Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam 9 ... jakie kroki na przód ?


Kamil Ełk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest coś sensownego do 2,5 tys zł aby zmienić arcama 9 na coś co da więcej przyjemności z muzyki do kwoty 2,5 tys zł pod wysterowanie Dynaudio 42 ? Tak by poczuć skok jakościowy bez cieni wątpliwości. Obecny zestawienie : CD Philips DVP 9000s > VDH 102> Arcam 9> VDH The Wind> Dynaudio 42. Kolumny w niedalekiej przyszłosci zamierzam zmienić na focus 110 (kupił bym w obecnej chwili jednak nie ma okazji ) a więc jak wynika z forum jaśniejszych niżeli Dynaudio 42. Domyślam się że po tej kwocie wiele spodziewać się nie można zeby zmiana była w każdym aspekcie dzwięku, dlatego zakładam że w aspektach analitycznych dzwięk przyszłego wzmacniacza trzymałby poziom minimum tego który ma arcam zaś na poprawie bardziej zależało by mi na różnobarwności barw, masie, teksturze, bardziej podoba mi się wypełnione, masywne ocieplone brzmienie niżeli odelżone, lekkie . Po lekturze forum wpadł w oko Musical Fidelity A2, czy poradziłby sobie z Audience 42 nie gorzej niżeli arcam ? Z pojedynczych opinii wynika że dawał radę z Audience 50. Może jakiś inny wzmacniacz ? Jako że tylko z jednym wzmacniaczem miałem możliwość porównać arcama to nie wiem jaki ma on swój charakter nie sposób mi go określić bez tła innych wzmacniaczy . Dlatego proszę o pomoc :) na co by tu zmienić żeby słuchało się przyjemniej w swoim guście brzmieniowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miało by być cieplej oraz mocniej/dosadniej jak arcam to Yaqin MC10L zostaje bezkonkurencyjny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miało by być cieplej oraz mocniej/dosadniej jak arcam to Yaqin MC10L zostaje bezkonkurencyjny.

 

wpadłem już wcześniej na jego trop na forum, opinie użytkowników bardzo zachęcają w szczególności że opis zalet trafia w moje gusta, tylko mam obawy czy uciągnie te małe monitory bo jak czytam ciężko znaleźć lampę do dynaudio. Dziękuję za propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadłem już wcześniej na jego trop na forum, opinie użytkowników bardzo zachęcają w szczególności że opis zalet trafia w moje gusta, tylko mam obawy czy uciągnie te małe monitory bo jak czytam ciężko znaleźć lampę do dynaudio. Dziękuję za propozycje.

 

Spróbuj a się przekonasz, nie jest to specjalnie drogi wzmacniacz. A z odsprzedażą nie będzie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa do dynaudio to dość ryzykowne bo to wymagające kolumny ja mogę polecić do rozważenia Roksan Kandy K2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miało by być cieplej oraz mocniej/dosadniej jak arcam to Yaqin MC10L zostaje bezkonkurencyjny.

Nie żebym się czepiał, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Kiedyś z ciekawości zajrzałem do zakładki lampa. W wątku poświęconym polecanym Yaqinom przeczytałem:

"po zakupie Yagina zalecana jest modernizacja (dalej lista chyba większości elementów tego wzmacniacza) i na końcu stwierdzenie - teraz jest dobrze".

 

Absolutnie tego nie rozumiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa do dynaudio to dość ryzykowne bo to wymagające kolumny ja mogę polecić do rozważenia Roksan Kandy K2.

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią, bo, niestety, Roksan, IMO, nie należy do aż tak wydajnych prądowo wzmacniaczy, jak to się często czyta w prasie. I zarówno Caspian, jak i tym bardziej, tańszy Kandy.

A Dynki 42, 52 czy 110 to jednak nie Special 25 i nie obawiałbym się tak bardzo tej lampy.

Oczywiście lampa lampie nierówna, a dystrybutor Dynek zapewne poleci Octave Audio.Tylko ta cena...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie zgodzić się z tą opinią, bo, niestety, Roksan, IMO, nie należy do aż tak wydajnych prądowo wzmacniaczy, jak to się często czyta w prasie. I zarówno Caspian, jak i tym bardziej, tańszy Kandy.

A Dynki 42, 52 czy 110 to jednak nie Special 25 i nie obawiałbym się tak bardzo tej lampy.

Oczywiście lampa lampie nierówna, a dystrybutor Dynek zapewne poleci Octave Audio.Tylko ta cena..

