Skocz do zawartości
IGNORED

POLSKI HI-END - czy istnieje?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, natomiast to nie jest tak do końca że są łatwe. Grzesiek mi opisywał wrażenia dynamiczne z odsłuchów z różnymi piecami Amplifona, gadaliśmy przez telefon przeszło godzinę. Jednoznacznie wyszło na to, że im mocniejszy piecyk tym lepiej. SET 42 sobie nie poradził, SET 140 świetnie barwowo i najlepiej na średnicy, natomiast WM 300 zdecydowanie najbardziej dynamicznie. Powiem Ci, że mnie się też wydawało, że moje kolumny są niesłychanie łatwe w wysterowaniu, a jednak po kilku poważnych odsłuchach też zmieniłem zdanie. Trójdrożne paczki, nawet o wysokiej efektywności mają jednak swoje wymagania prądowe. Dużo głośników, bardziej rozbudowana zwrotnica, itp. To wszystko ciągnie prąd.

 

OK, to może inaczej. Spośród wszystkich znanych mi 18cm wooferów Scan-Speaka "słoneczka" są najłatwiejszymi do napędzenia.

A ze spostrzeżeniem że im wydajniejszy piecyk tym lepiej na basie (choć na średnicy to już niekoniecznie) to się rzecz jasna zgadzam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moich kolumn Binganta. Kolumny ostatnio przeszły gruntowną modyfikację przez Kornela i jestem z nich bardzo zadowolony :)

No jak grają tak jak wyglądają to ja poproszę dwie sztuki;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w temacie polskiego HI-END :) To ze spokojnym sumieniem mogę polecić naszego forumowego kolegę, który jest wykonawcą moich kolumn Binganta. Kolumny ostatnio przeszły gruntowną modyfikację przez Kornela i jestem z nich bardzo zadowolony :) W końcu dzięki użyciu w sekcji basowej 2 x 22 cm osiągnąłem to co mnie interesowało, czyli szybkość wspaniałą kontrolę i doskonałą liniowość.

 

Piękne w formie skrzynki. Jeno kolorek nie w moim typie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak grają tak jak wyglądają to ja poproszę dwie sztuki;-)

 

Chciałem to zrobić, ale nie mogę dodawać załączników :) bo wszędzie pojawia mi się error 500... a tylko to miałem w bibliotece :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, to może inaczej. Spośród wszystkich znanych mi 18cm wooferów Scan-Speaka "słoneczka" są najłatwiejszymi do napędzenia.

A ze spostrzeżeniem że im wydajniejszy piecyk tym lepiej na basie (choć na średnicy to już niekoniecznie) to się rzecz jasna zgadzam.

A jakie jest Twoje zdanie o tych co to je mam w awatarze?

 

Chciałem to zrobić, ale nie mogę dodawać załączników :) bo wszędzie pojawia mi się error 500... a tylko to miałem w bibliotece :(

To nie problem - przyjadę dużym autem;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie jest Twoje zdanie o tych co to je mam w awatarze?

Brak zdania. Znam wprawdzie te przetworniki, ale tego modelu Pro-Ac nie miałem okazji odsłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jak prorokowałeś długo mu to zajęło

 

Właśnie o to miałem zapytać czy się doczekałeś?? ;-)

 

A może podprogowa prezentacja adekwatnych do wieku wieczornych "rozmarzań" ;-)

 

Witek w moim wieku to człowiek już o czym innym marzy. Tak jak ta babcia w aptece, która chciała kupić prezerwatywy, bo słyszała że są dobre na jebanie, a ją w krzyżu strasznie rąbało;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie o to miałem zapytać czy się doczekałeś?? ;-)

 

 

Jak widać :) Długo to bardzo trwało, ale imho warto było czekać i eksperymentować... W sumie, to projekt bardzo klasyczny ale doskonale sprawdza się w gatunkach muzycznych, których słucham. Kolumny maja również wysoką efektywność, są uniwersalne i wybaczają wiele nawet starym realizacją. Całkowicie opadło mi ciśnienie na jakieś zmiany. Z gramofonem w roli źródła jest bardzo satysfakcjonująco :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

 

Niestety wcześniej nie mogłem odpowiedzieć, choć dzisiaj na telefonie śledziłem pasjonującą retorykę Szymonka … zostałem wywołany przez Ciebie to odpowiadam.

