Skocz do zawartości
IGNORED

spalone wysokotonówki - czy da się naprawić?


Czeski_film

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule - spaliły mi się głośniki wysokotonowe w STX-FX300 (głośniki GDWK-10-250-8-AWX).

Wymontowałem i sprawdziłem, podłączając bezpośrednio do kabla ze wzmacniacza - milczą!

Ponieważ nowe kosztują około 140 zł za sztukę, może ktoś będzie w stanie pomóc, czy da się to jakoś naprawić, wymienić jakąś spaloną część, ewentualnie znaleźć coś tańszego, co też pociągnie?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Tak jak w tytule - spaliły mi się głośniki wysokotonowe w STX-FX300 (głośniki GDWK-10-250-8-AWX).

Wymontowałem i sprawdziłem, podłączając bezpośrednio do kabla ze wzmacniacza - milczą!

Ponieważ nowe kosztują około 140 zł za sztukę, może ktoś będzie w stanie pomóc, czy da się to jakoś naprawić, wymienić jakąś spaloną część, ewentualnie znaleźć coś tańszego, co też pociągnie?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Powiedz...co trzeba zrobić żeby spalić wysokotonówki w tej klasy kolumnach...nieźle przesterowałeś wzmacniacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

melepeta wyjął mi to z ust :) może sam je spaliłes sprawdzając czy nie spalone?

można wymienić samą kopulke z cewka, tylko trzeba dopasować wymiary, są takie na Allegro, do tannoy m pasuje za 6,50 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesto spotykałem się ,ze upaliły się tylko druciki w miejscach łączeń i byc moze da sie naprawić :) przy założeniu oczywiscie ,ze przester nastąpił w krótkim czasie i cewka nie zdążyła się zwęglić ... :) miałem mnóstwo takich przypakdków ,iz odwijałem tylko pół zwoju -przylutowałem dając ostrzezenie klinetowi aby uwazał i jakoś do tej pory działają :) Natomiast jesli grało się cały dzień to niestety mam złą wiadomość :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nowe kosztują około 140 zł za sztukę, może ktoś będzie w stanie pomóc, czy da się to jakoś naprawić, wymienić jakąś spaloną część, ewentualnie znaleźć coś tańszego, co też pociągnie?

Jeśli kolumny Ci pasują, nie bawiłbym się w naprawę, tylko wymienił głośniki na nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.