Skocz do zawartości
IGNORED

POLSKI HI-END - czy istnieje?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

( atak klona)

wieżę, że małe jest prawdopodobieństwo by ktoś z sześcioma postami, i rejestracją 3 tygodnie temu wpadł tutaj przypadkiem...

[proponuję wprowadzić zasadę by pierwsze 10 postów pisać odręcznie na papierze i wrzucać skan na serwer, wtedy przy pomocy grafologa łatwiej by było dojść kto jest kto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę publicznie napisać bo moje hasło składa się z kombinacji nicka pewnego ex moderatora i kilku wulgaryzmów...

sly30- pisz na PW jak coś

 

Jak to było w "hous of cards" ? - zdechniesz odsunięty od stada? :)

Uważaj lepiej, co pisze, bo za jeden "krzywy" wpis możesz zostać skazany na wieczną banicję... Jak masz takie zapędy:) Wiary jak widzę jeszcze nie utraciłeś, ale dobrze się pilnuj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieżę, że małe jest prawdopodobieństwo by ktoś z sześcioma postami, i rejestracją 3 tygodnie temu wpadł tutaj przypadkiem...

[proponuję wprowadzić zasadę by pierwsze 10 postów pisać odręcznie na papierze i wrzucać skan na serwer, wtedy przy pomocy grafologa łatwiej by było dojść kto jest kto

 

Łatwo się domyśleć kto za tym stoi. Jest taki jeden (albo ze dwóch) co podważają umiejętności S16Hz.

 

Ja czegoś tu nie rozumiem. Po odsłuchu u Rafała kilka osób pisało o Swoich wrażeniach. Tym co pisali się bardzo podobało i nawet dość entuzjastycznie się wypowiadali. Nie rozumiem za bardzo o co ta zadyma. Zaraz się okaże, że system gra słabo tylko wszyscy się bali o tym napisać.

 

Rafał koniecznie wpraszam się na odsłuch. Ta zadyma mnie zachęciła :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W konkluzji nie napiszę kto kogo wydymał ale wieżę w inteligencję większości CZYTAJĄCYCH to forum.

 

Wiara Panie czyni CUDA :) Wierzcie aby będzie wam dane :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Insynuuj sobie jak Twój idol co chcesz.

Mnie to obojętne. :)

nie wątpię, zwłaszcza, że nie podajesz swojej prawdziwej tożsamości.

 

 

ciekawe, że osoba mająca w o mnie "yERFk", będąca na forum niecały miesiąc, mająca na koncie 7 postów (dwa w ostatnie 5 minut w tym wątku) zna zarówno przeypachnki z klubuów s16 i AA (bo o to chodzi z tymi rezystorami?), zna mnie i mojego idola (którego bo kilku tu ich mi już przyznawano) itd.

 

widocznie dużo musiałeś czytać forum nim się zarejestrowałeś. Myślę, że nie obrazisz się jak poproszę moderację o sprawdzenie Twojego IP i upewnienie sie, że nie jesteś klonem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo się domyśleć kto za tym stoi. Jest taki jeden (albo ze dwóch) co podważają umiejętności S16Hz.

 

Ja czegoś tu nie rozumiem. Po odsłuchu u Rafała kilka osób pisało o Swoich wrażeniach. Tym co pisali się bardzo podobało i nawet dość entuzjastycznie się wypowiadali. Nie rozumiem za bardzo o co ta zadyma. Zaraz się okaże, że system gra słabo tylko wszyscy się bali o tym napisać.

 

Rafał koniecznie wpraszam się na odsłuch. Ta zadyma mnie zachęciła :)

Zapraszam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,8 ohm i 1,0 ohm co daje wypadkową 1,4 ohma

Niektórych wynalazków dokonywano przez pomyłkę albo przypadkiem szukając czegoś zupełnie innego.

Może dlatego te kolumny tak dobrze grają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedny ten nasz kraj. Nikt się na niczym nie zna, producenci się nie znają, konstruktorzy kolumn się nie znają, akustycy się nie znają, nawet sami audiofile się nie znają, a ci co się znają to do siebie nie zapraszają żeby nie robić przykrości tym co się nie znają.

