Skocz do zawartości
IGNORED

POLSKI HI-END - czy istnieje?


neomammut

Rekomendowane odpowiedzi

czekam aby wreszcie ktoś zrobił kable na poziomie topowych Transparentów, Siltechów, Nordostów itp

tylko żeby i cena nie osiągała takiego pułapu jak w przypadku wyżej wymienionych firm....jest to możliwe ?

....moim zdaniem max ( jeżeli chodzi o cenę) nie powinna przekraczać 10tys zł

 

kolega kiedyś powiedział że taki kabel potrafi zrobić Rafael - ASURA

....tyle że nie zrobi bo jest chciwusem ;-)

 

Nieszczęśnik, bo mało z tego rynku audio zrozumiał i nie jest najlepszym marketingowcem.

Jedyny błąd jaki robi to, to że robi pod swoją marką i imieniem. Własne ego wzięło górę?!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! Mam aktualnie na "sprzedaż"... następujące myśli na potrzeby audiofilii i muzyki:

-Nauczył się Pan czegoś od publiczności?-Tak, aby ją ignorować tak bardzo, jak to tylko możliwe. J. Zorn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczęśnik, bo mało z tego rynku audio zrozumiał i nie jest najlepszym marketingowcem.

Jedyny błąd jaki robi to, to że robi pod swoją marką i imieniem. Własne ego wzięło górę?!

 

..jakby tak zostawić na boku - że nieszczęśnik, słaby marketing, ego....wiem że Rafael potrafi być wk***iający

sam się o tym przekonałem ale zostawmy to na boku...może faktycznie gość potrafi zrobic takie kable

wspomniał mi o tym kolega który ma duże doświadczenie w audio i zdecydowanie wie co mówi...

...są krajowe firmy które robią bardzo dobre kable ale i cena jest astronomicznie wysoka

...niekoniecznie muszę dostać kabel z walizeczką ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekam aby wreszcie ktoś zrobił kable na poziomie topowych Transparentów, Siltechów, Nordostów itp

tylko żeby i cena nie osiągała takiego pułapu jak w przypadku wyżej wymienionych firm....jest to możliwe ?

....moim zdaniem max ( jeżeli chodzi o cenę) nie powinna przekraczać 10tys zł

 

kolega kiedyś powiedział że taki kabel potrafi zrobić Rafael - ASURA

....tyle że nie zrobi bo jest chciwusem ;-)

 

Już są tylko o tym nie wiesz bo za bardzo kręcisz się wokół swojego ogona i herbatników w czekoladzie :-))

 

Nieszczęśnik, bo mało z tego rynku audio zrozumiał i nie jest najlepszym marketingowcem.

Jedyny błąd jaki robi to, to że robi pod swoją marką i imieniem. Własne ego wzięło górę?!

 

Rafael jest dość specyficznym konstruktorem ale kto wie czy Asura /Humi nie jest dobrym produktem eksportowym ? Myślę że tutaj są niezłe szanse

na sprzedaż tego produktu za granicą ale on nie powinien tego robic osobiście a raczej przez firmę lub kogoś zaufanego !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jakby tak zostawić na boku - że nieszczęśnik, słaby marketing, ego....wiem że Rafael potrafi być wk***iający

sam się o tym przekonałem ale zostawmy to na boku...może faktycznie gość potrafi zrobic takie kable

wspomniał mi o tym kolega który ma duże doświadczenie w audio i zdecydowanie wie co mówi...

...są krajowe firmy które robią bardzo dobre kable ale i cena jest astronomicznie wysoka

...niekoniecznie muszę dostać kabel z walizeczką ;-)

Cudotwórców kablowych już nam wystarczy. Może ktoś się weźmie za porządny, nowatorski przetwornik tranzystorowy, R2R lub transport/streamer plików? Popyt na takie konstrukcje rośnie a na naszym podwórku cisza.

Po co nam kolejne kuchenne rewolucje.

 

Asura /Humi nie jest dobrym produktem eksportowym ?

A co to za diabły? Słyszałem, że ktoś z Łodzi nieoficjalnie to rozprowadza. Mam w domu Humi...dor.

