Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór i podłączenie audio do zestawu RTV


prosperopro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum!

 

To mój pierwszy post więc bądźcie wyrozumiali :)

 

Napisze co mam:

TV Samsung UE46D6500 posiada wyjscia hdmi, component oraz wyjscie optyczne. 2 konsole PS3 i PS4 są podłączone za pomocą kabli hdmi i posiadają również wyjścia optyczne. TV ma funkcję Anynet+ który pozwala na sterowaniem konsoli za pomocą pilota i na odwrót, tzn, włączając konsole padem uruchamia się też TV oraz od razu przełącza się na wybrane źródło. Moim celem jest podłączenie jakiegoś zestawu kina domowego (5+1), głośników 2+1 lub soundbar, tak żeby ze wszystkich urządzeń to wykorzystać. Fajnie by było, jak by dało się sterować jednym pilotem, tzn urządzenia audio nie wymagało sterownia. Specjalnie zrezygnowałem z dekodera na poczet karty CI+ ;)

 

Ogólnie kiedyś pożyczyłem amplituner i głośniki ale wszystko podłączyłem po hdmi do amplitunera a później jednym kablem do TV. Efekt był kiepski bo jakby nie patrzeć wszystko miałem na jednym hdmi i nie działała funkcja Anynet+.

 

Teraz się zastanawiam czy np mógłbym podłączyć jakieś urządzenia audio optycznym kablem do TV i bym korzystając z konsoli lub kablówki słyszałbym dźwięk przez to urządzenie audio ?

e7589c44d71f80bb.jpg

Czy np każde urządzenie musiałbym podłączyć optykiem, lub w jakiś inny sposób?

Co polecacie z urządzeń tego typu? Lepsze soundbary czy np zestawy 2.1?

Budżet to 2000zł ogólnie może być jak najmniej. Coś co fajnie gra i warto zainwestować. Co polecacie do podłaczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Wszystko zależy od tego jaki system wybierzesz. Jeśli będzie to amplituner, wówczas wszystko podłączysz do amplitunera. np. za pomocą kabla HDMI a dopiero od niego jednym do telewizora.

Jeśli będzie to z kolei soundbar czy amplituner stereo, możesz podłączyć kablami cyfrowymi coax/optyk.

Starsze modele Samsunga (Twoja seria D mozliwe ze do nich należy), miały możliwość wyjść dźwiękiem 5.1 z podłączanych źródeł za pomocą złącza optycznego. Jesli jednak i tak myślisz o systemie 2 kanałowym to podłączenie może w najlepszy sposób ograniczyć Ci kable.

 

Z nowych urządzeń proponuję rozwiązanie, amplituner stereo Yamaha RS 201 + kolumny Yamaha NS 555 lub Indiana Line Nota 550.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na twoim rysunku możesz to połączyć za pomocą dowolnego amplitunera KD. Druga możliwość jest taka, że zamiast łączyć TV z amplitunerem podpinasz każdą konsolę osobnym optykiem bezpośrednio do amplitunera. Plusem takiego rozwiązania jest krótsza ścieżka sygnału, natomiast minusem konieczność przełączania na pilocie wejść w ampli w zależności od tego której konsoli w danym momencie używasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu Edifier Głośniki S730

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mają wej. optyczne więc podłączenie jak na Twoim rys. a są bardziej uniwersalnym rozwiązaniem niż soundbar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź w miarę szybko ale byłem nieobecny i nie mogłem odpisać.

 

znalazłem coś takiego w manualu:

"DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL)

x Po podłączeniu cyfrowego systemu audio do gniazda DIGITAL AUDIO OUT (OPTICAL), zmniejsz

poziom głośności w telewizorze i systemie.

x Dźwięk 5.1 jest dostępny, gdy telewizor jest podłączony do urządzenia obsługującego ten standard.

x Kiedy odbiornik (kino domowe) jest włączony, emitowany będzie dźwięk przesyłany przez złącze

optyczne telewizora. Gdy w telewizorze odbierany jest cyfrowy obraz antenowy, do zestawu kina

domowego będzie przesyłany dźwięk 5.1-kanałowy. Gdy źródłem jest urządzenie cyfrowe podłączone

przez HDMI, takie jak odtwarzacz DVD / Blu-ray / odbiornik telewizji kablowej / dekoder telewizji

satelitarnej (STB), odbiornik kina domowego będzie emitował jedynie dwukanałowy dźwięk. Jeśli

chcesz korzystać z dźwięku 5.1-kanałowego, podłącz cyfrowe wyjście dźwięku z odtwarzacza

DVD / Blu-ray / odbiornika telewizji kablowej / dekodera telewizji satelitarnej (STB) bezpośrednio do

wzmacniacza lub zestawu kina domowego"

 

Czyli jak dobrze rozumiem nie usłyszę 5.1 do kiedy nie podłącze każdego urządzenia po optyku do amplitunera. Chyba...