 

Z Szymonem nie będę dyskutował, bo to bezczelny user, który w żywe oczy kłamie, zresztą nie pierwszy raz … Jego jedynym celem bytności na tym forum jest jak największy zysk i zadyma. Jeżeli myślisz, że Szymon pomaga ludziom bezinteresownie np. wysyłając za free jego kabelki, to się grubo mylisz. Szymek wysyłał mi dwa razy kabelki na odsłuch jako chęć tz pomocy. Po czym po dwóch trzech dniach dzwonił i pytał jak gra. I tu masz dwa scenariusze zachowania się Szymona: pierwszy jak się podoba, to od razy jest propozycja odsprzedaży kabli za cenę kilkadziesiąt procent większą niż można te kable kupić na s/h (sprawdzone w realu), druga opcja jest taka, jak dany delikwent powie, że nie jest do końca zadowolony z jego MITów czy Transparentów, to natychmiast dyskredytuje system delikwenta … piszę to nie tylko z mojego doświadczenia, ale wiem, że do każdego z moich kolegów, do których wysyłał swoje graty, natychmiast szła propozycja cenowa albo była gadka, że system jest do doopy.

 

Od 10 lat obserwuje poczynania Szymona, jak punktuje potknięcia, nieprawidłowości, błędy innych producentów, dystrybutorów itd. W wielu tematach ma rację, w wielu nie ma racji … ale ten światek jest mały i o numerach Szymcia też krążę legendy … tz „ściąganie gaci z doopy” to jego popisowy numer. Ja rozumiem, że jesteś zafascynowany tym co zrobił u Ciebie Szymon. W 90 % jest to świetna robota i system gra fenomenalnie (Amplifon, Ethos Ultimo pierwsza liga), ale co najmniej jeden aspekt jest niedopracowany i to jest wina Szymona, że nie ruszył dupska i nie poprawił tego, choć doskonale wie, że tak nie powinno grać, niezależnie od ceny systemu. Wielokrotnie wyśmiewał systemy w których jest tz „granie na twarz i jest zwichrowana” scena 3D … teraz to Szymusiowi nie przeszkadza? Ano nie przeszkadza, bo Ty jest zadowolony i po co ma tracić czas na korekty, pomiary … klient zadowolony, kasa na koncie, po co dodatkowe koszty generować. Nie pisałem o tym w swoich pierwszych postach z oczywistych względów … tu nie ma rozdwojenia jaźni.

 

Sam sprowokowałeś sytuację z pomiarami … pokazałeś piękne zdjęcia, byłeś pytany na forum kilka razy o pomiary … żadnej odpowiedzi, tak samo Szymcio unikał odpowiedzi jak ognia … ja sam jako uczestnik osłuchu byłem pytany czy Rafał pokazał pomiary … na początku próbowałem udawać głupa … proszę pytać właściciela, ale ludzie szybko zorientowali się, że coś jest nie tak. Co powiedziałeś u siebie nt. pomiarów, kto składał ustroje w całość i kiedy Szymek tak naprawdę pojawił się u Ciebie po raz pierwszy … Ty doskonale znasz odpowiedzi na te pytania … i teraz jest to próba odwracania kota ogonem tz podpucha dla zatarcia braku profesjonalizmu Pana Akustyka.

 

Próbowałeś zrobić głupa ze mnie innych słuchaczy w kooperacji z Szymonem, dlatego z jednej strony jest mi przykro, ale z drugiej strony pragnę Ciebie przeprosić, za to, że z mojej winy dostałeś rykoszetem ... chciałem pokazać patologię działania Szymona. Wystarczy na tym forum delikatnego obchodzenia się z tym userem … wiele osób boi się wchodzic z nim w polemikę, bo chce uniknąć z jego strony chamstwa, ja sie nie obawiam tego. Szymon szykuje następne akcje sprzedażowe swoich gratów i mam nadzieję, że ta zadyma ochroni kilku ludzi, którzy mogą się nadziać na jego tz okazyjne oferty.

