Skocz do zawartości
IGNORED

POLSKI HI-END - czy istnieje?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Ale co ma wspólnego sztuka z audio hi-endem? Nic! Bilety na różnego rodzaju artystyczne koncerty, to nie są ceny hi-endu - praktycznie wszystkich melomanów na nie stać.

Przecież odsłuchiwanie utworów muzycznych w bardzo dobrej jakości to nic innego jak obcowanie że sztuką...

Poza tym sam taki hi-end owy klocek sam z siebie może być swoistym dziełem sztuki cieszącym oko,

wnoszącym do pomieszczenia coś więcej aniżeli tylko idealne dźwięki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież odsłuchiwanie utworów muzycznych w bardzo dobrej jakości to nic innego jak obcowanie że sztuką...

 

A gdzie jest miejsce dla utworów muzycznych w słabej jakości? Czy to nie jest sztuka? Poza tym, odsłuchiwanie utworów muzycznych z audio, nawet w bardzo dobrej jakości, to nic innego jak obcowanie z protezą sztuki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

odsłuchiwanie utworów muzycznych z audio, nawet w bardzo dobrej jakości, to nic innego jak obcowanie z protezą sztuki.

 

Proteza używana od stu lat jest już jak własna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie jest miejsce dla utworów muzycznych w słabej jakości? Czy to nie jest sztuka? Poza tym, odsłuchiwanie utworów muzycznych z audio, nawet w bardzo dobrej jakości, to nic innego jak obcowanie z protezą sztuki.

Disco polo także jest jakimś tam wyrazem sztuki i jak ktoś ma ochotę posłuchać sobie tego na zestawie za 80 i więcej tyś. zł.... nie mam nic przeciwko temu ;)

Poza tym lepszej jest coś niż kompletnie nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proteza używana od stu lat jest już jak własna.

 

OK, ale jakbyś nie spojrzał i nie usłyszał, to jednak proteza - bez znaczenia czy własna, czy niewłasna. Ale faktycznie może to i racja, żeby nie słuchać 'live' - po jakimś czasie obcowania z dobrą muzyką na żywo wszystkie protezy wydają się nie do przyjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Disco polo także jest jakimś tam wyrazem sztuki

 

Nie każde wydawanie odgłosów do tańca jest sztuką, istnieje też rzemiosło odtwórcze. Nie mieszajmy pojęć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym, odsłuchiwanie utworów muzycznych z audio, nawet w bardzo dobrej jakości, to nic innego jak obcowanie z protezą sztuki.

 

Czyli, że kiedy słucham "Kind od Blue", to nie obcuję ze sztuką, a jedynie z jej protezą?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a jedynie z jej protezą?

 

Może nawet protezom ;)

 

Poza tym co Wy w tej Polsce możecie wiedzieć o prawdziwej sztuce ...

u was w tym trzecim świecie nawet nie ma dobrych koncertów ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wiadomo, że brzmienie i wykonanie utworu live ciężko porównać do nagrania - choć zrobienie dobrego nagrania to też sztuka i może zawierać elementy ciężkie do zrealizowania live a dające możliwości artyście większego wyrażenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak, ale nie bardziej niż Koreanki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.A fuj....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Czyli, że kiedy słucham "Kind od Blue", to nie obcuję ze sztuką, a jedynie z jej protezą?

 

Ze sztuką byś pan obcował siedząc w studio nagraniowym w roku 1959 podczas sesji. Li i jedynie.

 

Wstrętna dupa.

 

Nieładnie tak o kobiecie. Nie po rycersku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpakowski

 

bez kompleksów proszę.

 

Przepraszam już nie będę ... to było nieładne zachowanie z mojej strony ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

u was w tym trzecim świecie nawet nie ma dobrych koncertów ...

 

Mnie tam wszystko jedno, ja i tak nie potrafię odróżnić koncertu dobrego od złego. Zresztą nie chodzę na koncerty, bo cały wolny czas absorbują mi dzieci. Tyle sobie posłucham muzyki, co 10 minut pomiędzy "znów nic nie robisz!" (Żona) a "chcę siku!" (Córka).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieładnie tak o kobiecie. Nie po rycersku

Wiesz, to była spontaniczna, emocjonalna reakcja. Ale to prawda dlatego zmieniłem na " a fuj..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po rycersku

 

Podziwiam rycerskość Kolegi, nie od tego momentu, nie od dziś, mam na myśli całą przestrzeń czasową obecności na forum..

 

Nigdy nie zrozumiem, jak można podmiotowi odmawiać prawa do rodzaju wypowiedzi artystycznej, tylko z tego powodu że nie reprezentuje nurtu, który przyjęty jest przez kogo ?

Kto jest tym decydentem ?

 

Kogo dotknął palec boży, dając mandat do kategoryzowania ?

 

Każda sztuka o ile jest oparta o warsztat zgodny z jej kanonem jest tak samo ważna i posiada wszelkie uprawnienia, z prawem do wyrażania swego piękna na pierwszym miejscu.