Są dobre lampy i są dobre tranzystory więc autor wątku musi posłuchać kilku z nich by po Arcamie nie poczuć niedosytu w dźwięku. Pozostają odsłuchy na a42 ja mogę dodać że słuchałem ich kiedyś na Coplandzie csa28 i pięknie grały :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrkrak avatar masz z revolution XT?

To moje może nie najładniejsze ale pięknie grające tannoy sensys dc2 :))

 

a Musical Fidelity też może być nie twierdze, że nie to i tak trzeba posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale pięknie grające tannoy sensys dc2 :))

Pamiętam te kolumny doskonale.

Sa nieco słabe mocowo ale faktycznie graja bardzo dobrze. Ze zdjęcia widać że jednak ten Dual Concentric jest inaczej robiony niż w moim Revolution. Nie mam tego srebrnego pierścienia w środku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się czy z MF A3 nie zrobiłaby się papka z dzwiękiem, ponieważ mój ulubiony odtwarzacz philips dvp 9000s nie gra aż tak dynamicznie jak by się chciało, mogę pokombinować arcam-em 23t, którego jeszcze trzymam, nie wiem czy i w nowej konfiguracji by mi się spodobał bo gra mi on trochę za szczupło i nie za bogato z barwami, choć może w konfiguracji z A3 jakoś by się zszyły jego wady i zalety choćby barwa, dociążenie, i bas który jest trochę zbyt twardy na moje dynki . Albo czy może lepiej gitary se nie zawracać i uzbierać grosza by kupić np. Hegla h100. Choć jeśli cena przyzwoita A3 do jego ewentualnej odsprzedaży to ryzyko do przełknięcia. Z opinii często wynika że to muł z A3 z kolei niektórzy tego nie piszą, weź i tu bądz mądry. Kto nie kombinuje ten nie ma... czasem dodatkowego problemu a czasem rozwiązania starego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sterowałem swego czasu Dynki Audience 52 Vincentem 226 i to zestawienie myślę, że jest warte rozważenia, mamy ciepełko lampy i mozliwość wysterowania tych potrzebujących mocnych piecy konstrukcji do jakich zaliczają sie głośniki Dynaudio.

Dodatkowo jest możliwość dopasowania pod swoje gusta dźwięku odpowiednimi lampami, mnie najbardziej do moich Dynek pasowały lampy Psvane.

Odradzam w takiej kwocie zakup wzmacniacza lampowego do Dynaudio, tam potrzeba dużo prądu a w tych kwotach, o których mówimy nie sposób znaleźć tak mocny i zarazem dobrze brzmiący wzmacniacz lampowy.

Chyba, że ktoś preferuje brzmienie o konsystencji budyniu i rozlazłym i nie zebranym basie, wtedy można podłączyć Dynki pod lampkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ze zdjęcia widać że jednak ten Dual Concentric jest inaczej robiony niż w moim Revolution. Nie mam tego srebrnego pierścienia w środku.

Wydaje mi się, że to te same przetworniki tylko zewnętrzny srebrny pierścień w nowszych modelach pomalowali na czarno czyli takie odświeżenie dla nowych modeli skrzynek, które bardzo ładnie się prezentują :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu kupiłem swoją pierwszą lampę, zachęcony przez nieliczne opinie, bez odsłuchu a więc w pochopności z możliwością zwrotu kupiłem Synthesis Ensemble, 30 watt 6 ohm, Pentoda, lampy EL 84. Po potencjometrze na kanał, stopniowanie skokowe . W porównaniu do Arcama 9 to granie MOCNE i dosadne dużo barwniejsze z wyraźniejszą fakturą dalej zwraca na siebie precyzja. przejrzystość i szczegółowość. Nie mam wrażenia braku wysterowania audience 42, lepiej radzi sobie z nimi niżeli arcam 9 przy którym nie narzekałem albo wydawało mi się po prostu że jest dobrze w wysterowaniu w każdym razie i z arcamem dzwięk wychodził z wytworzonej sceny niżeli z kolumn. Słuchałem na dwóch odtwarzaczach z arcamem 9 , arcam 23t i philips 9000s , wtedy w arcam 23t najbardziej brakowało mi barw i faktury w stosunku do philipsa choć ten nie miał takiej precyzji jak arcam 23t teraz z Ensemble arcam 23t gra dużo barwniej o dziwo z philipsem nie ma aż takiej różnicy w barwności w stosunku do arcam 23t, w jednym odtwarzaczu postęp w barwności jest znacznie większy, mnie to dziwi. Odczuwam że z ensemble scena jest płytsza. Pierwszy dzień odsłuchu, wiele się poprawiło, choć trzeba zaznaczyć też że to innych charakter grania tych wzmacniaczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.