Skocz do zawartości
IGNORED

Tani zestaw= wzmacniacz+ kolumny podstawkowe czy głośniki aktywne?


Przemo323

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Obecnie posiadam bardzo tanie kolumny aktywne Genius SP-HF500A podłączone do Audiotraka Prodigy Cube na standardowym OPAMPie i chciałbym je wymienić na coś lepszego, jednak jeszcze do końca nie wiem czy pójdę w stronę używanego zestawu kolumny pasywne+ wzmacniacz czy zostanę przy głośnikach aktywnych.

Budżet jakim będę dysponował to 700-1000zł max, lecz celowałbym bardziej w dolną granicę, bo może się okazać, że nie uzbieram całego 1k z pracy. Głośniki będą stały w niewielkim pokoju (12-15m2) na biurku, obok laptopa (w linkach zdj biurka i całego pokoju, z tym, że może czekać mnie przemeblowanie, bo dorzucę jeszcze jedno biurko do nauki):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak widać wszędzie ciasno i niestety kolumny będą w bardzo małej odległości od ściany, więc w grę wchodzi tylko konstrukcja z tunelem bass-reflex z przodu. Co do brzmienia oczekuję przede wszystkim dobrej dynamiki, neutralnej średnicy (tzn. chodzi mi o to, aby nie była cofnięta) i dobrze schodzącego, nieplastikowego basu (wiem, że przy kolumnach podstawkowych nie ma co liczyć na 30Hz, ale zależy mi na tym, aby bas schodził relatywnie nisko). Jeśli chodzi o kolumny pasywne, to niestety na necie udało mi się znaleźć tylko polecane modele kolumn podstawkowych z tunelem bass reflex z tyłu, a to rozwiązanie u mnie odpada, także szukając "na czuja" znalazłem na olx ofertę z Heco Cantaro 80W z bass relefx na froncie za ok. 300zł. Co do wzmacniacza to rozglądałem się za Yamahą AX-500 bo można go dostać już za 300zł. Oczywiście są to propozycje czysto teoretyczne, gdyż jestem raczej laikiem jeśli chodzi o rzeczywistą wiedzę na temat HiFi, także prosiłbym Was o ocenę takiego zestawu i/lub podanie jakiegoś lepszego połączenia wzmacniacza z kolumnami podstawkowymi.

 

Jeśli chodzi o kolumny aktywne to rozglądałem się za takim modelem od Modecoma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) lub zestawem 2.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dlaczego w ogóle podaję zarówno aktywny jak i zestaw z wzmacniaczem i kolumnami pasywnymi? Otóż m.in. obawiam się, czy uda mi się znaleźć tanie i dobre głośniki z BR na froncie, dlatego też prosiłbym Was o pomoc i opinię, czy w tej cenie znajdę rzeczywiście dużo lepiej brzmiące głośniki pasywne ze wzmacniaczem od podanych przeze mnie zestawów aktywnych?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj właśnie pojawia się problem, który wyżej opisałem- głośniki, które mi podałeś mają tunel BR z tyłu, a w moim pokoju praktycznie nie mam możliwości, żeby ustawić je w odległości większej niż 30cm od ściany i obawiam się, że mogą mieć przez to zniekształcone niskie tony na których mi bardzo zależy, gdyż w większości słucham muzyki elektronicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądałem się za Edifierami, ale Studio 6 chyba ma trochę za dużo mocy na taki mały pokój, a niższy model Edifier R1600TIII ma znowu pochyłą bryłę, a ja raczej gustuję w tradycyjnym kształcie kolumn. No i dochodzi jeszcze kwestia tego, że pewnie i tak Eidifery to niższa klasa dźwiękowa od chociażby podanych przez Was Taga Harmony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.