Skocz do zawartości
IGNORED

Wielki projekt ponad wszystkie.


areczek

Rekomendowane odpowiedzi

Tworzony przeze mnie głośnik nie jest repliką,klonem ani innego rodzaju powieleniem projektu.

Dlaczego?Ponieważ taki projekt nie jest dostępny!

Jest to w pełni opracowana przeze mnie idea,wzorowana na uznanym produkcie,a mająca za wzór model przedstawiany na fotografiach.

Ten produkt,to wszech kierunkowy głośnik o najszerszej charakterystyce kierunkowej dostępnej po dziś dzień.

Uważany jest za majstersztyk myśli technicznej,technologicznej oraz wykonania.

Genezą mojego śmiałego zamysłu jest chęć zbudowania wyjątkowej konstrukcji która stoi ponad innymi.

 

W temacie ukażę wybrane informacje z przebiegu pracy.Większość danych pozostanie moją osobistą wiedzą.

 

Życzę ciekawej lektury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genezą mojego śmiałego zamysłu jest chęć zbudowania wyjątkowej konstrukcji która stoi ponad innymi.

 

 

Standy na dowolny wymiar kupisz bez problemu ... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza nic nowego i rewelacyjnego ( mam na myśli zasade działania).. Rewelacyjne za to i duże,ogromne wyzwanie to użyte materiały,dobór ich i procesy obróbki,produkcji. Sztywność,masa,podatność i cała reszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotnie,zasada działania jest cholernie prosta ale nikt poza nimi jej nie wcielił w życie.Można mówić więc,że jest wyjątkowa.

Niczym nowym też nie jeśli przyjąć,że zamysł jest tak stary jak pierwszy głośnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkim na świecie najlepiej graja cebule, wiec nie każdy ma ciśnienie na ich kopiowanie od Niemiaszków. Tak czy siak, póki co, trzeba czekac na wiecej konkretów z Twojej strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa jakość na Audiostereo WIS o NICZYM

Bedę coś robił ale nic nie powiem ze to będę pisał :)

No o ile wpisy z gupy pisze bzdury bo się nieznam OK rozumiem, Opisywanie VooDooo audio głupie bo głupie ale rozumiem (mieszanka nie znania sie z próbą jakąs taką poznania) OK też do ogarniecia.

Ale wpis o niczym no pisze jedno Głośnik :) co już ostro wali po oczach (bo autor widać ze sie nie zna) bo nie głośnik tylko zestaw głośnikowy od bidny nazwa kolumna też ujdzie ....

i ten tekst:

W temacie ukażę wybrane informacje z przebiegu pracy.Większość danych pozostanie moją osobistą wiedzą.

 

Jak masz marudzić to nie marudź :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meloV8

Nie masz ciśnienia na cebulki,to sobie odpuść.Nie zmuszam do zbudowania.

Żadnej kopii nie mogłem zrobić bo nie miałem jakiejkolwiek dokumentacji od szkopów.

 

max-bit

Części informacji nie udzielę bo to moje opracowanie i mój temat.Zrobię jak zechcę.

Możesz marudzić,wedle potrzeb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak chcesz coś pokazać to pokaż finał, a nie jakieś Pismakowanie

Takie bredzenie

cyt:

"Jest to w pełni opracowana przeze mnie idea,wzorowana na uznanym produkcie,a mająca za wzór model przedstawiany na fotografiach.

Ten produkt,to wszech kierunkowy głośnik o najszerszej charakterystyce kierunkowej dostępnej po dziś dzień"

 

Jest w dobre w czasopismach, a to forum DIY a nie reklama zresztą NICZEGO.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy, zwłaszcza na szkicową informację o co chodzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Siemasz mała, wpadniemy do mnie posłuchać radia? mam nowy audiofilski kabel antenowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz coś do pokazania to to pokaz a nie tylko piszesz, i piszesz a konkretów zero.

 

Zrobisz coś ciekawego co będzie działało - brawo, jak pomysł będziesz miał dobry może zarobisz miliony - ale na razie to tylko gadanie....

 

Ja też Robię teraz dziwne kolumny i jakoś nie chwalę się tym pisząc, nie wiem napięcie chcesz wprowadzić?

