Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do kolumn Tonsil Siesta


Mr.Bean

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam wzmacniacza do podłączenia z amplitunerem, jako końcówka mocy. Kolumny, jakie mam to Tonsil Siesta front. Jaki wzmacniacz, do 2000zł, by nieźle zagrał z tymi kolumnami? Dzięki, za jakiekolwiek info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam wzmacniacza do podłączenia z amplitunerem, jako końcówka mocy. Kolumny, jakie mam to Tonsil Siesta front

Może lepiej zmienić kolumny by poprawić jakość dźwięku niż dokupować wzmak pozostaje jeszcze kwestia tego jaki amplituner.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kolumny są ok. To jest pierwsza seria Siest, bardzo chwalonych swego czasu. Amplituner mam Denon avr1612 i to on jest pewnie źródłem słabej jakości muzyki. Nie jest tragicznie, ale ostatnio miałem możliwość posłuchania moich kolumn ze starym wzmacniaczem pioneer'a 701s (czy jakoś tak - nie pamiętam) i grały o niebo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

wzmacniaczy do 2 tys.zł jest bardzo dużo,zależy jakiej muzyki słuchasz i jaki rodzaj dzwięku preferujesz,ja na twoim miejscu kupiłbym nada, rotela ,creeka,cyrusa,xindaka,cayina,vincenta,baltlaba,roksana ......uff można tak jeszcze długo wyliczać,prawdę mówiąc JA do tak budżetowych kolumn kupiłbym nad 372 ,droższego wzmacniacza chyba nie ma sensu kupować,no chyba że w przyszłości planujesz wymienić kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp. Właśnie po rozmowie z innym forumowiczem, zdecydowałem się kupić Nad'a C372. Była oferta na allegro w niezłej cenie. Teraz czekam na dostawę.

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kolumny są ok. To jest pierwsza seria Siest, bardzo chwalonych swego czasu. Amplituner mam Denon avr1612 i to on jest pewnie źródłem słabej jakości muzyki

Dokładnie tak, jeśli ma być kino to proponuję CA Azur 640R lub 650A dobrze je wykorzysta i stereo świetnie zagra.

 

Dzięki za odp. Właśnie po rozmowie z innym forumowiczem, zdecydowałem się kupić Nad'a C372.

Też b.dobry wybór c372 to kawał elektrowni i wykorzysta te tonsile całkowicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

♪ ♪ ♫  ♪  Najważniejsza jest muzyka i przyjemność jej słuchania  ♪ ♫ ♪ ♫ ♪ ♫ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siesty (zwłaszcza zmodyfikowane) potrafią urwać d*pę jakością brzmienia w swoim przedziale cenowym. Kolumny DIY na podstawie pierwszych "udanych" gdn'ów z serii są ze mną do dziś (zresztą mam całe kino domowe oparte na tych przetwornikach). Miałem już tyle propozycji odkupienia tych kolumn, że na palcach rąk nie zliczę :P. U mnie grały z gainclone i Marantzem 7005. Niebawem popełnię klona Accupase P5000, i od sprawdzę je pod nim. (do stereo mam teraz inne kolumny, ale te od czasu do czasu sobie przełączam z uwagi na taki lekko ocieplony, przyjemny charakter brzmienia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio pasjonaci - łączmy się w siłę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam wzmacniacza do podłączenia z amplitunerem, jako końcówka mocy

I tutaj wszystko się sypie... W Twoim amplitunerze sekcja pre jest bardzo słaba. Jak podłączysz do niej wzmacniacz jako końcówkę mocy to niewiele zyskasz. Lepiej podłącz normalnie źródło

( odtwarzacz CD czy DAC ) do wzmacniacza i tak słuchaj muzyki - omijając amplituner. Do kina możesz podłączać Denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, kolumny są ok. To jest pierwsza seria Siest, bardzo chwalonych swego czasu. Amplituner mam Denon avr1612 i to on jest pewnie źródłem słabej jakości muzyki. Nie jest tragicznie, ale ostatnio miałem możliwość posłuchania moich kolumn ze starym wzmacniaczem pioneer'a 701s (czy jakoś tak - nie pamiętam) i grały o niebo lepiej.

 

Jak Tonsil to Yamaha, nie wiem dlaczego ale lubia sie wzajemnie bardzo niezaleznie czy kd czy stereo, ladnie wspolgraja (jest synergia).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Z nowych klocków proponuję Ci wzmacniacz NAD 356 BEE lub Yamaha RN 500.

Oba urządzenia są godne polecenia przy tej kwocie. Do Tonsili lepiej sprawdził by się NAD z kolei Yamaha ma super funkcyjną sieć.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalatw sobie jakas yamaszke, moze od znajomego sasiada (mniejsza o to skad) i podepnij a ja bedziesz mile wspominal po tym jak oddasz wlascicielowi ;)

Nie mam tu na mysli nowych czy tez wysokich modeli bo chodzi o charakter brzmienia, a model itd to dopasowac zdazysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś siesty i napędzałem je Yamahą AX900 i było dla mnie super , ale choroba postepuje i zmieniłem już system.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne yamahy! Jeszcze ucho Ci chyba mile!

Yamahy sie nadawaly do starego tonsila, a nie siest, ktore oceniam jako jedne z lepszych wyrobow Tonsila.

Poszukaj Roksan Caspian, albo wysokie Sony serii ES. Jest jeszcze kilka sprzetow godnych uwagi, ale powinienes poczytac i sam na nie trafic, poki nie napisze tu ktos "zebys sobie kupil technisca za 300zl bo kolumny i tak kibel"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem między innymi Siesty (też jedne z pierwszych ProTonsila) przez kilka lat i jak dla mnie znośne były tylko z lampą ze względu na ich trochę natarczywy charakter góry pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.