 

Jestem teraz na urlopie do końca sierpnia … ponieważ Ty zaprosiłeś mnie, to ja się zrewanżuję osłuchem u siebie, jeżeli jesteś nadal chętny. Nie będzie żadnego podpuszczania, i ściemniania, mój system gra na słabszym poziomie niż Twój, bez dwóch zdań. Kreowanie sceny 3D z kolumn dookólnych jest inne niż kolumn tradycyjnych … nie każdy lubi taka prezentację, ale usłyszysz jaka jest różnica, jak system gra planami w głąb za kolumnami a jak gra system, który gra do przodu na tz twarz. Oczywiście jest to zaproszenia dla Ciebie i Twoje małżonki jak ma chęć … aluzję myślę, że zrozumiałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Złote myśli "Słońca hajenda" ... "Lampa szumi, winyl trzeszczy, Ellipticor nie dla leszczy". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Styl pisania zawsze zdradza człowieka

 

Jak obaj wiemy z doświadczenia, na takim domniemaniu można się jednak czasem głupio przejechać…

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, pogadaliście sobie, ok, sam parę słów napisałem nie na temat - proszę jednak siebie i Was od tej pory o pisanie w temacie. Jak chcecie napierdzielać o tym, co Szymon zrobił lub nie, to załóżcie oddzielny wątek. Dobrze by było, gdyby moderacja przeniosła wpisy do nowego wątku.

 

Z góry dziękuję.

 

PS: Tych co się nie będą słuchać poczęstuje banem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzeżenie Panie Squad... - wszystkich traktuję bez wyjątku... - a ludzie niech piszą, tylko nie kosztem wątku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeta zero w Londynie :

 

ZETA ZERO VENUS PICOLLA LOUDSPEAKERS

Our Price: £19,990.00

 

Ze strony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(Pan Tomasz Rogula pare razy w wywiadach zaznaczal, ze gratisowo dodaje kable do swoich glosnikow )

Cena topowa - zaiste..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrób porządek w pozostałych wątkach. Ten wątek jest jakiś szczególny? Pisanie nie na temat to norma.

 

Nie, pisanie nie na temat to nie norma tego forum. To brak kultury i pogarda dla wlascicieli forum, oraz regulaminu na nim obowiazujacego.

Kiedy robimy porzadek z wpisami nie na temat, natychmiast ci sami zwolennicy porzadku podnosza larum, ze juz niczego napisac na forum nie mozna i pora stad sie przeniesc na inne "lepsze".

Ci piszacy nie na temat szybko zarabiaja bany, a reszta "praworzadnych" pluje na moderacje pomawiajac ja o zamordyzm i szykanowanie.

A wszystko to w imie rozdetego starzem na forum Ego i prywatnych wojen w obronie wlasnych interesow i zwalczania konkurencji!

Wstyd!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zrobiło się jakby jaśniej...

wypowiedzial sie artuku i proponuje zakonczyc temat spotkania u RafałaM w tym watku

jesli chcecie dalej to własny watek - najlepiej ktos z osob które były u Rafala i maja jego zgode

dalsze ataki niektórych forumowych ninja beda skutkowały banami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał,

 

Niestety wcześniej nie mogłem odpowiedzieć, choć dzisiaj na telefonie śledziłem pasjonującą retorykę Szymonka … zostałem wywołany przez Ciebie to odpowiadam.

