Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do 1kPLN. Komercja czy DIY?


maxiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoję przed problemem wymiany swojego DACa na lepszy. Obecnie jest to audinst mx-1. Założeniem jest aby mógł być wykorzystany jako PC-DAC po usb (i to będzie jego głowne przeznaczenie) ale alternatywnie jako zewnętrzny dac do CD (Arcam alpha 7SE). Minimum to obsługa plików 24/192, wyżej nie trzeba ale te 192 zawsze warto mieć. Musi mieć też wejście usb i albo optyk albo coax (chociaż wolałbym optyka, bo takie też mam w kompie, nie wiem jakiej jakości i chcę z tym poeksperymentować. Dobrze by było aby ewentualnie niewielkimi kosztami dało się to to podkręcić jakimś tuningiem, ale to akurat najmniej ważne, jeśli będzie dobrze grać. i własnie jak to ma grać, Mój ideał dźwięku to najszersza możliwa scena, najlepsza lokalizacja źródeł pozornych, detalizm do granic wytrzymałości, nawet jeśli ma to być jak to niektórzy określają "sterylny" przekaz (ale nie ostry). Ma wyciągać z nagrania tyle ile się da, najmniej ujmując czy dodając.

I teraz co to ma być? Czy konstrukcja DIY, czy jakieś rozwiązanie komercyjne? zastanawiam się nad nostromo 5, mam też do wyboru rdac w swoim budżecie (w górnej granicy) bo szukam do 1000 PLN no i oczywiście wszystko co dostępne w tej cenie. chyba że rozwiązania diy są lepsze w tej klasie cenowej.

Co polecacie? co powiecie w temacie?

Czekam na opinie i odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diy, lampa - jaka kolwiek firmowka za ta cene mija sie z sensem

 

tak znalezione na szybkosci

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

trzeba posluchac, ale zaloze sie ze mozna sie dogadac na odsluch ze sprzedajacym, jak nie podejdzie mozna zwrocic takie sa zasady allegro

 

ps. jak to co napisal pan w aukcji w opisie jest prawda to ten dac moze naprawde niele grac!!! ja bym bral

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szeroka scene to pcm 1702 lub 1704, ale to nie Twoj budzet. Poza tym delikatnie ociepla, przynajmniej moj 1702. Dodatkowo 1702 dziala na 192/24, ale gra 192/20. Choc to nie ma znaczenia porownujac do mojego ak4490 ktory ma 768/32 :-). Ak bardziej neutrapny z super basem i z wezsza ale glebsza scena. Komercja to pojscie na latwizne i za tak samo wydane pieniadze dostaniesz duzo duzo mniej. Poza tym dac diy ktory bedzie mial usb i coaxa albo optyczne to pewniaki sa drogiego. Np. Dac waldiego na 1704 w zakladce diy na tym forum. Jednak to juz najwyzsza polka:-) cos za cos, gotowce sa ok, ale tylko jak sie nie bierze pod uwage diy, albo jak sie zamierza strzelac slepo w jakiegos chinczyka z ebaya.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że za 1300zł masz Musical Fidelity V90 DAC

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-v90-dac-v90-dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie jest też kilka urządzeń Audio Gd, które jakością dźwięku wyróżniają się mocno na + w stosunku do konkurencji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pattrząc ogólnie, DIY (w dobrym układzie itd.) jest lepsze niż komercyjne urządzenia (nawet, albo może i głównie używane)? Bo nie wiem czy zaczynac się rozglądać za kimś kto mógłby mi coś takiego złożyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym budrzecie tylko DiY podeslalem ci linka, umow sie i przetestuj jesli wciaz jest na sprzedaz.

Ktos zrobil calkiem przemyslana konstrukcje na drogich elementach przewyzszajacych jak widze cene sprzedzazy, bo za diy nie bierze sie duzych kwot.

 

pewnie sprzedawca chce zrobic cos nowego bo gonienie kroliczka jest w tej materii nieodzowne!!! ;]

 

ps tutaj masz formowke n tej samej kosci ktora kosztuje 2tys nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, bo szukam w podobnym budżecie. Warto brać nowy rDAC w wersji wireless z europejskiej dystrybucji za ok 1000zł? Opinie bardzo dobre szczególnie po dokupieniu lepszego zasilania. To ma być mój pierwszy DAC z prawdziwego zdarzenia więc też kusi duża ilość wejść do zabawy z różnymi transportami.