 

„ kolega kiedyś powiedział że taki kabel potrafi zrobić Rafael - ASURA

....tyle że nie zrobi bo jest chciwusem ;-)”

 

Hehehe....a to dobre! IPhone to już w 76r wymyślił, a procesory Pentium miał opracowane zaraz po wojnie. Obecnie nie ma czasu na kable. Uczestniczy w projekcie lotu na Marsa....tym razem bez pomocy Kubricka... :-)))

Był kabel odzyskujący energię to czemu nie wehikuł czasu? Trzeba myśleć perspektywicznie. Z wpisu kolegi slay wnioskuję, że nie wierzy w możliwości Pana ASURA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tam Asura, ja wolę Rākṣasaḥ.

Ja wolę inne smakołyki:

lopado-temacho-selacho-galeo-kranio-leipsano-drim-hupotrimmatosilphio-karabo-melito-katakechumeno-kichl-epikossuphophatto-peristeralektruon-opto-kephallio-kigklo-peleio-lagoio-siraio-baphe-traganopterugon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Brzmi jak coś z medycyny, z osteologii. To naprawdę istnieje? Boże, jakie kable można by robić pod taką marką...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Słuchajcie, pogadaliście sobie, ok, sam parę słów napisałem nie na temat - proszę jednak siebie i Was od tej pory o pisanie w temacie.

 

 

Udało ci się w końcu znaleźć tego polskiego konstruktora hi-endu chętnego na współpracę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiny posiadają najbardziej zaawansowaną sieć kolejową na świecie, gdyż tam to rząd inwestuje w umysły, potrafiące rozwinąć gospodarkę, sektor prywatny włącza się, gdyż nie ma innego wyjścia, musi sprostać konkurencji, aby być partnerem.

 

W Polsce neomamut szuka technika, z skutkiem jak obserwujemy, szukał aż sam zagubił się we mgle..

 

Tu w naszym kraju ludzka zawiść jest nieprzekraczalnym progiem rozwojowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce neomamut szuka technika, z skutkiem jak obserwujemy, szukał aż sam zagubił się we mgle..

 

 

Bo najciemniej pod latarnią jest.

Jak widać, nie pomyślał o tobie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Chiny posiadają najbardziej zaawansowaną sieć kolejową na świecie, gdyż tam to rząd inwestuje w umysły,

 

...gdyż tam do niedawna nie było w ogóle transportu indywidualnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najciemniej pod latarnią jest

 

Nie ma kondensatorów bez biegunowych, nie wprowadzaj w błąd Kolego w innych tematach, tu podobnie jak neomamut chciałeś tylko coś interesującego napisać.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma kondensatorów bez biegunowych, nie wprowadzaj w błąd Kolego w innych tematach, tu podobnie jak neomamut chciałeś tylko coś interesującego napisać.

 

Pozdrawiam.

 

Nie wiedziałem że mowa tu o kondensatorach jest, Kolego.

Tam na górze napisane jest POLSKI HI-END - czy istnieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę naukofca 747 o poprawną pisownię w języku polskim. Tak wielkiemu naukofcowi nie wypada robić aż tak drastycznych błędów!

Regulamin Forum również tego wymaga!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało ci się w końcu znaleźć tego polskiego konstruktora hi-endu chętnego na współpracę?

 

Zastanawia mnie w jakim celu były te poszukiwania ... ?

Żarty sobie kolega robił na forum czy frajera szukał ... ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747 lubi Chiny...

Może i tak, ale nie bardziej niż Koreanki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

tumblr_ob8a42Ghxe1sqxa80o3_r1_400.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

Wprowadził mnie w błąd automat, podkreślił, oznaczył jako zła pisownia, przepraszam, wysłałem zgłoszenie w celu poprawienia.