 

Jak ja skończę to pokażę albo i nie , nie wiem zastanowię się co Wam pokażę a czego nie... - gadanie bez sensu bez podparcia konkretami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecyduję co zamieszczę

Jak do tej pory to chwalisz się że NIC nie zrobiłeś i NICZEGO nie ma to i pewnie też nie gra :)

Chyba letnie temperatury dają znać o sobie , sezon ogórkowy w pełni :)

 

napięcie chcesz wprowadzić?

 

Jak ja skończę to pokażę albo i nie , nie wiem zastanowię się co Wam pokażę a czego nie...

 

To ja też się pochwalę :)

 

Napięcie mam

Siedzę właśnie na tronie z lapciakiem na kolanach :)

Jak skończę to się zastanowię czy Wam pokażę :)

I nawet gra :)

O przepięknym zapachu nie wspomnę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kultura nakazuje po prostu czekać aż autor zamieści treść.

Niektórzy zmuszają mnie do dodania kompletnego opracowania.Ta kwestia bez komentarza.

 

gucio.

 

Przeczytaj jak stanowi wstęp do tematu.Wyraznie napisałem-Ukarzę wybrane informacje.

Nie zdąrzyłem nawet pierwszego posta wrzucić bo inni wiedzieli za mnie jakie informacje ukazać;-)

 

Poczekam troszeczkę aż wniesiecie coś sensownego,może opracowany projekt cebulek...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genezą mojego śmiałego zamysłu jest chęć zbudowania wyjątkowej konstrukcji która stoi ponad innymi.

Obawiam się że wiele forumowiczów nie podzieli twojego zdania z dwóch powodów. Pierwszy to taki że każda myszka swój ogonek chwali i każdy DIYowiec uważa swój wyrób kolumnopodobny za najlepszy a jeżeli takowy nie jest to zaczyna się zawiść i zgrzytanie zębami.

I po drugie to bardzo subiektywne co jest lepsze.

Już samo założenie że kolumny dookólne są lepsze od zwykłych jest sprawą bardzo dyskusyjną. Takie kolumny maja na pewno swoje zalety w postaci bardzo szerokiej i głębokiej sceny i dla wielu jest to bardzo atrakcyjny przekaz ale z tych co słyszałem maja dodatkowo bardzo rozmyte pozorne źródła dźwięku. Poza tym w wypadku takich kolumn ma bardzo mocny wpływ samego pomieszczenia na jakość dźwięku. Na pewno jest to jeszcze jedna droga do osiągnięcie audiofilskiej nirwany ale obawiam się że nie jedyna i nie do końca jestem przekonany czy nie jest to ślepa uliczka.

Zresztą istnieją prostsze sposoby do uzyskania kolumn promieniujących dookoła gdzie ma się większa kontrolę nad parametrami samych głośników. Prawda jest taka że nie łatwo jest uzyskać porządne parametry w zwykłym głośniku dynamicznym a sama konstrukcja twojego głośnika jeszcze bardziej utrudnia to zadanie.

Ale jako projekt DIY to na pewno duże wyzwanie.

Już robiłeś cebulki. Czym różni się ta o której piszesz powyżej i dlaczego ma być lepsza o poprzednich?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrzysiekA

 

Według mnie"cebulki"stoją ponad wszystkimi konstrukcjami.Ty dobrze o tym wiesz.

Nie będę wyjaśniać dlaczego dla mojej osoby są"naj"bo każdy ma wlasne"naj".

Uwarzam własną pracę za wykonana prawidłowo.Jest jeszcze co nieco do poprawy(jak zawsze zresztą),niemniej jednak,w czyimś temacie nie napisalem,że"cebulki"są najlepsze.

 

Lubię skomplikowane i niedostępne rzeczy.

Oczywiście mowa o"cebulach".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Pewnie

chce zrobić Łebulki :)

 

I można to wnioskować po :cyt "Ten produkt,to wszech kierunkowy głośnik o najszerszej charakterystyce kierunkowej dostępnej po dziś dzień.

Uważany jest za majstersztyk myśli technicznej,technologicznej oraz wykonania."

 

ZONK nie zrobisz ich nie masz (PEWNIE) ani wiedzy, ani materiałów, ani maszyn i jeszcze musisz mieć WÓR KASY :)

 

ALE, Dobra to przedstaw choć jeden projekt (czegokolwiek) co wykonałeś jakaś fotkę to w cokolwiek zaczniemy wierzyć.

