż do książki nie lubi siadać... ale ja tez nie lubiłem.

Też tak miałem, ale były impulsy w tej dziedzinie pozytywne ("napady" czytania). Teraz jest gorzej :-(.

 

Nasze dzieci mają już inną budowę mózgu niż my ;-) Ewolucja ...

Trzeba próbować to zmieniać nie w 100% bo komputer to codzienność zawodowa we współczesnym świecie, ale na nim ten świat się nie kończy. Brak sportu rzeczywistego za młodu przynosi negatywne efekty w późniejszych latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, w innym temacie piszecie o "powidokach" jak to jest na tym OLEDzie?

Bo jeśli ma "powidoki" to jednak szybkość matrycy jest pod znakiem zapytania.

A już byłem przekonany o zakupie OLEDa :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często piszę o tej plazmowej przypadłości... pytałem kolegi @AdamoD ,posiada On oleda ale takowe jeszcze u niego nie wystąpiły bo widocznie mało ogląda programów siejących tą "matrycową ospę"... i może nawet nieświadomie używa Swojego oleda jak należy żeby ospa nie wystąpiła... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy o swoim modelu może powiedzieć to samo. Ale sprawdź czy inny ma takie same warunki jak Ty i takie same potrzeby i oczekiwania.

Jeden lubi pomidorową a drugi rosół i każdy będzie zachwalał że to jest najlepsza zupa.

 

Oled ma się bardzo dobrze jak się korzysta z niego jak z telewizora. Katowałem go tydzień i nie udało mi się wypalić powidoków.

Możesz śmiało wybierać Oleda.

Jeśli zamierzasz korzystać z niego jak z monitora to wówczas możesz go wypalić - podobnie jak z plazmami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień troche mało na ocenę. Gier nie używam ale tvn24 oglądam często choć głownie filmy. I dalej sie waham czy led samsunga 9000 czy ten oled lg 930

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze JS8500.

Tańszy od 9000 a niewiele się różni. Pamiętaj, że One Connect w serii 9000 ma wiatraczek ... niby nic a jednak ... ;-)

 

Ze swojej strony szczerze polecam serię JS Samsunga. Telewizja na tym TV wygląda zupełnie inaczej ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yodas, dzięki za podpowiedź, chyba w takim razie wybiorę tego Panasonica 55" AS640. Też będę siedział na przeciwko, więc kątami aż tak się nie przejmuję. Kolory za to chcę mieć dobre. No i cena, nie powiem, przyjemna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yodas, dzięki za podpowiedź, chyba w takim razie wybiorę tego Panasonica 55" AS640. Też będę siedział na przeciwko, więc kątami aż tak się nie przejmuję. Kolory za to chcę mieć dobre. No i cena, nie powiem, przyjemna :)

To się spiesz ..... bo to towar deficytowy.... nowe modele panasa np.cs630 jest niezaciekawy sądząc co posiadacze piszą o jego dse i takich tam....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele Panasonica grają gorzej jak Thomsony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do czego to doszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No i zdążyłem:):):) Zdecydowałem się w końcu na as640 panasa i jestem całkiem zadowolony. Rzeczywiście kontrast, płynność i kolory bardzo fajne. Input-lag mógłby być jeszcze niższy, ale daje radę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zdążyłem:):):) Zdecydowałem się w końcu na as640 panasa i jestem całkiem zadowolony. Rzeczywiście kontrast, płynność i kolory bardzo fajne. Input-lag mógłby być jeszcze niższy, ale daje radę.

Za taką kaskę nic lepszego nie ma....chyba jeden z ostatnich egzemplarzy wyrwałeś?.... ile teraz taka przyjemność kosztuje....?. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.