 

Z Szymonem nie będę dyskutował, bo to bezczelny user, który w żywe oczy kłamie, zresztą nie pierwszy raz … Jego jedynym celem bytności na tym forum jest jak największy zysk i zadyma. Jeżeli myślisz, że Szymon pomaga ludziom bezinteresownie np. wysyłając za free jego kabelki, to się grubo mylisz. Szymek wysyłał mi dwa razy kabelki na odsłuch jako chęć tz pomocy. Po czym po dwóch trzech dniach dzwonił i pytał jak gra. I tu masz dwa scenariusze zachowania się Szymona: pierwszy jak się podoba, to od razy jest propozycja odsprzedaży kabli za cenę kilkadziesiąt procent większą niż można te kable kupić na s/h (sprawdzone w realu), druga opcja jest taka, jak dany delikwent powie, że nie jest do końca zadowolony z jego MITów czy Transparentów, to natychmiast dyskredytuje system delikwenta … piszę to nie tylko z mojego doświadczenia, ale wiem, że do każdego z moich kolegów, do których wysyłał swoje graty, natychmiast szła propozycja cenowa albo była gadka, że system jest do doopy.

 

Od 10 lat obserwuje poczynania Szymona, jak punktuje potknięcia, nieprawidłowości, błędy innych producentów, dystrybutorów itd. W wielu tematach ma rację, w wielu nie ma racji … ale ten światek jest mały i o numerach Szymcia też krążę legendy … tz „ściąganie gaci z doopy” to jego popisowy numer. Ja rozumiem, że jesteś zafascynowany tym co zrobił u Ciebie Szymon. W 90 % jest to świetna robota i system gra fenomenalnie (Amplifon, Ethos Ultimo pierwsza liga), ale co najmniej jeden aspekt jest niedopracowany i to jest wina Szymona, że nie ruszył dupska i nie poprawił tego, choć doskonale wie, że tak nie powinno grać, niezależnie od ceny systemu. Wielokrotnie wyśmiewał systemy w których jest tz „granie na twarz i jest zwichrowana” scena 3D … teraz to Szymusiowi nie przeszkadza? Ano nie przeszkadza, bo Ty jest zadowolony i po co ma tracić czas na korekty, pomiary … klient zadowolony, kasa na koncie, po co dodatkowe koszty generować. Nie pisałem o tym w swoich pierwszych postach z oczywistych względów … tu nie ma rozdwojenia jaźni.

 

Sam sprowokowałeś sytuację z pomiarami … pokazałeś piękne zdjęcia, byłeś pytany na forum kilka razy o pomiary … żadnej odpowiedzi, tak samo Szymcio unikał odpowiedzi jak ognia … ja sam jako uczestnik osłuchu byłem pytany czy Rafał pokazał pomiary … na początku próbowałem udawać głupa … proszę pytać właściciela, ale ludzie szybko zorientowali się, że coś jest nie tak. Co powiedziałeś u siebie nt. pomiarów, kto składał ustroje w całość i kiedy Szymek tak naprawdę pojawił się u Ciebie po raz pierwszy … Ty doskonale znasz odpowiedzi na te pytania … i teraz jest to próba odwracania kota ogonem tz podpucha dla zatarcia braku profesjonalizmu Pana Akustyka.

 

Próbowałeś zrobić głupa ze mnie innych słuchaczy w kooperacji z Szymonem, dlatego z jednej strony jest mi przykro, ale z drugiej strony pragnę Ciebie przeprosić, za to, że z mojej winy dostałeś rykoszetem ... chciałem pokazać patologię działania Szymona. Wystarczy na tym forum delikatnego obchodzenia się z tym userem … wiele osób boi się wchodzic z nim w polemikę, bo chce uniknąć z jego strony chamstwa, ja sie nie obawiam tego. Szymon szykuje następne akcje sprzedażowe swoich gratów i mam nadzieję, że ta zadyma ochroni kilku ludzi, którzy mogą się nadziać na jego tz okazyjne oferty.

 

Jestem teraz na urlopie do końca sierpnia … ponieważ Ty zaprosiłeś mnie, to ja się zrewanżuję osłuchem u siebie, jeżeli jesteś nadal chętny. Nie będzie żadnego podpuszczania, i ściemniania, mój system gra na słabszym poziomie niż Twój, bez dwóch zdań. Kreowanie sceny 3D z kolumn dookólnych jest inne niż kolumn tradycyjnych … nie każdy lubi taka prezentację, ale usłyszysz jaka jest różnica, jak system gra planami w głąb za kolumnami a jak gra system, który gra do przodu na tz twarz. Oczywiście jest to zaproszenia dla Ciebie i Twoje małżonki jak ma chęć … aluzję myślę, że zrozumiałeś.

