Jump to content
IGNORED

Nowe kolumny do starego amplitunera. Jest sens?

SzymciO

Recommended Posts

Witam szanownych znawców :D

Sprawa wygląda tak: posiadam minisystem stereo jeszcze z czasów komunijnych. Model Sony CMT- NEZ50. Kilka lat temu wymieniałem głośniki (w oryginalnych papierowa membrana głośników zaczęła się mocno łuszczyć) na Denony. To był zabieg tymczasowy - kolumny bardzo niskich lotów (300zł para). Tymczasem chciałbym się Was poradzić - czy zmiana kolumn na MA BX2 lub inne Zensory ma jakikolwiek sens? Czy odczuję wzrost jakości dźwięku? Czy obecny amplituner da radę coś jeszcze pokazać? Kupno głośników miało by być pierwszym etapem - potem miałbym w planach zmianę amplitunera.

Pozdrawiam

Witam ,

Nie piszesz nic o wielkości pomieszczenia ale domyślam się że jest małe.

Odpuść sobie ten amplituner i kolumny o których wspominasz.

Moim zdaniem to połączenie bez sensu.

Rozejrzyj się na portalach aukcyjnych za Yamahą Pianocraft, jest kilka modeli, coś dobierzesz.

Powodzenia,

90125

ja miałem kiedyś miniwieze philipsa, grala kiepsko, a po latach kupiłem swój pierwszy sprzęt z prawdziwego zdarzenia - stary amplituner stereo denon dra-335r, podlaczylem do kolumienek z miniwiezy i... ddoznałem olśnienia, jak piękna może być muzyka. Okazało się że kolumienki są całkiem dobrej jakosci a całą sprawę psul wzmak z miniwiezy.

Rozumiem. Dochodzę więc do następujących wniosków:

1. Sensu kupowania kolumn do obecnego AMP-a nie ma.

2. Lepsze skutki przyniesie najpierw zmiana AMP-a. Nawet na stockowych kolumnach powinienem odczuć różnicę.

Odpowiadając na rady - nie zamierzam kupić gotowca pokroju Pianocrafta. Za tą samą cenę (ok.2000zł+) mogę złożyć coś samemu ocierając się już o prawdziwe HiFi.

Co do amplitunera. Yamaha r-n301 zagra znacząco lepiej od mojego obecnego "złomka"?

Yamaha to ostro grająca budżetówka. I wymaga jeszcze kolumn. Ale ładna, nowa i z gwarancją.

Wszystko zależy z czego słuchasz muzyki. Bo w podobnej cenie możesz mieć aktywne monitory (nie wymagają wzmacniacza bo mają go w sobie) Focal Alpha 80. A to już jest rasowe, porządne brzmienie.

Moje doświadczenia są przeciwne do tego, co napisał costa brava.

Podłączałem prawdziwe kolumny do wzmacniacza 0,7 wata i można było

tą "kompilacją" nagłośnić prywatkę - i to z przytupem.

W końcu takie graty, jak ta wieża możesz wziąć ze sobą w kieszeń - i na odsłuchy.

Jak masz wyjście słuchawkowe, to częściowo można się przekonać:

co jest na nausznikach, a co tam wyłazi z kolumienek.

Był też kiedyś w "HIFI i muzyka" test mini systemów;

ZAWSZE najsłabszym elementem zestawu były niestety kolumny.

Chyba z wiadomych powodów - elektronika jest tania jak barszcz,

co innego przetworniki i obudowy ze zwrotnicami...

... i zamiast IV RP jest PRL II

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.