P.S. Kto to jest Grzegorz Szymala, nie znam gościa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Biedny ten nasz kraj. Nikt się na niczym nie zna, producenci się nie znają, konstruktorzy kolumn się nie znają, akustycy się nie znają, nawet sami audiofile się nie znają, a ci co się znają to do siebie nie zapraszają żeby nie robić przykrości tym co się nie znają.

P.S. Kto to jest Grzegorz Szymala, nie znam gościa :)

 

bo się nie znasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Szymala nu nu nie znasz się Pan na fizyce. Dołączasz zatem do grona ludzi, którzy się na niczym nie znają. Zapraszam do siebie jak się poznamy to i tak się nie znamy!

 

Panie audiospec12 proszę pozdrowić Pana Michała ten to się dopiero zna, jedynie klienci się nie znają bo Pana Michała nie doceniają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po9dałem konkretny link.

Nie wiem kto to napisał ale na fizyce się nie zna.

 

Nigdy omyłkowo czegoś nie napisałeś? Pewnie nie Panie wszechwiedzący. Gdyby P. Grzegorz się czegoś obawiał już dawno poprosiłby moderacje, żeby usunąć ten wpis. Dobrze, że tego nie zrobił. Każdy kto jest choć trochę trzeźwo myślący wie, że to było omyłkowo napisane. Szkoda, że nie napisałeś od czyjej pomyłki się to wszystko zaczęło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ona brzydka i pyskata była;-)

 

Tomek, a jak się mają te nowe kolumny od GR do Twoich :) ? W sumie oba systemy oparte o lampowce grające jak "tranzystory".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jaka jest Twoja tożsamość.:)

To do Ciebie Dyzma :)

 

Napiszesz wszystkim na forum ?

 

Zostawmy pierdoły.

Konstruktor Studio 16 Hz Grzegorz Szymala napisał co najmniej dwa razy, że

1,8 ohm i 1,0 ohm co daje wypadkową 1,4 ohma

Dyskredytuje się on sam jako konstruktor kolumn a nawet jako konstruktor dzwonka do drzwi :)

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-studio-16-hertz_48759.html/page__view__findpost__p__3868954

 

W tej sytuacji nie ma dla mnie znaczenia w jakiej akustyce stoją te kolumny.

Cześć Jurek :)))

 

Odbanujcie Sly a!!!!!!

Uparł się ktoś na niego czy cóś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tomek, a jak się mają te nowe kolumny od GR do Twoich :) ? W sumie oba systemy oparte o lamowce grające jak "tranzystory".

 

Nie mam pojęcia, bo tych które są u Rafała nie słuchałem. Mogę opisać jedynie brzmienie niższego modelu, który ma Tybero (Ethos Virgo). To jest całkowite przeciwieństwo brzmieniowe tego co gra u mnie. Bardzo ciepłe, plastyczne w obrębie średnicy, z wyraźnym zagęszczeniem dołu pasma. Koncentrują się na przekazaniu nastroju, barw, mają bardzo subtelną ale szlachetnie podaną górę, wolną od jakiejkolwiek ostrości. Nie są wyczynowe w sensie oddania dynamiki, to znaczy grają dużą skalą, ale nie koncentrują się na szczegółach i analizie poszczególnych dźwięków, tylko podają muzykę jako całość. Bardzo przyjemne i relaksujące brzmienie o wyraźnie zaznaczonym, ocieplonym charakterze. Firmowy dźwięk na wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżu, chłopaki, nie róbcie tu kloaki.....

ostatnie parę stron powinno się spalić, zakopać i zapomnieć!

A kto, co i jak to już chyba od dawna wiadomo......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej instalacji u Rafała chyba bliżej do Twojej konfiguracji z ARC niż tej o której piszesz. Grzegorz chyba wkrótce ten swój salon do prezentacji otworzy, to zorganizujemy mu tam śląski klub audiofila :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Tej instalacji u Rafała chyba bliżej do Twojej konfiguracji z ARC niż tej o której piszesz. Grzegorz chyba wkrótce ten swój salon do prezentacji otworzy, to zorganizujemy mu tam śląski klub audiofila :)

 