 

Drogi Arturze.

Dlaczego traktujesz mnie, jak małe dziecko , jak chorągiewkę na wietrze . Ja mam wyrobioną opinię odnośnie osoby Szymona , i jest ona z goła odmienna od Twojej. Rozumiem że przyjechałeś do mnie , tylko po to , żeby wywołać mała wojenkę z Szymonem.

Pozwolisz że przytoczę jeszcze jeden Twój post;

 

Napisano 18.07.2016 - 21:03@Szymon1 .... karwas znowu nie działa cytowanie …

Inna akustyka do głośników dookólnych, „deczko” inna do tradycji, zgoda, u mnie najpierw będą pomiary, później projekt, a na końcu wykonanie, z jednym ale … u mnie system gra w salonie, i na takie „Manhatany” jak Ty masz na suficie to nie mogę sobie pozwolić, bo inaczej „będzie wpierd… od małżonki” :) W aranżacji akustycznej sufitu Rafała, fajne jest to, że główny element tłumiący, jest schowany za wypukłą płytą binarną, to wszystko jest połączone z oświetleniem, dlatego to robi takie wrażenie lekkości … to jest „cywilizowany audiofilski sufit” do salonu, a nie tylko do „dziupli audiofila”.

Ja na swoich głośnikach „wynalazkach” gram od ponad 3 lat, wspomagane Torusem od 1,5 roku. Na dzień dzisiejszy wiem, że żadne, podkreślam żadne kolumny tradycyjne za kilkadziesiąt tysi zł nie dadzą mi takiej przestrzeni, takiego oddechu ja te moje. Jak ktoś się do takiej prezentacji przyzwyczai, to trudno zmienić na tradycyjne paczki. Tradycyjne konstrukcje będą miały na pewno lepszą lokalizację instrumentów, barwa to kwestia użytego przetwornika, dac’a, lamp ... kwestia kto co lubi. Zawsze jest kompromis. Dlatego na razie słucham u innych kolegów i staram się przygotować na ewentualną zamianę głośników. Z Grześkiem jestem umówiony na odsłuch u mnie, jak będzie miał gotowe te Ultimo aby zrobić „Tour de Pologne by S16Hz” :), zobaczymy jak to zagra vs moje dookolne wspierane Torusem. Mam też do sprawdzenie jeszcze jednego producenta z PL, jego konstrukcja jest praktycznie taka sama (chodzi mi o kształt obudowy) jak te nowe kolumny S16 Hz. Na razie te głośniki słuchałem u tego człowieka w systemie ponad rok temu, i grało to obiecująco. Jak będzie możliwość to wezmę te głośniki na odsłuch do siebie i wtedy po takich dwóch sparingach zobaczymy czy akustykę trzeba będzie robić jak dla dookólnych czy jak dla tradycyjnych … a na razie Avcony i Wingi muszą wystarczyć.

 

PS. WM300 bardziej mi się wzorniczo podoba niż SET42 / 140 choć i te są bardzo pikne :)

 

Zdanie dla nas istotne wytłuściłem.

Więc szukałeś swoich przyzwyczajeń w moim , jakże odmiennym systemie. A skoro ich nie znalazłeś ,to obarczyłeś tym adaptację ,czyli Szymona.

I nie mogłeś ich znaleźć , bo konstrukcja Twoich kolumn jest z goła odmienna.