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy pattrząc ogólnie, DIY (w dobrym układzie itd.) jest lepsze niż komercyjne urządzenia (nawet, albo może i głównie używane)? Bo nie wiem czy zaczynac się rozglądać za kimś kto mógłby mi coś takiego złożyć

 

Szukaj starych z wysokiej półki albo wrecz hiendowych dacy to najlepsza droga. Ja kiedyś za niewiele ponad 1kzl nabyłem hiendowego northstara po i2s gra bardzo dobrze po coaxialu trochę słabiej ale przebil diy waldiego na pcm1704 a llepiej do 2tys z diy i tak nie uzyskasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj starych z wysokiej półki albo wrecz hiendowych dacy to najlepsza droga.

Niby racja ale takie stare kości nie mają wspólcześnie patrząc ani jakichś super parametrów (bo tak jak pisałem 24/96 to absolutne minimum, tak naprawdę to jeśli jest poniżej 24/192 to już nie jest za fajnie, bo taką muzykę jeszcze mam, ale wyżej nic, także wolałbym te 24/192 mieć, a starsze DACi tego nie obsługują) ani super ceny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejendowy DAC to nie parametry tylko świetny dźwięk a ten uzyskasz już w 100% na 24/48.

Materiał 24/96 i wyżej niczego nie wnosi ponad 24/48.

Czytaj co piszą starsi stażem forumowicze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakie starsze konstrukcje "hi-endowe" polecacie które są do zdobycia w tym budżecie (do powiedzmy 1300 PLN)?

 

i co sądzicie o lampucerze maxi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem porównanie daców w cenie 1k,fabryczny m2tech hiface dac,oraz diy pcm1794,z konwerterem jarkac,oraz torem lampowym,do tego daca nie szczędziłem na częśći,właśćicielowi m2tech było troche przykro,że jego dac nie miał szans,Wadą produktów diy jest małe zainteresowanie odsprzedażą,z uwagi że jest dużo gniotów konstrukcyjnych(niewypałów).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niby racja ale takie stare kości nie mają wspólcześnie patrząc ani jakichś super parametrów (bo tak jak pisałem 24/96 to absolutne minimum, tak naprawdę to jeśli jest poniżej 24/192 to już nie jest za fajnie, bo taką muzykę jeszcze mam, ale wyżej nic, także wolałbym te 24/192 mieć, a starsze DACi tego nie obsługują) ani super ceny

 

Sa i 24/192chociażby ten o ktorym wspomniałem. Ale uzyskanie dobrego dźwięku nie zmieniło się tak jak kiedyś tak i teraz tylko dobre (czytaj zazwyczaj drogie) grają dobrze i to nie ważne ile lat mają. Oczywiście w dacach jakis tam postęp sie dokonał ale jest on głównie w nowych sposobach podłączenia czy wyzszej częstotliwości probkkwania czy mniejszej wrażliwości na jakość transportu (oczywiście transport jak mial tak ma znaczenie). Ale w jakości dźwięku wciąż tani gra tanio a dobre kosztują. Za 1.5khz można kupić northstara np albo jakiś plastik chiński grajacy tak jak kosztuje czyli slabo. Za 2.5 można np kupić już nawet marka levinsona a to już gorna polka albo coś przyzwoitego ale jeszcze nie dobrego nowego. A diy jak to diy problem z odsprzedaża i wcale nie tak łatwo zrobić dobry no chyba że audio surgery mcgywera za okolo 3.5tys tego słuchałem i gra dobrze. Przy oozostalych można lepiej w uzywce trafić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

chwilowy brak działalności w audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukaj starych z wysokiej półki albo wrecz hiendowych dacy to najlepsza droga. Ja kiedyś za niewiele ponad 1kzl nabyłem hiendowego northstara po i2s gra bardzo dobrze po coaxialu trochę słabiej ale przebil diy waldiego na pcm1704 a llepiej do 2tys z diy i tak nie uzyskasz.

 

A któż składał daca Waldiego i o której wersji mówisz? Nie twierdzę, że to nie możliwe, ale przy tej ilości informacji to niezbyt wiarygodna wypowiedź. Poza tym, jak się słucha z komputera to dac to jeden czynnik, ale konwerter czy izolator to zdecydowanie druga bardzo istotna sprawa:-) Coś za płytko.. Nazwałbym Twoje wypowiedzi delikatnie rzecz ujmując - niepełnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.