 

Może

 

Kolego, w życiu najważniejsi są ludzie, sama technika jest martwa, nawet ta wyczynowa jaką dysponuje Kolega, po za tym przyjdzie dzień, w którym będzie trzeba spojrzeć na jej stan, pod nowym kątem, czy jeszcze jest aktualna, czy czasem świat nie popędził do przodu, jestem spokojny o to, że Kolega trzyma rękę na pulsie i dysponuje wszystkim co przyczynia się do uzyskania najlepszego efektu w audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>747

Twoja czcza gadka, nie wywoła u mnie wrażenia. 'Naukofiec' audio od siedmiu boleści - bełkot i zero konkretu. Wyrywający pojedyncze słowa i dopisujący byle co, aby coś pisać.

 

747 o sobie: ''Jestem osba zajmujaca sie zagadieniami audio . Glownie rozwiazuje problemy struktralne,fizyczne ograniczenia systemow ,ze szczegolnym uwzgledniem zjawisk wystepujacych w transmisji sygnalu audio w przewodnikach /kable,glosniki,transformatory/Mam 35-letnie doswiadczenie.''

 

Jak widać żeś 'śpeć' od transmisji sygnału audio w przewodnikach /kablach, używający kabli albedo. I do tej pory jeszcze nie usłyszałeś ich ograniczeń na tych swoich mydlanych monitorkach, mających fizyczne i brzmieniowe ograniczenia. Czyżby one nie pozwalały usłyszeć ograniczeń kabelków (których możliwości kończą się na monitorkach), bo same narzucają ograniczenia.

 

Ze swoją nowoczesnością w kablach i kolumnach brzmieniowo zatrzymałeś się na bardzo niskim poziomie - w porównaniu do tego:

15_goraeh_0%285554%29.jpg

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

używający kabli albedo

 

Coś Ci się pozajaczkowało Koleś, nie używam kabli Grzegorza, skąd wytrzasnąłeś taką informację ?

 

Zajmuję się technologiami audio, nie jesteś partnerem do dyskusji, wewnętrznie to wiesz, prowadziłeś swój temat, pokazałeś w ten sposób swój profil.

 

Tak piszę powierzchownie, gdyż jesteśmy na forum publicznym, gdzie wypowiadają się przede wszystkim właściciele urządzeń użytkowych najczęściej pochodzących z rynku, nie jest to forum techniczne, nawet gdyby było, nikt rozsądny nie ujawniałby wyników swoich badań, doświadczeń i spostrzeżeń, raczej grzeczności, no nie takie jak Twój do mnie stosunek, ale wystarczająco miłe.

 

 

Marnujesz swój czas ustosunkowując się do wpisów, których nie jesteś w stanie przyjąć do świadomości.

 

Naukofiec

Dopiero co pisałem tu zdania dotyczące zawiści w tym rejonie świata, - taki podprogowy przekaz nie jest niczym innym, jak świetnie ukrytą agresją, nie powielaj, pozostaw autorowi jego prawa do pierwszeństwa w posługiwaniu się..

 

swoich mydlanych monitorkach

 

Dopiero doczytałem - skąd powziąłeś informacje na temat głośników jakich używam, posiadam jakieś 30 kompletów, nigdy tej informacji nie podawałem i nie wyszczególniałem jakie to są.

 

Dysponujesz na mój temat wiedzą jakiej sam nie posiadam, bardzo to wszystko razem interesujące..

 

 

Potrzebujesz pomocy, nie możesz nie wiedzieć, że każda forma agresji to domaganie się pomocy i wsparcia.

 

 

Napisz wprost, jaki masz problem z jakością swojego systemu, co uważasz za główne bariery, gdzie są jeszcze rezerwy, gdzie nie poszedłeś na maxa, albo jaki punkt budzi kontrowersje..

 

Pomogę Ci.

Znam się na tym, napisałem w "o mnie" że rozwiązuje problemy, do dziś nie ma żadnego, którego się podjąłem i nie rozwiązałem, jeśli nie rozwikłam Twoich, będziesz miał pełne prawo do opinii na mój temat, jaką uznasz za stosowną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monitorki dynaudio z kabelkiem albedo, to niby kogo były; chyba że coś zmieniłeś do tej pory.

 

747, ale żeś się spiął na żartobliwy wpis :), w odpowiedzi do jello:

 

747 lubi Chiny...