Masz prawo do takiej prezentacji i ja to szanuje . Lubisz ,,siedzieć'' między muzykami i słyszeć ich dookoła głowy, wolno Ci . Jest to twoja prezentacja , ale czy prawdziwa?. Pozwól że ja będę miał inny pogląd w tym temacie. Ja wolę mieć muzyków przed sobą mieszczących się w rozstawie kątowym około 140 stopni,i roztawionych w głąb bo chyba rzadko się zdarza żeby siedzieć w jednej lini z najwyżej wysuniętymi muzykami. I dla mnie jest to prezentacja prawdziwa. Owszem zdarzają się realizacje choćby jak płyta Jarra ,,Aero'', gdzie zrealizowano ją w ten sposób ,że różne efekty wychodzą daleko poza obrys kolumn ,przelatując gdzieś nad i za naszymi głowami. Ale tak to jest zrealizowane, i mój system właśnie tak to przedstawia. Jeżeli szukacie w nim fajerwerków to ich nie znajdziecie. Też na pewno nie zauroczy was przy pierwszym krótkim odsłuchu. To nie jest system który faworyzuje jakiś zakres, ale dzięki temu możemy spokojnie skupić się na interesującym nas wybrzmieniu danego instrumentu. Moim zdaniem i chyba to się liczy (przynajmniej dla mnie) , najbardziej jest systemem bardzo uniwersalnym.

Skończmy już te dywagacje,i słuchajmy to co lubimy.

Pozdrawiam Serdecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Rafał , u Artura nic takiego jak piszesz nie występuje , byłem słyszałem...

Scena jest poukładana tak jak być powinna z bardzo dobrą holografią niedostępną dla większości klasycznych głośników.

Nie chcę na siłę bronić Artura , ale On słyszał naprawdę dużo systemów i wie o czy mówi .

Z tego co mnie dotarło to problem " walenia na ryj " występuje raczej w Twoim systemie ...jest jakiś problem , bo kilka innych osób twierdzi podobnie.

Nie traktuj tego jako krytykę , rozumiem , że taki sposób prezentacji może się Tobie podobać.

Są dwie szkoły grania ...i każdy wybiera jak woli , jeżeli to Twój świadomy wybór , rozumiem.

Niemniej ktoś Tobie głupot nagadał o graniu u Artura....pewnie tylko widział a nie słyszał....

To ,że głośniki grają do góry wcale nie oznacza, że siedzisz między muzykami ...

 

 

 

 

 

Przychylam się do wniosku, wszystko zostało już powiedziane.

Sorry , byłem w trakcie pisania...;)

Tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeta Zero - na AS wypadło blado, konstruktor także trochę powinien zejść na ziemię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał , u Artura nic takiego jak piszesz nie występuje , byłem słyszałem...

Scena jest poukładana tak jak być powinna z bardzo dobrą holografią niedostępną dla większości klasycznych głośników.

Nie chcę na siłę bronić Artura , ale On słyszał naprawdę dużo systemów i wie o czy mówi .

Z tego co mnie dotarło to problem " walenia na ryj " występuje raczej w Twoim systemie ...jest jakiś problem , bo kilka innych osób twierdzi podobnie.

Nie traktuj tego jako krytykę , rozumiem , że taki sposób prezentacji może się Tobie podobać.

Są dwie szkoły grania ...i każdy wybiera jak woli , jeżeli to Twój świadomy wybór , rozumiem.

Niemniej ktoś Tobie głupot nagadał o graniu u Artura....pewnie tylko widział a nie słyszał....

To ,że głośniki grają do góry wcale nie oznacza, że siedzisz między muzykami ...

 

 

 

 

Sorry , byłem w trakcie pisania...;)

Tyle w temacie...

 

Przyjedź ,sam ocenisz i wyciągniesz wnioski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeta Zero - na AS wypadło blado, konstruktor także trochę powinien zejść na ziemię...

Nie przypuszczam - on bardzo uskrzydlony

PS

Z tego co pisze i mowi w wywiadach - 90% jest dla mnie nie zrozumiale :)

 

WiLe

Ta manufaktura do tej pory u mnie nie zaistniala jako wybitna

A szkoda bo polska

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Zeta Zero - na AS wypadło blado, konstruktor także trochę powinien zejść na ziemię...

 

Tak, system zagrał bardzo nierówno. Świetnie prezentował aspekty dynamiczne, grał z wielkim rozmachem i skalą ale na wokalach pogubił się kompletnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta dynamika, która gdzie indziej mogła może nieco poprawić tutaj robiła krecią robotę. Mylnie także odczytałem, że grało lepiej, reszta niestety - grało sucho, ostro, bezbarwnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.