 

Jeśli ktoś to kwestionuje, trudno, jest oczywiste że ma powód i raczej jest on indywidualnej natury.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Parę lat mnie nie było na forum,widze ze granice groteski są niezmierzone :)

High end to jest myślenie a nie urządzenia,nic nie da zainwestowanie paru melonów. W Polsce działa i sprzedaje się to co jest tanie lub za darmo...np. w Polsce jest chyba najwięcej userów na forach tematycznych i for w ogóle....bo jest to tanie,pisanie głupot jest tanie. Zamiast w garazu robić sprzet i się powoli wybijac jest pisanie. Wystarczy poznać historie krajów których potega wyrosła na..kapitalizmie,zeby zrozumieć. W Polsce 90 % ludzi ma myslenie hmm....lewicowo stalinowskie :) Nie ma tu techniki,myśli i produkcji jest tylko teoria - to jest przeciwieństwo hi-endu ,hi-fi i wszystkiego normalnego .Nic nie da żadna kasa,nie ma tu hi-endu i nie będzie. Żeby robić hi-end potrzeba garażu i czystego umysłu - tego nie ma...garaże tez są drogie ;)

Prestiż buduje się latami,opinia to samo,zaufanie to samo - tutaj tego nie ma ,wy***ie cie znajomy za 2 dychy...Hi-end to myślenie i nic więcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby robić hi-end potrzeba garażu i czystego umysłu - tego nie ma...garaże tez są drogie ;)

Prestiż buduje się latami,opinia to samo,zaufanie to samo - tutaj tego nie ma ,wy***ie cie znajomy za 2 dychy...Hi-end to myślenie i nic więcej.

 

A no właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą wyżej. Pojęcie Hi-End nic nie znaczy, to kwestia zdefiniowania sobie przez producenta opisu swojego produktu w broszurce. Niby czym mamy mierzyć czy coś jest hi-end czy nie. Cena?

 

Już kilka razy tutaj o tym pisałem. Dla mnie audiofilia, to bardzo osobiste hobby,pasja, każdej osoby. To kwestia gustu, tego co chcemy słyszeć, tego co słyszymy. Każdy inaczej te bodźce odbiera.

 

Polscy producenci sprzętu radzą sobie coraz lepiej. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polscy producenci sprzętu radzą sobie coraz lepiej. Myślę, że nie mamy się czego wstydzić.

W kwestii cen to napewno....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii cen to napewno....

 

Zauważ, że w większości to są małe "domowe" manufaktury. Poza samymi materiałami, trzeba płacić za wiedzę, technologię, czas producenta/twócy poświęcony na złożenie całego sprzętu.

 

Ceny są w wielu przypadkach wysokie dla zwykłego zjadacza chleba, ale jak widać - firmy nadal istnieją więc pewnie na brak klientów nie narzekają ;)

 

To ile każdy z nas jest w stanie przeznaczyć pieniędzy na zakup sprzętu do salonu, to już mocno indywidualna kwestia ;)

Możesz kupić wypasiony smartfon za 2000 zł albo za 5000-6000 zł....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już hi-end, a może dopiero co ociera się o hi-fi ale gra conajmniej dobrze i jest polski (doceniony też zagranicą), a to autor wątku miał chyba na myśli. Kolumny aktywne APS Trinity i Mytek Brooklyn DAC+

 

Na zaczynającym się Audio Show pewnie nie zabraknie ciekawego sprzętu z PL

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-32005-0-78292800-1510826680_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny aktywne APS Trinity i Mytek Brooklyn DAC+

 

łał, to najbardziej minimalistyczny system jaki widziałem!

super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Naukowe teorie mnie nie interesują. Zresztą kogo tu interesują? To jest forum dla audiofilów."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redaktorzy

Jak grają te Trinity? Byłem pod wrażeniem kolumn podstawkowych tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, taki był cel:) Dodam, że muzyka bezpośrednio z sieci (obecnie Spotify, nie testowałem jeszcze Tidal) trafia do chromecast audio > potem już dac > i kolumny, a więc z zupełnym pominięciem toru komputera. Laptop albo smartfon służy tylko do sterowania. Więc totalny minimalizm

 

łał, to najbardziej minimalistyczny system jaki widziałem!

super

 

Wcześniej testowałem u siebie podstawkowe Aps Aeon ale one grały wtedy z Mytek DSD 192 DAC czyli tym pierwszym przetwornikiem Mytek i różnica jest bardzo wyraźna na korzyść obecnej konfiguracji.

 

A jeśli chodzi o same Trinity to najlepiej są opisane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

więc jako użytkownik mogę to potwierdzić.

 

Jak grają te Trinity? Byłem pod wrażeniem kolumn podstawkowych tej firmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem pod wrażeniem kolumn podstawkowych tej firmy.

nie dziwię się, sa świetne również jako monitory w studiu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coż...trochę w tym racji.... w domowym systemie nie chciałbym mieć takich kolumn, ale w studiu moim zdaniem sprawdzają się bardzo dobrze...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W myśl zasady, jaką niektórzy wyznają, że akustyka to może nawet 40-50% sukcesu, pojawiło się kilka 'chałupniczych' zmian w akustyce (na wszystkich 4 ścianach) i polski hajend zaczął grać jeszcze lepiej, pojawiło się bardzo czarne tło, dźwięk się uspokoił ale i tym samym jakby 'zagęścił'.

 

Precyzja i przejrzystość - przy każdym, nawet najbardziej wymagającym gatunku muzycznym są na poziomie jakiego nie słyszałem nawet na słuchawkach. W połączeniu ze swobodą z jaką grają te kolumny i pomimo tak dużej ilości informacji wielogodzinne słuchanie muzyki daje mnóstwo przyjemności.

 

Tak więc zdecydowanie twierdzę, że Polacy potrafią zrobić porządny sprzęt!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.