Może i tak, ale nie bardziej niż Koreanki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

...i po tym wpisie właśnie zajechało od ciebie tym o czym piszesz:

Dopiero co pisałem tu zdania dotyczące zawiści w tym rejonie świata, - taki podprogowy przekaz nie jest niczym innym, jak świetnie ukrytą agresją, nie powielaj, pozostaw autorowi jego prawa do pierwszeństwa w posługiwaniu się..

 

Czyżbym uraził Twoją artystkę Hyuna :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory Dynaudio owszem były, lecz nie z okablowaniem Grzegorza, od roku 2000 do 2010 zajmowałem się dzień w dzień stricte przewodnictwem w metalach, do prawdy nie wiem czego mógłbym się spodziewać po krajowej firmie, która na badania przeznacza ile ?

 

Posiadam wiedzę, bądź tego pewny, nie jeden tu już blado wypadł, kiedy potrzeba było się nią posłużyć.

 

Głośniki budowałem samodzielnie, zamówiłem formę do odlewu kosza ok 18 cm, to były lata 1994 w górę, mogę skonstruować na swoje potrzeby dowolne kolumny dowolnej jakości, wszystko oparte na innowacjach z potencjałem patentowym, zwrotnice i okablowanie również.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-End w wersji środkowoeuropejskiej ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

747

 

Nie chodzi o żarty, lecz o ich klimat, nie obrażam się, tylko jeśli żartujemy to dajmy drugiej stronie jakąś przestrzeń, wkleiłeś bardzo ładną fotografię, jestem ostatnim, który miałby o to pretensje, jednak tylko ja wiem jaką cenę przyszło mi zapłacić za prowadzenie tego tematu, jak wrażliwa jest na jego przejawy moderacja, stąd moja reakcja, jeśli przesadziłem to przepraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ten Pan to przynajmniej ma poczucie humoru; a nie napinka jak u 747 :)

Dziękuje ;)

Jeśli chodzi o wzornictwo to bez zaokrąglonych rogów i grubych kabli nie wpuszczają na wystawy... beee

Potrzebny ktoś od zaraz, ktoś kto wyjdzie z czymś zupełnie nowym, absolutnie nienawiązującym do tego co mamy obecnie.

Hi-end powinien przyciągać oko, wcale nie musi być minimalistyczny.

Lubiących dobre brzmienie nie da się oszukać, dlatego wygląd powinien być potwierdzeniem tego co jest w środku.

Hi-end nie powinien być bardzo drogi, sztuka nie powinna być zarezerwowana tylko dla bogatych.

Sztucznie nadmuchane ceny bywają zaporowe i pewnie jak się domyślam po sprzedaży kilkunastu klocków niejedna firma idzie z torbami...

Hi-end nie powinien być tani, zakup jego powinien być wyrzeczeniem, jednak powinien być osiągalny dla każdego kochającego dobre brzmienie.

Polski hi-end potrzebny natychmiast. Musi to być coś koło czego nie da się przejść obojętnie, to coś musi się wyróżniać !!!!!!!!! BYĆ INNE !!!!!!!! ;-)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Polski hi-end potrzebny natychmiast.

 

Jest tego sporo, ale ceny... Powiedzmy tak: produkcja jednostkowa niestety jest kosztowna w sposób obiektywny. A małe manufaktury produkują pojedyncze sztuki, zwłaszcza jeśli robią na drogich podzespołach (a ma być przecież bardzo dobrze). Parę rzeczy da się znaleźć w cenach rzędu 10 tysięcy, ale obawiam się, że trzeba byc przygotowanym na średnią cenę rzędu 20 tys. Chyba ze chodzi o okablowanie ew. filtr sieciowy, gdzie po prostu wartość materiałowa jest niższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi-end nie powinien być bardzo drogi, sztuka nie powinna być zarezerwowana tylko dla bogatych

 

Ale co ma wspólnego sztuka z audio hi-endem? Nic! Bilety na różnego rodzaju artystyczne koncerty, to nie są ceny hi-endu - praktycznie wszystkich melomanów na nie stać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.