 

@S4Home czy Yamaha RS 201 czy wiesz jak wygląda przełączanie miedzy źródłem dźwięku w tym sprzęcie? Czy np automatycznie go wykrywa? Z poziomu konsol i TV jest możliwość wyboru źródła odtwarzania dźwięku. Czy np jak bym uruchomił konsole to od razu dźwięk by leciał z konsoli na amplitunerze czy musiałbym wziąć pilota do ręki wybrać źródło dźwięku i dopiero cieszyć się dźwiękiem.

 

Ogólnie poczytałem na temat dźwieku przestrzennego 5.1 i raczej bardzo sporadycznie bym z niego korzystał. Zostaje przy 2.1!

 

@gonarek co masz na myśli mówiąc "Plusem takiego rozwiązania jest krótsza ścieżka sygnału". Czy jako zwykłego śmiertelnika który słyszy różnice między słuchawkami esperanzy a sennheisera ma jakiś wpływ?

 

W sumie to jeszcze wpadłem na pomysł czy istnieje coś takiego co np odtwarzało by muzykę z spotify bezprzewodowo? np po bt lub wifi? Po kablu to nie ma problemu ale fajnie by było włączyć muzykę prosto z telefonu w drugim pokoju ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotkrak fajne te głośniki trochę poczytałem o nich. Nawet mocno się zastanawiam. Czy inne głośniki np. podłogowe duże stojące z czasem da się do nich podłączyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inne głośniki np. podłogowe duże stojące z czasem da się do nich podłączyć?

Raczej nie, gdyż zestaw Edifier S730 (jak i inne tego typu) jest tak zrobiony by mógł zapewnić dobry dźwięk a zestrojono go tak że dwa głośniki są satelitami więc nie przenoszą basu dlatego dużych głośników nie ma sensu do niego przypinać.

Jeśli myślimy o dużych skrzynkach to pozostaje nam rozwiązanie: wzmacniacz lub amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzięki śliczne za odpowiedź. :)

 

no to teraz kilka pytań od laika:

Czy jak połączę TV optykiem z S730 to głośność dźwięku będzie kontrolowana za pomocą pilota od TV po ustawieniu głośności w Edifierach?

Czy istnieje coś podobnego do S730 tylko z dużymi czarnymi kolumnami i dodatkowo z Bluetoothem? (może być zestaw tak jak zaproponował @s4Home, Yamaha rs201 ale ona optyka nie ma)

Wiem że już wymyślam i zachowuje się jak typowy klient MediaMarktu... ale fajnie by było posiadać te rzeczy zwłaszcza że pewnie posłużą kilka dobrych lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba wiem juz czego chce. Potrzebuje zestawu 2.1 z bluetoothem z hdmi i funkcją ARC lub/i CEC kompatybilny z anynet+ od Samsunga. Może to być Soundbar fajnie grający lub cos w stylu s730 albo amplit. z głośnikami. Ktos mógłby cos zaproponować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chyba wiem juz czego chce. Potrzebuje zestawu 2.1 z bluetoothem z hdmi i funkcją ARC lub/i CEC kompatybilny z anynet+ od Samsunga. Może to być Soundbar fajnie grający lub cos w stylu s730 albo amplit. z głośnikami. Ktos mógłby cos zaproponować?

To znowu ja :)

W takiej sytuacji może warto rozważyć soundbara Samsunga:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o graniu takich sound barów? przeciętnemu kowalskiemu wystarczą w porównaniu do tego co oferuje TV z 10W głośnikami? Czy np szukać jeszcze czegoś innego? Budżet miałem trochę większy ale właśnie na takich funkcjach mi zależy. Nie lubię szuflować 7 pilotami ;)

 

Osobiście lubię posłuchać dobrej muzyki na fajnym sprzęcie raz miałem okazje słuchać muzyki na denonach ahd7000 u znajomego to słyszę różnicę między moimi słuchawkami za 500 zł a jego za 5000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem z tych co sie przejmują opiniami ale... :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czym się różni wersja F750 od H750? Raczej gość nie ma dobrego zdania o soundbarze jeśli chodzi o dźwięk. Raczej się tym totalnie nie przejmuje bo to co dla jednych jest sufitem dla innych jest podłogą. Ktoś z użytkowników jest w stanie powiedzieć czy warto wydać kasę na h750 - które praktycznie spełnia wszystkie moje wymagania?

Jeszcze znalazłem coś takiego HW-J650 ale ciężko znaleźć jakąś sensowną opinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o graniu takich sound barów? przeciętnemu kowalskiemu wystarczą w porównaniu do tego co oferuje TV z 10W głośnikami?

Moje zdanie podsumowujące:

Soundbar zawsze będzie słabszy w sensie muzycznym i stereofonii (taka budowa) więc musisz wybrać co jest ważniejsze:

1. Wszystkie funkcje dodatkowe i specyficzna budowa

2. Dobry dźwięk

Można stwierdzić że takie Edifier S730 zagrają 2x lepiej od tych wszystkich soundbarów, a jeszcze lepiej amplituner z 2 tradycyjnymi kolumnami + ewentualnie subwoofer. Wszystko kwestia priorytetu i oczywiście kompromisu na jaki jesteśmy skłonni pójść.

Ja osobiście wolę porządnie grający sprzęt kosztem wyglądu i trochę funkcjonalności więc każdy musi podjąć taką decyzję już sam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.