Jump to content
IGNORED

Jaki wzmacniacz do subwooferów sztuk dwa.

Rommie

Recommended Posts

Witam.

Może ktoś ma jakiś pomysł na tani i nie koniecznie ładnie grający wzmacniacz lub amplituner do napędzenia tylko i wyłącznie dwóch subwooferów lewy i prawy kanał.

Subwoofery mają moc max RMS 230WAT czyli wzmacniacz powinien mieć około 100WAT RMS przy 8ohm.

Mam już kilka faworytów ale z chęcią poznam Wasze zdanie.

Pozdrawiam.

Dla tego chcę wzmacniacz który będzie napędzał te dwa subwoofery czyli zrobi z nich tak jakby aktywne ;) z tym że wzmacniacz będzie stał u mnie na szafce.

np: Pioneer A-401 lub Pioneer A-66X.

Głośniki to huston acoustic więc żadna jakość i żadna firma po prostu tak zwana przez niektórych "dopała basu w czasie oglądania filmu" do niczego więcej to służyć nie ma.

Wiem że to głupi pomysł ale takowe mam i leżą w szafce się kurzą, to pomyślałem by je jakoś niedużym nakładem kosztów wykorzystać.

Głośniki bez obudowy - budę jakąś skleję dla nich tylko zastanawiam się czy to ma sens ...

No to będziesz jeszcze potrzebować do tego jakąś zwrotkę lub filtr dolnoprzepustowy, żeby ci wysokie częstotliwości nie przegrzewały cewek.

Ale moim zdaniem to bezsensowna robota. Jak już faktycznie chcesz coś podłubać samemu, to zbuduj na bazie tych głośników jeden subwoofer ale aktywny. Projektów w sieci trochę jest.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.