 

Nie chcesz publikować projektu ok twoja sprawa ale chcesz coś pokazać to KULTURA na która się powołujesz wymagała by napisania

choćby co chcę wykonać ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie"cebulki"stoją ponad wszystkimi konstrukcjami.Ty dobrze o tym wiesz.

Powiem szczerze nie wiem co masz na myśli. Ludzie mają różne priorytety. Jak widzę dla ciebie priorytetem jest jak najlepsza przestrzenność dźwięku. Dla mniej jak najlepsza barwa. Dlatego dla mnie są istotne inne właściwości głośników. Dlatego chyba rozumiesz że nie podzielam twojej opinii że cebulki stoją ponad wszystkim. Być może mają jedną z najbardziej skomplikowanych konstrukcji ale koszem jednych parametrów cierpią inne parametry głośnika. Na pewno są to głośniki bardzo specjalizowane. Ale czy stoją ponad wszystkim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te głośniki mają jedną zaletę a później to już mają same wady.

Wystarczy popatrzeć kto je produkuje i za ile :)

Choć czy ta pierwsza zaleta (wiadomo jaka) jest aż taką ? Zaletą ? Tu też można by dywagować wg mnie nie aż taką jak by się to komu wydawało.

 

Dam choć by jedno pytanie jakie znamy taki punktowe dookólne źródło dźwięku ? No po za powietrzną eksplozja :) np. NUC-a?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie leży w cebulach samych w sobie tylko nagraniach, które są realizowane na zwykłych kolumnach, nie wspominając o technice nagrywania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwarzam własną pracę za wykonana prawidłowo.

Lubię skomplikowane i niedostępne rzeczy.

 

A ja uwaŻam, że skomplikowany to jest jedynie cel tego wątku.

Temat nadaje się do kosza ... Zero treści, bicie piany + przechwałki.

Pokaż tą swoją pracę, a jak nie masz ochoty, to nie pokazuj, ale na

litość Boską, nie zachowuj się jak cnotka-niewydymka. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki temat wątku.....

 

Jak brzmi.....

 

....

 

na tym wpis zakończono.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uprzejmie proszę użytkownika ---- bum1234 ---- o nie komentowanie powyższego postu, a z głuchymi o wpływie i budowie kabli nie ma sensu dyskutować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie"cebulki"stoją ponad wszystkimi konstrukcjami.

Miałem w sumie przyjemność uczestniczyć na wystawie w Berlinie w prezentacji firmy MBL w której brały udział cebulki hybrydowe (dół klasyczny, średnie i wysokie cebulki). Zasilanie topowe MBL. Pomieszczenie na zapleczu wystawy dobrze przygotowane (nie żaden boks). Wada - kilkanaście osób na sali. Grało to bardzo przyzwoicie, ale o jakichś specjalnych doznaniach nie było mowy. Normalny solidny dźwięk jaki słyszałem już z klasycznych głośników. Przysłowiowy "wróbelek" z nich nie wyleciał. Moim zdaniem para w gwizdek, ale inicjatywa autora wątku, również moim zdaniem, ciekawa.

P.S. Moim zdaniem może Kolega śmiało pokazać szczegóły tych swoich konstrukcji. Wątpię czy ktoś będzie się napinał żeby kopiować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwaŻam, że skomplikowany to jest jedynie cel tego wątku.

Temat nadaje się do kosza ... Zero treści, bicie piany + przechwałki.

Pokaż tą swoją pracę, a jak nie masz ochoty, to nie pokazuj, ale na

litość Boską, nie zachowuj się jak cnotka-niewydymka. :)

racja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tą swoją pracę, a jak nie masz ochoty,

Autor już pokazywał wcześniej w innym wątku swoje produkty wraz z pomiarami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor już pokazywał wcześniej w innym wątku swoje produkty wraz z pomiarami.

Nie jestem wróżką ani jasnowidzem aby o tym wiedzieć

W tym tutaj temacie chwali się niczym i niczego nie umieścił , ani nawet nie opisał

Trochę mi to przypomina słynnego senicza

Tylko , że jego przynajmniej tłumaczyła choroba

Dziwi mnie że moderacja już dawno tego nie wywaliła do kosza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 28

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.