Nie jestem w stanie się wypowiedzieć, gdyż nie słyszałem. Może i dobrze że nie pojechałem do Łodzi, teraz byłbym głównym winowajcą;-) Na serio, to musiałbym posłuchać tych nowych kolumn w swojej konfiguracji testowej. O ile piecyk ARC będzie w stanie dobrze napędzić basowe Scan Speaki. One nie są łatwe w okiełznaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie się wypowiedzieć, gdyż nie słyszałem. Może i dobrze że nie pojechałem do Łodzi, teraz byłbym głównym winowajcą;-) Na serio, to musiałbym posłuchać tych nowych kolumn w swojej konfiguracji testowej. O ile piecyk ARC będzie w stanie dobrze napędzić basowe Scan Speaki. One nie są łatwe w okiełznaniu.

 

Akurat zaletą tych nowych modeli jest, to że mają wysoką efektywność, a użyte SS nie są specjalnie wymagające.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Akurat zaletą tych nowych modeli jest, to że mają wysoką efektywność, a użyte SS nie są specjalnie wymagające.

 

Ale mimo wszystko nie jest łatwo napędzić tak duże kolumny na poziomie jakościowym adekwatnym do ich potencjalnych możliwości. Jak rozmawiałem z Grzegorzem to potwierdzał, że w zakresie możliwości wysterowania Amplifon WM300 radzi sobie istotnie lepiej niż SET140. Choć ten ostatni też do słabowitych nie należy. Ja mam u siebie trochę więcej niż 140, ale nie na tyle żebym był w stanie wiążąco ocenić jakość basu. Tak mi się wydaje. Mogę je przetestować na monoblokach McIntosha MC 601 ale to już nie to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia, bo tych które są u Rafała nie słuchałem. Mogę opisać jedynie brzmienie niższego modelu, który ma Tybero (Ethos Virgo). To jest całkowite przeciwieństwo brzmieniowe tego co gra u mnie. Bardzo ciepłe, plastyczne w obrębie średnicy, z wyraźnym zagęszczeniem dołu pasma. Koncentrują się na przekazaniu nastroju, barw, mają bardzo subtelną ale szlachetnie podaną górę, wolną od jakiejkolwiek ostrości. Nie są wyczynowe w sensie oddania dynamiki, to znaczy grają dużą skalą, ale nie koncentrują się na szczegółach i analizie poszczególnych dźwięków, tylko podają muzykę jako całość. Bardzo przyjemne i relaksujące brzmienie o wyraźnie zaznaczonym, ocieplonym charakterze. Firmowy dźwięk na wysokim poziomie.

 

Z tego co wiem, to moje Ethos Vertigo to wyższy model od Ultimo, tyle że w opakowaniu zastępczym ;)

W Vertigo są 2x22 cm na dole, w Ultimo 2x 18 cm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Z tego co wiem, to moje Ethos Vertigo to wyższy model od Ultimo, tyle że w opakowaniu zastępczym ;)

 

A to sorry, naraziłem się;-) No i przekręciłem nazwę Vertigo na Virgo, cóż przyzwyczajenia posiadacza Audio Physików dały znać o sobie. Boże, jak to zamierzchłe czasy jak miałem Virgo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może przestalibyście podejmować decyzję o udostępnieniu za właściciela tej adaptacji, czyli Rafała? On za to zapłacił i On o tym powinien decydować.

 

 

guzik prawda,

-nie wklei to będzie znaczyć, że pomiarów nie było.

-wklei to będą pomiary zrobione po fakcie

-wklei z pomiary z róznych etapów realizacji, to będzie że daty sfabrykowane

-nawet gdyby miał notarialnie potwierdzone daty pomiarów, to i tak by wszyscy audiosterowi specjaliści od akustyki znaleźli "szkolne błędy" i okazałoby się że cała akustyka o kant dupy rozbić a sami by isoverem pt80 zrobili lepszą.

 

A więc nie wszsycy by byli zadowoleni tylko zadymiarze, a na pewno nie Rafał który dalej by obrywał za to, że ma pokój i system dla wielu nie dostepny...

 

Co do argumentu ile to kasy nie poszło, a pomiarów brak, to:

-skąd wiecie ile kasy poszło i co Was to obchodzi?

-w czym problem skoro zarówno wykonawca jak i odbiorca są zadowoleni zarówno z efektu jak i kwesti finansowej,

-ile takich adaptacji można by zrobić w cenie jednych Grand Utopii sly30? I co w tym złego, złego że Sly30 sobie kupuje utopie, a Rafał akustykę u Szym. skoro to ich własne pieniądze i mogą sobie robić z nimi co chcą? Po co osoby z zewnątrz mają to osądzać?

 

P.S.

Widzę, że sly30 znów zbanowany jest... Natomiast ja pomimo tego że powszechnie uznany jestem za trolla i zadymiarza, o dziwo mam 0 pkt karnych (słownie zero pkt, a nigdy nie miałem więcej niż 4pkt). Jeśli moderacja się zgodzi mogę śmiało przyjąć od sly30 19pkt karnych - mi ten jeden pkt luzu do dwudziestu starczy na bardzo długo, a Sylwek będzie mógł się wypowiedzieć.

 

W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?

Fryderyk Nietzsche.

 

O ile piecyk ARC będzie w stanie dobrze napędzić basowe Scan Speaki. One nie są łatwe w okiełznaniu.

18c Scan-Speak Revelator nacinany "słoneczko" jest akurat głośnikiem bardzo łatwym do napędzenia. Natomiast Illuminator "koniczynka" także 18cm to już wręcz przeciwnie. W Ethosach Ultimo są "słoneczka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Ale mimo wszystko nie jest łatwo napędzić tak duże kolumny na poziomie jakościowym adekwatnym do ich potencjalnych możliwości. Jak rozmawiałem z Grzegorzem to potwierdzał, że w zakresie możliwości wysterowania Amplifon WM300 radzi sobie istotnie lepiej niż SET140. Choć ten ostatni też do słabowitych nie należy. Ja mam u siebie trochę więcej niż 140, ale nie na tyle żebym był w stanie wiążąco ocenić jakość basu. Tak mi się wydaje. Mogę je przetestować na monoblokach McIntosha MC 601 ale to już nie to samo. <br />

 

A w temacie polskiego HI-END :) To ze spokojnym sumieniem mogę polecić naszego forumowego kolegę, który jest wykonawcą moich kolumn Binganta. Kolumny ostatnio przeszły gruntowną modyfikację przez Kornela i jestem z nich bardzo zadowolony :) W końcu dzięki użyciu w sekcji basowej 2 x 22 cm osiągnąłem to co mnie interesowało, czyli szybkość wspaniałą kontrolę i doskonałą liniowość.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

W Ethosach Ultimo są "słoneczka".

 

Wiem, natomiast to nie jest tak do końca że są łatwe. Grzesiek mi opisywał wrażenia dynamiczne z odsłuchów z różnymi piecami Amplifona, gadaliśmy przez telefon przeszło godzinę. Jednoznacznie wyszło na to, że im mocniejszy piecyk tym lepiej. SET 42 sobie nie poradził, SET 140 świetnie barwowo i najlepiej na średnicy, natomiast WM 300 zdecydowanie najbardziej dynamicznie. Powiem Ci, że mnie się też wydawało, że moje kolumny są niesłychanie łatwe w wysterowaniu, a jednak po kilku poważnych odsłuchach też zmieniłem zdanie. Trójdrożne paczki, nawet o wysokiej efektywności mają jednak swoje wymagania prądowe. Dużo głośników, bardziej rozbudowana zwrotnica, itp. To wszystko ciągnie prąd.

 

To ze spokojnym sumieniem mogę polecić naszego forumowego kolegę, który jest wykonawcą moich kolumn Binganta.

 

Nie słuchałem ich, natomiast słyszałem bardzo pozytywne, wręcz entuzjastyczne opinie kilku posiadaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ich, natomiast słyszałem bardzo pozytywne, wręcz entuzjastyczne opinie kilku posiadaczy.

 

Doskonałą robotę zrobił Kornel. Jak prorokowałeś długo mu to zajęło, ale jestem bardzo zadowolony z rezultatów. Bingant jest doskonałym wykonawcą skrzynek, ale dopiero z KM uzyskałem w pełni zadawalające rezultaty :)

A i oczywiście dodać muszę, że Grzegorz pomógł mi znacznie w projekcie itd. Więc to taki efekt w sumie 3 wykonawców :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.